FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Srednje vojne skole

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Srednje vojne skole   09.09.14 16:02

Pokušavam da otvorim temu za drugove "Poručnik" i "Max Blitz"

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 16:24

@013gonzo (citat):
Tema je za sve forumase, ali ocekujem puni doprinos bivsih  ucenika-pitomaca tih skola.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 16:25

@013gonzo (citat):

No

Ako je samo za nas dvojicu, predlažem da se odmah zatvori.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 16:38

A, što mi ostali smrdimo, idemo dalje, nadam se da na Forumu ima dosta oficira (čak i prikrivenih koji to ne žele priznati), pa ih molim da pristupite zadanoj temi, diskusija, razmjena iskustava i sve ostalo što je išlo sa školom je dobrodošlo.
Pozdrav svome kolegi iz 32 A klase SVŠ CVŠ KoV Sarajevo, svojevremeno je došao kući na praznike sa Medaljom odlićan strijelac na uniformi, pa sam bio impresioniran, a kasnije kada sam takvu istu i ja okaćio kao pitomac ŠROA, bio je paf. E onda je krenuo sat za nagradu, no ja sam se za nagradu skinuo iz vojske.

ovako kao bivši pitomac, promatrat ću iz prikrajka, možda i po navici uskoćim Twisted Evil

č ili ć, svejedno je bitno je da se razumijemo scratch

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 18:58

@Max Blitz (citat):
@013gonzo (citat):

No

Tacno tako! ne treba ni jedna tema da bude 'memoari jednog (ili dva) covjeka'.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 19:03

@PORUCNIK (citat):

Uglavnom sam rekao svoje mišljenje na temi 'Zašto ste upisali VA (školu)'.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 10.09.14 5:25; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   09.09.14 19:17

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Uglavnom sam rekao svoje mišljenje na temi 'Zašto ste upisali VA (školu)'.

Interesantno da je neke članove jako zasmetala (uglavnom) naša prepiska o obrazovanju, pa sam dobio kritike, ušutkavanje, čak i podsmjeh.
Odnosno okretanje na zahebanciju.
Uglavnom je praksa da kad nekom nešto ne paše, odmah je okretanje na zahebanciju, a dok dotičnom paše može ozbiljno, ali samo po njegovoj mjeri.
Ma, znam... Bar jedna poruka - ma pusti pijanu budalu, a? Ma nema veze. sam sam isprovocirao takav stav, Ovdje cemo pisati svoja iskustva mi, koji smo to iskusili, a ostali mogu komentarisati ili pitati za pojasnjenje.

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 9:21

Nisam ni misli samo na njih dvojicu, već sam pokušao da otvorim novu temu kao obićni forumaš a ne administrator.

kako sam završio civilnu gimnaziju i PMF, ne mogu da budem aktivan deo ovakve teme, ali ....
Da ne se?em baš više ponavljam samo sam probao a vidim da već ima i drugih da ovde pričaju.

lol!
JUPIIIII,
Nisam ni primetio da mi se reputacija povećala na 1 (jedan).
Šta utiće na to ne znam ali nije više 0(nula)

Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 10:54

@013gonzo (citat):
...

lol!
JUPIIIII,
Pogledaj desnu ivicu svakog komentara, vidjeti ćeš "+" i "-", tu svaki član može ocjeniti post i popraviti ti ili smanjiti reputaciju. Ja ću sada da ti je popravim, samo nastavi kao do sada.  Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 11:21

@013gonzo (citat):

lol!
JUPIIIII,
Zasluzio si Very Happy

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 15:31

Kad sam posao u VoGi, nijesam pravio ispracaj. To su radili samo regruti pred polazak na odsluzenje. Ipak se te veceri u nasu kucu skupio komsiluk. Dosao je i seoski harmonikas, pa je nekako ispalo kao ispracaj.
Neocekivano sam i dobio neku kintu. Ono: "Za razglednicu, da se javis!". To je bio obicaj u mom kraju.

Komsije, muzika, drugovi, ostali su, kad sam ja morao na voz. Caca je posao sa mnom. Bilo mi je malo tesko. U autu, dok smo se vozili prema stanici, cak sam i suzu pustio. Imao sam tek 15 godina, a polazio sam u novi i nepoznat svijet.

