FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Značke i Ordeni na Forumu

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2

Smatrate li da se na Forumu BPN JNA Značke PV kao i Ordeni dijele:
1. Previše
12%
 12% [ 3 ]
2. Više nego što bi trebalo
12%
 12% [ 3 ]
3. U granicama normale
56%
 56% [ 14 ]
4. Manje nego što bi trebalo
8%
 8% [ 2 ]
3. Premalo
12%
 12% [ 3 ]
Ukupno glasova : 25

AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 19:22

@alexandar (citat):
Ne samo da moramo vladati istom terminologijom , vec definitivno treba u ovom slucaju izaci iz opstih okvira i IMENOVATI pojedince za koje smatrate da nisu zasluzni priznanja . Bilo kojeg od svih koje imamo.
Zasto da ne ......? Ako vec neko smatra da je bilo preterivanja , pristrasnosti ili manipulacije administracije u dodeli , neka kaze kada i u kom slucaju.

Verujem da cemo tada mnogo jednostavnije objasniti i pojasniti nedoumice ako ih ima.

Nema nedoumica jer ja niti znam prema kojim se kriterijima dijele ordenje i značke niti na to mogu utjecati, nekako mi se činilo da ih je previše ili da su dati olako, no sad vidim kako su to značke a ordeni manje, no ukupno ipak meni se učinilo previše a sad ispada da ih je premalo, pod olako sam mislio kao što sam naveo da bi to trebale biti vojničke teme i dogodovštine priče i zanimljivi događaji iz perioda JNA, ........ali može i drugo a zašto ne, ako je tako odlučeno???
Mislio sam JNA tematiku jer bi tako naveli i mnoge pasivne članove da se aktiviraju ili možda ispričaju koju zanimljivu priču asocirani nekom drugom pričom!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 19:26

I opet ne shvaćam zašto napadi kad ste dali anketu ja sam iznio svoje mišljenje, pa zar to nije cilj ???? ovako ispada da ja nekog napadam ili vas i vaše kriterije, doista ne shvaćam čemu to, pa ako netko iznosi svoj stav ili mišljenje a ono slučajno ima drukčiji kut gledanja ispada da vas napada, ja sam zapravo mislio da je previše i da je to vaš stav a ono ispda da ih je premalo ....?? onda je Puki i E&W u pravu, svima koji sudjeluju ili pišu tu bi trebalo dati nešto????

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 19:44

Ako bih rekao da na ovom forumu ima ljudi koji su napisali  stotinjak smislenih postova i da su u njima doista iznjeli svoje dogodovštine stavove strahove događanja iz JNA onda ne bih lagao!!  a sad npr uzmem sebe koji sam napisao i naljepio par tisuća postova no od toga nema skoro pa ništa vrijedno spomena to su uglavnom tako, šale asocijacije zajebancije čisto bez veze...... i sad zamislite da se meni da značka ili što drugo, doista bi bio apsurd svih apsurda!
Još sam k tome učinio i niz prekršaja forumskih pravila i bio baniran napravio duple nickove....ajme ljudi ni nabrojiti sam ne mogu sve grijehove!!!
Jer još jednom ću spomenuti za orden ili značku ipak treba učiniti puno puno više i smišljenije i odgovornije svojim primjerom treba biti odlika uzornog forumaša ili barem  virtualnog lika vojnika, znači nešto iznad prosjeka, svojim radom pisanjem treba uzdizati teme dati svoj obol u drugima i još podosta!
Eto toliko o ovoj temi od mene!!!

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:01

@Gringo (citat):
Još sam k tome učinio i niz prekršaja forumskih pravila i bio baniran napravio duple nickove....ajme ljudi ni nabrojiti sam ne mogu sve grijehove!!!

Stav Gneralštaba je da se članu koji je amnestiran ili pomilovan otpisuju svi prijašnji "grijesi".
Što je prije bilo se uopće ne uzima u obzir, već se samo promatra ono nakon amnestije ili pomilovanja.
Amnestirani/pomilovani član može dogurati do administracije i samog Generalštaba, te čak dobiti i najveća odličja.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Stazio

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:01

@Gringo (citat):
I opet ne shvaćam zašto napadi kad ste dali anketu ja sam iznio svoje mišljenje, pa zar to nije cilj ???? ovako ispada da ja nekog napadam ili vas i vaše kriterije, doista ne shvaćam čemu to, pa ako netko iznosi svoj stav ili mišljenje a ono slučajno ima drukčiji kut gledanja ispada da vas napada, ja sam zapravo mislio da je previše i da je to vaš stav a ono ispda da ih je premalo ....?? onda je Puki i E&W u pravu, svima koji sudjeluju ili pišu tu bi trebalo dati nešto????

