FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Psi - ljubimci i lutalice

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
AutorPoruka
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 466
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 8:13 am

@pera84 (citat):
@Pero™ (citat):
Ni mački nisu jeftini.

Zadnji put kad sam vodio macka veterinaru (mimo redovnih vakcinacija i pregleda) bilo je kad se negdje potukao pa dosao kuci krvave guzice. Pregled na kome je "dijagnosticirano" (eto, ja to nisam i sam znao) da ga je ugrizla druga macka  Rolling Eyes + brijanje dupeta i mazanje nekakvom kremom = $300

Znam, imam jih nekoliko ali koji vet stanica ili osoba, da ti računa toliko za ti dve stvari??!! Napisao si 300 dolara, šta si mislio evre ili neku drugu valutu? cat

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3268
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 1:37 pm

@ianmarkk (citat):
Znam, imam jih nekoliko ali koji vet stanica ili osoba, da ti računa toliko za ti dve stvari??!! Napisao si 300 dolara, šta si mislio evre ili neku drugu valutu? cat

Pa ako sam napisao dolara, valjda sam i mislio dolara. 
Jbg, iz nekog cudnog razloga, ovdje veterinari samo primaju dolar kao valutu  Question   lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17847
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 2:08 pm

@pera84 (citat):
@ianmarkk (citat):
Napisao si 300 dolara, šta si mislio evre ili neku drugu valutu? cat

Jbg, iz nekog cudnog razloga, ovdje veterinari samo primaju dolar kao valutu  Question   lol!

E, da nisu marke primali, to me nećeš uvjerirt.  lol!
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 2:08 pm

Ianmarkk: učinio si plemenito delo da si spasio životinju. Ni ja nisam nijednog kupio, jednostavno pojavili se pred vratima. 

Ako je napisao $ valjda zato jer živi u USA, znamo mi odprilike koliko je to, sad za sitnice u preračunavanju nije važno. I mislim da bi sigurno bile napisane nekde cene koliko šta košta, nemogu tek tako daa opale neku cenu, ili pak? 

Lično pitanje: 

h kateremu veterinarju voziš mačka/e? Kako si zadovoljen? Jaz sem stalna stranka v univerzitetni veterinarski kliniki (Mestni log), imajo tudi 24h na dan dežurstva, poznam jih pa skoraj vse razen kirurgije po imenih. Jaz sem zadovoljen. Sem bil pa presenečen ko je bil en naš muc na Veterinarski postaj, ki je ob cesti (CVML), tam jim je rentgen delal tudi popoldne, za ostale resne stvari pa ne vem, verjetno tudi? 

Upozorenje za sve što imate prozore što se otvaraju na ''V'' ako imate mačke ili pse, ne ostavljajte przore otvorene bez kontrole. Meni je tako jedan mačak skoro postao invalid, probao je da skoči napolje pa se je nekde napola zaglavio. Veterinari su ga več odpisali, ali se je uspeo pozdraviti za nekoliko nedelja. Kod jedne susede je jedan hteo da uđe na taj način, ali se je zaglavio za vrat i zadavio se.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 2:13 pm

@Max Blitz (citat):
@pera84 (citat):
@ianmarkk (citat):
Napisao si 300 dolara, šta si mislio evre ili neku drugu valutu? cat

E, da nisu marke primali, to me nećeš uvjerirt.  lol!

Ma primaju i Peso-se, (Mexico), samo neče da prizna.

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 2:32 pm

Ovo su moje "zvijeri"

Slazu se k'o pas i macka  Laughing 

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 2:38 pm

Kakav ti je to pas manji od mačka......kod tebe na ulazu u dvoriše ne piše niti čuvaj se psa, niti jebeš psa čuvaj se gazde....već čuvaj se gazdarice????? affraid

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 3:02 pm

@Gringo (citat):
Kakav ti je to pas manji od mačka......kod tebe na ulazu u dvoriše ne piše niti čuvaj se psa, niti jebeš psa čuvaj se gazde....već čuvaj se gazdarice????? affraid

Jest mali, al' ima gadnu narav i brzu ljevicu  Laughing 

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 3:07 pm

Ajme..... affraid

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 3:36 pm

Jao Pera, pa zar ti je i pas Made in China. A mačka si verovatno doneo iz YU, vidi kako je okrugao...
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 3:52 pm

Ma pusti Peru....kod njega je sve domaće!!!!

