FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Stanko1
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 605
REPUTACIJA : 63
Član od : 2013-02-24
Dob : 68
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    25.04.15 13:56

goran9030 (citat):
Vidim da nitko ne računa prvi (pravi) dodir sa vojskom - pregled na regrutaciji.
Ja to nisam obavio u kasarni već u ovoj zgradi - Talovčeva ulica u Zagrebu:

Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
REPUTACIJA : 193
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    25.04.15 15:10

goran9030 (citat):
Vidim da nitko ne računa prvi (pravi) dodir sa vojskom - pregled na regrutaciji. To sam obavio u Zagrebu, mislim da je centar bio u Branimirovoj ulici. - ako se to može smatrati kasarnom.
- Karlo Rojc, Pula- šišanje i prebacivanje na Katarinu
- "1. Maj" Pula - popularnije - Katarina. Čitav vojni rok.
- Premantura - kurs za K.O.
- Mandalina (mislim da se zvala "Rade Končar", ali više nisam siguran) u Šibeniku - vodio sam mlade vojnike u otkomandu.
- nekoliko objekata na otoku Veliki Brion.
to sam obavljao dva puta ali u civilnoj zdravstvenoj ustanovi tzv. dispanzer medicine rada  bounce 
pa nisam ni navodio.

goran9030
Džomba
Džomba

Broj komentara : 135
REPUTACIJA : 9
Član od : 2015-03-20
Dob : 51
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    25.04.15 22:52

Zanimljivo je to sa civilnim dispanzerom. Zapravo sad mi tek nije jasno zašto su nas onda autobusima vozili za Zagreb i tamo smo proveli dva dana. Jeftinije i brže bi bilo da smo pregled obavili u lokalnim dispanzerima ili barem u nekim bližim regionalnim. Smile
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
REPUTACIJA : 193
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    26.04.15 13:22

goran9030 (citat):
Zanimljivo je to sa civilnim dispanzerom. Zapravo sad mi tek nije jasno zašto su nas onda autobusima vozili za Zagreb i tamo smo proveli dva dana. Jeftinije i brže bi bilo da smo pregled obavili u lokalnim dispanzerima ili barem u nekim bližim regionalnim. Smile
lokalnim dispanzerima / lekarima, nisu verovali da neće proglasiti sposobnima one koji nisu za vojsku a bogme i obrnuto  bounce
Ovo je bio dispanzer medicine rada i u njemu su se obavljali pregledi za invalidske komisije tj. utvrđivala radna sposobnost.

3.06.2014.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-06-03
M(j)esto leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.05.15 21:07

Kasarna "27.jul"Čakovec-6 meseci
Kasarna "Maršal Tito"Zagreb-6 meseci
Kasarna "Kalnički partizani" Varaždin-stigli iz Čakovca zbog neke ankete
Kasarna "Aerodrom"Skoplje-u poseti rođaku
Na vrh Go down
barbican
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
REPUTACIJA : 0
Član od : 2017-07-01

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    21.08.17 21:07

1974 - 1975

Novi Sad -  zvali smo je Mileticeva kasarna (bila u Mileticevoj ulici) ali mislim da se zvala Xlll vojvodjanske brigade

Zrenjanin  -  zaboravio sam kako se zvala 

Novi Sad (Petrovaradin) -  Garnizona Ambulanta
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1109
REPUTACIJA : 12
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    22.08.17 18:04

Pre vojske išli smo na regrutaciju u Beograd u regrutni centar na Karaburmi, ako se to računa, pa sam išao jednom u posetu drugu u vojsku u Nišu, ali sve je to kao kroz maglu. I naravno služio sam u Zadru u K-1 Marko Orešković, preko mosta. U sklopu obuke išli smo  do kasarne Ante Banina k-4 gde su bila oruđa za vežbanje, ako se to računa u smislu zadate teme.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1333
REPUTACIJA : 79
Član od : 2013-03-11
Dob : 50
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    22.08.17 20:44

semsudin (citat):
Kao vojnik
Kasarna Boris Kidrič(Šentvid) Ljubljana
Kasarna Ratko Pavlović Ćićko Prokuplje
Kasarna Mija Stanimirović Niš posjeta kolegi iz mog mjesta rođenja

