FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 672
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   06.07.14 10:34

Če sem mogoče izbral napačen forum predlagam administratorju, da temo premesti v pravega. Sliko sem pred časom kupil na sejmu v Avstriji, ker sta mornar na sliki in naslovnik iz krajev blizu mojega doma. Kot sem že napisal, na sliki je mornar, ki je služil vojsko v Puli in sicer že v času 1. svetovne vojne (na žigu se lepo vidi, da je bila slika poslana leta 1915), v mornarici Avstro Ogrske monarhije.  Mornar je bil, za tiste čase, oborožen z dokaj dobro oborožitvijo.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 467
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 19:32

Super, če ni skrivnost od kod si in koliko si plačal za to res dobro očuvano razglednico?

ianmarkk: komentar modifikovan dana: 08.07.14 19:43; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1910
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 19:39

Mislim,da ti bo slovenščina bolj pomagala pri prevodu.
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 19:42

ok šele zdaj sem videl, tisti, ki mislijo, da so brez napak, se motijo.... Surprised
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 19:45

Well, well well if this isn't nice, in near future I'm not going to write anything at all, you can do it yourself, enjoy the rest of the day......... No
Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 20:18

@ianmarkk (citat):
Super, če ni skrivnost od kod si in koliko si plačal za to res dobro očuvano razglednico?

Sem iz Maribora. Občasno in res zelo poredko grem v Avstrijo na kakšen sejem, običajno v Gradec (dobre pol ure vožnje sedaj ko je avtocesta). Glede cene takšnih razglednic pa je tako: posamezna razglednica ali slika stane med 10 EUR (slabo ohranjena tudi manj) pa vse do 40 ali 50 EUR, kakšne litografije pa tudi več posebej, če gre za razglednice iz začetka nastanka razglednic. Sliko, ki sem jo predstavil sem kupil skupaj  še z nekaj slikami (železniški transport namenjen na fronto, seveda gre za 1. svetovno vojno, sedaj poskušam ugotoviti na kateri železniški postaji je slikano), tako me je gornja slika stala nekaj manj kot 10 EUR.

Pa še nekaj glede sejmov v Avstriji, vedno manj kvalitetne robe je in vedno bolj draga je. Pred leti sem za bistveno manj denarja (bili so šilingi in marke) dobil več kot sedaj za Evre. Če kdo namerava na sejem v Avstrijo mu svetujem naj se raje udeleži avkcij (dražb), te so naprej objavljene in obstajajo katalogi s cenami in bo že vnaprej vedel ali je sploh vredno iti v Avstrijo. Ker iti na sejem kar tako je kot tombola, ne veš, če se splača. Sploh če si bolj od daleč, gorivo namreč tudi ni več poceni, pa še vinjeto moraš kupiti, če pelješ po avtocesti. Cene ostalega blaga pa so podobne kot pri nas, razen če slučajno naletiš na kakšno akcijo s popusti.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   08.07.14 21:01

@arcibald01 (citat):
Sem iz Maribora. Občasno in res zelo poredko grem v Avstrijo na kakšen sejem, običajno v Gradec (dobre pol ure vožnje sedaj ko je avtocesta). Glede cene takšnih razglednic pa je tako: posamezna razglednica ali slika stane med 10 EUR (slabo ohranjena tudi manj) pa vse do 40 ali 50 EUR, kakšne litografije pa tudi več posebej, če gre za razglednice iz začetka nastanka razglednic. Sliko, ki sem jo predstavil sem kupil skupaj  še z nekaj slikami (železniški transport namenjen na fronto, seveda gre za 1. svetovno vojno, sedaj poskušam ugotoviti na kateri železniški postaji je slikano), tako me je gornja slika stala nekaj manj kot 10 EUR.

Pa še nekaj glede sejmov v Avstriji, vedno manj kvalitetne robe je in vedno bolj draga je. Pred leti sem za bistveno manj denarja (bili so šilingi in marke) dobil več kot sedaj za Evre. Če kdo namerava na sejem v Avstrijo mu svetujem naj se raje udeleži avkcij (dražb), te so naprej objavljene in obstajajo katalogi s cenami in bo že vnaprej vedel ali je sploh vredno iti v Avstrijo. Ker iti na sejem kar tako je kot tombola, ne veš, če se splača. Sploh če si bolj od daleč, gorivo namreč tudi ni več poceni, pa še vinjeto moraš kupiti, če pelješ po avtocesti. Cene ostalega blaga pa so podobne kot pri nas, razen če slučajno naletiš na kakšno akcijo s popusti.