U vozu smo se nasli sa rodjakom, koji je bio klasa ispred moje u VoGi. Tako nam je olaksano snalazenje u BG.
Stigli smo ujutru. Sa kapije pravo na sisanje, tusiranje i zaduzivanje odjece.
Umornom i pospanom, u svem tom metezu, sve mi je djelovalo nestvarno i kao kroz san.
Zaduzili smo samo putne torbe, pidzame, ves, majice, trenerke i patike.
Ne ssjecam se kako sam se pozdravio sa cacom, koji je morao da se vrati podnevnim vozom. On je otisao sa rodjakom u grad, a mi smo imali svoje obaveze.

Odveli su nas u fiskulturnu salu, gdje je bilo postavljeno oko 180 kreveta. Tu je trebalo da spavamo.
Bilo je prilicno sokantno, 180 mladica iz raznih krajeva, koji se nikad nisu vidjeli (izuzev par blizanaca) na jednom mjestu.
Imao sam samo taj krevet, Plasticnu torbu plavo-bijele boje sa natpisom 'sport' (koje su tada bile u modi), osnovni pribor za licnu higijene i zajedno sa zaduzenim stvarima, sve to spakovao u zaduzenu putnu torbu.

Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:00

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):
@013gonzo (citat):

No

Razmišljanje do sada nije nikoga ubilo, ali zašto riskirati..

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:06

@013gonzo (citat):
Nisam ni misli samo na njih dvojicu, već sam pokušao da otvorim novu temu kao obićni forumaš a ne administrator.

kako sam završio civilnu gimnaziju i PMF, ne mogu da budem aktivan deo ovakve teme, ali ....
Da ne se?em baš više ponavljam samo sam probao a vidim da već ima i drugih da ovde pričaju.

lol!
JUPIIIII,
Svi možemo biti aktivni dio bilo koje teme....ako nas ponešto o istoj zanima....i ne vidim razlog zašto ne otvoriti temu ako saživi ok, ako ne...o moj Bože kolijko ima takvih!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:09

@PORUCNIK (citat):
Kad sam posao u VoGi, nijesam pravio ispracaj. To su radili samo regruti pred polazak na odsluzenje. Ipak se te veceri u nasu kucu skupio komsiluk. Dosao je i seoski harmonikas, pa je nekako ispalo kao ispracaj.
Neocekivano sam i dobio neku kintu. Ono: "Za razglednicu, da se javis!". To je bio obicaj u mom kraju.

Komsije, muzika, drugovi, ostali su, kad sam ja morao na voz. Caca je posao sa mnom. Bilo mi je malo tesko. U autu, dok smo se vozili prema stanici, cak sam i suzu pustio. Imao sam tek 15 godina, a polazio sam u novi i nepoznat svijet.

U vozu smo se nasli sa rodjakom, koji je bio klasa ispred moje u VoGi. Tako nam je olaksano snalazenje u BG.
Stigli smo ujutru. Sa kapije pravo na sisanje, tusiranje i zaduzivanje odjece.
Umornom i pospanom, u svem tom metezu, sve mi je djelovalo nestvarno i kao kroz san.
Zaduzili smo samo putne torbe, pidzame, ves, majice, trenerke i patike.
Ne ssjecam se kako sam se pozdravio sa cacom, koji je morao da se vrati podnevnim vozom. On je otisao sa rodjakom u grad, a mi smo imali svoje obaveze.

Odveli su nas u fiskulturnu salu, gdje je bilo postavljeno oko 180 kreveta. Tu je trebalo da spavamo.
Bilo je prilicno sokantno, 180 mladica iz raznih krajeva, koji se nikad nisu vidjeli (izuzev par blizanaca) na jednom mjestu.
Imao sam samo taj krevet, Plasticnu torbu plavo-bijele boje sa natpisom 'sport' (koje su tada bile u modi), osnovni pribor za licnu higijene i zajedno sa zaduzenim stvarima, sve to spakovao u zaduzenu putnu torbu.
Pa išao si u srednju školu.....kaj i svi mi????  a toliko halabuke oko toga....

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:17

Sljedeceg jutra su nas fotografisali za 'legitimacije ucenika vojne gimnazije'. I zajednicke, odjeljenske slike.

