FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Psi - ljubimci i lutalice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 17:36

Kupi chivavu ili pekinezera. Kada te izujedaju, a sigurno hoce, barem neces morati na usivanje, nego samo prodjes sa flasterom.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17839
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 17:42

@BEOGRAD (citat):
Kupi chivavu ili pekinezera. Kada te izujedaju, a sigurno hoce, barem neces morati na usivanje, nego samo prodjes sa flasterom.

Fala.

ZOO vrt, rekao sam već ranije.  Smile

Jbg, nisam tip kao Vargas, još ne vjerujem s kojom lakoćom i mirnoćom prepričava kako ga grizu psi i to je u biti njemu ok, ništa dramatično.
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 21:27

Psi osete kad ih se neko plasi jer covek luci neku tecnost u trenutku straha, a psi  tu tecnost ne podnose.Zato ti Max nikako blizu psa i nisi onda da imas ljubimca.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 21:58

@guster danijel (citat):
Zato ti Max nikako blizu psa i nisi onda da imas ljubimca.

I držim se podalje, ali lako za mene.
Ne znam kako bih podnio neku nesreću da je dijete u pitanju.  affraid 

Nekako prometne nesreće shvaćam pod normalno, a ovo ne, mada ništa to nije normalno, nego su sve to skupa teške teme.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:15

Sto se tice ljubimaca postoji propis po kome psi koji mogu naneti eventualne povrede u nekoj situaciji , moraju imat obavezno korpe.
Treba se drzati propisa i sve je ok.
Sto se tice lutalica tu su stvari komplikovanije , ali i to se da urediti , pod uslovom da ima volje.

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:24

@Max Blitz (citat):
@BEOGRAD (citat):

Fala.

ZOO vrt
, rekao sam već ranije.  Smile

Jbg, nisam tip kao Vargas, još ne vjerujem s kojom lakoćom i mirnoćom prepričava kako ga grizu psi i to je u biti njemu ok, ništa dramatično.

Za ovo +.

Mladja kcerka nam je strastveni obozavalac zivotinje, pogotove pse. Nema psa koji joj ne pridje i legne da je ona pomazi. To je konstatirala od malena i uvek je insistirala da joj kupimo. To bi nam stvorilo problema za odlazak na godisnji odmor pa smo nabavili ptice. Nedugo ih pustila da odlete. Posle toga ribe, bilo joj ih zao pa ih je poklonila drugarici.
Ajde da probamo sa zecevima, tu sam ja izvukao najdeblji kraj pa sam ih prodao.

I dalje zelja, volja za psom pa sam joj obecao da onog dana kada se odseli od kuce, da cu joj kupi.
Danas kada ima svoj dom i dobila blizance cesto je pitam kada i koju vrstu da joj kupim, medjutim vidi koliko je to obaveza stime pa cuti.

Svaka vama cast koji ulazete toliko vremena i posla stime.  salutiranje

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:33

Koliko sam te shvatio Aleksandre, ti si bio uzgajivač njemačkih ovčara.
Za koje se ne bi moglo reći da su kućni ljubimci, zar ne? Ili nisu bili svi.
Tu postoje pravila struke, kako bi se reklo, kojih se treba držati.

Nažalost, previše neodgovornih ljudi u gradovima drži pse u neadekvatnim uvjetima po stanovima.
Lutalice su samo dio problema.

SveJug, i moja mala kćer bi psa, ali sam joj uspio objasnit da nema nikakve šanse da dođe u stan.
Dobila je zamorca, i to je obaveza i zahtijeva pažnju, GRIZE sve do čega dođe.  Surprised 

Kad sam bio mali moj hrčak se bio negdje zavukao i ogolio je kabele od struje (220V) do gole zice, ne znam kao nije izbio požar i kako njega nije ubila struja????  Shocked
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1249
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:43

Izađe malo sunca i ...

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:44

@Max Blitz (citat):
Koliko sam te shvatio Aleksandre, ti si bio uzgajivač njemačkih ovčara.
Za koje se ne bi moglo reći da su kućni ljubimci, zar ne? Ili nisu bili svi.
Tu postoje pravila struke, kako bi se reklo, kojih se treba držati.

Nažalost, previše neodgovornih ljudi u gradovima drži pse u neadekvatnim uvjetima po stanovima.
Lutalice su samo dio problema.
......................................................................

