FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 14:22

Alkohol je naj veća pretnja za saobraćaj a uz svaku magistralu sve same kafane,pečenje,alkohol,muzika...a iza svake dobre kafane po jedna patrola policije,a često i u kafani...
Jbg..neka prave pozorišta i muzeje uz magistrale,možda pomogne..
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3272
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 15:30

@Max Blitz (citat):
Pustite sad te priče o invalidskim kolicima, ionako ljude pospreme u njih onih najmanje 80% trijeznih za volanom u nesrećema.

Ti si statistiku ucio od politicara!
Da samo 20% nesreca izazovu oni u pijanom i pripitom stanju bio bi realan uvid u uticaj alkohola ako bi 20% svih koji voze vozilo pijano.

Osim alkohola, droge i lijekova, obijesti....ima i dosta onih kojima je kako tehnicka tako i opsta kultura na takvom nivou da bi im trebalo zabraniti, ne samo da voze motorna vozila, nego da na bilo koji nacin ucestvuju u saobracaju. Cak i kao putnici u javnom prevozu. (tu izuzimam vozila ustanova za mentalno zdravlje)

I neka mi neko objasni kakva je razlika izmedju "domace" i industrijskog alkohola!?!? Promili su promili kako god okrenes.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17853
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 16:19

@pera84 (citat):
@Max Blitz (citat):
Pustite sad te priče o invalidskim kolicima, ionako ljude pospreme u njih onih najmanje 80% trijeznih za volanom u nesrećema.

Ti si statistiku ucio od politicara!
Da samo 20% nesreca izazovu oni u pijanom i pripitom stanju bio bi realan uvid u uticaj alkohola ako bi 20% svih koji voze vozilo pijano.

Pokušavam realno sagledati stvari iz onoga što znam iz vlastitog iskustva, iskustva drugih, onoga što vidim svojim očima i onoga što nam serviraju u novinama.

Također mislim da na temu ne spada bolest koja se zove alkoholizam, jer je tu sve kristalno jasno.

Koliko nesreća naprave ljudi koji voze sa dvije-tri pive u sebi, ali ne više od toga?

Svaki, svaki drugi, svaki deseti, svaki stoti, tisućiti....?

I kako mogu bit tolke razlike o dozvoljenim promilima zavisno od zemlje do zemlje ili kraja svijeta, što su ljudi toliko drugačiji?
O ovim stvarima se uopće ne priča puno, a neka zanimljiva saznanja medicinske struke se guraju pod tepih ili se izvače pojedini dijelovi iz konteksta kako kome paše.
Osobiti tabu su lijekovi koji utiču na sposobnost upravljanja vozilima.
Sve se svodi na upozorenja na onom papiriću u kutiji i dalje od toga ništa.

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 16:32

Ljudi su isti, nisu isti zakoni. I Jimmy i Dragec reaguju isto na alkohol, razlika je u onoj mastiljari sto sjedi u kancelariji i predlaze zakone. Koji su njegovi motivi za jedno ili drugo, to bi nam trebao potpuno novi blog da razglabamo. 
Ja ne znam kakva se to zanimljiva naucna saznanja skrivaju od javnosti, ali ako nekome treba svaki dan dvije-tri pive da "normalno" funkcionise, to se, prijatelju moj, zove alkoholizam. To je ono sto se "gura pod tepih" ispred samog sebe: nisam ja alkoholicar, ja samo volim popit'.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 16:49

@pera84 (citat):
Ja ne znam kakva se to zanimljiva naucna saznanja skrivaju od javnosti, ali ako nekome treba svaki dan dvije-tri pive da "normalno" funkcionise, to se, prijatelju moj, zove alkoholizam. To je ono sto se "gura pod tepih" ispred samog sebe: nisam ja alkoholicar, ja samo volim popit'.

Upravo tako, to je jedna od definicija alkoholizma.
Drago mi je da si prvi spomenuo, iako sam gore rekao da na temu ne spada alkoholizam.

Pod alkoholičarem volimo smatrat onog prljavog jadnika što leži negdje u kutu parka, ali on sigurno ne vozi, jer odavno nema ništa, kamoli automobil.

Pericem gledam oko sebe svaki dan što se događa, vjeruj mi, a da ne pričam o višegodišnjem iskustvu svakodnevnih izlazaka po klubovima što poslovno, što za zabavu.

