FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ćuprija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
3hojlari
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2014-06-10

KomentarNaslov komentara: Ćuprija   25.07.14 12:21

Ima li nekog ko je bio u Ćupriji. Ja sam generacijo 82/83. Bio sam u domu JLA neko vreme.
Na vrh Go down
strela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 99
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   16.11.14 15:53

@3hojlari (citat):
Ima li nekog ko je bio u Ćupriji. Ja sam generacijo 82/83. Bio sam u domu JLA neko vreme.

3hojlari, evo saljem ti tri fotografije iz tog perioda. Sigurno ces da prepoznas nekog staresinu ako nikog drugog onda kapetana Halilbasic Esada, zastavnika Banica i vodnika Stojanovica. Komandanti su tada bili puk. Solaja Milan (590.mpobr) i pukovnik Pajkovic Radisav (152.map i ujedno i komandant garnizona). Tih godina sam obedovao u restoranu Doma JNA a ti si verovatno bio na prijavnici Doma ili u biblioteku. Te godine sam otisao u prekomandu.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
sdoslic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-12-26

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   28.12.14 1:14

Major Vojinović, kapetan 1.klase Kostić, potpukovnik Savić, pukovnik Vetić, poručnik Gligorijević, kapetan 1.klase Divac, kapetan 1.klase Bogdanović….  neki su od oficira kojih se sjećam iz svojih vojničkih dana dok sam služio vojni rok u Ćupriji od aprila 1984. do maja 1985.g. Neki od dečkih s kojima sam bio jako dobar: Džaka Hajrudin iz Sarajeva, Dragan Micić iz Vranja, Vlado Kovačić iz Velikog Grđevca (i danas smo si jako dobri), Franci Rautar iz Jesenica, Edib Čorda iz Sarajeva, Redžepi iz Prištine, Gezim Čehaja iz Đakovice, Ljupče Dimitrovski iz, mislim Prilepa, Geri Vendel iz okolice Sombora, "gušter" Alija Bešlaga iz Mokronoga kod Livna..….Imam dosta slika, jer sam cijelo vrijeme vojnog roka u vojničkom ormariću (kaseti) imao fotoaparat.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   29.12.14 7:32

@sdoslic (citat):
Major Vojinović, kapetan 1.klase Kostić, potpukovnik Savić, pukovnik Vetić, poručnik Gligorijević, kapetan 1.klase Divac, kapetan 1.klase Bogdanović….  neki su od oficira kojih se sjećam iz svojih vojničkih dana dok sam služio vojni rok u Ćupriji od aprila 1984. do maja 1985.g. Neki od dečkih s kojima sam bio jako dobar: Džaka Hajrudin iz Sarajeva, Dragan Micić iz Vranja, Vlado Kovačić iz Velikog Grđevca (i danas smo si jako dobri), Franci Rautar iz Jesenica, Edib Čorda iz Sarajeva, Redžepi iz Prištine, Gezim Čehaja iz Đakovice, Ljupče Dimitrovski iz, mislim Prilepa, Geri Vendel iz okolice Sombora, "gušter" Alija Bešlaga iz Mokronoga kod Livna..….Imam dosta slika, jer sam cijelo vrijeme vojnog roka u vojničkom ormariću (kaseti) imao fotoaparat.
Dobro dosao na forum sdoslic!Sa postavljenjem slika moras sacekati nekoliko dana (tako je to tehnicki uredjeno na forumu). Svakako ce te fotografije osveziti neku od tema.
Na vrh Go down
3hojlari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   09.01.15 21:24

cheers
Ja sam bio u onoj drugi manji vojnoj pošti. Tamo pozadi smo imali sobe i tamo i topove i kamione. A ova prva je bila sa večima topovima i imali su KRAZE kamione, one ruske. Kod mene je bio glavni poručnik Lazič, dok sam bio u kasarni a dole u domu je bio major iz Leskovaca, setiču se  prezime. Bio sam u domu od Januara do avgusta 1983. Kapo dole svima civilima koji su me lepo primili. Šteta što sam izgubio kontakte sa njima.
Na vrh Go down
Vezista-Cuprija
Gušter
Gušter

Član od : 2015-08-12

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   12.08.15 1:32

Ja sam u Cupriji sluzio 89/90 decembarska klasa vezista u Major Djuro komadant bataljona,Kapetan Civic  komadant brigade ,Stariji vodnik Micevski komadant voda,ako ima neko da ke sluzio u to vreme neka se javi
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   12.08.15 10:28

Vezista-Cuprija, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
3hojlari
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   13.08.15 6:24

Dugo nisam bio ovdje i evo mene opet. Ne razumijem, da između toliko ljudi, koji su bili u to vreme u ćupriji, da se niko ne javi
Na vrh Go down
Stojce
Gušter
Gušter

Član od : 2015-10-23
Dob : 51
M(j)esto Skopje

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   23.10.15 23:02

Ja sam sluzio 84/85 kod kapetana radulovica bio sam vozac duzio sam kraza i fapa 2026, inace sam iz Skoplja
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   23.10.15 23:04

Stojce, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Jasko1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   21.06.16 10:10

Ja sam služio 89/90 vezista
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   21.06.16 11:43

Jasko1970, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Jasko1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   16.07.16 18:52

Pa niko da se javi majku mu. ..
Na vrh Go down
azer68
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-17
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   17.11.16 20:01

Azer -Mostar generacija 86/87 komandna baterija 4418-11 kapetan Čivić
je li ima neko iz ove generacije da se javi bounce bounce bounce bounce bounce bounce
pozzz...
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   17.11.16 20:13

Azer, dobrodošao na Forum! salutiranje

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ćuprija   Today at 15:04

Na vrh Go down

Ćuprija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-