I NO i svaki drugi pas je i te kako kucni ljubimac. E sada zavisi od toga sta i koliko ko jos zeli od svog psa. To nadgradjuje na one genetske predispozicije koje pas ima , i dobija na primer dobrog ljubimca koji je uz to i dobar pas cuvar.
Vec psi koji su radni ili sluzbeni , ne mogu biti i psi ljubimci u bukvalnom smislu reci , jer su svakodnevno na drugacijem tretmanu i u drugacijim uslovima zivota.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:52

@alexandar (citat):
I NO i svaki drugi pas je i te kako kucni ljubimac.

Naravno da može biti ljubimac, nego ne znam koliko su baš ti psi koje uzgajaš tebi kućni ljubimci i kako ih tretiraš za vrijeme uzgoja?
Jer idu dalje od tebe nakon nekog vremena, ili?
I zavisi koliko ih imaš odjednom.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 22:54

dva psa kojima najviše vjerujem

FLOK

NOSONJA

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   26.06.14 23:10

@Max Blitz (citat):
@alexandar (citat):
I NO i svaki drugi pas je i te kako kucni ljubimac.

Naravno da može biti ljubimac, nego ne znam koliko su baš ti psi koje uzgajaš tebi kućni ljubimci i kako ih tretiraš za vrijeme uzgoja?
Jer idu dalje od tebe nakon nekog vremena, ili?
I zavisi koliko ih imaš odjednom.

Potrebno je vreme da se vidi sta od kog psa moze da bude u kasnijem periodu. I treba znati sta u stvari hoces od psa . To je najbitnije , pa po tome i vrsis odabir , odnosno znas sta mozes ocekivati od njega. Ukoliko hoces ljubimca , koji vec sam rekao moze biti i pas cuvar , i uz to i izlozbeni takmicarski pas , treba ti onaj koji je anatomski i eksterijerno dobar kojeg posle treba socijalizovati i nadgraditi , uz uslov da je i doibrog porekla .

Inace dok sam aktivno imao pse , najvise sam posedovao dva NO. Velika je to obaveza ...... Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   29.06.14 4:22

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   05.07.14 12:29

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 46
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   06.07.14 21:59

Dali je đukelo stvarno tako pametan ili je samo poslušan ili je samo istreniran?
Hmm, ko bi to znao?

Ali dobar je dečko, svakako. 

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 592
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   08.07.14 21:59

@ianmarkk (citat):
Lp v Maribor, v petek grem tja na obisk in kosilo  Surprised

Bom poslikal še ostale slike, pred koncem tedna ne bo nič, jutri nimam časa, še nekaj malega delam honorarno sedaj ko sem v penziji, v četrtek grem jaz k zdravniku, v petek peljem psa k veterinarju itd. Škoda da nimaš kosilo v nedeljo, bi istočasno lahko šel še na Kramarski sejem, ki je v Mariboru vsako nedeljo. Nič kaj posebnega, veliko blaga iz Kitajske (čeprav tudi to včasih ni slabo, sem kupil majhno digitalno tehtnico, do 500 g, za tehtanje starih kovancev, da takoj ločiš ponaredke), pa malo starin, pa še te so drage, jaz vseeno hodim na ta sejem, se srečam s prijatelji, spijemo kavo (drugega ne smem) opazujemo mlada dekleta in se spominjamo časov, ko smo bili mladi. In seveda obvezno pride do diskusije: bili smo vojaki, mi smo pravi dedci ne pa ta mladina, ki jim mama briše nos, še ko so stari 20 let.
Če boš kakšno nedeljo v Mariboru sporoči, bomo na Kramarskem spili pivo (beri: kavo)

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 466
Član od : 2014-07-07
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   09.07.14 6:49

Super, prav veselim se že slik. lepo, da še delaš čeprav si v penziji, jaz delam ampak plača je takšna kot, da sem že v penziji hahahaha, penzije pa ne bo  affraid . lImaš psa, fino tudi sam imam kar nekaj živali, bolje bi naredil, če bi šel za veterinarja, zdaj je prepozno. Misliš bolšji sejem, ja večkrat sem že slišal zanj, pa mi nikoli ne uspe v nedeljo.... Kitajcev ne maram niti njihovih gnilih, poceni izdelkov. Tudi, če mi kaj kitajskega "šenkaš" ne vzamem. Praviš, da so starine drage, folk je zmešan, vsi hočejo zaslužit 100 in več %,; prodajaj po zmernih cenah pa prodaš več, logika pametnih trgovcev. Hmmm glede vojske pa tako, tudi sam sem mnenja, da vojska ni bila tako slaba, na vse res ni dobro vplivala name je. Ti si pa ne znajo narediti sendviča, to so nesposobneži in nakladači; vse kar znajo je čvekati.....so tudi izjeme. Hotel mama je popularen tudi pri ženskah, isto sranje drugo pakovanje. Spoznal dve taki, ki še pri 40 živita doma, obupno obnašanje, razvajeno, skratka velik otrok. Lahko pa se dobiva na kavi tudi kakšen drug dan  Smile lp Janez