Ipak!
Jedan malo korpulentniji Amerikanac koji dobro jede, smije dnevno strusit par pivi i legalno vozit, u tome je stvar.
Kod nas slično, mada je granica nešto niže.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 17:25

@pera84 (citat):
Osim alkohola, droge i lijekova, obijesti....ima i dosta onih kojima je kako tehnicka tako i opsta kultura na takvom nivou da bi im trebalo zabraniti, ne samo da voze motorna vozila, nego da na bilo koji nacin ucestvuju u saobracaju.

1. Indusi
2. Pakistanci
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 17:31

@BEOGRAD (citat):
1. Indusi
2. Pakistanci

Kod tebe ili u njihovoj zemlji?

Može se pročitat da Kinezima (odnosno tzv. 'žutoj rasi') fali neki enzim za razgradnju alkohola, pa slabije podnose.

I upravo tako su mi rekli neki Kinezi koje sam pitao, osobito žene.  scratch
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 17:47

@Max Blitz (citat):
Kod tebe ili u njihovoj zemlji?

Kod mene, a kako tek voze u maticnim drzavama mogu da zamislim. Za njih je tipicno da voze 40 tamo gde je dozvoljeno 70, levi migavac a prave desno skretanje, zustavljanje na sred ulice ili raskrsnice jer im je nesto ispalo na pod pa traze, lista je predugacka.
Zaboravio sam i penzionere na Floridi. Ima jako puno onih sa 80+ koji voze, a jedva vide duze od 10 metara. Onda procitas u novinama kako ulete u neku prodavnicu ili neciju kucu jer su umesto rikverca ubacili u napred.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 17:51

@pera84 (citat):
Ja ne znam kakva se to zanimljiva naucna saznanja skrivaju od javnosti...

Pa, ne reklamira se baš na velika zvona da je 1 dcl crnog vina dnevno dobro za zdravlje (krv i srce), kako se da pročitat, a također su nerijetko u naslovima članaka izjave stogodišnjaka o tajni dugovječnosti u čašici domaće dnevno.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 17:58

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 18:02

@Max Blitz (citat):
Pa, ne reklamira se baš na velika zvona da je 1 dcl crnog vina dnevno dobro za zdravlje (krv i srce), kako se da pročitat, a također su nerijetko u naslovima članaka izjave stogodišnjaka o tajni dugovječnosti u čašici domaće dnevno.

To znaju i vrapci na grani, ali, NE IDU ZAJEDNO ALKOHOL I VOLAN! Popij ti, al sjedi u kuci, ili nek te taksi vrati iz kafane.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 19:53

@pera84 (citat):
To znaju i vrapci na grani, ali, NE IDU ZAJEDNO ALKOHOL I VOLAN! Popij ti, al sjedi u kuci, ili nek te taksi vrati iz kafane.

Vrtimo se u krug, ali neka!  Smile 

Jedan deci vina ili čašica žestice idu uz volan.

Tko je faca nek' se zaustavi na toj količini bez obzira na zakon i ne trebaju mu nikakvi propisi ni zabrane ni strah od kazni.

Evo mog mišljenja:
Relativno zdrav muškarac uz koji kg viška (ali samo koji), može vozit bez nekih problema sa do tri popijene pive uz prethodno jelo.
Govorim nevezano uz propisane promile, jer mi je teško njih pretočiti u čaše.
I s pivom mi je najlaške računati.  Very Happy
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 20:27

@Max Blitz (citat):
Evo mog mišljenja:
Relativno zdrav muškarac uz koji kg viška (ali samo koji), može vozit bez nekih problema sa do tri popijene pive uz prethodno jelo.

Može Max,ali objasni to žandarima,kad ne veruju Very Happy
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 20:32

@dinosaurus (citat):
@Max Blitz (citat):

Evo mog mišljenja:

Može Max,ali objasni to žandarima,kad ne veruju Very Happy

Nije problem vozit', to moze i sa deset (bez prethodnog jela). Problem je ZAKOCITI I STATI NA VRIJEME!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 20:37

@pera84 (citat):
Nije problem vozit', to moze i sa deset (bez prethodnog jela). Problem je ZAKOCITI I STATI NA VRIJEME!

