FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 32  Next
AutorPoruka
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:18

@Gringo (citat):

Pripoveda se da su Zagorci nafčili purane da se glasaju.U Americi se glasaju drugačije Laughing

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:19

Tu smo im dali vina mesto vode....pak su se glasali drukčije, kaj nisi znal a i kad glasuju oni su pametni!!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:22

@Četni evidentičar (citat):
@Pero™ (citat):
Gringo dali znaš kako se zove ova žuta bučka/tikvica? Mi nemamo takvih ovde, a možda bi me zanimalo da probam. Nema jih ni u trgovinama, ali što da ne probam. 

Kod nas se dobiju i goje zelene, kao ove:

Ove zelene su za žene i neke ljude, a one žute bundovače su više za ekonomiju.  Cool

Ima takvih žutih moj komšija, pa mi jih nudio, pa šta ču sa njima, kad ne gojim svinje.  Rolling Eyes

Tako, da Pero ima toga i kod nas. Samo ti pridi in ti jih bom zrihtal.  Wink

Misliš ovakve??
Gledaj ja ti imam takve i malo okruglije uglavnom!!! znaju ponekad malo mutirati ali ne budeu prevelike do 7 kila!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:23

East&West (citat):

A to je krumpiruša....????

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:25

@Gringo (citat):

Misliš ovakve??
Gledaj ja ti imam takve i malo okruglije uglavnom!!! znaju ponekad malo mutirati ali ne budeu prevelike do 7 kila!!!!
To su tikve za štrukle.A i košćice su im fine,za luzati Wink

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:28

@Pero™ (citat):
@ZAGORAC (citat):

Te su previše zrele,mora biti zelena.

Mislim da nisi u pravu. Ja mislim da je to takva sorta, ima jih stotinjak sorti. Neke su žute, neke su zelene. Ono što ja gajim u vrtu, nikad ne postanu žute. Teško je reči po veličini lista, ali moje su konkretno velike, recimo da imaju največe oko 1,5 do 2 kg, pa skoro ništa semenki unutra. 

ALI, ako ne konzumirate bučku/tikvicu brzo, semenke če i dalje rasti iako je odsečena. 

Ako jih ne spremim odma ja jih nasečem na kockice, pa stavim u zamrzivač, sa malo paradajza i začina odlično idu kao prilog.
Ima ih različitih vrsta a neke su s vremenom mutirale pa su postale okrugle i veće ovisno o godini, kao i tipu sjemena kad dozore budu žute,....uglavnom kad se sprema sjeme treba gledati donju stranu buče i ako ima široko dno onda se sprema jer je dobra ona koja ima usko nije baš tako dobra, za sjeme te je koštice važno dobro posušiti!! i traje godinama!!!!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:42

@Gringo (citat):

A to je krumpiruša....????
Bučnica,tikvan jen Laughing
V tikve se razmeš,ali ne poznaš kak izgleda naribani kartoflin lol!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:50

Ha ha vragi te dali pak je bučnica zelena i sočna kad se s vrhnjem i sirom zmeša u bučnicu a more i bez sira ali s vrhnjem taj nadjev je onak proljevast a kaj je tal suho.....

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 16:56

Tak to mora zgledeti!!!!!
Tanko tijesto....obvezno....kaj cigaret papir...

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 17:09

Bučnica u krušnoj peći!!!

Gringo: komentar modifikovan dana: 13.09.14 17:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 17:09

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 17:12

A kad se peće bučnica ja ponekad ispečem po nekoliko klipova kukuruza....jedete li to????

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 18:13

@Gringo (citat):
A kad se peće bučnica ja ponekad ispečem po nekoliko klipova kukuruza....jedete li to????