Anketa je tu da se čuju stavovi, zavisi od načina na koji se iznesu (da li izgleda konstruktivno ili kao napad). I nije ti upšte uzeto za zlo, nego više kao nepromišljenost jer nisi ni prebrojao odlikovane.
Pukovnik i Bata Nidža su skoro uvijek u pravu, svakome ko je aktivan, koristan i zapažen u pozitivnom smislu treba to staviti do znanja od strane administracije, bilo pohvalom ili nekom forumskom (virtuelnom) medaljom.  Very Happy

@GRINGO (citat):
Ako bih rekao da na ovom forumu ima ljudi koji su napisali  stotinjak smislenih postova i da su u njima doista iznjeli svoje dogodovštine stavove strahove događanja iz JNA onda ne bih lagao!!  a sad npr uzmem sebe koji sam napisao i naljepio par tisuća postova no od toga nema skoro pa ništa vrijedno spomena to su uglavnom tako, šale asocijacije zajebancije čisto bez veze...... i sad zamislite da se meni da značka ili što drugo, doista bi bio apsurd svih apsurda!
Jer još jednom ću spomenuti za orden ili značku ipak treba učiniti puno puno više i smišljenije i odgovornije svojim primjerom treba biti odlika uzornog forumaša ili barem  virtualnog lika vojnika, znači nešto iznad prosjeka, svojim radom pisanjem treba uzdizati teme dati svoj obol u drugima i još podosta!

Za ovo ti dajem plus.

cheers

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:12

@VBČ (citat):
@Gringo (citat):

Stav Gneralštaba je da se članu koji je amnestiran ili pomilovan otpisuju svi prijašnji "grijesi".
Što je prije bilo se uopće ne uzima u obzir, već se samo promatra ono nakon amnestije ili pomilovanja.
Amnestirani/pomilovani član može dogurati do administracije i samog Generalštaba, te čak dobiti i najveća odličja.

Prema forumskim pravilima vjerojatno može, no prema mojim moralnim načelima i načinu gledanja svakako ne, jer to na poslijetku ne bi bilo pošteno niti prema meni, još manje prema drugima!!!

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:15

@Gringo (citat):
Ako bih rekao da na ovom forumu ima ljudi koji su napisali  stotinjak smislenih postova i da su u njima doista iznjeli svoje dogodovštine stavove strahove događanja iz JNA onda ne bih lagao!!  a sad npr uzmem sebe koji sam napisao i naljepio par tisuća postova no od toga nema skoro pa ništa vrijedno spomena to su uglavnom tako, šale asocijacije zajebancije čisto bez veze...... i sad zamislite da se meni da značka ili što drugo, doista bi bio apsurd svih apsurda!
Jer još jednom ću spomenuti za orden ili značku ipak treba učiniti puno puno više i smišljenije i odgovornije svojim primjerom treba biti odlika uzornog forumaša ili barem  virtualnog lika vojnika, znači nešto iznad prosjeka, svojim radom pisanjem treba uzdizati teme dati svoj obol u drugima i još podosta!

E ovakav post drugarske samokririke nisam pročitao od kad sam član foruma. Kolega od mene + kao kuća.  Very Happy

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:15

@Stazio (citat):
Anketa je tu da se čuju stavovi, zavisi od načina na koji se iznesu (da li izgleda konstruktivno ili kao napad). I nije ti upšte uzeto za zlo, nego više kao nepromišljenost jer nisi ni prebrojao odlikovane.
Pukovnik i Bata Nidža su skoro uvijek u pravu, svakome ko je aktivan, koristan i zapažen u pozitivnom smislu treba to staviti do znanja od strane administracije, bilo pohvalom ili nekom forumskom (virtuelnom) medaljom.  Very Happy
 cheers 

Ma kad ti se nešto čini puno onda ne brojiš, ......osim ako nisu penezi lol!

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 20:55

Gringo, u principu se slažem sa tim što si napisao.

Ali 

Smiri se, otvori jedno pivce ili šta več piješ.

Ne isplati se dokazivati i gubiti živce. Stvarno pobrini za svoje zdravlje i ima dosta drugih mesta na forumu kde možeš konstruktivno pisati. 