Ja, hvala za informacije. Imaš prav cene so za znoret od kar je v veljavi evro. Tudi sam zbiram militarije in nekateri mislijo, da tiskam bankovce po 500 evrov. Če je razglednica bila pod 10 evrov (in zgleda res dbro ohranjena) se jo je splačalo kupit. Objavi prosim še sliko železniške postaje, več glav več ve, je rekel Švejk  Very Happy .
To glede sejmov pa poznam obiskujem lokalne in sem razočaran, folk prodaja odpadke (dejansko!) in to po astronomskih cenah.
Jaz vse pogosteje kupujem preko dražb, do sedaj 90% v redu. Lp v Maribor, v petek grem tja na obisk in kosilo  Surprised

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   12.07.14 17:00

Austro-ugarska ratna mornarica bila je pomorski dio oružanih snaga Austro-ugarske Monarhije. Službeno ime na njemačkom glasilo je Kaiserliche und Königliche Kriegsmarine (Carska i kraljevska ratna mornarica), poznatija pod kraticom K.u.K. Kriegsmarine. Mornarica Habsburške Monarhije je postojala prije uspostave Austro-Ugarske 1867. te je nastavila služiti sve do kraja Prvog svjetskog rata.

Grb Austro-Ugarske ratne mornarice

Vojnopomorska zastava (1786.-1915.)

Vojnopomorska zastava (1915.-1918.)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Mornarica črno rumene monarhije   12.07.14 17:01

Važna austrougarska luka je bila Pula:

1890.

Bojni brodovi, tzv. dreadnoughti, nazvani prema inovativnom britanskom bojnom brodu HMS Dreadnought izgrađenom 1906.
http://swirl.bloger.index.hr/default.aspx?tag=pula+2

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   12.07.14 17:32

Odlično, sam sa tražijo slike i informacije o kasarnama u Puli jer je bila, kao što si napisao najvažnija luka AU. Mislim, da je večina starijih kasarni i vojarni u Puli gradila AU. Tu je jedna slika. Da se jave oni koji imaju možda neke predmete u svojim kolekcijama i da stave sliku i napiše po koju reč.  Kasarna vojne mornarice (dali možda ko zna gde u Puli se nalazi ova kasarna):

Manevri u Puli 1902

Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Mornarica črno rumene monarhije   12.07.14 20:46

@ianmarkk (citat):
Ko boš uspe, bi bili zelo veseli, če bi kaj napisal o mornarici AO in dodal še kakšne slike kar koli, napiši prosim v sh, da bodo še ostali razumeli, lp JM  sunny

Vsi, ki nekaj zbiramo vemo, da ne nemogoče zbirati vse, zato sem se jaz začel zbirati vse kar je kakorkoli povezano z Mariborom, ne glede za katero obdobje gre (znamke, slike, medalje, ...). Zato o  sami mornarici K u K nimam veliko razen  stvari, ki se nanašajo na Maribor. Bom poiskal še kakšno sliko, tega imam veliko samo čas potrebujem, da najdem. Prilagam pa sliko poročnega para, avstroogrskega oficirja in žene, ki sta se poročila v Stolni cerkvi v Mariboru 4. 8. 1907. Gre za očeta  znanega mariborskega trgovca iz obdobja med obema vojnama. In v čem je posebnost: paradna uniforma oficirja in pa fotograf. Znan fotograf katerega slike so danes posebnost in redke in imajo ceno prav zaradi fotografa. Se pa opravičujem, da je slika bolj slaba, sem slikal kar z mobilnikom.
Prav tako se opravičujem glede sh, že mnoga leta je nisem uporabljal tako, da odlično razumem vse, malo manj pa obvladam pisanje, pa se bom naslednjič nekako potrudil. To je današnja stvarnost, obvladam nemški in angleški, malo manj pa jezik bivše moje države.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   12.07.14 23:31

@ianmarkk (citat):
Kasarna vojne mornarice (dali možda ko zna gde u Puli se nalazi ova kasarna)...

