FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    15.07.14 19:27

Ovo sam malo zamislio da se prisetimo u koliko smo kasarni bili po bilo kakvom osnovu pa makar i par sati a, drugi deo u civilstvu kad smo posetili nekoga ili nekim drugim povodom vojna vezba ili nesto slično .

flexi: komentar modifikovan dana: 15.07.14 19:47; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    15.07.14 19:37

evo da počnem prvi , neznam baš imena svih kasarni ali ajde 

u toku vojnog roka prva je bila 

Karlo Rojc u Puli , odprilike pola dana dok nas nisu otpremili na Muzil  1990 god

Sergej Mašera ili poznata kao Muzil  isto Pula 1990 god

dolazi na red prekomanda  u Split 1991 god

- Dračevac , najveći deo 

onda što po potrebi što onako 

Visoka ili Dalmatinskih brigada valjda se tako zvala 

Lora ili 10 septembar 

Žrnovnica , i da pomenem komandu VPO , valjda bi to bilo na teritoriji garnizona , mada bilo je još u nekim objektima ali nisu baš vredni pomena a i ne mogu ih se setiti 

sledi Ploče ,  i  Orjenski bataljon u Kumboru nosili poštu 1991 god

flexi: komentar modifikovan dana: 15.07.14 19:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    15.07.14 19:43

U civilstvu pre vojske 

1981 kasarna u Somboru gde su bili plavci , kod brata na zakletvi 

1989 kasarna u Surdulici kod druga u poseti 

1990  kasarna Djordje Petrov  i kasarna Maršal Tito u Skoplju   , kod druga na zakletvi i kod brata od ujaka u poseti 

1995 kasarna poznata kao Masline u Podgorici valjda se i ona zvala Maršal Tito kod druga u poseti 

toliko sam se setio nisam pomenuo kasarnu u u mom gradu
Na vrh Go down
ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 467
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    15.07.14 20:46

Ljubo Šercer Ljubljana-Bežigrad
Kasarna Vrhnika
Kasarna + vojna bolnica Ljubljana-Moste
Kasarna Vipava

Vojska:
Vladimir Gortan-Pula
Širola-Pula
Karlo Rojc-Pula
Delnice
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    16.07.14 1:38

kasarna "Vasilije Djurovic - Zarki" Zajecar (kao osnovac i srednjoskolac)

kasarna Slava Klavora - Maribor (prvih 6 meseci)

Kasarna Franc Rozman - Stane -  Kadetnica Maribor (drugih 6 meseci sluzenja)

ostale kasarne u Mariboru po potrebi sluzbe (Tone Tomsic Melje, Ob Zeleznici, Vojvoda Misic )

Bukovje Dravograd (spavao jednu noc pre dana granicara)

neimenovana karaula GO Dravograd

ponovo kasarna Franc Rozman Stane - Kadetnica Maribor, 2010 godine

severna kasarna Vipava 2013 (zenin ujak zivi do nje, pa mi je zbog foruma bilo interesantno )
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 480
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    18.07.14 21:48

u osnovnoj školi povodom dana armije u kasarni Bukovje Dravograd
služio u Kovinu
u aprilu 77 - Užice, Kraljevo, aerodrom Skopski Petrovac
u decembru 77 - aerodrom Mostar, Rajlovac
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    18.07.14 23:31

LJ - Ljubo Šercer -  sa školom
LJ - Šentvid - poseta
Šabac - Poseta 
BG, nešto u centru nije bila kasarna samo malo veča kuča - poseta
Leskovac - obuka
Surdulica - menjanje uniforme
Bosilegrad - skidanje
Vrhnika - zaduženje za rezervista. 

Osim Leskovca, nisam imao prilike da razgledam kasarne, ali eto, kao teoretski sam bio tamo.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.07.14 22:17

Kao vojnik
Kasarna Boris Kidrič(Šentvid) Ljubljana
Kasarna Ratko Pavlović Ćićko Prokuplje
Kasarna Mija Stanimirović Niš posjeta kolegi iz mog mjesta rođenja

Kao civil
Kolektivni odlazak na more u Zadar i posjeta vojniku rođaku 84-e godine.Kasarna blizu obale .
Radio u Ljubljani na restauraciji objekta kasarne 4 juli u Metelkovoj 2006 godine nekih 2 mjeseca.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.07.14 23:54

@semsudin (citat):
Radio u Ljubljani na restauraciji objekta kasarne 4 juli u Metelkovoj 2006 godine nekih 2 mjeseca.

