FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   22.06.14 21:59

KARAULA "RATKO SOFIJANIĆ"
Granični odsjek Sombor
Vojvodina

Velika slika: http://pics.si/?di=N7GB

Evo danas sam doznao da je jedan moj prijatelj bio graničar JNA.
Radi se o tome da je on bio u Vojvodini u graničnom odsjeku Sombor u karauli kojoj je ime "Ratko Sofijanić".
Komandir karaule mu je bio zastavnik I klase Kiro Pagovski koji je porijeklom iz Makedonije.
Kako mi ga je opisao Kiro Pagovski je bio jako debo komandir karaule koji je bio pčelar i imao je oko 50-ak košnica pčela (društava).
Karaula se nalazi kod sela Bajmok.
Njena lokacija na satelitskoj snimci je ovdje.
Graničari iz karaule "Ratko Sofijanić" su morali da osiguravaju oko 30-ak kilometara granične linije.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   23.06.14 19:50

Sama ravnica.....o moj Bože pa tu nemaš brijega da se sakriješ za pišanje!!!! lol! 

Nisi rekao koje godine i koja klasa je bio frend,....možda se tko javi!!!!

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   23.06.14 21:44

@Gringo (citat):
Sama ravnica.....o moj Bože pa tu nemaš brijega da se sakriješ za pišanje!!!! lol! 

Nisi rekao koje godine i koja klasa je bio frend,....možda se tko javi!!!!
Ravno kao u tiganju  "Staneš na bundevu i vidiš ceo kraj"  Very Happy

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   23.06.14 22:09

@Gringo (citat):

Nisi rekao koje godine i koja klasa je bio frend,.... možda se tko javi!!!!

Morat ću ga ispitati kad ga idući put sretnem da mi kaže još koju informaciju u svojoj karauli.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   23.06.14 22:20

U razgovoru sa mojim prijateljem došao sam do saznanja da ovog graničnog prijelaza kojem je sada ime "Bajmok" u njegovo vrijeme nije bilo.
Na vrh Go down
begor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-10-31

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   31.10.14 20:54

Ja sluzio vojni rok ns toj karauli 89-90 majska klasa... bio cato i zamjenik Kire... Jel ima kog...?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   31.10.14 21:30

Begor dobrodošao

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   31.10.14 21:36

Jos bolje vas nasao
Na vrh Go down
begor
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: karaula ratko sofijanic-bajmok   31.10.14 21:48

Jel ima tko generacije 89/90 majska klasa?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   01.11.14 17:33

@begor (citat):
Ja sluzio vojni rok na karauli "Ratko Sofijanić" 1989-1990 majska klasa... bio cato i zamjenik Kire... Jel ima kog...?

Begor.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Hajde dok ja ovoga moga prijatelja ne sretnem i ne ispitam o karauli "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor, mogao si nam ti nešto o njoj i komandiru karaule napisati.
Za početak mogao si nam objasniti što je koji objekt koje je imala karaula, ovo ja sam ih označio brojevima.
Koliko sam zapamtio po priči mog prijatelja objekt pod brojem 4 je karaula u kojoj ste stanovali tj.živjeli.
Ostale objekte sam zaboravio.
Begor, je li tvoj komandir karaule Kiro Pagovski i u tvoje vrijeme imao košnice sa pčelama.

Na vrh Go down
begor
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   01.11.14 18:03

E od tog je proslo puno vremena tako da se bas i ne sijecam a mislim da bas i nije kako ti pisesal to je nebitno...bitno je da sa stara prijateljstva obnove. Dal je jos sad tamo karaula?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   01.11.14 18:32

Mislim da se ovo tiče tog graničnog prijelaza, a vojske više odavno nema na granicama, samo policije i carine.

http://www.subotica.com/m/vesti/novi-granicni-prelaz-s-madjarskom-od-15.-marta-id13829.html#.VFUWzh01nSg

http://bajmok.in.rs/2014/10/15/rusevine-salasa-svedoci-proslog-vremena/

Iz ovog članka od 15.10.2014.:

Nekadašnja ekonomija je napuštena, nema više ni vojske, karaula je prazna, autobus ovde više ne dolazi, a put prema selu je u lošem stanju...

Na vrh Go down
begor
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   01.11.14 18:54

E da,to je to ssmo u to vrijeme nije bilo granicnog prijelaza. Prijelaz je bio u subotici a mi dmo sa njima granicili.A sto se tice kuce sa slike mislim da su nam oni bili susjedi.Jel mozda znas dto je sa Kirom? Jel ziv?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   01.11.14 18:55

@begor (citat):
Jel mozda znas sto je sa Kirom? Jel ziv?

Very Happy
Nisam ja bio na toj karauli, samo sam proguglao što ima o tome.
Na vrh Go down
goxx
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-04-09

KomentarNaslov komentara: to nije slika karaule to je ekonomija,karaula je još dalje    09.04.16 23:10

@Vojnik Graničar (citat):
@begor (citat):
Ja sluzio vojni rok na karauli "Ratko Sofijanić" 1989-1990 majska klasa... bio cato i zamjenik Kire... Jel ima kog...?

Begor.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA.
Hajde dok ja ovoga moga prijatelja ne sretnem i ne ispitam o karauli "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor, mogao si nam ti nešto o njoj i komandiru karaule napisati.
Za početak mogao si nam objasniti što je koji objekt koje je imala karaula, ovo ja sam ih označio brojevima.
Koliko sam zapamtio po priči mog prijatelja objekt pod brojem 4 je karaula u kojoj ste stanovali tj.živjeli.
Ostale objekte sam zaboravio.
Begor, je li tvoj komandir karaule Kiro Pagovski i u tvoje vrijeme imao košnice sa pčelama.

Na vrh Go down
goxx
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-04-09

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   09.04.16 23:30

Pozdrav svima.Ja sam služio 92god na toj karauli,i to nije slika karaule to je ekonomija.Karaula je još dalje.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor   Today at 4:47

Na vrh Go down

Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula "RATKO SOFIJANIĆ" - Granični odsjek Sombor
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.