Pola: Caserma di marina = K.K. Marine-kaserne
Neogotička zgrada Mornaričke vojarne sagrađena je 1856. nasuprot glavnog ulaza u Pomorski arsenal podno Monte Zara. Zbog oštećenja nastalih tijekom Drugog svjetskog rata danas je zgrada sačuvana u okrnjenom obliku, a u zgradi su smješteni uredi brodogradilišta Uljanik.

oko 1900.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   13.07.14 0:41

Da kažem koju riječ o nazivu teme jer ju je tako nazvao Arcibald na slovenskom jeziku:

Črno-rumena monarhija znači Crno-žuta monarhija, i to je kolokvijalni naziv za Austro-Ugarsku dvojnu monarhiju.
Crna i žuta su boje korištene u povijesti na zastavama i grbovima Habsburške monarhije još od 17. stoljeća, a Austro-Ugarska Monarhija je utemeljena 8. lipnja 1867. Austro-ugarskom nagodbom.

Pomorska zastava 17. stoljeće

Pomorska zastava oko 1716.

Ratna pomorska zastava 1730.

(Ovo su samo neki primjeri crno-žutih zastava)

Zastava Habsburške Monarhije koja se uglavnom koristila do 1867.

Civilna zastava Austro-Ugarske 1869.-1918.
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   13.07.14 8:07

@arcibald01 (citat):
@ianmarkk (citat):
Ko boš uspe, bi bili zelo veseli, če bi kaj napisal o mornarici AO in dodal še kakšne slike kar koli, napiši prosim v sh, da bodo še ostali razumeli, lp JM  sunny

Vsi, ki nekaj zbiramo vemo, da ne nemogoče zbirati vse, zato sem se jaz začel zbirati vse kar je kakorkoli povezano z Mariborom, ne glede za katero obdobje gre (znamke, slike, medalje, ...). Zato o  sami mornarici K u K nimam veliko razen  stvari, ki se nanašajo na Maribor. Bom poiskal še kakšno sliko, tega imam veliko samo čas potrebujem, da najdem. Prilagam pa sliko poročnega para, avstroogrskega oficirja in žene, ki sta se poročila v Stolni cerkvi v Mariboru 4. 8. 1907. Gre za očeta  znanega mariborskega trgovca iz obdobja med obema vojnama. In v čem je posebnost: paradna uniforma oficirja in pa fotograf. Znan fotograf katerega slike so danes posebnost in redke in imajo ceno prav zaradi fotografa. Se pa opravičujem, da je slika bolj slaba, sem slikal kar z mobilnikom.
Prav tako se opravičujem glede sh, že mnoga leta je nisem uporabljal tako, da odlično razumem vse, malo manj pa obvladam pisanje, pa se bom naslednjič nekako potrudil. To je današnja stvarnost, obvladam nemški in angleški, malo manj pa jezik bivše moje države.

Svejedno super, znači sakupljaš sve u vezi sa istorijom Maribora. Ova slika KuK oficira odlična je, verujem, da su takve redkost pa i dragocjene. kako se zvao ofocir na sliki, možda znaš i napiši ime tog čuvenog fotografa, možda ko zna ili ima neke stvari o njemu?! Nema veze ako ne znaš više dobro SH napiši, ostali če razumjeti. kad stigneš stavi sve što ima veze sa KuK monarhijo, a ako nađeš nešto zanimljivo na buvljaku u MB, javi, napiši ili slikaj.... Basketball

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   13.07.14 8:10

@Max Blitz (citat):
@ianmarkk (citat):
Kasarna vojne mornarice (dali možda ko zna gde u Puli se nalazi ova kasarna)...

Neogotička zgrada Mornaričke vojarne sagrađena je 1856. nasuprot glavnog ulaza u Pomorski arsenal podno Monte Zara...

