FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Zemun / Konjička Junska 91.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   02.11.14 6:58

@Zeljko Vukovic (citat):
Osamdesetih godina suprug Zeljko Vukovic je u bivsoj konjickoj skoli zavrsio neki zanat . Kako mogu doci do tacnih informacija i na koju adresu i broj tel . Skolu je pohadjao u Zemunu,ponavljam osamdesetih,proslog vijeka. S postovanjem .

Nevenka Vukovic
pogledajte privatnu poruku

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   03.11.14 8:21

@013gonzo (citat):
@Zeljko Vukovic (citat):
Osamdesetih godina suprug Zeljko Vukovic je u bivsoj konjickoj skoli zavrsio neki zanat . Kako mogu doci do tacnih informacija i na koju adresu i broj tel . Skolu je pohadjao u Zemunu,ponavljam osamdesetih,proslog vijeka. S postovanjem .

Nevenka Vukovic
pogledajte privatnu poruku
Ponovo molim da pogledate privatnu poruku

ljepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   19.11.14 0:04

Ja sam klasa prosinac 90.U Prvoj četi kapetan je bio oni Makedonac ,a poručnik oni mladi znam da sam ga prozvo Tale,tale magare moje misli da mu je prezime bilo Talić.A dugo tražim i stažu Nebojša znam da je bio iz Vukovara.Tepavca desetara, negdje iz vojvodine, Popovića zvani Pop sa očalima.Poslije sam u prekomandu otišo u koma.stana obrana gra.Beograda.Od tamo tražim tipa po nadimku Beba. Bio na obuci u Zemunu.Ako tko zna o njima nek se oglasi
Na vrh Go down
bahus
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-08
M(j)esto Kula

KomentarNaslov komentara: Kuvar , klasa septembar 89-90   08.12.14 11:45

Slučajno sam naleteo na ovaj forum i jako sam se iznenadio da je neko napravio temu sa kasarnom Aleksa Dundić ( konjička škola ) iz Zemuna. Tamo sam boravio od 8.12.1989 do septembra 1990 . Jako se dobro sećam likova iz tog vremena a imam i podosta fotografija koje ću rado podeliti ovde sa vama.Komandir pozadinskog voda ( kuvara ) je bio potporučnik Ristić , a tu su bili još zastavnik Šinka i legendarni Veselin Lalić. Evo jedne fotografije iz marta 1990.
Na vrh Go down
krosi
Gušter
Gušter

Član od : 2014-12-27

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   27.12.14 0:45

20 maja 88 stigao u konjickoj skoli, komandant brigade savo, komandant bataljona petar trkulja, komandir cete Vladimir malic. u septembru prekomanda u knezevcu 373 pozadinska baza
Na vrh Go down
silcek
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-01-11
Dob : 50
M(j)esto Ljubljana; Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   08.02.15 21:26

I ja sam služio vojsku 1986/87 u Zemunu, intendatska - pekar...ima li koji pekar ovdje...

Lep pozdrav iz Ljubljane
Na vrh Go down
tobi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-03-22
M(j)esto Maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   14.02.15 21:06

Zdravo!

Ajde momci koji ste služili 85/86 kot kap. Džuričić-a u 2. četi JAVITE SE !!! vojničina
Na vrh Go down
fsoba
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-15

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   15.03.15 12:01

@murko robert (citat):
i ja sam služio u ovoj kasarni 1989-1990... dolazim iz slovenije.bilo bi super za koje slike. lp
I ja sam služio septembar 89 do jan 90 u toj kasarni, onda prekomanda Petrovac na Mlavi, V.P.
Na vrh Go down
Said Dado Hadzic
Gušter
Gušter

Član od : 2015-08-16

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   16.08.15 4:13

Drugovi vojnici zdravo! Smile))
Klasa juni '91, motorizovana pjesadija (cini mi se da su nas tako zvali), komandir kapetan Nincovski.
Nakon obuke davao strazu na strazarskom mjestu br1 (kod komande kasarne) i br2 (kod voznog parka).
Poslije vodio bolesne (folirante Smile ) u ambulantu a potom prekomandovan na Banjicu (straza na Vojnoj Akademiji i u glavnoj komandi).
Za koji dan cu prvi put nakon 24 godine obici kasarnu i opaliti koju sliku.
Pozdrav svima...
Na vrh Go down
Zemun91
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-24
M(j)esto BG

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   24.09.15 15:00

Pozdrav svima iz Konjičke, naročito klasi septembar 91... Ne drma me baš neka nostalgija za tim vremenima i stereotipi (žene o trudnoći a muški o vojsci), ali baš bi mi značilo da stupim u kontakt sa nekim ljudima iz tog perioda... A pošto nemam facebook onda ovako. Dakle, septembar 91, došao po mraku 19.09. i prvo u Jakovo (tako mi pisalo u pozivu - VP 2370 Zemun-Jakovo).... koja vukojebina, rekoh sebi, ali odmah obradovan informacijom sa prijavnice da nije to ovde, gujo, nego Zemun, ovde je komanda jedinice, ba... sa tek upoznatim sapatnikom Zvezdanom (mislim iz KG, posle bio u drugom tj, različitom vodu), stigli nekako do 24.00... u Konjičku, mislim 191... Da ne dužim za prvi post, komandir voda ppor. Kostić (prezimenjak, cool lik, voleo da potegne) kap. Samardžija Žarko (preminuo pre par godina, k-dant bataljona ppuk. Stanković (Štanković, po Savinom). Ovaj redosled po PS-u (prvo glavešine), a po ljudskosti na prvom mestu ljudi sa kojima si stalno: desetari Elvir Sejfula, Mladen Kremenović, neko govno iz mislim Ivanjice... Posle obuke i terena na Pasuljanskim livadama (eskivirao) dovršio u Vojnom odseku, dole kod komande kasarne... Imam nešto ludih noćnih slika iz čete, postaviću uskoro, a voleo bih da mi se jave: moji iz Vojnog odseka... Boki iz Simićeva kod Požarevca, Čeda iz KG, Milanče iz BG (Jerković), iz čete: moj sused na duplom krevetu Rade, puškomitraljezac iz Koceljeve, Saša Krunić iz Knića, Ivo iz KG (ranjen na straži u Surčinu), iz bataljona : stažista Siniša Lisjak iz Zagreba (ili Vrbovca), kao i bilo ko iz tog perioda i sa tog mesta ko me se možda seća ili misli da se seća...  Voleo bih da se jave i neke konobarice iz kafića BB, ali one sigurno ne čitaju ovaj forum....

