FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

MUNDIAL 2014 - BRAZIL

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorPoruka
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 0:10

ako se po jutru dan poznaje bice ovo najgore svetsko prvenstvo. jednostavno favoriti moraju proci dalje.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 0:46

Za danas i previše. Dva nepriznata regularna gola (Meksiko - Kamerun), jućer sraz Olića i golmana prekršaj, danas isti takav sraz nizozemca sa Kastiljasom gol. Pa tko tu blesav. Golman u petercu je neprikosnoven i ne smiješ ga ni regularno napadati a kamoli ga spriječavati da dođe do lopte. Te i takve pogreške samo otvaraju prostor za manipuliranje. Pa zar nisi vidio lice Platinija kod petog gola Nizozemske. Imao je facu pred plakanje jer očito rezultat nije išao u smijeru kako su si oni zamislili.

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 1:06

Što se tiče sudjenja u prvoj utakmici pa sta ste ocekivali Brazil je domaćin i to tako ide , ali i Hrvatska je igrala malo kukavički dobili poklon gol i stali pa Brazilci napravili samo 5 faula u toku utakmice , i kod golova mislim da golman Hrvatske mogao bolje reagovati nisu to bili neki jaki šutevi jeste da su bili uz stativu ali moglo se odbraniti . Što se tiče utakmice Španija -Holandija zaslužena pobeda Holandjana  bez obzira na sudijske greške Španija oćajna i dobro su i prošli sa 5 komada  .

Sećam se utakmice iz 1982 Španija domaćin protiv Jugoslavije , skandalozno sudjenje penal sviran van kaznenog prostora pa promasen pa ponovljen da bi dali gol , strašno ali tako je to
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 6:19

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 6:28

@SveJug (citat):
Nego voleo bi čuti vaše prognoze ko će postati svetski prvak ili pak koji su vam favoriti. 
Još je rano za prognoze. Treba odgledati čitavo prvo kolo. Noćas igraju Engleska i Italija, živo me zanima kako će to izgledati i kako će završiti (nekako mi miriše na 0:0, ali ćemo vidjeti).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18524
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 6:30

Ovo vam je bolje od nogometa,... provjereno...  Very Happy 

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 7:46

Prije par mjeseci tipovo sam na Španiju kao na jednog od favorita na ovom SP gledajući kako su se prošetali kroz kvalifikacije i kakvu su igru prikazivali no juče to nije bila ni sjena od one Španije koja je mljela svoje protivnike a igrači su bili isti.Da li loš dan ili je to silazna putanja te generacije koja je svoj vrhunac doživjela 2010 i 2012 kada su uzimali trofeje vidjet ćemo.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 10:46

Nogomet je ipak samo sport, tko lošije započne možda na kraju ipak pobijedi....

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 11:03

fudbal je ipak vise od igre.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 15:36

Po ovome što sam do sada vidio u režiji FIFE i sudaca, nije mi dobro sjelo, no danas igraju Engleska i Italija, budemo vidjeli što će biti, sve je moguće, lopta je okrugla.

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 20:31

@flexi (citat):
Što se tiče sudjenja u prvoj utakmici pa sta ste ocekivali Brazil je domaćin i to tako ide , ali i Hrvatska je igrala malo kukavički dobili poklon gol i stali pa Brazilci napravili samo 5 faula u toku utakmice , i kod golova mislim da golman Hrvatske mogao bolje reagovati nisu to bili neki jaki šutevi jeste da su bili uz stativu ali moglo se odbraniti . Što se tiče utakmice Španija -Holandija zaslužena pobeda Holandjana  bez obzira na sudijske greške Španija oćajna i dobro su i prošli sa 5 komada  .

Sećam se utakmice iz 1982 Španija domaćin protiv Jugoslavije , skandalozno sudjenje penal sviran van kaznenog prostora pa promasen pa ponovljen da bi dali gol , strašno ali tako je to

Ovaj Japanski sudija Yuichi Nishimura je baš prasac.
Kako nije računao da je Brazil dao 4 gola a ne 3.
Sramota, he he he he he...
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   14.06.14 20:36

@flexi (citat):

Flexi.
Oni su tu došli samo pokazati nove dresove i malo prošetati travnjakom.
A vidiš što im i ovaj močni čovjek poručuje: "Hrvati žao mi je, za vas ovdje više nema mjesta".

Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   15.06.14 6:16

@semsudin (citat):
Prije par mjeseci tipovo sam na Španiju kao na jednog od favorita na ovom SP gledajući kako su se prošetali kroz kvalifikacije i kakvu su igru prikazivali no juče to nije bila ni sjena od one Španije koja je mljela svoje protivnike a igrači su bili isti.Da li loš dan ili je to silazna putanja te generacije koja je svoj vrhunac doživjela 2010 i 2012 kada su uzimali trofeje vidjet ćemo.