Sigurno si posjetio i koji dobar tulum u kasarni nakon radnog vremena.  Smile
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.07.14 17:59

Druže Max o bivšoj kasarni 4 juli moglo bi se ispričati puno anegdota prilikom tih radova na restauraciji ali to nije za ovu temu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.07.14 18:10

@semsudin (citat):
Druže Max o bivšoj kasarni 4 juli moglo bi se ispričati puno anegdota prilikom tih radova na restauraciji ali to nije za ovu temu.

Pa, imaš temu te kasarne, i kakva je sad, pasala bi koja priča tamo.  Very Happy
Na vrh Go down
Zoran Francuski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2014-07-16
Dob : 56
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    25.07.14 22:58

Od 1983. pa do kraja moje vojske u 1984. godini bio sam u sledećim kasarnama:

Karl Roic:

Ovde sam bio samo nekoliko sati kada sam došao u vojsku vozom. Javio sam se uveče i posle kupanja, zaprašivanja, oblačenja i opremanja kamionom kasno uveče su nas odneli na Muzil.

Sergej Mašera:

Ovde sam bio nešto manje od 3 meseca. Bila je osnovna obuka. Ja je nisam imao, osim bojevog gađanja, jer sam u komandi radio.

Fizela:

Ovde smo samo jednom nedeljno išli na kupanje toplom vodom, bar onaj ko je hteo. Sa Muzila na Fizelu su išli i oni, posle osnovne obuke od oko 3 meseca, koji su upućeni na desetarski kurs. Posle kursa su se vraćali da budu desetaru u prvobitnu kasarnu.

Valdebek:

Ovde smo išli na bojevo gađanje. Išli smo peške. Jedino ne mogu da se setim da li smo gađali iz puške M-48 ili iz M-70, jer smo u toku obuke dobili ove nove (YU Kalašnjikov). Ipak mislim da sam gađao iz ove nove.

Barbariga:

Ovde sam otišao u prekomandu. Imali smo obuku na topovima od 130 mm. Bilo je 6 topova i 6 kamiona. Pored ovoga i straža se davala. Bilo je 3 stražarskih mesta.

Svetica:

Ovde sam otišao na otkomandu. Samo se straža davala. Ništa drugo se nije radilo. Iako je bilo teško, meni je ovo odgovaralo. Bilo je 3 stražarska mesta. Treće je bilo najgore jer je bilo udaljeno u prašumi, tako da ti noću nije bilo baš sve jedno. Bilo je zmija (Poskok i blaor), paukova crnih udovica i nekih braon škorpiona itd. Čuvali smo neko brdo koje je bilo šuplje i puno nekih prostorija, hodnika, spiralnih stepenica. Namena je bila za smeštaj vojske u slučaju rata. Bio je to i magacin ariljerijske municije. Bilo je valjda 3 izlaza. Na izlazima su bili konzervirani dobro kamuflirani protiavionski topovi i dresirani psi. Ulazilo se na vrhu brda iz malog nekog bunkera koji je bio kamufliran. Silazilo se spiralnim stepenicama.

Mlini:

Kasarna Mlini je bila kod želježničke stanice. Sada je u njoj nova autobuska stanica. Ovde sam spavao jedno vreme dok sam bio u Svetici jer su me postavili za kurira. Imao sam vozača i kombi. Ujutru smo kupili starešine iz Pule i noslili ih na Sveticu. Posle sam ja išao po hranu, poštu i na sva druga mesta gde su me slali. Imao sam dozvolu za izlazak u grad od 24 časa. To je tada bila velika privilegija. Obišao sam skoro sve kasarne i vojne objekte u Puli i okolini. Jako mnogo toga je bilo i svašta sam video. Nisam uspeo da nađem ni jednu sliki ove kasarne. Ako neko ima molim da je prikaže ovde.