Ako se neko prepozna, PP

Pozdrav,
Goran Kostić
(mob. na PP)
Na vrh Go down
deksi
Gušter
Gušter

Član od : 2015-11-28

KomentarNaslov komentara: ja sam sluzio u ovoj kasarni ,generacija septembar 1988,komandir cete malic vladimir ,a komandir voda ,mislim da je bio makedonac   29.11.15 12:18

@azek (citat):
pozdrav drugovi vojnici i ja sam služio u ovoj kasarni, klasa jan. 89 do jan. 90. vp 2370-2/3, a nakon obuke vp 2370 7/5, komandir čete malič, voda lukezić, a oddeljenja bosanac mislim da na slovo ć, murko tebe se ne spomnim
Na vrh Go down
silvester42
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-11-06
Dob : 45
M(j)esto maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   28.02.16 22:32

evo jedna slika pa ko se upozna neka se javi[img][/img]
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
silvester42
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-11-06
Dob : 45
M(j)esto maribor

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   28.02.16 22:33

klasa maj 1989/90
Na vrh Go down
http://	silvestervaldhuber@gmail.com
zeljidar
Gušter
Gušter

Član od : 2016-09-14
M(j)esto Kula, Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Konjička žestoka   15.09.16 10:17

Konjička škola, Zemun. Služio  sam  1987. godine, januarska klasa. Prvo vojnik u mitraljeskom odeljenju trećeg voda druge čete, posle desetar drugog odeljenja, drugog voda druge čete. Predsednik omladine cele čete u dva mandata. Kapetan Stević prvi komandir čete, posle njega Vladimir Malić

zeljidar: komentar modifikovan dana: 15.09.16 10:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zeljidar
Gušter
Gušter

M(j)esto Kula, Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Konjička žestoka   15.09.16 10:20

Divno bi bilo sresti ljude sa kojima ste delili tolikog dobrog
Na vrh Go down
zeljidar
Gušter
Gušter

M(j)esto Kula, Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   15.09.16 14:06

@piksi68 (citat):
CAO DALI IMA NEKO IZ JANUARSKE GENERACIJE 1987-1988  KOJI SU SLUZILI U JNA U KONJANICKU U ZEMUNU  AKO IMA JAVI TE SE POZDRAV
Ima ja sam. Željko Dvožak. Druga četa, kapetan Stević pa Vladimir Malić. Bio sam komandir odeljenja, vodio sam klub vojske, pravio i priredbe. Komandant bataljona major Trkulja

Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   20.09.16 6:07

Pozdrav raja!!! Slucajno sam nesto hrljao po internetu i tako nekako stigoh i do ovog foruma sto mi je veoma drago da se je neko ovako neceg sjtio. I ja sam sluzio 9 mjeseci u 2370 martovska klasa dosao u prekomandu iz Skopja (Gorge Petrov) Intendantska (Kuhar). Vrlo se malo sjecam ali po citanju vasih komentara toliko mi se toga vrati u sjecanje da je to prosto ludnica. Vidim imate mnogo tih imena a niko mi ne spominje zastavnika prve klase "NIDZU -BILMEZ-a "legendu kuhinje onda mladjeg vodnika PERISIC-a nesjecam se imena ako ima neko na forumu od kuhara koji su bili u periodu od JUN 1989 do MART 1990 a koji se sjecaju Havic-a da mi se jave a posebno bih zelio znati za Mirzu Okica jer ga pokusavam pronaci jos poslije sluzenja vojnog roka
Na vrh Go down
Žile Valjevo
Gušter
Gušter

Član od : 2016-09-23

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   23.09.16 17:39

Pozdrav drugari. Ja sam služio JNA u staroj konjičkoj klasa januar 1988/89 u MMB (mešovita minobacačka baterija) prvo komandir bio kapetan Željko Ivošev a nasledio ga kapetan Crnoglavac Milan. Pred kraj mog služenja je došao p.poručnik Petrović Goran. Ja sam bio desetar u komandnom vodu-vezista a kasnije i k-dir komandnog voda jer nismo imali starešinu. Želeo bi da mi se javi drugari iz baterije i svi oni iz bataljona koji su tada služili. Bila su to lepa i mlada vremena kojih se rado sećam. Moja e-mail je zilesrbija@gmail , pozdrav i živeli!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   Today at 1:48

Na vrh Go down

Zemun / Konjička Junska 91.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Zemun / Konjička Junska 91.
» STARA KONJIČKA ŠKOLA gen. avgust 1984/85
» POSTOJNA, kasarna Milovan Šaranović junska 1988/89
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Travnik, jun '88.