FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Titograd, kasarna Morača, 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Mostarac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
Član od : 2009-05-03
Dob : 44
M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   30.05.12 13:58

@taneas (citat):
@Mostarac (citat):
Prekomandiran sam iz kasarne Đorđe Petrov u Skopju za Titograd. Dolazim u desetom mjesecu 1990. i ostajem sve do kraja iosmog mjeseca 1991. godine. Služim u intendantskoj službi, a radim u pekari. Ima li nekoga tko je u to vrijeme služio u istoj kasarni kao i ja?

Ja sam bio u intendanskoj sluzbi u kasarni Djordje Petrov u Skoplje, 1990-1991 godine aprilska medjuklasa, stim sto sam bio na otkomandi u vojnom odmaralistu Kupari u periodu od pocetka jula do kraja avgusta 1990 godine.

Inace zovem se Goran Zivic iz Cuprije sam.

Veliki pozdrav, pa javi se.

S postovanjem.

Ja sam u Djorče Petrov kasarni bio jedno mjesec i pol. Davno je to bilo prijatelju i ne sjećam se puno detalja. Cigansko naselje oko nas, ležao sam sedam dana u Vojnoj bolnici, imao par izlazaka i to je bilo to. Zaboravio sam i imena oficira, znam da je bio jedan dobro zajeban kapetan.

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 13
Član od : 2012-05-26
M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   05.06.12 7:16

@Mostarac (citat):
@itd... (citat):
Mostarac.
Onda smo bili zajedno dobrih 6 mjeseci. tada sam bio u ceti vojne policije.

Onda jesmo. Ne znam možeš li me se sjetiti, bila su samo dva Mostarca. Ja sam septembarska klasa i jedno vrijeme sam bio i glavni u pekari, poslije majstora. Odakle si? U VP su bila dvojica Mostaraca, obojica moji poznanici. Može li na pp ime i prezime, možda te se i sjetim.

je li poslije majstora pekara Biro Istvan. pozzz

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   05.06.12 8:51

@medion68 (citat):
@Mostarac (citat):
@itd... (citat):
Mostarac.
Onda smo bili zajedno dobrih 6 mjeseci. tada sam bio u ceti vojne policije.

Onda jesmo. Ne znam možeš li me se sjetiti, bila su samo dva Mostarca. Ja sam septembarska klasa i jedno vrijeme sam bio i glavni u pekari, poslije majstora. Odakle si? U VP su bila dvojica Mostaraca, obojica moji poznanici. Može li na pp ime i prezime, možda te se i sjetim.

je li poslije majstora pekara Biro Istvan. pozzz

Jeste, poslije njega. Mislio sam da se više nitko ne sjeća njegovog imena. Prije mene je bio jedan Crnogorac iz Bara a poslije jedan Sarajlija. Znamo li se nas dvojica? U kojoj si jedinici bio. Onda se sigurno sjećaš i poručnika Pavićevića i majora Živkovića(mislim da se tako prezivao naš major).

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   06.06.12 19:51

Major se prezivao Cvetković a ne Živković. Od oficira sjećam se svog poručnika Pavićevića, pa poručnika Stefanovića, majora Tatara (bio je veoma nezgodan dežurni oficir), bezbjednjaka potpukovnika Stojanovskog i pukovnika Alfirevića, koji je bio i komandir kasarne. Znaš li što je bilo sa Ištvanom Birom, je li živ? Kakve su sudbine ovih oficira, ako netko zna.
Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   06.06.12 20:57

@Mostarac (citat):
Major se prezivao Cvetković a ne Živković. Od oficira sjećam se  svog poručnika Pavićevića, pa poručnika Stefanovića, majora Tatara (bio je veoma nezgodan dežurni oficir), bezbjednjaka potpukovnika Stojanovskog i pukovnika Alfirevića, koji je bio i komandir kasarne. Znaš li što je bilo sa Ištvanom Birom, je li živ? Kakve su sudbine ovih oficira, ako netko zna.

major Cvele je bio moj k-dant poz.bataljona. Pavicevic je mojh klasic, a ja sam bio upravnik pekare kada je tek renovirana odnosno kada je napravljena nova tj. bio sam upravnik i k-dir samostalnog pekarskog voda od 1988-1989 kada sam otisao za upravnika restorana u Kasarnu Marsal Tito Masline. Biro Istvan je ziv odavno u penziji i zivi u Podgorici a takodje je i Vlado Jovicevic(majstor elektricar-popravljao masine u pekari) u penziji. Za por. Pavicevica ne znam gdje je sada ali je do 2000.godine bio u Podgorici, major odnosno ppuk.Cvele je bio u k-di 2.Korpusa a Ratko Alfirevic je davno penzionisan. Major Pero Tatar je takodje u penziji ziv i zdrav, tu je i bezbjednjak Stojanovski Stojko (umro) a Husic Mevlad njegov pomocnik je u Podgorici radi sa nekom medicinskom opremom. pozdrav

Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   03.07.12 20:19

@medion68 (citat):
@Mostarac (citat):
Major se prezivao Cvetković a ne Živković. Od oficira sjećam se  svog poručnika Pavićevića, pa poručnika Stefanovića, majora Tatara (bio je veoma nezgodan dežurni oficir), bezbjednjaka potpukovnika Stojanovskog i pukovnika Alfirevića, koji je bio i komandir kasarne. Znaš li što je bilo sa Ištvanom Birom, je li živ? Kakve su sudbine ovih oficira, ako netko zna.