Pozdrav!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    26.07.14 2:17

@Zoran Francuski (citat):
Kasarna Mlini je bila kod želježničke stanice. Sada je u njoj nova autobuska stanica. Nisam uspeo da nađem ni jednu sliki ove kasarne.

Da to nije kasarna Mlin iznad željezničkog kolodvora u kojoj su smještene postaje prometne, pomorske i specijalne policije Pula?

U linku se može šetat po toj ulici:

LINK

http://istarska.policija.hr/MainPu.aspx?id=14877

Autobusni kolodvor je na prostoru bivšeg voznog parka kasarne 'Vladimir Gortan'.

Na vrh Go down
Zoran Francuski
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2014-07-16
Dob : 56
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    26.07.14 12:42

Jeste to je to. Tu je bila ta kasarna koja se u vojničkom žargonu nazivala Mlini. Koji joj je pravi naziv bio i koji rod vojske je bio tada u njoj, ne mogu da se setim? Nalazila se pored tog puta kada se ide od želježničke stanice prema Areni pa malo gore sa leve strane. Mislim da je tako bilo. Bio je taj kameni zid koji se vidi na slici. Tu su i te zgrade koje se na mapi vide. Jedino je ta prva zgrada kod ulaza sagrađena kasnije ili renovirana kasnije. Verovatno ovo drugo.

Jedino sam zaboravio da postavim sliku zgrade komande broj 657 Stoja. Tu sam, dok sam bio u kasarni Mlini, svaki dan odnosio i donosio poštu za kasarnu Svetica. Mislim na službenu i na privatnu vojničku. Ova službena se predavala i uzimala u posebnim kožnim torbama sa nekim sistemom za zaključavanje. Ova zgrada se nalazila negde blizu Muzila. Tu je negde bio i glavni magacin za hranu gde sam svaki dan išao sa vozilom TAM (kombi) i vozačem. Vozač je imao SMB uniform. Ovaj magacin se nalazio negde na obali kod Uljanika, ako se dobro sećam. Po hleb sam išao u neku novu vojnu pekaru koja se nalazila na drugom kraju Pule, valjda prema Fažani. Hleb je zaista bio dobar. Po meni, hrana je bila dobra i u magacinu se nije strikno držalo da ti daju hrane onoliko koliko sleduje po broju vojnika u kasarni, već koliko tražiš  i šta tražiš.

Uglavnom hvala na slici i mapi.
Pozdrav!

Zgrada komande 657 Stoja:

Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    26.07.14 19:24

Da malo i ja dam svoj prilog o ovoj temi koju je otvorio kolega Zoran.Naime kasarna Mlin dobila je naziv zbog silosa ,pekarne i mlina koji se nalazi u neposredoj blizini tog vojnog objekta.Kasarna se renovirala i dobila novu fasadu u boji koja je aktuelna i danas negdje u jesen 1984.godine pa se kolega Zoran toga ne sjeća jer je već tada bio civil.Koliko je meni poznato kasarnu su svi zvali Mlin i nije imala nekog službenog naziva.Što se rodova vojske tiće znam da je unutar te kasarne jedno vrijeme bila smještena 5.četa OSOJ-a,četa ABHO te nekakva komanda stana.Zoran spominje i magacin ato se vjerojatno radi o magacinu koji je bio ispod kasarne Karlo Rojc i bio je ograđen visokim kamenim zidom,a i danas je tamo ali neznam čemu služi.Vozači su u Pulu dolazili iz Čapljine koja je pokrivala vojnopomorsku oblast a neke kasarne u Puli koje su spadale pod Zagrebačku armijsku oblast dobivale su vozače iz Slavonske Požege(moj bratić recimo vozać u kasarni Vladimir Gortan.Što se tiče pekare znam da je jedna velika bila na Katarini u kasarni 3.Maj ali neznam koje objekte je pokrivala.Muzil je zasigurno sa svojom velikom kuhinjom pokrivao dosta objekata u Puli a i sam sam cijeli vojni rok jeo hranu iz te kuhinje gdje god bio u Puli a bio sam na dosta mjesta.
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    02.08.14 22:39

