FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

KUMBOR 1986./1987.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: KUMBOR 1986./1987.   30.10.12 0:28

Zdravo drugovi vojnici! Bio sam u Kumboru u JRM od 12.mj. 1986. do 8. mj 1987. u VP 6018. To je bila četa pomoćnih brodova, imali smo tri male barkase BMT, dva ČM-a, dva remorkera, plovnu dizalicu, dva glisera. Komandiri su billi poručnik bojnog broda Slobodan Stanojević zvani Đigo, stariji vodnik I klase Boro Graonić, ostalih se baš ne sjećam, imena su izblijedila, lica ne. Dio nas je spavao na večim brodovima, dio u kasarni (baraci) na obali. Predivna sjećanja na jedno bezbrižno vrijeme. Kako smo bili mladi i neiskvareni. Javite se, tko je bio tamo!
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   30.10.12 23:42

Zdravo druže Max Blitz, i dobro nam došao na forum. Da se kasarna nije  zvala "Orijenski bataljon" , kad si ti služio?
Evo fotkice da te seti na to vreme... Smile
pozdrav -vezista iz Bijeljine  cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 0:00

Druže Missaru, hvala na pozdravu! Pa, napisao sam kada sam služio, od 12.mj. 1986.g. do 8.mj. 1987.g. Bio sam VP 6018 Kumbor. Ne znam kako se zvala kasarna, sram me bilo. Imam i ja neke fotke u jednoj kutiji, ali mi nisu tu, već u Trogiru, a sad sam u Zagrebu. Pratim forum već neko vrijeme, pa evo riješio da se aktivno uključim. To je bila velika kasarna u Kumboru, u stvari cijeli jedan kompleks zgrada. Mislim jedan od većih u JNA općenito. Bilo je raznih rodova vojske u njoj (osim plavaca, zrakoplovaca). U sklopu tog kompleksa je bilo igralište za veliki nogomet s tribinama, više sportskih terena, kino dvorana, knjižnica, sportska dvorana, svašta. Mislim da je na slici sportska dvorana.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 0:24

@Max Blitz (citat):
Druže Missaru, hvala na pozdravu! Pa, napisao sam kada sam služio, od 12.mj. 1986.g. do 8.mj. 1987.g. Bio sam VP 6018 Kumbor. Ne znam kako se zvala kasarna, sram me bilo. Imam i ja neke fotke u jednoj kutiji, ali mi nisu tu, već u Trogiru, a sad sam u Zagrebu. Pratim forum već neko vrijeme, pa evo riješio da se aktivno uključim. To je bila velika kasarna u Kumboru, u stvari cijeli jedan kompleks zgrada. Mislim jedan od većih u JNA općenito. Bilo je raznih rodova vojske u njoj (osim plavaca, zrakoplovaca). U sklopu tog kompleksa je bilo igralište za veliki nogomet s tribinama, više sportskih terena, kino dvorana, knjižnica, sportska dvorana, svašta. Mislim da je na slici sportska dvorana.

Zaista mi je drago da si na forumu ,lepo ćemo se družiti. Inače unazad 7-8 godina letujem u Kumboru, pored same kasarne i
zaista je ogroman kompleks. Valjda to ide sa godinama ,gde god vidim kasarnu ja se setim JNA. I to mi uvek vrati osmeh
na lice i sećanje na lepe uspomene. Smile .
Pozdrav za Trogir, Zagreb i tebe ... cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 0:57