Tih 2-3 dana bio sam 'najizgubljeniji djecak na svijetu'. Mnogi od vas znaju taj osjecaj iz prvih dana dolaska na sluzenje vojnog roka.
Vodili su nas do skole (koja je od intermata bila udaljena oko 1700m). Direktor skole, puk Dusan Pujic (kasnije smo saznali njegov nadimak - Nas Veliki Beli Otac) nas je pozdravio.
Pokazali nam autobuske i tramvajske stanice i kako da najbrze i najkracim putem stignemo do centra grada, obisli Kalemegdan i 'Vojni muzej'...
Iskusili smo i prve 'minirane' slanike, bilo je i par biciklica.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:35

@Gringo (citat):
Pa išao si u srednju školu.....kaj i svi mi????  a toliko halabuke oko toga....
Druze Gringo, ako ti se ne dopada tema, slobodno je zaobidji. Ili otvori temu kako ste vi isli u srednju skolu.
Cemu sve to peckanje? Ne znam kako adminima, ali meni pocinje da izgleda kao da je licno. Mislis li da je to u redu?

Pisem svoja iskustva, a ako nekog ne zanima - nek ne cita. Ako tema nije za forum, nek je admini zatvore, ili izbrisu i u redu stvar.

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:37

Vidiš čim se netko uključi ti odmah pukneš...pa svaka tema ima razloga za malo šale...ili nema????

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:41

@Gringo (citat):
Vidiš čim se netko uključi ti odmah pukneš...pa svaka tema ima razloga za malo šale...ili nema????
Nemam nista protiv sale, cak sam i napisao da te vidim kao jednog od najduhovitijih medju nama. Ali, takodje, sam negdje napisao - umijes ti i bolje.

dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 16:58

PORUCNIK - Cit.
Kad sam posao u VoGi, nijesam pravio ispracaj. To su radili samo regruti pred polazak na odsluzenje. 

U mome kraju ispracaj je pravljen i pitomcima SVS i VA cak i polaznicima Skole unutrasnjih poslova.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 17:07

@dpuric (citat):
PORUCNIK - Cit.
Kad sam posao u VoGi, nijesam pravio ispracaj. To su radili samo regruti pred polazak na odsluzenje. 

U mome kraju ispracaj je pravljen i pitomcima SVS i VA cak i polaznicima Skole unutrasnjih poslova.
Kod nas nije bilo puno buducih pitomaca u to doba. Poslije toga su pravili i za njih.

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 18:22

@dpuric (citat):
PORUCNIK - Cit.

Kod mene to nije bio običaj, rijetko i za JNA, ja nikako nisam imao ništa.... doduše skoro nitko ni nije išao samo jedan susjed a on je bio vanbračno dijete pa mu je to bilo jedina opcija (pošto mu se majka udala i u tom braku je imala još djece....) on se našao u neizvjesnosti pa mu je to ostala nažalost opcija za preživljavanje na državnim jaslama....

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 19:03

@Gringo (citat):
@dpuric (citat):
PORUCNIK - Cit.

Kod mene to nije bio običaj, rijetko i za JNA, ja nikako nisam imao ništa.... doduše skoro nitko ni nije išao samo jedan susjed a on je bio vanbračno dijete pa mu je to bilo jedina opcija (pošto mu se majka udala i u tom braku je imala još djece....) on se našao u neizvjesnosti pa mu je to ostala nažalost opcija za preživljavanje na državnim jaslama....
Iako u problemima, junosa se nije prepustio ulici. Izabrao je casno zanimanje i, vjerujem, postao je dobar starjesina i dobar covjek.

Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 19:07

Postao je izvrstan časnik prvo je završio vojnu gimanziju u Zagrebu a onada kao najbolji izabrao mornaricu i završio kao ing strojarstva i  izašao s činom poručnika s akademije 5 godina,..... i bio na Petru Krešimiru IV kao drugi časnik stroja.....i ostalo legenda kada su ga na prijevaru uzeli JNA!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 19:09

Vjerojatno mnogi znaju za tu priču!!!! i danas je aktivan časnik u Glavnom stožeru HV u zapovjedništvu mornarice!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   10.09.14 19:18

@Gringo (citat):
Postao je izvrstan časnik prvo je završio vojnu gimanziju u Zagrebu a onada kao najbolji izabrao mornaricu i završio kao ing strojarstva i  izašao s činom poručnika s akademije 5 godina,..... i bio na Petru Krešimiru IV kao drugi časnik stroja.....i ostalo legenda kada su ga na prijevaru uzeli JNA!!!!
Covjek je covjek, ma na kojoj se strani nasao.
Pacifista sam i ne pratim vojne stvari od penzionisanja.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Srednje vojne skole   Today at 21:09

Na vrh Go down

Srednje vojne skole
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/8Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Srednje vojne skole
» NIŠ 'Bubanjski heroji' 1987/88, VP 1219/4 1. četa vojne policije
» Vojne pošte, kako, zašto?
» Istaknuti vojnici i vojne jedinice