Što se tiče kasarni u kojima sam boravio tokom služenja vojnog roka bilo ih je nekoliko desetina jer sam kao vozač auto čete imao prilike da obiđem sve kasarne i ostale vojne objekte u Karlovcu i okolini a bilo ih je oko tridesetak, pored toga otkomanda Slunj (kasarna i poligon) i Bihać (kasarna ''27 juli''), kao i Ogulin, Oštarije, Plaški, Gospić, Jastrebarsko, Zagreb(kasarna ''Borongaj''), Petrinja, Ilirska bistrica, Vojnić, Vrgin most, Vukova gorica...
Naravno obuka u Slavonskoj požegi (kasarna ''Nikola Deminja).
U rezervnom sastavu kasarna u Pirotu i Nišu (kasarna ''Stevan Sinđelić'').
Kao civil Skoplje (nisam siguran koja kasarna) i Niš (kasarna ''Komren ili Mija Stanimirović'').
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    02.08.14 22:44

a jesi se ti naputovao!!!! affraid

Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    02.08.14 22:52

Uvek je potrebno imati malo sreće i zemljaka glavnog dispečera i to zastavnika Vladu Dimitrovskog (legenda koja nažalost nije više među nama).
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    03.08.14 7:47

Kao mlad vojnik prva kasarna je bila u SRO u Mekusju u predgradju Karlovca ,to se desavalo od marta 91 god. onda od 22 oktobra idem u Sabac u kasarnu Mika Mitrovic preko puta stadiona Macve. Tu sam bio do 3 novembra odakle posle idem kuci 7 dana pa onda pravac Marsalka-Skoplje. Ovde bih samo 2 dana i posle odlazi vojska iz Makedonije a mi odatle u Urosevac odakle sam dosao kuci posle 6,5 meseci boravka u tom gradu.                                                                                                                                                                                                                                                          P.S Svaka drzava gde sam sluzio vojni rok se odvojila i postala samostalna-dali je slucajnost ili nesto drugo... scratch  scratch  scratch  scratch  vojnik  vojnik
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    12.08.14 15:12

U uniformi:
Sentvid, Ljubljana= obuka
Pancevo, garnizonska ambulanta
VMA Beograd, lecenje                                                                                                                                                 
Rimske Toplice = rehabilizacija                                                                                                                       
Osijek, crvena kasarna                                                                                                                                      
Zagreb, prespavao par puta pri poseti vojnoj bolnici Salati (ne secam se ime kasarne).

Kao civil:
Pancevo, organizovana poseta
Bela Crkva, brat od strica radio kao aktivno vojno lice 
Kragujevac, poseta kumcetu
Raska, poseta bratu od tetke
Pec, poseta sa prijateljem
Bar, "izvukao" koleginog sina.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-04-07
M(j)esto Zaječar

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    07.04.15 11:58

@more6 (citat):
Da malo i ja dam svoj prilog o ovoj temi koju je otvorio kolega Zoran.Naime kasarna Mlin dobila je naziv zbog silosa ,pekarne i mlina koji se nalazi u neposredoj blizini tog vojnog objekta.Kasarna se renovirala i dobila novu fasadu u boji koja je aktuelna i danas negdje u jesen 1984.godine pa se kolega Zoran toga ne sjeća jer je već tada bio civil.Koliko je meni poznato kasarnu su svi zvali Mlin i nije imala nekog službenog naziva.Što se rodova vojske tiće znam da je unutar te kasarne jedno vrijeme bila smještena 5.četa OSOJ-a,četa ABHO te nekakva komanda stana.Zoran spominje i magacin ato se vjerojatno radi o magacinu koji je bio ispod kasarne Karlo Rojc i bio je ograđen visokim kamenim zidom,a i danas je tamo ali neznam čemu služi.Vozači su u Pulu dolazili iz Čapljine koja je pokrivala vojnopomorsku oblast a neke kasarne u Puli koje su spadale pod Zagrebačku armijsku oblast dobivale su vozače iz Slavonske Požege(moj bratić recimo vozać u kasarni Vladimir Gortan.Što se tiče pekare znam da je jedna velika bila na Katarini u kasarni 3.Maj ali neznam koje objekte je pokrivala.Muzil je zasigurno sa svojom velikom kuhinjom pokrivao dosta objekata u Puli a i sam sam cijeli vojni rok jeo hranu iz te kuhinje gdje god bio u Puli a bio sam na dosta mjesta.
Kasarna "Mlin" se u stvari zvala "Lino Mariani".
U njoj bila smeštena 5. četa vojne policije 5499/13.
Dva voda policije i jedan vod saobracajaca i vozača.
U njoj sam služio u generaciji septembar 1990/1991.
U posebnoj manjoj zgradi je bilo max. desetak vatrogasaca.
U nekim od skladišta/garaža je bilo skladišta Teritorijalne odbrane.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    08.04.15 15:01