Nisam tamo bio 25 godina, a razmišljam se zaletiti autom vidjeti kako to sada izgleda. Mislim da bih se sjetio svakog kamena ako nisu nešto drastično porušili. Što je sada tamo? Nema više vojske? Pa gdje Crna Gora sada drži brodove i koliko im je uopće ostalo od bivše JRM? Imam negdje popis mornara koji su bili sa mnom u jedinici, moram pronaći, uglavnom su nadimci i prezimena, nema veze, ali nije mi to u Zg. Ja sam vozio BMT 12 i BMT 13, to su barkase od nekih desetak metara, mogle su prevesti pedeset ljudi i nešto opreme, ja i još dva mornara sa mnom kao posada. Imao sam dozvolu za vožnju broda još iz civilstva. (Dali mi samo čin razvodnika, tek toliko.) king Vozili se okolo po Boki Kotorskoj, Tivat, nekad Kotor, Pristan, Meljine, Rose, Herceg Novi, prevozili hranu i opremu izdvojenim jedinicama na obali nasuprot Kumbora. Ljeti nam je bilo kao na ljetovanju, kupali se svaki dan, stvarno. sunny Nije ni zimi bilo loše, blaga je klima. Kad tamo ljetuješ, sve ti je jasno. Lovili smo ribu uz obalu često kad bi ostao samo dežurni oficir, bilo je puno, civili nisu smjeli tamo loviti. Vozio Sinana Hasanija kad je bio predsjednik predsjedništva SFRJ u ribolov (ali to je onda bilo službeno). Više puta je bio vikendom. To mi neki i ne vjeruju. Jednom riječju, sjajni dani. king
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 1:20

@Max Blitz (citat):
Nisam tamo bio 25 godina, a razmišljam se zaletiti autom vidjeti kako to sada izgleda. Mislim da bih se sjetio svakog kamena ako nisu nešto drastično porušili. Što je sada tamo? Nema više vojske? Pa gdje Crna Gora sada drži brodove i koliko im je uopće ostalo od bivše JRM? Imam negdje popis mornara koji su bili sa mnom u jedinici, moram pronaći, uglavnom su nadimci i prezimena, nema veze, ali nije mi to u Zg. Ja sam vozio BMT 12 i BMT 13, to su barkase od nekih desetak metara, mogle su prevesti pedeset ljudi i nešto opreme, ja i još dva mornara sa mnom kao posada. Imao sam dozvolu za vožnju broda još iz civilstva. (Dali mi samo čin razvodnika, tek toliko.) king Vozili se okolo po Boki Kotorskoj, Tivat, nekad Kotor, Pristan, Meljine, Rose, Herceg Novi, prevozili hranu i opremu izdvojenim jedinicama na obali nasuprot Kumbora. Ljeti nam je bilo kao na ljetovanju, kupali se svaki dan, stvarno. sunny Nije ni zimi bilo loše, blaga je klima. Kad tamo ljetuješ, sve ti je jasno. Lovili smo ribu uz obalu često kad bi ostao samo dežurni oficir, bilo je puno, civili nisu smjeli tamo loviti. Vozio Sinana Hasanija kad je bio predsjednik predsjedništva SFRJ u ribolov (ali to je onda bilo službeno). Više puta je bio vikendom. To mi neki i ne vjeruju. Jednom riječju, sjajni dani. king

Krajem avgusta sam bio dole i sa mojim prijateljem kod koga letujem razgovarali o kasarni.Kasarna je data u zakup komp. iz Azerbejdžana na 90
godina. (za neke silne pare). Tu će graditi ekskluzivne hotele za stranu bogatu klijentelu ( kockarnice i sl).Do letos nije ništa rušeno, osim
jedne zgrade , koja je levo od ulaza na glavnoj kapiji. Zgrada (trospratna) nije srušena ali su svi prozori povađeni. Ti verovatno znaš šta je
bilo u njoj. Remontni zavod ,dole na moru još uvek radi i tu valjda održavaju brodove. Taj zavod je čini mi se privatizovan. Ma raspitaću se
kod mog prijatelja detaljno. I još jedna fotka...
pozdrav cheers

missar: komentar modifikovan dana: 31.10.12 3:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 1:47

Ovo je remontni zavod "Sava Kovačević" u Tivtu, ako se ne varam.

P.S. Missar je naknadno zamijenio sliku remontnog zavoda s ovom kumborske kasarne... Very Happy

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 09.06.13 15:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 3:39

@Max Blitz (citat):
Ovo je remontni zavod "Sava Kovačević" u Tivtu, ako se ne varam.

