FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
SasaK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-09-10

KomentarNaslov komentara: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   10.09.14 22:59

Karaula Boro Vukmirovic kod granicnog kamena C3 (kasnije ispod nje napravljena karaula Kosare).Slikano je 1994 godine.Ako ima neko da je
sluzio na njoj poslacu mu i slike reona karaule.Pozdrav.

alexandar: komentar modifikovan dana: 01.06.15 10:16; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-01-28

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   28.01.15 16:00

pozdrav,
volio bi da vidim malo slika iz 95.ja sam bio 88/89 na karauli b.v.javi se kada vidiš poruku.
pozdrav
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   28.01.15 21:09

Pozdrav i tebi.Inace poslao sam ti ovu sliku gore na jednom forumu gde si napisao da si sluzio na B.V preko p.p .Slika je slikana sa mesta gde se nalazi stara strazarska kucica i na njoj se vidi dobar deo rejona karaule Boro Vukmirovic(kasnije Kosara) prema granicnom kamenu C2.Granicna linija se prostirala
vrhovima brda na slici i po meni jedan od najlepsih (ali i tezih) delova rejona koje sam video(nesto malo sam bio i na Bugarskoj granici).Kod stare strazarske kucice smo obicno bili u osmatracima.Pruzao se dobar pogled prema karauli Morina i granicnom kamenu C4.Ovo je slikano sredinom maja 1994 godine.
Evo slika i potoka Gusa,snimljenih tu malo nize od karaule a kasnije cu postaviti jos neke:
Kod:
http://i.imgur.com/Xiv6MWK.jpg

Kod:
http://i.imgur.com/udNGqzN.jpg

Prosli put sam bez problema postavio sliku sad nesto zeza!?
Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   28.01.15 21:43

Ja sam tu bio do 9 mj 89.dosta toga sam zaboravio ali bilo nam je super.bio sam "kerovođa".bila su tri pasa u to vrijeme.poligon za pse je bio negdje malo lijevo kda se izlazi iz karaule.neznam sada jeli to prema sjeveru.povise karaule je ta betonska kućica s koje smo gledali neko selo i dalje se vidio bajram curi neznam kako se piše.bio je gornji i donji rejon.gornji je bio duzi i tezi.ta nova karaula se je negdje u ovo vrijeme počela raditi.ja sam se u devetom mjesecu skidao i već je padao snijeg.ti si bio u novoj karauli ili ovoj?
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   29.01.15 12:51

Ovo je ta strazarska kucica iznad tvoje karaule sa koje su se videle one kuce i njihova karaula.Bajram Curi se video u daljini a levo se pogled pruzao prema kracem rejonu,tj prema granicnom kamenu C4 koji je bio kraj naseg rejona i pocetak rejona susedne karaule Morina.Ja sam bio u novoj karauli,ova tvoja je bila vec uveliko napustena.Ovde kod kucice nam je bilo mesto za osmatranje.Na drugu stranu rejona(onaj tezi) se
islo do granicnog kamena C2.Tu smo pravili spoj sa patrolom karaule "General Pavle Ilic".Jesu li se u tvoje vreme komsijske karaule tako zvale?
Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   02.02.15 20:10

pozz,
Da te susjedne karaule su se isto zvale.Sjećam se još onih potočića,divljih kupina,malina...bačelara(na gornjem rejonu) ma čudo! Volio bi nekad to viditi.Jeli to uopće moguće doći do gore?Tada smo imali jedan aparat pa smo potajno slikali.Komandir je tada bio albanac Hot Hanefije.Dali si možda cuo to ime i prezime kada si sluzio.Odakle si?Ja sam iz Baške Vode(pored Makarske).Ovo će možda neko pročitati od bivših kolega pa se možda javi.U kontaktu sam s kolegom iz Srbije koji je bio sa mnom gore i kažu da su se tu vodile najveće borbe.Koliko ste pasa tada imali?jeli bio netko iz Dalmacije?
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   02.02.15 21:43

Priroda je bila fantasticna.Imam jos neke slike postavicu ih kasnije.Gore je sada puno kasetnih bombi.Inace,iz Srbije sam iz Srema.Nisam imao nikoga sa strane,svi su bili iz Srbije.Meni je komandir na novoj karauli koja se zvala Kosare bio Rajko Krsic,mislim da je on 90-te bio na Godenu komandir.Od pasa smo imali Maksa(dugodlaki ovcar,on je bio najstariji)onda Lister i Nez.Evo i dve slike,jedna ispred tvoje karaule u letnjikovcu sa Maksom i druga sa jednim drugarom berem kupine.                                       

Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   02.02.15 22:23

Ovaj ljetnikovac mi je poznat.Ja sam dužio isto takvog psa dugodlaki njemački ovčar.Zvao se Billy.Poslije mene ga je zaduzio jedan momak iz Međugorja Šego.Takoder su bila 3 pasa Billy,Maks i trečeg se ne sjećam..Šta ovo berete?
Ne mogu se sjetiti sada. Kraj karaule je bila protorija s oruzjem i municijom.Jeli ona bila malo odvojena od karaule ili u sklopu?Ispred karaule je bio neki spomenik di smo se slikali .
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   03.02.15 20:46

Gore na prvoj slici se vidi karaula levo.Pored nje desno je ta prostorija sa municijom koja je izdvojena a iza njih se vidi krov od letnjikovca.Taj znak ispred koga ste se slikali mislim da je odavde gledano ispred karaule.Da li je postojala staza za pinc(dubinska) u tvoje vreme na ovu stranu prema C2 ?.Mi smo u patrolu isli jednim delom pinc stazom a kasnije smo skretali u sumu pa pored bacija smo izlazili na borovnice i tuda prema C2.Evo jedne slike kod C3 granicnog kamena,on je bio tu blizu tvoje karaule.

Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   03.02.15 22:31

Da bila je ta staza za pinca,sjećam se.Reci mi kakva je zima bila?Kada sam ja bio to je čudo bilo!.krug oko karaule i stope se ne vide više.Kada bi išli u patrolu vidio sam dosta srna,jelena a na donjoj ruti i medvjeda.Jeste li vi imali takvih iskustava?Imaš li možda facebook?
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   04.02.15 21:03

Zimi je bilo dosta snega.Divljaci je bilo razne,cak sam i risa video dvogledom a medveda smo sretali dva puta u patroli.Nisam ljubitelj fejsa,imaju ga klinci.Kako ste se na karauli snabdevali sa vodom?.Mi smo imali cevima dovedenu vodu sa izvora sa nekih 2000 met. nadmorske visine u karaulu.Kazu da je postojala slika tvoje karaule 70 i neke godine kako helikopter izbacuje namirnice jer je bio napadao sneg do krova.Evo jedne slike slikane tamo gde pinc staza preseca potok.

Na vrh Go down
MATKO
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   04.02.15 21:45

pozdrav,
Ti imaš dosta slika.Voda je vjerovatno ista.Neznam.Reci mi u kakvom je stanju bila karaula?Jeli bila zapuštena ili neko skladište?Kolika je udaljenost izmeu karaula?Kako ste salazili doli u selo?Kako se je zvalo?Ponoševac ili je bilo još neko manje selo.Znam da smo dugo isli pješke.Po onome snijegu samo je pincgauer mogao doći do karaule.Ja sam došao u Dakovicu u 9 mj 88 onda u Peć a iz Peći na karaulu.Prvi mjeseci su bili da se ubiješ.One stare đombe su nas rasturale.U patroli moraš ga pratiti a nemaš kondicije!On pići i nema stajanja,ne šljivi te dva posto a mi tek došli i nemozeš ni kilometar napraviti.Umirali smo.Čudo sta su nam radili.Osta mi je u pameti neki Petrović Zoran iz Zemuna.Crn ko cigo.Prca nas ko lud.Kako si ti tu došao?
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   04.02.15 22:53

Ja sam dosao iz Pirota.dva meseca obuke u Pirotu,onda tri nedelje u sklopu obuke na bugarskoj granici karaula Kadibogaz i u drugoj polovini decembra salju nas dole.tu sam bio 9 meseci do kraja vojnog roka.Bio sam septembarac 93.Malo kondicije sam stekao na bug. granici,tako da nisam imao nekih vecih problema.Pokusale su dzombe da me vode u patrolu sa slemom i pancirom po snegu.Isli smo do visa ali su se nesto brzo umorili.Selo dole se zvalo Batuse i bilo je oko 1,5 sati hoda do njega a nazad duplo toliko.Ponosevac je bilo sledece selo posle ovog.Sa Visa se videla nova karaula i tu je pinc staza savijala.Odatle smo obicno presecali gore u sumu prema bacijama,nismo nastavljali stazom.Imam slike pinc staze i stare divlje tresnje koja se nalazila skoro na samom visu(tako smo ga zvali).Poslacu ti slike rejona na privatne poruke jer ovde kad ih postavim gube na rezoluciji.Imas li ti neku sliku?

Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   16.02.15 20:03

Rejon karaule "Boro Vukmirovic(Kosara)".

Na vrh Go down
Kaseta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-06-26

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   26.06.15 23:41

Ja sam bio na karavli od 87 do maj 88. Obuku sam imao u Peći. Iz kasarne smo došli na karavlu Boro Vukmirović  na teren, kopali smo kanale za cevi za vodu, 87 je dobila karavla vodu sa izvora.
Do tada su vozili vodu sa kamionom iz Djakovice.