Hvala kolega na dopuni i objašnjenju.Do sad nisam vidio ili čuo za taj službeni naziv kasarne "MLIN",a vidim niti drugi koji su i prije bili tamo.Eto u par godina sve se okrene i izmjeni.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.04.15 6:32

Vojni rok sam služio u samo jednoj kasarni - u Prizrenu. Kako je bilo opisao sam u svojim uspomenama iz JNA.
Moj prvi posjet kasarni kao civilu zbio se u djetinjstvu, a to je bilo na zagrebačkom Črnomercu gdje mi je stari bio pomoćnik načelnika Tehničkog školskog centra kopnene vojske. Bio sam u TŠC-u više puta, između ostalog i kod tamošnjeg zubara, a stari nam je pokazao i kabinete za obuku. Bila su dva - kabinet američkog i kabinet sovjetskog naoružanja. Sjećam se da sam ulazio u tenk M-47 Patton, pa u samohotke i artiljerijski tegljač…
Jednom smo buraz i ja bili s braćom Drakulić, sinovima očevog kolege i prijatelja. Taman smo ušli u krug kada netko vikne ''gle lopta, ajmo se poigrati''. Lopta je bila mala, a klinci k'o klinci - zaletimo se tko će prvi do nje. Prvi je bio Vlado Drakulić koji je opalio loptu nogom svom snagom i zaurlao: - Ajoooj! - Jer nije bila lopta već kugla, ona atletska za bacanje.  Laughing
Kao rezervist sam dolazio u Maršalku i u kasarnu u Selskoj, gdje se okupljala moja jedinica. Kao civil sam povremeno dolazio službeno u poštanske urede u Maršalki i u TŠC-u.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.04.15 6:42

U uniformi:
AŠC ZA Zadar, kao pitomac, i posle tri godine na obuku.
Bubanj Potok, Centar za obuku i skladišta, Zuce, Boleč, Zvezdara, Akademija

U civilstvu:
stara VMA kao dete otac vojno lice ...
Kasarna 4 juli kao učenik u poseti vojnicima
Kasarna kod Postojnske jame da izvučem kolegu u grad
VTI Žarkovo, VTI Katanićeva, VTI Kumodraž, aerodrom Batajnica, VMA gama kamera servisiranje računarske opreme
aerodrom Batajnica više puta aeromiting

goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
Član od : 2015-03-20
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    25.04.15 9:43

Vidim da nitko ne računa prvi (pravi) dodir sa vojskom - pregled na regrutaciji. To sam obavio u Zagrebu, mislim da je centar bio u Branimirovoj ulici. - ako se to može smatrati kasarnom.
- Karlo Rojc, Pula- šišanje i prebacivanje na Katarinu
- "1. Maj" Pula - popularnije - Katarina. Čitav vojni rok.
- Premantura - kurs za K.O.
- Mandalina (mislim da se zvala "Rade Končar", ali više nisam siguran) u Šibeniku - vodio sam mlade vojnike u otkomandu.
- nekoliko objekata na otoku Veliki Brion.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    Today at 5:26

Na vrh Go down

Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Žene u JNA
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Kasarne i vojni objekti JNA nekad i sad...