Ne varaš se. Sorry, moja greška. Tako je to kad se radi pet poslova odjedared. A i ostarilo se.... Laughing
Za oštro oko nagrada zasluženi "+". Cool

Vas trojica ( Kemo, Pero i ti) kanda ste noćas pomoćnici dežurnog. Od ponoći do pet ujutro. Predložiću vas kod
Generala za nagrade.Mislim, ako prođe... Laughing
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 4:01

sunny Da, na ovoj drugoj slici je to o čemu pričamo. Ne znam kada je ovo snimljeno, ali meni vrlo zanimljiva slika. U sredini, lijevo od patrolnog broda se vidi mali remorker koji je tada bio u sastavu moje jedinice. Ne mogu vjerovat da je privezan na istom mjestu kao i prije 25 godina?? Shocked Je li nešto griješim? Patrolni brod je također tu bio privezan i onda! One velike dizalice skroz lijevo tada nije bilo. Veća zgrada u sredini je sportska dvorana! Oduševio si me fotkom, hvala! Hvala i za prijedlog!
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 4:20

Ja sam to fotografisao prošle ili pretprošle godine. Ali imam još bolje i detaljnije od ovog leta. Postaviću ih ovih dana. Šteta
je što forum dozvoljava rezoluciju samo 800x600, može i veća ali se onda raširi stranica foruma. Laughing
pozdrav cheers

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   31.10.12 22:16

Evo još jedna fotkica iz tvoje kasarne. Nadam se da nisam pogrešio, još uvek sam bunovan od noćašnje "terevenke". drunken
pozdrav cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 0:06

Ne znam točno što je to. Mislim da je tu bila neka pješadija. Koja četa i tko, ne znam. Je li se može ući i šeteti po krugu kasarne? Moram to ići vidjeti prije nego Azerbejdžanci sve sruše. Pogotovo me zanima što je od brodovlja ostalo, jer uglavnom znam što je bilo 1987.g. Ali bivša JRM je nakon povlačenja iz Hrvatske u Boku Kotorsku dovukla gotovo sve brodove koje je imala po cijeloj obali. Ne znam gdje im je to sve stalo. I uglavnom je sve propalo i zahrđalo. Koja šteta. Sad
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 0:28

Pa naš drug SekiCet iz Cetinja , inače "trenutno" služi u Makedoniji , kasarna Debar 1983g. ti može pomoći.
On inače radi na održavanju relejnih repetitora. Pričao sam sa njim o Kumboru, reče da je posetio kasarnu sa
kolegom. Skokni na Debar 1983 i pogledaj strana 16,17. U svakom slučaju mislim da će ti naš drug
pomoći koliko može (a može) da posetiš kasarnu u Kumboru. Cool
pozdrav cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 0:52

Eto, hvala na uputi, skoknuo sam na Debar 1983. i ostavio post. Bilo bi dobro da razovor o Kumboru nastavimo ovdje. Sigurno ima puno ljudi koji su služili tamo, vidio si koliki je to kompleks bio. Uključite se i ostali!
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 1:22

@Max Blitz (citat):
Eto, hvala na uputi, skoknuo sam na Debar 1983. i ostavio post. Bilo bi dobro da razovor o Kumboru nastavimo ovdje. Sigurno ima puno ljudi koji su služili tamo, vidio si koliki je to kompleks bio. Uključite se i ostali!

Ma daj, bez zahvaljivanja, tu smo da "služimo" i da se družimo , upoznamo i širimo pozitivnu energiju.
Sve nas, vezuju lepa sećanja na to vreme. Smile
pozz cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 1:56

Da, sve je još na mjestu koliko mi se čini. A vidi "stadiona" u kasarni, pa koja vojska na svijetu je to još imala. Very Happy Imam ja nešto fotografija iz kasarne iz 1987. i s brodova, ali mi to nije u Zg, čim dođem do njih stavit ću na forum. Imao sam foto aparat sa sobom, ruski naravno. Znali su oficiri za to, nitko se nije bunio, sve je bilo nekako opušteno.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 2:04

Mogao si ostavit i onu fotku Remontnog zavoda u Tivtu, nema veze, i tamo smo odlazili. Mada sve djeluje žalosno, zapušteno, kao hrpa otpada. Ah...
Na vrh Go down
boke
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-09-29
Dob : 45
M(j)esto rotterdam

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 10:53

pozdrav max,dosao sam iz sinja 90/91prekomanda lustica,cuka zvana obosnik,ispod nas je bila mala kasarna klinci JRM,dobro se sjecam tvojih barkasa,jer svaki put kad smo morali ici u kumboru, mislim da je to tvoja kasarna sa slike , koristli smo prijevoz tvojih barkasa
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 16:04

@Max Blitz (citat):
Mogao si ostavit i onu fotku Remontnog zavoda u Tivtu, nema veze, i tamo smo odlazili. Mada sve djeluje žalosno, zapušteno, kao hrpa otpada. Ah...