Ne mislim ništa loše, ne budi uvređen.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   17.08.14 21:02

Ali ja se ne živciram , najmanje zbog ovog a i zašto bi, ??? takav sam brate po celo telo !!!
Trebamo pokušati točno reći ono što govorimo, ne očekujući da naši prijatelji pogađaju značenje naših riječi. Umjesto čitanja misli svojih prijatelja, trebamo provjeriti jesmo li ih pravilno shvatili.
Kad pišem onda i pokušavam objasniti što i kako mislim ili osjećam, a za osječaje se ne ispričavam, jer bi se ispričavao za istinu!!!
A sad konstruktivno pisanje je relativan pojam to ti je kao i ono kad imaš proljev, ovisno s koje strane vrata WC se nalaziš!!!! lol! 

Ajde sad moram ići sutra me čeka prvi ciklus zračenja .....javim se   kad se vratim!!!!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   18.08.14 23:31

Vidim da nitko do sad nije primjetio da ipak fali dosta znački,ordena ili medalja koliko god bilo tko bio protivnik ili pobornik istih.Sad razmislite pogotovo oni koji su duže na forumu dali su najstariji forumaši zaslužili ikakvu medalju??Nadam se da ste shvatili na koga mislim a to su forumaši koji su služili JNA dok se neki nisu ni rodili a neki su krenuli u vrtić.Malo potražite te ljude po forumu koji su već u 60-tim(i više) godinama života a ipak još uvijek svjesni,idealnog pamćenja i u tim godinama imaju volju podijeliti svoja iskustva s nama.I dalje ostajem istog mišljenja da ima još itekako članova koji su zaslužili nešto od navedenog a ovi simpatični "starci" itekako.

VBČ

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4820
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   18.08.14 23:40

@Matrix (citat):
Vidim da nitko do sad nije primjetio da ipak fali dosta znački,ordena ili medalja koliko god bilo tko bio protivnik ili pobornik istih.Sad razmislite pogotovo oni koji su duže na forumu dali su najstariji forumaši zaslužili ikakvu medalju??Nadam se da ste shvatili na koga mislim a to su forumaši koji su služili JNA dok se neki nisu ni rodili a neki su krenuli u vrtić.Malo potražite te ljude po forumu koji su već u 60-tim(i više) godinama života a ipak još uvijek svjesni,idealnog pamćenja i u tim godinama imaju volju podijeliti svoja iskustva s nama.I dalje ostajem istog mišljenja da ima još itekako članova koji su zaslužili nešto od navedenog a ovi simpatični "starci" itekako.

Ako duhovni tvorac ovoga foruma nema ni ordena ni medalje, već samo spomenicu koja mu po automatizmu pripada kao i svim
vetranima prvog dana, šta je se čuditi što ih neki "stari" pripadnici JNA nemaju? Ni bivši ni sadašnji Načelnik GŠ nema ordena, pa žive.
Oni koji su ga dobili su ga sigurno dobro zaradili, a svatko ko ga zaradi će jednom doći na red. Očigledna nestašica ordena (tko ono reče
da ih ima i previše?) proizilazi iz kvotiranosti i godišnje se ne može dodijeliti više nego je propisano.
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   18.08.14 23:53

Pisao sam o starosnoj dobi nekih aktivnih forumaša t.z.v."staraca" koji će vjerovatno itekako zasluženo doći na red kad pravila koja su već pojašnjena budu dopustila ako netko nije dobro shvatio moj prethodni post.Ako sam što loše mislio ili ako je netko krivo protumačio nek još jednom pročita što sam napisao.
VBČ ti ionako nisi dobio niti jedan plus od onog zadnjeg kojeg sam ti ja dao pa ti evo jedan umjesto značke  Rolling Eyes 

bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   19.08.14 6:55

da nije preko interneta, čovjek bi pomislio da je to prava vojska, neka se dijeli ako ne šakom i kapom, onda neka se krene lopatom i bagerom, ni tada neće biti zadovoljnih

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   19.08.14 8:18

E ljudi ovde ti je bitno podsetiti se na vojnicke dane ,druziti se a i nauciti  od nekog  ili nekog posavetovati ,nasaliti se itd.A   ovi ljudi stariji koji su ohoho prosli svasta u vojsci  ,dobro se oni i drze sa nama mladjima, jer sede i do kasno na forumu, a i moses od njih dosta procitati a i videti i za pre  a i u sadasnjosti i buducnosti. Meni je drago neka i dobiju znacke,ordene.Brate pa i i  mi mladi dobijamo a bas nismo se nesto pretrgli.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Značke i Ordeni na Forumu   Today at 12:41

Na vrh Go down

Značke i Ordeni na Forumu
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pioniri
» PJEŠADIJA
» Poznate ličnosti iz sporta, filma, muzike u JNA