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 4:12 pm

@Gringo (citat):
Ma pusti Peru....kod njega je sve domaće!!!!

Bog je stvorio zemlju za 7 dana, sve ostalo je Made in China. 

i zanimljivo je da kod nas ne dajemo deci da se igraju oružjem, a vidi tamo več kučići se igraju sa pištoljima. 

Šalim se Pero, simpatičan ti je pas. A i pas je čovekov najbolji prijatelj, ajde zatvori  psa i ženu u prtljažnik, pa otvori kroz jedan sat... ko če biti više veseo da te vidi.
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 4:15 pm

Moj Žućo - "Scarface", najveći "fighter" u okolini. Jede više od mene ali mu aktivni život ne dozvoljava da se ugoji.  cat 
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 4:29 pm

@pera84 (citat):
@Gringo (citat):

Jest mali, al' ima gadnu narav i brzu ljevicu  Laughing 

Možda mu je pas......dobio oružni list.....??? lol!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 4:32 pm

@Stazio (citat):

Moj Žućo - "Scarface", najveći "fighter" u okolini. Jede više od mene ali mu aktivni život ne dozvoljava da se ugoji.  cat 

A da si i ti  ugledaš na njega i potrudiš.....ne samo u fajtu....
Več i oko gazdarice....susjede....
Da ne budeš i ti ekološki osvješten
Kod nas je sve  Eko
Tako vozim na Bio dizel
Jedem bio hranu i
Postao sam i Bio jebač!!!!

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 4:56 pm

@Pero™ (citat):
Jao Pera, pa zar ti je i pas Made in China. A mačka si verovatno doneo iz YU, vidi kako je okrugao...

Jok! Cistokrvni Ameri.
Istna, macak ima malo balkanske naravi. Nezdravo se hrani, doktoru ide samo kad ga odvezu krvavog nosa, kuci dolazi samo da jede i prespava, po citav dan zijeva i gladi muda, komsije ga ne vole, tuce se i za najmanju sitnicu...
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 5:39 pm

Isti gazda......u mladim danima!!!!!!

Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 5:45 pm

@Pero™ (citat):
Ianmarkk: učinio si plemenito delo da si spasio životinju. Ni ja nisam nijednog kupio, jednostavno pojavili se pred vratima. 

Ako je napisao $ valjda zato jer živi u USA, znamo mi odprilike koliko je to, sad za sitnice u preračunavanju nije važno. I mislim da bi sigurno bile napisane nekde cene koliko šta košta, nemogu tek tako daa opale neku cenu, ili pak? 

Lično pitanje: 

h kateremu veterinarju voziš mačka/e? Kako si zadovoljen? Jaz sem stalna stranka v univerzitetni veterinarski kliniki (Mestni log), imajo tudi 24h na dan dežurstva, poznam jih pa skoraj vse razen kirurgije po imenih. Jaz sem zadovoljen. Sem bil pa presenečen ko je bil en naš muc na Veterinarski postaj, ki je ob cesti (CVML), tam jim je rentgen delal tudi popoldne, za ostale resne stvari pa ne vem, verjetno tudi? 

Upozorenje za sve što imate prozore što se otvaraju na ''V'' ako imate mačke ili pse, ne ostavljajte przore otvorene bez kontrole. Meni je tako jedan mačak skoro postao invalid, probao je da skoči napolje pa se je nekde napola zaglavio. Veterinari su ga več odpisali, ali se je uspeo pozdraviti za nekoliko nedelja. Kod jedne susede je jedan hteo da uđe na taj način, ali se je zaglavio za vrat i zadavio se.