Max, za tebe sve može. Stiže ,još je "vruća". Čuj, dobili naređenje iz Generalštaba da budemo pažljivi prema "mladim" vojnicima. Smile
Dok ne polože zakletvu, a onda..... Cool
pozz cheers

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 16:25

Naređenja, oh ta naređenja,.... samo nam nešto zadnje vrijeme nema generala....oli su se malo opili ili ih je neka vještica smotala!!!

Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 17:39

@Gringo (citat):
Naređenja, oh ta naređenja,.... samo nam nešto zadnje vrijeme nema generala....oli su se malo opili ili ih je neka vještica smotala!!!

Nemoj grešiti dušu, načuo sam (ah, mi vezisti.... Rolling Eyes ), da su na simpozijumu u inostranstvu (Slovenija Laughing ). Tema je modernizacija FBPJNA
u skladu sa novim trendovima koji vladaju u svetu u sferi naoružanja i komandovanja. Dnevnice devizne, pa ti vidi... Wink
pozz cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 23:41

Zdravo Boke, drago mi je da se sjećaš, al nama je tada baza bila baš u kumborskoj kasarni, tamo su brodovi bili inače na vezu, mi smo spavali na kopnu, a isplovljavali svakodnevno simo-tamo gdje je trebalo. Tko je volio more i podnosio ga, bilo mu je super. A bilo je i onih mornara koji su se bojali, ne treba to bit čudno, mali brod, valja more, morska bolest, mučnina i to. Takvi bi onda dobili zadatke samo na kopnu, nije tu bilo problema, uvažavalo se. Ne možeš forsirat čovjeka ako ne može i nije navikao.
Druže Missar, sve razumijem, nećemo ništa forsirat, sve polako, ima vremena kad smo do sad čekali. Pozdrav Generalštabu! Very Happy
Na vrh Go down
SekiCet
Džomba
Džomba

Broj komentara : 145
Član od : 2011-10-20
M(j)esto CETINJE

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   01.11.12 23:56

max ako budes dolazio ja te vodim u obillazak ili bolje receno da te vodim na obosni preko puta .....................strma dzada pici lada ,,,,,...................,,,,,,,,,.poz
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   02.11.12 0:21

@SekiCet (citat):
max ako budes dolazio ja te vodim u obillazak ili bolje receno da te vodim na obosni preko puta .....................strma dzada pici lada ,,,,,...................,,,,,,,,,.poz

Pa nećete valjda ići u Kumbor bez mene? Shocked Nije u redu, a ja pomislio da smo drugovi... Smile
pozz cheers

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   02.11.12 0:35

Missar, ti si king , Da, da, to je taj remorker, bio je još jedan isti takav, oni su teglili druge brodove kad je trebalo, a najčešće su teglili pokretne plovne mete (kao šahovsko polje od crno-bijelih limenih ploča), desetak metara u visinu i širinu, kada bi brodovi išli u vježbe bojevog gađanja. Te mete su bile izbušene kao švicarski sir. Da imam novaca, kupio bih ovaj remorker ako je na prodaju, obnovio ga i sve vas vozio po Jadranu. Very Happy . Mogli bi se nešto dogovorit, zašto ne, za iduće ljeto, ja sam tada u Trogiru, pa nije mi Boka tako jako daleko, možda do tada izgrade i auto-put sve do Kumbora. Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KUMBOR 1986./1987.   Today at 21:15

Na vrh Go down

KUMBOR 1986./1987.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/30Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Next
 Similar topics
-
» KUMBOR 1986./1987.
» SPLIT 'Dalmatinskih brigada' Visoka 1986/1987
» Karaula "Božidar Crnatović - Besko" 1986/1987 - 28. granični odsjek Prizren
» Dravograd - "Bukovje" VP 7646 67. granični odsek Dravograd 1986.-1987.
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987