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 12:51

@ianmarkk (citat):
Super, prav veselim se že slik. lepo, da še delaš čeprav si v penziji, jaz delam ampak plača je takšna kot, da sem že v penziji hahahaha, penzije pa ne bo  affraid . lImaš psa, fino tudi sam imam kar nekaj živali, bolje bi naredil, če bi šel za veterinarja, zdaj je prepozno. Misliš bolšji sejem, ja večkrat sem že slišal zanj, pa mi nikoli ne uspe v nedeljo.... Kitajcev ne maram niti njihovih gnilih, poceni izdelkov. Tudi, če mi kaj kitajskega "šenkaš" ne vzamem. Praviš, da so starine drage, folk je zmešan, vsi hočejo zaslužit 100 in več %,; prodajaj po zmernih cenah pa prodaš več, logika pametnih trgovcev. Hmmm glede vojske pa tako, tudi sam sem mnenja, da vojska ni bila tako slaba, na vse res ni dobro vplivala name je. Ti si pa ne znajo narediti sendviča, to so nesposobneži in nakladači; vse kar znajo je čvekati.....so tudi izjeme. Hotel mama je popularen tudi pri ženskah, isto sranje drugo pakovanje. Spoznal dve taki, ki še pri 40 živita doma, obupno obnašanje, razvajeno, skratka velik otrok. Lahko pa se dobiva na kavi tudi kakšen drug dan  Smile lp Janez

kako kaj? Včeraj sem bil v MB, imam tam garažo pri teti. Upam, da je pes v redu, lp JM

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 592
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 17:25

@ianmarkk (citat):
kako kaj? Včeraj sem bil v MB, imam tam garažo pri teti. Upam, da je pes v redu, lp JM

Ja moj kuža je skoraj v redu, šlo je zato, da se naenkrat ni več postavil na noge, seveda je bilo to v nedeljo, ko veterinarji samo dežurajo doma in jih moraš poklicati da pridejo v ambulanto. Pa še do Pesnice (to je tik ob avstrijski meji) sem se moral voziti, tam je namreč dežurna ambulanta, ena pa je na Ptuju, kar mi je še dalje. Pa da ne dolgovlačim. Veterinar je psa pregledal, mu dal eno injekcijo, po pol ure še eno, pregled je trajal približno uro in pol, mogoče skoraj dve uri, potem pa sem lahko šel domov, pri veterinarju pa sem pustil skoraj 200 eur.  Potem sem bil s psom še na enem pregledu, včeraj pa na drugem, naslednji teden pa ima kuža še en pregled, potem pa mislim, da bo v redu. Kar precej draga zadeva je imeti psa, pa da ne bo kdo mislil, da je to kakšen čistokrven pes, je mešanček, ki mi ga je pustil doma starejši sin, ko se je poročil in odšel od doma.

Slike odhoda na fronto pa bom objavil enkrat kasneje.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 17:40

@arcibald01 (citat):
@ianmarkk (citat):

Ja moj kuža je skoraj v redu, šlo je zato, da se naenkrat ni več postavil na noge, seveda je bilo to v nedeljo, ko veterinarji samo dežurajo doma in jih moraš poklicati da pridejo v ambulanto. Pa še do Pesnice (to je tik ob avstrijski meji) sem se moral voziti, tam je namreč dežurna ambulanta, ena pa je na Ptuju, kar mi je še dalje. Pa da ne dolgovlačim. Veterinar je psa pregledal, mu dal eno injekcijo, po pol ure še eno, pregled je trajal približno uro in pol, mogoče skoraj dve uri, potem pa sem lahko šel domov, pri veterinarju pa sem pustil skoraj 200 eur.  Potem sem bil s psom še na enem pregledu, včeraj pa na drugem, naslednji teden pa ima kuža še en pregled, potem pa mislim, da bo v redu. Kar precej draga zadeva je imeti psa, pa da ne bo kdo mislil, da je to kakšen čistokrven pes, je mešanček, ki mi ga je pustil doma starejši sin, ko se je poročil in odšel od doma.