Kao civil
Kolektivni odlazak na more u Zadar i posjeta vojniku rođaku 84-e godine.Kasarna blizu obale .
Radio u Ljubljani na restauraciji objekta kasarne 4 juli u Metelkovoj 2006 godine nekih 2 mjeseca.
Da dopunim uz ove gore nabrojane kasarne sjetio sam se da sam bio 1990 kao civil u posjeti bratu koji je služio vojni rok u kasarni Đuro Salaj Vinkovci.
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.08.17 17:24

semsudin (citat):
semsudin (citat):
Kao vojnik
Kasarna Boris Kidrič(Šentvid) Ljubljana
Kasarna Ratko Pavlović Ćićko Prokuplje
Kasarna Mija Stanimirović Niš posjeta kolegi iz mog mjesta rođenja

Kao civil
Kolektivni odlazak na more u Zadar i posjeta vojniku rođaku 84-e godine.Kasarna blizu obale .
Radio u Ljubljani na restauraciji objekta kasarne 4 juli u Metelkovoj 2006 godine nekih 2 mjeseca.
Da dopunim uz ove gore nabrojane kasarne sjetio sam se da sam bio 1990 kao civil u posjeti bratu koji je služio vojni rok u kasarni Đuro Salaj Vinkovci.
Kad god vidim Velika Kladuša odmah se setim Agrokomerca... Babo je stigao ali ništa od oporavka firme. Izvinjavam se što sam iskočio van teme, ali vidim čovek iz tih krajeva pa me utisak poneo. Neka admini uklone ovu objavu da ne bude nesporazuma.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3632
REPUTACIJA : 634
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.08.17 17:31

Citat :
Neka admini uklone ovu objavu da ne bude nesporazuma.

Mozes i sam obrisat svoj komentar ako ti se cini neprikladan.
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.08.17 18:21

A kako se inače briše. To nisam nikad radio. Ovo ne bi dirao sada, ali za ubuduće da znam. Šta da stisnem.
Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3632
REPUTACIJA : 634
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    23.08.17 19:26

Imas PP
Na vrh Go down
boyan64
Džomba
Džomba

Broj komentara : 137
REPUTACIJA : 5
Član od : 2012-09-27
Dob : 52
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    24.08.17 10:14

- Karlovac ( kamensko)
- Pleso (ZG)
- Kovin ( doobuka)
- Pleso
-Teren u okolini LJ

Kao civil sam posjetio Kamensko ( dok je bila tamo još JNA), Pleso , i naravno onaj teren gdje smo bili kao inžinerija ( 5 mjeseci) u okolini LJ. Ono šta smo tamo izgradili su kasnije sve ponovo splanirali i izgradili avtocestu.
Na vrh Go down
egon
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
REPUTACIJA : 1
Član od : 2014-09-08

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    10.09.17 2:23

Sluzio vojsku u kasarni Boris Kidric - Sentvid, Ljubljana i u pješadijskoj kasarni u Vipavi.
Kao rezervist sam bio u rijeckim kasarnama Trsat, Draga, Sv. Katarina, Pulac. Sa prijateljem sam bio u kasarni Pivka i to je mislim, to...
Na vrh Go down
Jugoslovan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
REPUTACIJA : 1
Član od : 2017-09-06
Dob : 49
M(j)esto Dobrnič

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil    13.09.17 20:21

Drugovi vojnici, podoficiri i oficiri, ZDRAVO!

Evo, alzo dakle:
- kao dete posetio sam očuha u kasarni? u Sisku negde oko '74
- u srednoj školi (za apotekarstvo) išli smo u Črnomelj gde je bila ABHO jedinica negde '86
- isto za vreme srednje škole obilazili smo kasarnu Maršal Tito u Ljubljani '87 (sečam se odličnog vojničkog pasulja, koliko znam tamo se vršila obuka za kuvare)
- regrutski lekarski pregled u kasarni Ljube Šercerja u Ljubljani '87 ili '88
- vojni rok u kasarni Radoje Vujošević Risto u Pirotu (1. haubička baterija -> 3. haubička baterija -> garnizona ambulanta) od septembra '88 do septembra '89
- poseta Pirota i ulazak u kasarnu "3. pešadijski puk" sa suprugom i sinom na njegov 5. rodjen dan i moju 24. godišnjicu dolazka u JNA i 23. godišnjicu skidanja, 16.09.2012 u pratnji, u to vreme glavnog u kasarni, nekog zastavnika. U to vreme kasarna je bez vojske osim nekih pet, šest vojnika na čelu sa pomenutim zastavnikom, koji samo održavaju red i kontrolu u kasarni. Za obilazak kasarne dobio sam zvaničnu dozvolu generalštaba Vojske Srbije.
Na vrh Go down

Kasarne u kojima ste boravili u toku vojnog roka i kasarne koje ste posetili kao civil
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Žene u JNA
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» Vojnici po ugovoru u JNA
» Otac ili postati otac za vreme vojnog roka