major Cvele je bio moj k-dant poz.bataljona. Pavicevic je mojh klasic, a ja sam bio upravnik pekare kada je tek renovirana odnosno kada je napravljena nova tj. bio sam upravnik i k-dir samostalnog pekarskog voda od 1988-1989 kada sam otisao za upravnika restorana u Kasarnu Marsal Tito Masline. Biro Istvan je ziv odavno u penziji i zivi u Podgorici a takodje je i Vlado Jovicevic(majstor elektricar-popravljao masine u pekari) u penziji. Za por. Pavicevica ne znam gdje je sada ali je do 2000.godine bio u Podgorici, major odnosno ppuk.Cvele je bio u k-di 2.Korpusa a Ratko Alfirevic je davno penzionisan. Major Pero Tatar je takodje u penziji ziv i zdrav, tu je i bezbjednjak Stojanovski Stojko (umro) a Husic Mevlad njegov pomocnik je u Podgorici radi sa nekom medicinskom opremom. pozdrav

Hvala puno. Ako si u prilici prenesi pozdrave Ištvanu Biri, ali čisto sumnjam da me se uopće sjeća. Davno je bilo a i on je star. Nadam se da je zdrav i da manje pije. Gdje je Cvele sada i koliko on ima godina? Njega bih baš volio vidjeti i na mene je ostavio dobar utisak. Mislim kako je znao kako sa vojskom, nije nam previše popuštao ali nije ni trenirao strogoću nad nama. Ako sam dobro pročitao naša kasarna više ne postoji kao lokalitet. Jesam li u pravu?

Na vrh Go down
medion68
Gušter
Gušter

M(j)esto Tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   04.07.12 7:03

@Mostarac (citat):
@medion68 (citat):
@Mostarac (citat):

Hvala puno. Ako si u prilici prenesi pozdrave Ištvanu Biri, ali čisto sumnjam da me se uopće sjeća. Davno je bilo a i on je star. Nadam se da je zdrav i da manje pije. Gdje je Cvele sada i koliko on ima godina? Njega bih baš volio vidjeti i na mene je ostavio dobar utisak. Mislim kako je znao kako sa vojskom, nije nam previše popuštao ali nije ni trenirao strogoću nad nama. Ako sam dobro pročitao naša kasarna više ne postoji kao lokalitet. Jesam li u pravu?

Tako je ne postoji vise kasarna,rado bi prenio pozdrave ali ja se sada nalazim u Tuzli,igrom slucaja supruga mi je mostarka pa sam cesce dole u Mostaru nego u Podgorici. puno pozdrava,javi se

Na vrh Go down
stokilaš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-10-28

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   28.10.13 21:22

Pozdrav svima, ja sam bio u Morači od rujna 1988 do ožujka 1989. kada sam dobio prekomandu u Ulcinj. Bio sam vezista linijaš, prašinar ili kako se to već onda zvalo. Od časnika tada se siječam samo starijeg vodnika Srečka Ilića i vodnika Matića i Manjerovića (koje smo zvali Lolek i Bolek) dok im se imena apsolutno ne siječam. Nedudo nakom moje prekomande Srećko Ilić je također dobio prekomandu u Ulcinj. Da li netko zna gdje su ti ljudi sada i da li ima netko tko je u to vrijeme bio u Podgorici (Titogradu)?
Na vrh Go down
davorin
Gušter
Gušter

Član od : 2014-04-07

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   07.04.14 8:25

pozdrav svima, bio sam u Moraći od 18.03-12.09.1990 a posle prekomanda u Plav , možda ima neko ko je bio uto vreme u Morači  A POSLE I U plav-u
Na vrh Go down
Mostarac
Gušter
Gušter

M(j)esto Mostar

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   20.10.14 19:26

Bio sam u Podgorici i parkirao na mjestu gdje je bila kasarna. Izlazeći sa parkinga primjetih kako je ulazna kapija još uvijek tu. Bilo mi je pomalo tužno. 

alexandar: komentar modifikovan dana: 20.10.14 21:58; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
tršo plav
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   22.01.15 18:43

Živili

Moja malenkost je bila u Morači od 10.04 1990 a pošto nisam bio dobar poslaše me
u Plav  a zatim na karaulu Rifad Burđović -Tršo i 10.04 1991 pomalo ja krenuh doma
u Dubrovnik

Živili

Moja malenkost je bila u Morači od 10.04 1990 a pošto nisam bio dobar poslaše me
u Plav  a zatim na karaulu Rifad Burđović -Tršo i 10.04 1991 pomalo ja krenuh doma
u Dubrovnik
Na vrh Go down
tršo plav
Gušter
Gušter

Član od : 2015-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   22.01.15 18:50

@davorin (citat):
pozdrav svima, bio sam u Moraći od 18.03-12.09.1990 a posle prekomanda u Plav , možda ima neko ko je bio uto vreme u Morači  A POSLE I U plav-u

Ja i ti smo bili zajedno i u Morači i u Plavu

Pozdrav !
Na vrh Go down
sasaue2
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-01-24
Dob : 39
M(j)esto uzice

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   26.01.15 23:06

mart 1998 kasarna moraca
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Titograd, kasarna Morača, 1990/91   Today at 10:36

Na vrh Go down

Titograd, kasarna Morača, 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Titograd, kasarna Morača, 1990/91
» Masline Titograd 1986.
» Titograd Kasarna Maršal Tito, VP 8897/2 1986/87
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...