Hvala Max za info o kasarni, eto bio u Puli toliko puta a nisam znao, da je tamo. Mogli bi i oni u JNA malo, da nam predstave istoriju grada u kojem smo služili. sam sam bio mlad i lud, sad mi žao, da nisam više interesa polagao na određene stvari  Sad
krajem jula idem u Puli pa ču napraviti slike.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 5:32

Od 1870. na mjestu današnjeg 'Rojca' djelovala je K.u.K. Kriegsmarine Maschinenschule Pula/Pola odnosno Strojarska škola, koja od 1899. zauzima oko 6000 četvornih metara.
Za vrijeme SFRJ u objektu je bila smještena Mornarička vojna akademija do preseljenja u Split 70-tih godina, a nakon toga je u njemu smješten Mornarički nastavni centar Pula (MNC). Službeni naziv u doba SFRJ bio je kasarna Rudolfa Karla Rojca. (Dobila je ime po narodnom heroju Karlu Rojcu, rođenom u Banja Luci, pripadniku RMKJ i NOVJ). Danas je objekt u vlasništvu Grada Pule i u njemu su smještene brojne udruge i neprofitne organizacije.

Kadeti 1907.
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 9:29

Interesantno, bio sam izpred Rojca još za vreme služenje JNA ali unutra nismo ulazili. Zgrada vrlo impozantna. Dali ima unutra još neke ostatke, obeležja od JNA, sačuvano kao uspomene  Surprised.

Kriegsmarine KuK je u stvari počeo Danac sa imenom Hans Birch Dahlerup kojeg su Austrjinaci odabrali, odmah je povišan u čin viceadmirala u Olomucu februara 1849. Imao je težku zadaču, jer je Austrija imala malo brodova. Komanda je bila u Trstu ali je naredbom premeštena 20. novembra 1850 u Pulu. On je počeo sa gradnjom novih brodova, uveli su nemački jezik (do tada su bile komande i u italjanskom jeziku), sve brodove je preimenovao na nemačka imena (neki su imali italjanska imena). Uskoro prestao sa radom i mornarica došla pod komandu Austrijanca.  bijeg
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 16:22

@ianmarkk (citat):
Dali ima unutra još neke ostatke, obeležja od JNA, sačuvano kao uspomene  Surprised.
 Very Happy 

Kasarna danas se može usporediti s Metelkovom u Ljubljani.

Glavni ulaz

Nisu baš sve 'pošarali', kasarna je viša od Metelkove...  Smile
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 16:29

Hvala za slike, jeste sečam se kasarna ogromna, bilo dosta mornara izpred nje. Dobro, da nisu sve pošarali, ali imaju vremena, da to urade. Ko održava kasarnu opština Pula, verovatno.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 16:37

@ianmarkk (citat):
Hvala za slike, jeste sečam se kasarna je ogromna, bilo dosta mornara izpred nje. Dobro, da nisu sve pošarali, ali imaju vremene, da to urade. Ko održava kasarnu opština Pula, verovatno.

Pa, dobro, rekao sam 'pošarali' onako, sve to rade umjetnici i meni se sviđa!
Odlazio sam ovih godina češće u Rojc kad su bili koncerti i razna događanja.
Bilo je sjajnih provoda.  Exclamation 
Svijet ide naprijed Ianmarkk.  Smile 

U kasarni su brojne udruge, ima novaca iz državne i gradske kase, te donacija iz vani.

Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   14.07.14 16:56

@ianmarkk (citat):
kako se zvao ofocir na sliki, možda znaš i napiši ime tog čuvenog fotografa, možda ko zna ili ima neke stvari o njemu?!  a ako nađeš nešto zanimljivo na buvljaku u MB, javi, napiši ili slikaj.... Basketball

Vem ime in priimek oficirja (je na zadnji strani ene druge poročne slike, skupaj z datumom poroke), pa ga raje ne bi napisal. Še žive potomci, pa ne bi rad, da me prijavijo zaradi objave osebnih podatkov (še za sliko je vprašanje ali bi jo lahko objavil). To je pri nas sedaj prava moda, vsi podatki so tajni (še vlada Slovenije od Ljubljanske banke, ki je v njeni lasti, ne dobi podatkov o slabih kreditih, ki jih je dala Ljubljanska banka, za znoret). Podatek o prebivališču je tajen podatek, ko pa pogledaš v telefonski imenik pa ta isti podatek ni več tajna, kdo je sedaj pameten in kdo nor.

