FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3922
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 1:10

DA SE RAZUMIJEMO:
NISAM JA OVDJE NI 6. LICKA, NI RADNICKI BATALJON S KADINJACE.
NE BRANIM JA JBT. SAMO IZNOSIM LICNE STAVOVE I ARGUMENTE (KOJE ZNAM) O NJEMU.

MNOGE STVARI NE ODOBRAVAM, MNOGE RAZUMIJEM, A SA MNOGIMA SE I SLAZEM.
NE ZELIM GA POSVECIVATI, ALI NI ANATEMISATI. IPAK JE TO SAMO COVJEK, KOJI JE PROSAO KROZ MNOGE MUKE, ALI IPAK SACUVAO PSIHOFIZICKU VITALNOST DUGO GODINA.

NEDVOSMISLENO JE VAZNA ISTORIJSKA LICNOST.

TRAZIMO LI NJEGOVE MANE - NACI CEMO GOMILU.
TRAZIMO LI NJEGOVE VRLINE - NACI CEMO ISTO TOLIKO.

A SAD MOZEMO DA NASTAVIMO.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 1:12

East&West (citat):
y
Bata Nidzo, + i za ovaj post cheers

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 1:33

Druze BEOGRAD,
Gledam ovaj tvoj avatar i vidim jednog finog gospodina, njegovanog, elegantnog i besprekorno odjevenog... Po opstem utisku - vrlo uspjesnog. Pretpodstavljam da si to ti.
Ali, po postovima, osjecam da si zestoki protivnik SRRJ i 'diktature' JBT.
Gradjanin si USA (pretpostavljam), tamo si se obrazovao i volis svoju drzavu, ponosis se njom kao 'kolijevkom" demokratije. Je li tako?
Ako je tako, smijem li ti postaviti neko direktno pitanje, a da to ne izazove reakciju "uprave" ovog foruma?

BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 1:43

Druze PORUCNIK
Gospodin sa slike nema nikakve veze sa SFRJ, JNA a jos manje sa JBT, osim sto je i on kao i JBT pokojnik. Ima veze sa mnom jer sam bio njegov stipendista. Laughing
Posto vidim da je slika postala predmet interesovanja, odlucio sam da je uklonom i bez drugarske kritike.
Planiram da vratim Teda Nugenta uz nadu da on nije sporan. Laughing Pitanje mozes da mi postavis preko PP-a. Privatna prepiska ne podleze moderaciji.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 1:57

Mozes vratiti i onu sliku, ne smeta mi, osim sto je pokazala nedostatak mog obrazovanja i poznaavanja znamenitih licnosti. Dakle, ja imam samo usko, vojno obrazovanje, cak i ne znam ni ko je Ted Nugert.
Zanima me tvoje shvatanje demokratije (jednostavno objasnjenje), i gdje je tu tvoja drzava (USA).
Mozes reci javno, nece biti uvreda, ili neceg nedolicnog, iako je mala digresija, vodi ka licnosti JBT, ako kazes.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 2:42

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Ne vjerujem.
Ako je penzioner (umirovljenik), onda je nesposoban za aktivan rad.
A ako je nessposoban, kako moze voditi drzavu.
Po sadasnjem zakonu kod mene, penzioneri ne mogu biti ni u savjetu mjesne zajednice (volonterski rad).

Ne vjerujem da je baš tako kod tebe.
Penzioner može biti izabran kao zastupnik u Skupštini države bez ikakvih ograničenja.
Također se može kandidirati i biti izabran za Predsjednika Republike.
Za ostale funkcije ne znam, ali znam da u RH postoji mogućnost i da penzioner obnovi radni odnos na neko određeno vrijeme nakon penzioniranja.
Ne vjerujem da si me htio nazvati lazovom...
Aktivno ucestvijem u radu MZ sa prijedlozima, pitanjima, izborima. Jedan sam od najglasnijih 'lajavaca'. Nema nedodirljivih.
Akt o MZ donose opstinske vlasti, pa mogu i da ga mijenjaju. Jedno vrijeme sam bio u 'nadzornom organu', ali sam podnio ostavku. Poslije su uveli da mora biti 'radno sposoban'. (Moguce da je to bas zbog mene Twisted Evil )

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 2:47

Ovo je na naslovnoj:

Ukupno 8 korisnika online: 3 registrovanih, 1 skrivenih, 4 gostiju :: 1 Bot
Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 217 dana: 04.02.14 16:09

Registrovani članovi trenutno na forumu: Kiza1971BG, Max Blitz, PORUCNIK
Bots : Google (2)

Sta znaci ovo: "Bots : Google (2)"?

