FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Sudbina naših bivših starešina ...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Kurirček Jovica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-07-31
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 21:39

Ima li neko nekih saznanja o životnoj sudbini svojih bivših starješina?

Guglao sam pre neki dan nekoliko imena i došao do prilično zanimljivih spoznaja:

• Komandant bataljona (Srbin), tada (1989) Kapetan 1. klase, postao je pukovnik u BG.
• 1. komandir čete (Hrvat) postao je brigadir u HV, doktorirao je i danas je profesor sveučilišta u ZG.
• 2. komandir čete (Srbin) živi u Njemačkoj,
• Njegov kolega (Albanac) isto živi u Njemačkoj.

Neko vreme u toku služenja vojnog roka bio sam u otkomandi. Tadašnji komandir čete (Slovenac) dogurao je do brigadira 
Slovenske vojske i poslednji info, koji imam, je taj, da je postao vojni ataše Republike Slovenije.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 21:44

@Kurirček Jovica (citat):
Neko vreme u toku služenja vojnog roka bio sam u otkomandi. Tadašnji komandir čete (Slovenac) dogurao je do brigadira 
Slovenske vojske i poslednji info, koji imam, je taj, da je postao vojni ataše Republike Slovenije.

Bio si u Črnomelju ? cheers

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 21:47

Jovice, dobrodošao na Forum, tema nije loša.
Osobno sam nakon dugog vremena saznao sudbinu svoga zapovjednika iz ŠROA poručnika (tada) Momira Garunovića - Garija, i moram reči da mi je žao što gari više nije među nama, bio je prvenstveno dobar čovjek i starješina, ostatak ekipe (starješine) nisu se nešto proslavile, no za njih me ni nije briga,osnova mi je bila saznati nešto o Gariju.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2014-07-31
M(j)esto Slovenija

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 21:52

East&West (citat):

Bio si u Črnomelju ? cheers

Very Happy Pa baš i ne dugo ... Više na terenu oko Črnomlja ... Griblje najviše i pre svega ... Vozač u ABHO. Very Happy

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 22:00

Very Happy Pa baš i ne dugo ... Više na terenu oko Črnomlja ... Griblje najviše i pre svega ... Vozač u ABHO. Very Happy

Viidm po broju VP. Dobro nam došao na forum.  Laughing

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 22:02

Ima li neko nekih saznanja o životnoj sudbini svojih bivših starješina?

Guglao sam pre neki dan nekoliko imena i došao do prilično zanimljivih spoznaja:

• Komandant bataljona (Srbin), tada (1989) Kapetan 1. klase, postao je pukovnik u BG.
• 1. komandir čete (Hrvat) postao je brigadir u HV, doktorirao je i danas je profesor sveučilišta u ZG.
• 2. komandir čete (Srbin) živi u Njemačkoj,
• Njegov kolega (Albanac) isto živi u Njemačkoj.

A zašto ne spomeneš imena ovako tema nema smisla
Tko je bio što u tvoje vrijeme i što je sad možda dobiješ i koju informaciju o nekom za koga ne znaš....ovako...

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   31.07.14 23:47

Mislim da nema smisla praviti "oglasnu tablu" o sudbinama ljudi sa kojima smo proveli jedan relativno kratak period u životu. Kako se ne radi ni o javnim ličnostima, dovoljno je što nekoga pomenemo na temama o mjestu služenja. Takođe, ovakva tema ima visok nivo rizika da ode u neželjenom pravcu.
Tema se zatvara.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Sudbina naših bivših starešina ...   Today at 6:47

Na vrh Go down

Sudbina naših bivših starešina ...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Penava Vedad
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Niš-Komren mart 88/89 ARJ-PVO
» Poznate ličnosti iz sveta kulture, umetnosti... sa područja bivše SFRJ
» Piloti