Glede fotografa, njegovi podatki so vidni na sliki, v levem spodnjem kotu, v sredini spodnjega dela slike pa je fotografov logotip. Je pa veliko znanega o fotografu.

Bom pa ti sporočil, če bo kaj interesentnega na Kramarskem. V nedeljo je bila (kot že več nedelj zapored) prava žalost. Kot sem že napisal, s kolegi smo gledali mlade punce (žal samo gledali) in pili kavo, potem pa sem moral doma gledati ženo. Kupil pa nisem ničesar.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   15.07.14 7:27

@arcibald01 (citat):
Vem ime in priimek oficirja (je na zadnji strani ene druge poročne slike, skupaj z datumom poroke), pa ga raje ne bi napisal. Še žive potomci, pa ne bi rad, da me prijavijo zaradi objave osebnih podatkov (še za sliko je vprašanje ali bi jo lahko objavil). To je pri nas sedaj prava moda, vsi podatki so tajni (še vlada Slovenije od Ljubljanske banke, ki je v njeni lasti, ne dobi podatkov o slabih kreditih, ki jih je dala Ljubljanska banka, za znoret). Podatek o prebivališču je tajen podatek, ko pa pogledaš v telefonski imenik pa ta isti podatek ni več tajna, kdo je sedaj pameten in kdo nor.

Glede fotografa, njegovi podatki so vidni na sliki, v levem spodnjem kotu, v sredini spodnjega dela slike pa je fotografov logotip. Je pa veliko znanega o fotografu.

Bom pa ti sporočil, če bo kaj interesentnega na Kramarskem. V nedeljo je bila (kot že več nedelj zapored) prava žalost. Kot sem že napisal, s kolegi smo gledali mlade punce (žal samo gledali) in pili kavo, potem pa sem moral doma gledati ženo. Kupil pa nisem ničesar.

Hvala na informacijama, možda znaš kom rodu je pripadao oficir i koji čin ima?? To mislim, da možeš javno objaviti.
( Kar se pa tiče punc ti pa zavidam, jaz jih bol malo gledam, me matra zob, včeraj privat zobozdravnica, zdajle grem spet, drago ampak ne gre drugače. )
Ako možeš i ako stigneš napiši malo i o činovima u AO vojsci recimo kopnena vojska, aviacija, mornarica itd.

Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   15.07.14 7:28

@Max Blitz (citat):
@ianmarkk (citat):
Hvala za slike, jeste sečam se kasarna je ogromna, bilo dosta mornara izpred nje. Dobro, da nisu sve pošarali, ali imaju vremene, da to urade. Ko održava kasarnu opština Pula, verovatno.

Pa, dobro, rekao sam 'pošarali' onako, sve to rade umjetnici i meni se sviđa!
Odlazio sam ovih godina češće u Rojc kad su bili koncerti i razna događanja.
Bilo je sjajnih provoda.  Exclamation 
Svijet ide naprijed Ianmarkk.  Smile 

U kasarni su brojne udruge, ima novaca iz državne i gradske kase, te donacija iz vani.

Svet ide napred a sve što je staro nije i loše. Neka se mladež zabavlja, o umetničkom šaranju imam svoje mišljenje.. scratch

Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   15.07.14 10:06

@ianmarkk (citat):
možda znaš kom rodu je pripadao oficir i koji čin ima??
( Kar se pa tiče punc ti pa zavidam, jaz jih bol malo gledam,

Sliko sem poslal tudi kolegu, ki je poznavalec činov v K u K, ko me obvesti za kakšen čin gre ti sporočim.
PS: Glede punc, več ali manj ostane pri opazovanju, ima pa brat kolega, ki veliko potuje. Običajno, ko gre v Bolgarijo s seboj pripelje vedno mlajšo deklico, toliko, da so polnoletne. Zadnjič je imel že eno, da so (smo) vsi samo gledali, same noge so je bile. Pa sva spet zašla s teme, ostaniva raje pri K u K, da ne bova banana.

Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1910
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   15.07.14 11:14

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije   Today at 1:16

Na vrh Go down

Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/7Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Mornarica črno-rumene (crno-žute) monarhije
» BRIONI / BRIJUNI VP 9030
» ŠRO RM Split
» Pula - Katarina, mornarička pešadija
» Drniš ima mornaricu... a nije na moru