Iz svog iskustva sam naveo količinu po kojoj se može sve napravit u vožnji prema propisima.  Smile 
A mislim da su realno te tri pive baš u okviru američkih propisa.

Nisu mi se nikad slagali promili i količina alkohola prema kojekakvim tablicama.
Kao da tablice pokazuju veće promile, ili je to tako napravljeno da se narod malo zastraši.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 20:53

@pera84 (citat):
Problem je ZAKOCITI I STATI NA VRIJEME!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   02.07.14 21:08

@pera84 (citat):
I neka mi neko objasni kakva je razlika izmedju "domace" i industrijskog alkohola!?!? Promili su promili kako god okrenes.

Nije mi sasvim jasna priča oko metilnog alkohola.

Onog iz tuduma i loše rakije.

Znači on ne utječe na stupanj alkoholiziranosti nego je dodatni otrov (u većoj količini)?  scratch 
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   03.07.14 11:01

Kad se ide na neku gozbu najbolje je ovako-pre jela popiti jednu rakijicu,jesti pa popiti jedno pivce lii casu vina da bi sleglo i prijalo jelo ,a kasnije piti kiselu vodu jer ona sav alkohol ubije.Kad te milicioner zaustavi nemas nista alkohol.To je isprobano.
Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

Broj komentara : 277
Član od : 2013-03-09
Dob : 56
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 9:16

20% nesreća izazovu pijani vozaći. 80 % trezni. ZABRANITI VOŽNJU TRIJEZNIM VOZAĆIMA! Manje nesreća i vesela nacija. Dreleta za ministra prometa! drunken
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 11:29

Po nekoj statistici Italijani i Francuzi piju najviše vina na svijetu ali nisu pijanci.Po nekim pričama koje sam čuo oni piju i maslinovo ulje i konzumiraju masline uz vino kad piju i da je to valjda recept pijenja alkohola ali da nisi pijan.Možda o ovome mogu dati još bolji odgovor kolege sa foruma dalmatinci jer maslina uspijeva baš u tim sredinama  dalmacije i otoka.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 17:00

@semsudin (citat):
Po nekoj statistici Italijani i Francuzi piju najviše vina na svijetu ali nisu pijanci.Po nekim pričama koje sam čuo oni piju i maslinovo ulje i konzumiraju masline uz vino kad piju i da je to valjda recept pijenja alkohola ali da nisi pijan.Možda o ovome mogu dati još bolji odgovor kolege sa foruma dalmatinci jer maslina uspijeva baš u tim sredinama  dalmacije i otoka.

Ziva istina! Ko je jos ikad vidio pijanog Dalmosa!  Laughing 

Maslinovo ulje, kisela, "samponi" za cirase, prije jela, posle jela, "cista sljiva"....muda od labuda!

Kako god okrenes, zavrsava se ovako:

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 17:18

@pera84 (citat):

Pre par godina kod mene u selu naletim na sličnu situaciju. Pomognem čoveku da ustane , tutnem mu bicikl u ruke i nastavim svojim putem.
Tek će on za mnom: Džaba si ti prijatelju mene podigao kad ću ja opet pasti, svejedno ti hvala. Nije ni završio, kad se začu zveket.  Laughing

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 52
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 18:33

@pera84 (citat):
@semsudin (citat):

Ziva istina! Ko je jos ikad vidio pijanog Dalmosa!  Laughing 

Maslinovo ulje, kisela, "samponi" za cirase, prije jela, posle jela, "cista sljiva"....muda od labuda!

Ili ovako...... Laughing

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 19:47

Vidim da vi hoćete reć da umjereno pijenje ne postoji???  Surprised 

Znači ne može se odbit treća tura?
He, mogu to bit Muke Gospodinove...  Smile 

Je, lako je ne popit onu prvu.  Very Happy

A žlica maslinovog ulja je mediteranski trik koji donekle smanjuje (usporava) apsorpciju alkohola. Neki će reći da je bućino ulje još bolje.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 04.07.14 20:15; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   04.07.14 19:51

Tako pijani ljudi ostave bcikl gde su pijancili, a posle ujtru kazu - Bila stara a jos mogla da se jase Smile  geek
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima   Today at 12:22

Na vrh Go down

Alkohol i upravljanje vozilima i radnim strojevima
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next