Sječam se Maksa i Billiya. Gornji rejon bio je težak.
Na vrh Go down
zombi1101
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   15.01.16 18:43

Ja sam bio na novoj karauli, Košare, od decembra '95. do sepetmbra '96. (klasa septembar 95/96). Imali smo i mi Maksa (mislim da je tad imao oko 11 godina), Neza i Listera (koji je bio najmlađi sa oko 2 godine tad ako se ne varam). Vodu smo dobijali iz kapitaže, iznad karaule (mislim da je to ono što si ti, Kaseta, kopao Smile). I mi smo krili fotoaparate (obično u magacinu hrane, u dehidriranom cipsu jer to nikad nismo koristili). Ja sam imao tu nesrecu da sam ubacio film u aparat i nisam lepo stavio tako da kad je trebao aparat da povuce film nije uspeo (iako je brojčanik "otkucavao" slike). I tako sam ja škljocao i škljocao dok nisam stigao do 40 slika i vidim da aparat i dlaje vrti kao da ima još snimaka. Već tad mi je sve bilo jasno. SasaK, ako imaš slike u punoj rezoluciji, molim te, pošalji mi na PP. Ti si bio malo pre mene, pa je dosta stvari isto bilo...
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   19.01.16 19:40

Linijska i dubinske staze od karaule Boro Vukmirovic(Kosara) do granicnog kamena C2 i spoja
sa karaulom G.Pavle Ilic.

Na vrh Go down
Dušan Medić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-03-11

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 5:09

A, je li, Zombi 1101, koje si odeljenje bio? Moje? Smile
Na vrh Go down
Dušan Medić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 5:12

A pas Maksimilijan je bio legenda. Bio je najstariji već kad se rodio Smile)) Išao je kroz prt iza kerovođe, mrzelo ga je da probija sneg
Na vrh Go down
zombi1101
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 12:22

@Dušan Medić (citat):
Pa dobro, bre, Mediću, jesi već zaboravio 'zeme' sa karaule?!  Very Happy Ti si bio mart 95/96, a ja septembar 95/96. Sećaš li se šta si pričao (ja to nikad neću zaboraviti Very Happy ) "Brate, kad se skinem, pa dođem kući, pa kad zavijem jedan Enterpriser!"? Hahahahaha!!!  lol!

P.S.. Zoran Arsenović
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 15:26

@zombi1101 (citat):
@Dušan Medić (citat):
Pa dobro, bre, Mediću, jesi već zaboravio 'zeme' sa karaule?!  Very Happy Ti si bio mart 95/96, a ja septembar 95/96. Sećaš li se šta si pričao (ja to nikad neću zaboraviti Very Happy ) "Brate, kad se skinem, pa dođem kući, pa kad zavijem jedan Enterpriser!"? Hahahahaha!!!  lol!

P.S.. Zoran Arsenović
Ovo bi moglo da se tretira kao informacija. U pravilima foruma (ako si ih procitao) komentarisanje dogadjaja koji ne pripadaju periodu postojanja JNA  NIJE DOZVOLJENO!
Na vrh Go down
zombi1101
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 16:18

@dpuric (citat):
@zombi1101 (citat):
@Dušan Medić (citat):

P.S.. Zoran Arsenović
Ovo bi moglo da se tretira kao informacija. U pravilima foruma (ako si ih procitao) komentarisanje dogadjaja koji ne pripadaju periodu postojanja JNA  NIJE DOZVOLJENO!

Iskreno, nisam pročitao. Ali ne vidim da je iko ranije regaovao na post Fri 15 Jan 2016 - 18:43. U svakom slučaju hvala na obaveštenju. Nema potrebe za uzvičnicima. Osim ako niste ex-oficir JNA/VJ ili bilo koje vojske u kom slučaju bi to bilo normalno. Pozdrav!
Na vrh Go down
Dušan Medić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 20:27

Rejon karaule BV, kasnije Košare, je najlepši predeo (subjektivno, a objektivno svakako jedan od najlepših i najraznovrsnijih) u celoj bivšoj SFRJ. Smatram da sam imao sreće što sam baš tamo proveo
vojni rok. Fotografija imam nešto, čim skeniram podeliću sa svima vama. Ovo su dve; gornja iznad karaule Košare, a donja je rejon C2, odmah iznad bačija. Ko god ima neke fotografije, od "Pančeva do Novog Sada", molim da mi pošalje u mp.
Na vrh Go down
Dušan Medić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 20:30

Na vrh Go down
Dušan Medić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   11.03.16 20:46

Zna li neko tačno da locira bačije na ovim mapama? Koja je od ovih čistina okruženih šumom?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica   Today at 15:16

Na vrh Go down

Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Karaula 'Šentilj' januar 1990. - januar 1991.
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)