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17849
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 3:34

@PORUCNIK (citat):

Nisam, nego sam napisao par stvari kako je sad u RH, ne znam za okolo, penzioneri mogu/smiju itekako biti politički aktivni.
Ima i stranaka umirovljenika i to ne jedna, bar je tako bilo.
Imaju i zastupnike u Saboru.

(A uvjet za kandidaturu za Predsjednika RH je 18 godina i valjda izostanak dijagnoze da je netko lud (ovo se ne šalim).  Smile
I moraju prikupiti najmanje 10.000 potpisa birača koji podržavaju njihovu kandidaturu.)
Druge kvalifikacije nisu potrebne.

@PORUCNIK (citat):
Aktivno ucestvijem u radu MZ sa prijedlozima, pitanjima, izborima. Jedan sam od najglasnijih 'lajavaca'. Nema nedodirljivih.
Akt o MZ donose opstinske vlasti, pa mogu i da ga mijenjaju. Jedno vrijeme sam bio u 'nadzornom organu', ali sam podnio ostavku. Poslije su uveli da mora biti 'radno sposoban'. (Moguce da je to bas zbog mene...)

Ovo je drugi par rukava, pa nemoj generalizirati...  (ako je stvarno tako) Exclamation Smile

P.S. Zašto postavljaš ovdje pitanje koje je za PITANJA, SUGESTIJE, PRIM(J)EDBE I ŽALBE?

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 4:10

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Nisam, nego sam napisao par stvari kako je sad u RH, ne znam za okolo, penzioneri mogu/smiju itekako biti politički aktivni.
Ima i stranaka umirovljenika i to ne jedna, bar je tako bilo.
Imaju i zastupnike u Saboru.

(A uvjet za kandidaturu za Predsjednika RH je 18 godina i valjda izostanak dijagnoze da je netko lud (ovo se ne šalim).  Smile
I moraju prikupiti najmanje 10.000 potpisa birača koji podržavaju njihovu kandidaturu.)
Druge kvalifikacije nisu potrebne.
I u Srbiji je u skupstini stranka penzionera, cini mi se.
Moze i kod nas (valjda) i nisam cuo za dijagnoza predstavlja prepreku, jer je bilo kandidata - ihaaaaj (ja  bih jos djelovao normalno medju njima bounce ). Broj za podrsku kandidature je puno manji. Ali ne da bude volonter, napomenuo sam to:

Citat :

@PORUCNIK (citat):

Ako je penzioner (umirovljenik), onda je nesposoban za aktivan rad.
A ako je nesposoban, kako moze voditi drzavu.
Po sadasnjem zakonu kod mene, penzioneri ne mogu biti ni u savjetu mjesne zajednice (volonterski rad).

@Max Blitz (citat):

@PORUCNIK (citat):
Akt o MZ donose opstinske vlasti, pa mogu i da ga mijenjaju. Jedno vrijeme sam bio u 'nadzornom organu', ali sam podnio ostavku. Poslije su uveli da mora biti 'radno sposoban'. (Moguce da je to bas zbog mene...)

Ovo je drugi par rukava, pa nemoj generalizirati...  (ako je stvarno tako) Exclamation  Smile

P.S. Zašto postavljaš ovdje pitanje koje je za PITANJA, SUGESTIJE, PRIM(J)EDBE I ŽALBE?

A mozda je bilo i u "odluci skupstine opstine o MZ" i kad sam izabran, ali to niko nije primijetio. U svakom slucaju, nakon iscitavanja te 'odluke' podnio sam ostavku.

PS. Pitanje sam postavio usput, kao iskusnom forumasu i moderatoru, jer si jedini od taakvih na forumu u ovo doba i mislio sam da znas. Nije mi mnogo bitno da dobijem odgovor, samo sam radoznao.

BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 4:29

Sto se rada u 80tim tice, on je verovatni cak imao i zakonsko pokrice. Prema tada vazecem zakonu,  clanovi akademije nauka nisu morali da idu u penziju kada ispone uslove. Bilo je profesora na BU koji su radili do pozne starosti.
Posto je drug Tito verovatno bio clan barem jedne akademije, mogao je da obavlja funkcije i nakon ispunjavanja uslova za penziju.Laughing
Ovo sam naknadno pronasao:
Citat :
Tito je pocasni clan Jugoslovenske akademije znanosti i umijetnosti, Slovenske akademije znanosti i umetnosti, Srpske akademije nauka i pocasni doktor Rangunskog univerziteta.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:07

@PORUCNIK (citat):
@Gringo (citat):
@lacoš (citat):
@PORUCNIK (citat):

i umres od zedji, a imas vodu u koljenu Sad
Za Zagorce to ne važi tongue
A kaj on to zna, htjel bi biti Joža Broz ili njegov fan, a niti je Zagorec niti zna da se u koljenu nema voda u Zagorju.......sve je tudum!!!!!!
I fda je baltica alat za pranje prozora....ma ništ on ne zna osim da bumo ga morali proglasiti JBT tu na forumu i dali bumo mu orden malog Jože!!!!!
E, a ja sam fan i Jozek i Zaagorja, pak i z pivcekom.
A kaj ja znam? Bus me ti vucil? Bum se rado vzdignul! study
Uzeli bumo te k sebi pa te bumo vodili okolo po bregima  kletima i tam buš moral piti savakojakog tuduma dok ti se nokti na nogama ne sfrču,  a rit ne oznoji.....onda buš vidjel kakve s to muke Zagorec biti i opstati!!!!
Već za tri dana te bu voljica prešla i rekel buš zbogom dečki odoh ja doma, nije vama lako!!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:11

@PORUCNIK (citat):
Nije mogao ni ici u penziju, kad je proglasen za 'predsjednika bez ogranicenja trajanja mandata' jednoglasno.
S jednim glasom ZA.......????? lol!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:16

@BEOGRAD (citat):

Navodno je bio blizu penzije pocetkom 70tih, a onda je odlucio da penzionise one koji su mu to predlagali. Laughing
Za svaki slucaj isposlovao je i polozaj dozivotnog sefa drzave, cisto  ako nekome ponovo padne na pamet ideja o penziji.
Zajeban lik.....dojučerašnje prijatelje zbog slobode mišljenja  je malo penzionirao po Gradiški i Lepoglavi....i netko je rekao da je tak dobri i mili i dragi.....
Sad je jasno kako je to bilo tek s neprijateljima......joj nije istina on je dobrica, nebi on ni mrava zgazio.....

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:34

@PORUCNIK (citat):
Ovo je na naslovnoj:

Najviše korisnika koji su istovremeno bili na forumu do sada bilo je 217 dana: 04.02.14 16:09

Botovi su Googleov web otkrivaju nove i ažurirane stranice koje su dodane u Google  u biti je googleov softver koji prikuplja dokumente s weba i indeksira ih za pretragu
U principu, Googlebot treba preuzeti samo jednu kopiju svake stranice u isto vrijeme. Ako je Googlebot skidao stranicu više puta, to je vjerojatno zato što je robot je zaustavljen i ponovno pokrenut.
Drugim riječima Googleov Robot koji nam omogučava da kad upišemo neki pojam u google on nam izbaci pojmove u pretražnik i tako izbacuje sve rezultate ili linkove koje ima bilo gdje, na webu!!!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:38

Kaj sam rekel da sam Zagorec?
Nee. samo sam fan Jozeka i Zagorcev!
Bum z vami po bregima, a vi bute pili svakojakog tuduma. Tak, ja sum prosti Cernogorec, ne?

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 31.08.14 6:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:46

@BEOGRAD (citat):
Sto se rada u 80tim tice, on je verovatni cak imao i zakonsko pokrice. Prema tada vazecem zakonu,  clanovi akademije nauka nisu morali da idu u penziju kada ispone uslove. Bilo je profesora na BU koji su radili do pozne starosti.
Posto je drug Tito verovatno bio clan barem jedne akademije, mogao je da obavlja funkcije i nakon ispunjavanja uslova za penziju.Laughing
Ovo sam naknadno pronasao:
Citat :
Tito je pocasni clan Jugoslovenske akademije znanosti i umijetnosti, Slovenske akademije znanosti i umetnosti, Srpske akademije nauka i pocasni doktor Rangunskog univerziteta.
Mora se priznat, JBT je bio (na neki nacin) zakon. Nije bio iznad, ali nije mogao ni biti tuzen (na primjer, za prebaru u braku, a i sve ostalo).
Nek je bio dok je bio! Kamo srece da je jos duze.

