FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   07.08.14 23:55

Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti. 

Ali ja sam se pomirio sa sudbinom. Ako če neko stvarno hteti da me ubije (od neprijatelja) mogao bi da me nekde sačeka i napuca.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18482
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 0:03

@Pero™ (citat):
Ma plašili su i nas. Možda su mislili da čemo time dobiti malo ozbiljnosti.

Dobro, ali je realno bila nekakva bar mala teoretski moguća opasnost od incidenta ili je bila ranije na kopnenim granicama s Bugarskom i Albanijom, ali ovo s Talijanima je smjehotresno.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 1:24

Rostuski han-Sa ovog mesta pocelo moje bitisanje na karauli -Bituse-
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 1:45

Ercov,da li je lokal sa slike radio u to vreme?! ...kafana...prodavnica??
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 17:09

@dinosaurus (citat):
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 20:12

Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 21:21

@Gringo (citat):
Da samo jedno.....dva za obje noge!!!!
Tako je Druže Gringo,toga se nisam setio Exclamation
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 23:34

@dinosaurus (citat):
Ni tada lokal nije radio,bar koliko mene secanje sluzi,a vec sam rekao kakvo osecanje izgubljenosti imao kad iz Sumadije dodjes u Debar,gde ti nos stipa nekakav sasvim drugi miris sa kojimse pre nisam sretao affraid
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 23:43

@Djida (citat):
@dinosaurus (citat):
Tu je Drug Ercov cepnuo pivo,pa uhvatio pravac ka njegovoj karauli Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy 
                                stražar
Nema pivo,nas dvojica sisli sa busa sa komplet opremom i naoruzanjem,a bejahu nekakvi automati,pojma nema koji model,samo znam da bili sa drvenim kundacima,dok drugovi staresinski kadar,imali sa sklapajucim kundakom stražar,ovu tematiku oko naoruzanja verovatno desetar zna,ali negostuje on odavno ovde,tako da cekamo nekog drugog,a imam u najavi momka koga nasao na nekom drugom forumu,jako mladje generacije,ali najbitnije da bio na Bitusi sunny
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 201
Član od : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   08.08.14 23:59

Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   09.08.14 0:17

@mornar71 (citat):
Ako nije bilo piva bile su NAPOLITANKE.
Jesteli iz Palanke nosili te automate i ostalu ratnu opremu.
Mornari iz Pule su isli brodom Galeb u prekomandu i to sve klase do 91god.Bili smo pravi putnici na tom
lepom brodu.
U prekomandu poneli samo uniformu na sebi,a sve ostalo zaduzili u novoj komandi u Debru,a kad krenulu i prekomandu bio pun voz vojnika koji otisli na razne strane,samo ja i jos dvojica momaka otisli u Debar.Ja i Lakovic otisli na Bitusu.a Kobal Marino,sjajan momak iz Kopra,otisao u Zirovnicu!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   13.08.14 23:35

Ливада во подножјето на Дешат над с.Битуше / Meadow o...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   20.08.14 22:36

Prijatelju kakav je to zastoj na Bituši??
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 201
Član od : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   20.08.14 23:05

Nije zastoj cekamo da ercov trimerom pokosi ovo malo trave pa da mi balirkom pokupimo.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   21.08.14 21:45

Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   21.08.14 21:56

@ercov54 (citat):
Prijatelju,zamor materijala Wink ,potrosio svu rezervu od podataka,sav net pretumbao,dostavna sluzba nesto zatajila,a da je pritezem,bijimse bice sasvim drugaciji efekat.Nema nikog od klase,a i ovaj sto povremeno svracao,i njega nestalo.Neznam bejase nekakvih poplava,da ga Ibar ne odnese,ali culobise to da nestalo Rada,djece onaku gromadu od coveka odneti,njega ni kramer nemoze pomeriti sa mesta,koliko taj covek stamen i postojan.Ali imam ja vas moje drugove i prijatelje,ima tu i mornara izvidjaca granicara,nekao budemo izgurali do kraja! Twisted Evil
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   21.08.14 22:18

@lacoš (citat):
@ercov54 (citat):
Koji zamor? Wink Graničar pa se umorio,neče proči ta prića Very Happy .
Moraču ja malo pogurat svoje Bitušane,pa makar morao poslati čokoladu da ih oraspoložim Wink .
Sad im je prošla slava,pa nek se malo potrude I love you
Postovanje prijatelju lacose,ocekujem i ja ovog momka da nesto odradio,obecaoje nesto poradit.Toje taj praznik koga se ja secam da je prilicno naporan bio za nas granicare,bas za preobrezenje jer tad kolektivno izlaze na planinu i granicu,a mi dobili instrukcije da mora sve da bude pod budnim okom granicara,svaki civil i njegovo kretanje,kao da ce taj neko da predje u takvu tadasnju jadnu i bednu komsijsku drzavu scratch ,a ti bi mogao prijatelju da skines sadasnje trenutno stanje karaule i mesta koje vec odradjeno za novu crkvu,a koliko ja primetih da crkvu prave na mestu odbojkaskog igralista.Danima tj nocima pokusavam ja to da odradim ,ali kad covek glup,pa nikako da mi to podje za rukom study
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   21.08.14 22:54

Поглед кон врвот Голем Крчин од Веливар
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   22.08.14 1:25

Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   23.08.14 0:01

@Pero™ (citat):
Ercove, nema odmora, dok traje obnova Exclamation 

Ti mora da si tu na straži, ali i da nadgledaš rejone drugih karauli. Nači če se nešto pa ti uskoči. Uvek ima neka sitnica da se doda. 

Inače prema ovim ''tvojim'' brdima, ja se osečam kao mali miš u Vojvodini, pa iako sam imao do skoro 1800 nadmorske.
 Very Happy  Laughing Stose tice obnove moj druze Pero,to bi ti bilo kao zidanje  Skadra na Bojani,sto preko dana napravis,to preko noci poruse,pa tako i NASA obnova,ali mismo imali nase vreme,e vec uveliko drugo poluvreme odavno traje,a jasam odavno kraj aut linije,samo posmatram utakmicu,ali sudeci po igri,sumoran rezultat bude affraid
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   25.08.14 11:04

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   25.08.14 11:07

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   25.08.14 21:44

Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti:sunny:
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   26.08.14 11:49

@ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajitisunny
Uto ime prijatelju evo još jedna sličica,zimska idila Very Happy,ali gore,na Krčinu

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   26.08.14 22:30

@ercov54 (citat):
Sta reci,kad u startu vidim da prijatelj Lacos bo u Bitusi,to znaci da bez poklona nije dosao,a ja kao i celog svog zivota ziveo skromno i uvek raspolagao sa skromnim sredstvima,tako da nicim nemogu da se revansiram osim sa +,ali ja mislim da nisam potrosio svo moje vreme predvidjeno za zivljenje,tako da mislim da bude i nekih prakticnih opipljivih poklona,bar uz kaficu,domacu rakijicu i nesto za prezalogajiti:sunny:
Zovite i nas vojnike Prizrena na kaficu,domaću rakicu i naravno pršutu.Muziku dovodimo ja i Dinosaurus Exclamation
Pozdrav drugovi Exclamation
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)   Today at 21:18

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (drugi dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)