Kupim koji put usput u gradu, nisam doma nikad.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 18:47

@Max Blitz (citat):
@Gringo (citat):

Kupim koji put usput u gradu, nisam doma nikad.
Samo pri susujedi....? staviš klip????? lol!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 19:47

@Gringo (citat):

Pa to je 408B. Laughing

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 20:33

Ma kaj bi....to je Pioner, kaj i ja nekad"!!!!!! Podravec 36 lol!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 23:44

@Gringo (citat):
@Pero™ (citat):
@ZAGORAC (citat):

Te su previše zrele,mora biti zelena.

Mislim da nisi u pravu. Ja mislim da je to takva sorta, ima jih stotinjak sorti. Neke su žute, neke su zelene. Ono što ja gajim u vrtu, nikad ne postanu žute. Teško je reči po veličini lista, ali moje su konkretno velike, recimo da imaju največe oko 1,5 do 2 kg, pa skoro ništa semenki unutra. 

ALI, ako ne konzumirate bučku/tikvicu brzo, semenke če i dalje rasti iako je odsečena. 

Ako jih ne spremim odma ja jih nasečem na kockice, pa stavim u zamrzivač, sa malo paradajza i začina odlično idu kao prilog.
Ima ih različitih vrsta a neke su s vremenom mutirale pa su postale okrugle i veće ovisno o godini, kao i tipu sjemena kad dozore budu žute,....uglavnom kad se sprema sjeme treba gledati donju stranu buče i ako ima široko dno onda se sprema jer je dobra ona koja ima usko nije baš tako dobra, za sjeme te je koštice važno dobro posušiti!! i traje godinama!!!!!!

Kod nas se ne cene mnogo koštice. Ima u trgovini da se kupe, kao grickalice, ali nikad nisam čuo da jih neko goji baš za to. 

Večinom se koriste klasične zelene, ili za kuvanje, pečenje, pohovanje, Đuveče... Ima u nekim trgovinama i Hokkaido tikvice, sliče na one veče naranđaste, ali su puno manje.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 23:48

@Gringo (citat):

Volim kukuruz, i pečen i kuvan, ove godine ga nekako nije bilo u trgovinama. Ma čudna je godina. 

Volim i konzerviran i smrznut kukuruz ko dodatak u hranu.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   13.09.14 23:57

Još jednog zanimljivog recepta sam se setio:

Uzmete banne koliko mislite da vam treba, ostavite jih u kori. Stavite jih na vrhnju ''policu'' štednjaka.  Ako imate infra, hoš bolje. Kad pocrne, okrenite jih. Kad su crne s obadve strane gotove su. Teško čete da jih prepečete. 

Na tanjiru svucite koru, dodajte sladoled, po meni najbolje čokoladni, a mogu i drugi okusi. Može i malo šlaga/smetane/pavlake

To možete npraviti i na žaru, na kraju pečenja, kao desert. 

Probajte, nije teško, uspeh zagarantovan 100%
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   16.09.14 3:23

Laughing

Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   16.09.14 9:58

Vreme je za ajvar a uz put malo i kupusa sa koščicama kad ogladnimo od rada... Very Happy

"

"

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   16.09.14 17:41

Kaj to na foliji pečeš????
Šteta za ajvar treba paprićice napraviti pečene na salatu s uljem i češnjakom!!!!!

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.09.14 10:10

@Gringo (citat):
Šteta za ajvar treba paprićice napraviti pečene na salatu s uljem i češnjakom!!!!!

Pa to se podrazumeva, paprike se dele na tri dela, jedan ide za ajvar,
drugi za ljutenac a treći u ulje i beli luk što je po meni i najlepša salata Very Happy
Na foliji pečemo jer se lakše ljušti i ostane softnija.

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.09.14 17:44

@Mikula 67 (citat):

drugi za ljutenac a treći u ulje i beli luk što je po meni i najlepša salata Very Happy

Mikula, jel to neki civijaski izraz ili sam ja zaboravio srpski? Laughing
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.09.14 18:33

@Mikula 67 (citat):
@Gringo (citat):

A pametno a i štednjak ostane čist, i važno da je na drva!!!!!
Sočnija si mislio????? lol!

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   Today at 22:47

Na vrh Go down

Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/32Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)