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:49

@PORUCNIK (citat):
Nee. samo sam fan Zagorcev!
Bum z vami po bregima, a vi bute pili svakojakog tuduma. Tak, ja sum prosti Cernogorec, ne?
Zakaj??? odakle ti to???
Ja rekoh da je teško bit Zagorec!!!
Vjerujem da i svaki kraj ima neke specifičnosti no svoju poznajem!!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:53

@Gringo (citat):
@PORUCNIK (citat):
Nije mogao ni ici u penziju, kad je proglasen za 'predsjednika bez ogranicenja trajanja mandata' jednoglasno.
S jednim glasom ZA.......????? lol!
Kazi ti meni, ironicni druze, koji je politicar tog doba bio tvoj favorit, za koga bi ti prije glasao? Pa da otvorimo temu i o toj personi. Da vidimo dokle cemo stici i koliko ces ga braniti.
da krenemo, recimo, od septembra 1940. godine, od napada Njemacke na Poljsku.
da vidimo tvoje argumente, da nepljuckas samop tako sa strane po JBT. Pokazi se!

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 6:55

JBT!!!!

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:03

@Gringo (citat):
@BEOGRAD (citat):

Navodno je bio blizu penzije pocetkom 70tih, a onda je odlucio da penzionise one koji su mu to predlagali. Laughing
Za svaki slucaj isposlovao je i polozaj dozivotnog sefa drzave, cisto  ako nekome ponovo padne na pamet ideja o penziji.
Zajeban lik.....dojučerašnje prijatelje zbog slobode mišljenja  je malo penzionirao po Gradiški i Lepoglavi....i netko je rekao da je tak dobri i mili i dragi.....
Sad je jasno kako je to bilo tek s neprijateljima......joj nije istina on je dobrica, nebi on ni mrava zgazio.....
Tko je ro rekao?
Pa ja sam rekao da je javno priznao (ima i video klip) da je mnogo toga u zivotu pobio i da ga po malo pece savjest.

Druze BEOGRADE,

@PORUCNIK (citat):
Druze BEOGRAD,
Gledam ovaj tvoj avatar i vidim jednog finog gospodina, njegovanog, elegantnog i besprekorno odjevenog... Po opstem utisku - vrlo uspjesnog. Pretpodstavljam da si to ti.
Ali, po postovima, osjecam da si zestoki protivnik SRRJ i 'diktature' JBT.
Gradjanin si USA (pretpostavljam), tamo si se obrazovao i volis svoju drzavu, ponosis se njom kao 'kolijevkom" demokratije. Je li tako?
Ako je tako, smijem li ti postaviti neko direktno pitanje, a da to ne izazove reakciju "uprave" ovog foruma?

@PORUCNIK (citat):

Zanima me tvoje shvatanje demokratije (jednostavno objasnjenje), i gdje je tu tvoja drzava (USA).
Mozes reci javno, nece biti uvreda, ili neceg nedolicnog, iako je mala digresija, vodi ka licnosti JBT, ako kazes.
Jel se to ne usudjujes javno zastupati svoja gledista?
Opet napominjem da je rijec o JBT.

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:05

@Gringo (citat):
@PORUCNIK (citat):
Ovo je na naslovnoj:

Botovi su Googleov web otkrivaju nove i ažurirane stranice koje su dodane u Google  u biti je googleov softver koji prikuplja dokumente s weba i indeksira ih za pretragu
U principu, Googlebot treba preuzeti samo jednu kopiju svake stranice u isto vrijeme. Ako je Googlebot skidao stranicu više puta, to je vjerojatno zato što je robot je zaustavljen i ponovno pokrenut.
Drugim riječima Googleov Robot koji nam omogučava da kad upišemo neki pojam u google on nam izbaci pojmove u pretražnik i tako izbacuje sve rezultate ili linkove koje ima bilo gdje, na webu!!!
Aha, usporava mi racunar, kako ja laicki shvatam lol!

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1818
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:07

nesporna cinjenica JBT je za zivota napravio veliku drzavu. drugi su je rasturili I rasprodali u bescenje
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:08

Tko pjeva zlo ne misli, a tko misli nije mu do pjesme.....

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:09

@Gringo (citat):
@PORUCNIK (citat):
Nee. samo sam fan Zagorcev!
Zakaj??? odakle ti to???
Ja rekoh da je teško bit Zagorec!!!
Vjerujem da i svaki kraj ima neke specifičnosti no svoju poznajem!!
A, tak. Vidim je tezko biti Zagorec, ni jezik, prav za prav ne znam. Zaludu truda, kaj ne?

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: IN MEMORIAM JOSIP BROZ TITO   31.08.14 7:11

@Gringo (citat):
JBT!!!!