Hvala, spasio sam ja ne samo mačke i pse, golubov, ježa, galeba i zmije, ne mogu sam, da se setim. Nijedne životinje nisam kupio, kao kod tebe pojave se ili izpred bloka, na putu itd.

Odgovor na vprašanje: ker sem se presili iz Ljubljane (prej sem vozil v Mstni Log) v Kamnik, sem stalna stranka na vet. postaji Kamnik in še na eni privatni. Bil sem že tudi v Radovljici zaradi rentgena ali neke druge naprave, se ne spomnim, potem v vet. postaji toplica (najboljši za ortopedijoa) in za račune, cene obupne.

Hvala za opozorilo. Nova pridobitev, Piko je pao kroz otvoreni jašak u prazan stan na žel. stanici u kamniku, ja sam ga čuo, našao postajnog načelnika i sa njim smo ga spasili gotove smrti, sad sve po malo gricka i mene. Pošto ima belu tačkicu izpod vrata dobijo ime PIKO ( slovenski pika-tačka). neke sam stavio na oglas pa su otišli a ovog nisam mogo, pa mi uništava tlo i sve ostalo, šta čemo..... posredna šteta.... cat 

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 5:56 pm

Never trust a person who doesn't like cats!  cat to sam čuo.....ja bih rekao: Never trust a person who hates animals!  No
Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 592
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 5:57 pm

@Pero™ (citat):
Koliko je velik/težak? 200 se mi čini malo skupo za 1 pregled i 2 inekcije. Možda ako za vreme dežurstva zaračunavaju duplo?  confused

Pero, 200 EUR  je tarifa. Bila je  nedelja in veterinarji so doma, če je nujno, ga moraš poklicati, da pride v ambulanto. Zato je cena višja. Povsod so tarife za dežurne storitve višje, plača se med 150% do 200% običajne cene.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 6:02 pm

@arcibald01 (citat):
Pero, 200 EUR  je tarifa. Bila je  nedelja in veterinarji so doma, če je nujno, ga moraš poklicati, da pride v ambulanto. Zato je cena višja. Povsod so tarife za dežurne storitve višje, plača se med 150% do 200% običajne cene.

Ja tarifa je tudi, da jaz zaslužim toliko v celem tednu...pretiravajo s cenami, ljudje z nižjimi prihodki si takšnih stvari ne morejo privoščiti. Mi nismo Nemčija ali Avstrija, naj gledajo malo na naše dohodke.... Sad

Na vrh Go down
arcibald01
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 592
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 6:42 pm

@ianmarkk (citat):
Ja tarifa je tudi, da jaz zaslužim toliko v celem tednu...pretiravajo s cenami, ljudje z nižjimi prihodki si takšnih stvari ne morejo privoščiti. Mi nismo Nemčija ali Avstrija, naj gledajo malo na naše dohodke.... Sad

Se podpišem pod to kar si napisal, škoda da je pri nas volilni molk (danes so volitve v državni zbor), bi si dal duška
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Sun Jul 13, 2014 7:15 pm

@arcibald01 (citat):
@ianmarkk (citat):

Se podpišem pod to kar si napisal, škoda da je pri nas volilni molk (danes so volitve v državni zbor), bi si dal duška

Super, da se strinjaš; pa jutri napiši kaj misliš, ko bo konec teh volitev.

Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 46
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Thu Jul 17, 2014 10:35 am

Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Tue Jul 22, 2014 1:48 pm

@arcibald01 (citat):
@ianmarkk (citat):

kako sta v teh deževnih dneh s psom?? Nadam se, da je pas ozdravljen i da ne trebaš više skupih usluga, lp JM
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Psi - ljubimci i lutalice   Today at 1:48 am

Na vrh Go down

Psi - ljubimci i lutalice
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/14Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next