FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Zemun / Konjička Junska 91.

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3361
REPUTACIJA : 562
Član od : 2012-10-22
Dob : 52
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   07.02.17 20:16

Tomaš MirkovićJugosvaba

UREDBA O DATIRANJU KRAJA POSTOJANJA JNA

Uistinu je malo delikatno odrediti stvarni datum prestanka postojanja JNA. Postoji jedan de jure datum, a to je 20. 05. 1992 kad je JNA i službeno prestala postojati. No samim povlačenjem JNA iz Slovenije ona de facto prestaje biti svejugoslavenska pa se upravo taj događaj ovdje uzima kao odrednica, a to je 18. 07.1991 kada je Predsjedništvo SFRJ donijelo odluku o povlačenju JNA iz Slovenije. Dakle svi oni koji su prije toga datuma stupili u JNA se mogu smatrati pripadnicima stvarne JNA.

31.05.2009
Na vrh Go down
Jugosvaba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-11-27

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   26.02.17 14:28

@dpuric (citat):
Tomaš MirkovićJugosvaba

UREDBA O DATIRANJU KRAJA POSTOJANJA JNA

Uistinu je malo delikatno odrediti stvarni datum prestanka postojanja JNA. Postoji jedan de jure datum, a to je 20. 05. 1992 kad je JNA i službeno prestala postojati. No samim povlačenjem JNA iz Slovenije ona de facto prestaje biti svejugoslavenska pa se upravo taj događaj ovdje uzima kao odrednica, a to je 18. 07.1991 kada je Predsjedništvo SFRJ donijelo odluku o povlačenju JNA iz Slovenije. Dakle svi oni koji su prije toga datuma stupili u JNA se mogu smatrati pripadnicima stvarne JNA.

31.05.2009
Pozdrav,

pa iskreno - nezanm kako to sada da shvatim, ja sam sluzio od 01.09.1991 u Zemunu, i mogu da se kladim, da sam uspeo da ubacim sliku od moje klase - a moja vojna posta je bila VP 2370 7/4. Ne razumem sto se slika ne vidi.  A tokodje su svi moji papiri bili na SFRJ / JNA. Mi smo bila ZADNJA ZVANICNA KLASA JNA.

Ali nema veze, nisam znao da je ovde jedan takav eksklusivni klub.
Pozdrav
Na vrh Go down
dajc
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-07-05

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   05.07.17 10:10

@Jugosvaba (citat):
Pozdrav,

lele, meni su sva ova imena nepoznati, jel se neko seca CURCICA ili CUKA????

zastavnik u vatrogascima? ok covjek, malo neurotican...
Na vrh Go down
Jugosvaba
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-11-27

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   12.08.17 13:01

Pozdrav,
evo mislio sam da pokusam jos jedanput da u bacim sliku nase klase. Mozda se neko ovde prepozna?

Uff- uspelo......I ako ovo nije JNA - onda neznam.....
Na vrh Go down
zeljidar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-09-14
Dob : 52
M(j)esto Kula, Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Željko Dvožak   26.06.18 23:40

Ja se odlično sećam Ninčovskog, ja sam iz druge čete, komandir čete bio kapetan Stević pa poručnik Mladić. Januarska klasa 1987. godine
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Zemun / Konjička Junska 91.   

Na vrh Go down

Zemun / Konjička Junska 91.
Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Zemun / Konjička Junska 91.
» STARA KONJIČKA ŠKOLA gen. avgust 1984/85
» Žene u JNA
» Travnik, jun '88.
» Maršal Tito Priština, junska 87/88