Odlično, glede stroškov ti pa verjamem, da so ogromni, sam imam muce in tudi tam je že sam pregeld drag, vendar vsaj naslednjih ne zaračunavajo, ker sem stalna stranka. So se pa vse usluge (tudi veterinarske) nenormalno povečale, tudi potrojile z uvedbo evra. Psičku želim hitro okrevanje, tebi posledično manj izdatkov. Glede sina (oprosti) brez komentarja  Mad .
Ko boš uspe, bi bili zelo veseli, če bi kaj napisal o mornarici AO in dodal še kakšne slike kar koli, napiši prosim v sh, da bodo še ostali razumeli, lp JM  sunny

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 17:59

Hvala Max, mi nismo znali pa, dobro, da si tu ovde  bounce
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 22:43

@arcibald01 (citat):
@ianmarkk (citat):

Zdravo

nadam se da če sa psom biti sve OK.

Koliko je velik/težak? 200 se mi čini malo skupo za 1 pregled i 2 inekcije. Možda ako za vreme dežurstva zaračunavaju duplo?  confused 

Ni mački nisu jeftini. Kod mene je največi trošak (u jednom komadu) nabavka interferona u Austiji 400€. Inače je za mene od besplatno za neke sitnice pa do sto i nešto €.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3267
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   12.07.14 23:23

@Pero™ (citat):
Ni mački nisu jeftini.

Zadnji put kad sam vodio macka veterinaru (mimo redovnih vakcinacija i pregleda) bilo je kad se negdje potukao pa dosao kuci krvave guzice. Pregled na kome je "dijagnosticirano" (eto, ja to nisam i sam znao) da ga je ugrizla druga macka  Rolling Eyes + brijanje dupeta i mazanje nekakvom kremom = $300
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   13.07.14 0:34

@pera84 (citat):
Zadnji put kad sam vodio macka veterinaru (mimo redovnih vakcinacija i pregleda) bilo je kad se negdje potukao pa dosao kuci krvave guzice. Pregled na kome je "dijagnosticirano" (eto, ja to nisam i sam znao) da ga je ugrizla druga macka  Rolling Eyes + brijanje dupeta i mazanje nekakvom kremom = $300

Ovo me podseča na jednog mog crnog mačora, iako je bio kastriran potukao se skosa svakim mačkom, a i pse je mlatio. Kad je imao 16 godina, več dosta bolestan namlatio je i jednog pitbula. Inače on nije imao medicinsku kartoteku, imao je kriminalnu. 

bio je malo sličan ovome samo veči (8-9 kg)

Jednom mi je jedna od tehničarki kod veterinara rekla: što više boja ima mačak, to je teži karakter kod doktora/veterinara, e moja je bila tre-colori. Tu su mi išli na ruku pa sam skoro godinu dana dolazio 2 puta na dan da mi pomognu da ji dam lekove. Sam nisam mogao, ispljunula ga je. Iako su bili u nedelju zatvoreni i tad sam mogao da dolazim, dogovorili smo se da če da mi pomogne onaj ko dolazi na opskrbu životinja koje su zadržali na lečenju. To sam recimo dobio besplatno (naravno lekove sam sam platio). 

Razmišljam i o psu, ali to če još malo da sačeka da sredim neke privatne probleme.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   13.07.14 7:49

Imam i ja nekoliko ovakih razbojnika, jedan je težak ko ovaj tvoj, našao ga na pumpi sa jednim okom, imao sreču u nesreči. Koliko sam puta bio kod veterinara, ne mogu, da se setim i meni večinom pomogli i dolazili mi u susret. ja kod kuče davao sve od injekcija, do lekova i infuzija. Uvek me šokira kad jim na kraju odpovejo bubrezi, jer jim je hrana tako bogata bjelančevinama. na krajus e izsuše ko suha šljiva, jezivo. trebao sam bit vet a ne profesor stranih jezika, mogao sam to radit ko hobi, hvala za dobar članak, lp  cat
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Today at 6:59

Na vrh Go down

Psi - ljubimci i lutalice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next