Španjolcima se događa isto što i Talijanima 2010. - četiri godine prije toga bili su svjetski prvaci, a u Južnoj Africi su neslavno ispali od nekakvih Muhe i Kučke (mislim na poraz od Slovačke). Jednostavno su se ispuhali i izgubili motivaciju. Volio bih da se varam i da će se Španjolci vratiti u konkurenciju za svjetskog prvaka. Po meni su bolji od Brazila.
Nego, treba baciti oko na Italiju. Noćas su pokazali da ih nikada ne treba otpisivati i da su jedan od favorita iz sjene. Prandelli je izvrsno posložio momčad s nekoliko iskusnih veterana i osvajača SP 2006. (Buffon, Barzagli, Pirlo, De Rossi) i mlađim igračima gladnim trofeja. A Salvatore Sirigu je vrlo uspješno zamijenio Buffona. Pouzdan vratar puno znači za stabilnost momčadi, a Talijani su ih uvijek imali na izbor.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   15.06.14 9:40

Favorizovani Urugvaj je juče poražen od Kostarike i sad će protiv Italije i Engleske gristi da ih pobijedi što će biti draž gledanja utakmica u toj grupi jer sad i Kostarika ima neki šansi za prolaz u drugi krug.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   15.06.14 10:21

@Vojnik Graničar (citat):
Flexi.
Oni su tu došli samo pokazati nove dresove i malo prošetati travnjakom.
A vidiš što im i ovaj močni čovjek poručuje: "Hrvati žao mi je, za vas ovdje više nema mjesta".

a što da ti čovijek veli granata
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   15.06.14 22:35

@bojnik (citat):
A što da ti čovijek veli granata

Zato navijači BiH neće ništa prepustiti slučaju.!
Organizacija je na najvišem nivou.!

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   15.06.14 22:46

Reprezentacija BiH igra večeras protiv favorita Argentine svoj prvi meč na SP i mislim ako uspiju zaustaviti Mesija da mogu dobiti Argentinu.Argentina je pod pritiskom da mora dobiti utakmicu dok Sušićevi izabranici to ne nose na sebi i to je prilika za njih.Naravno ja sam optimista ali i neriješen rezultat bi bio ravan pobjedi.Sretno momci.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 2:19

@ vojnik graničar

ja ipak mislim da reprezentacija Hrvatske moze proći u drugi krug , nemoj da ste pesimisti ti i bojnik e sad lopta je okrugla pa i Bosna bez obzira na poraz veceras od Argentine , videćemo a da se Srbija plasirala mogao bih biti siguran do četvtfinala da ide,zajebo nas Tole i Mihajlović
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 2:56

@semsudin (citat):
Reprezentacija BiH igra večeras protiv favorita Argentine svoj prvi meč na SP i mislim ako uspiju zaustaviti Mesija da mogu dobiti Argentinu.Argentina je pod pritiskom da mora dobiti utakmicu dok Sušićevi izabranici to ne nose na sebi i to je prilika za njih.Naravno ja sam optimista ali i neriješen rezultat bi bio ravan pobjedi.Sretno momci.
Jedna od utakmica kada covek lako moze da kaze da u sportu ima i srece. Bosna jeste izgubila, ali nije bila inferiorna protiv Argentine, koja je jedan od vodecih favorita. Sta vise, Bosna je imala vise suteva na gol od Argentine i sa ovakvom igrom prolaz u drugi krug ne bi trebalo da bude problem.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 3:15

@flexi (citat):
a da se Srbija plasirala mogao bih biti siguran do četvtfinala da ide,zajebo nas Tole i Mihajlović
flexi druže,naši fudbaleri kada krenu na neko prvenstvo,obično se obrate pilotu rečima...majstore čekaj nas tu,brzo se vraćamo..
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 7:09

@flexi (citat):
@ vojnik graničar

ja ipak mislim da reprezentacija Hrvatske moze proći u drugi krug , nemoj da ste pesimisti ti i bojnik e sad lopta je okrugla pa i Bosna bez obzira na poraz veceras od Argentine , videćemo a da se Srbija plasirala mogao bih biti siguran do četvtfinala da ide,zajebo nas Tole i Mihajlović
nisam pesimist, nego je teško igrati protiv suparničkog tima, publike, suca, FIFE, pirana, crvenoguzih majmuna i sl.  clown
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 13:47

@flexi (citat):
@ vojnik graničar

Flexi.
Mi Balkanci se izgubimo na ovim velikim natjecanjima.
Jednostavno kad vide gdje su dogurali i s kime igraju uhvati ih panika i gotovo od igre uvijek ispadnu i nikada ne doguraju do vrha .
Čitao sam po interneti za reprezantaciji BiH hvale se na sve strane kako su porazili mnoge "velike" reprezentacije svijeta.
A evo na prvom meču su izgubili koooo i moji ha ha ha ha....
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 15:18

Ovo je tek prva utakmica. Na proslom prvenstvu Spanija je izgubila prvu utakmicu i opet postala sampion. Nema vise na prvenstvima totalnih autsajdera kao nekada. Svaka ekipa moze da iznenadi i najveceg favorita.

BEOGRAD: komentar modifikovan dana: 16.06.14 15:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 15:25

@bojnik (citat):
@flexi (citat):
@ vojnik graničar

nisam pesimist, nego je teško igrati protiv suparničkog tima, publike, suca, FIFE, pirana, crvenoguzih majmuna i sl.  clown
A mi smo već bili u sličnim situacijama.....pa smo se izvukli!!!!

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   16.06.14 17:18

BiH je pružila jak otpor favorizovanoj ekipi Argentine i malo je falilo da izvuku povoljniji rezultat.Po mom mišljenju Sušić je trebao uz Džeku imati još jednog igrača u vrhu napada jer i argentinska obrana je imala dosta propusta.No šta je tu je imaju još dvije utakmice i treba ići ofanzivno sa dva napadača kao što su i igrali u kvalifikacijama gdje su i bili efikasni u davanju golova.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: MUNDIAL 2014 - BRAZIL   Today at 2:51

Na vrh Go down

MUNDIAL 2014 - BRAZIL
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/10Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Katastrofalna poplava - Maj 2014.
» Posao vozaca kamiona u Kanadi
» In Memoriam: Predrag Lakić - Laki (1955 - 2014)