FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
AutorPoruka
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   12.08.14 14:06

uf koje haringe hmmm Embarassed   tongue
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   12.08.14 14:06

@SveJug (citat):
Drugari, tema je hrana a ne terapija (nemojte da nam se bojnik naljuti)!  Smile

Srcanim bolesnicima se preporucuje konzumacija ribe, tako da hrana itekako moze biti  vid terapije. Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   14.08.14 9:28

Čak i male bebe znaju Very Happy  tongue 

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   14.08.14 9:59

@SveJug (citat):
Drugari, tema je hrana a ne terapija (nemojte da nam se bojnik naljuti)!  Smile

Hrana je lijek!!!
Ma znam da znaš samo malo da naljutimo bojnika!!!! bounce

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   14.08.14 15:32

I pasja radost - kilometrca, dobra je ponekad. Naročito ako se ispeče na štapu na žeravici. Zna bit bolja od minken wurste.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   14.08.14 15:49

@Četni evidentičar (citat):
I pasja radost - kilometrca, dobra je ponekad. Naročito ako se ispeče na štapu na žeravici. Zna bit bolja od minken wurste.

Jeger,lovaćka-kod nas.Hrana za radnike i težake.Kad presuši domača zaliha bez nje se nikud neide.Korak jegera i pola kruha,i bog te veseli cheers

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   14.08.14 17:23

i pintek vina si pozabil!!!!!!!!!!!!!!!

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 7:34

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 11:42

@BEOGRAD (citat):

Kolega konačno nešto konkretno od tebe Laughing ,to vrijedi+

Podporučnik
Podporučnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1906
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 14:02

Kaj pa kilogrami,fantje? Very Happy
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 20:00

@BEOGRAD (citat):

Meni ti je ok pravi dijetalni samo si trebao malo nokte podrezati i gdje ti je čaša vina, kaj čaša litar!!!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 20:58

Mirko, kaj so to kilogrami? Če rabiš ti jih lahko dam, jih imam viška. 

Beograde mogao si malo detaljnije opisati u rečima šta jedeš.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 21:48

@BEOGRAD (citat):

Treci na mojoj listi. Prime rib.

Prilog: peceni krompir nafilovan pavlakom ( ne vidim,mozda ima i putera) i povrce (brokoli, mrkva, karfiol) na pari.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 22:49

Hvala pera, 

pokušavam da se naučim pečenja na pokrivenom žaru. Znam ima na internetu puno recepta i videa kako se radi, ali ipak treba malo prakse. 

Ono meso što vi kupujete u USA je sasvim drugo, nego ovo što se ovde dobije, na slici mi je ovo izgledalo svinjsko. Ali svinjsko se obično ne peče do manje pečenog/crvenog. Da ima i specializiranih prodavnica mesa, ali su redke, i nije više jeftino kao u supermarketima. Ne mislim na obične mesare, nego one što baš prodaju meso za žar. 

Jer želim da naučim, svaki savet mi je dobrodošao. Hvala unapred.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   17.08.14 23:59

@Pero™ (citat):
Hvala pera, 

pokušavam da se naučim pečenja na pokrivenom žaru. Znam ima na internetu puno recepta i videa kako se radi, ali ipak treba malo prakse. 

Pero,

kuhanje je kao seks. Mozes gledati, slusati, citati....dok sam to ne uradis, neces nikad nauciti.

O, da.... i za dobar "komad mesa", moras dobro i platiti. Laughing
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   18.08.14 0:45

Pera, za sex znam, ali sad več polako zaboravljam  Embarassed 

Za tanje kose mesa mi ide dobro, za veče... pa neznam, zašto da nabavljam ako nisam naučio osnove. 

Recimo celo pile mi ide dobro. Ali jedamput sam uzeo komad svinskog vrata pa sam ga izsušio, a to bi moralo da bude dobro meso za žar. 

Ovde je i bilo dugo vremena i loše vreme pa nisam mogao da treniram, iako je žar ispod balkona.  Probaču iduče nedelje da kupim neko malo veče parče mesa pa da probam. Najviše bi voleo goveđe, jer je ovde redko na žaru.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   18.08.14 12:32

@Pero™ (citat):
Hvala pera, 

Ono meso što vi kupujete u USA je sasvim drugo, nego ovo što se ovde dobije, na slici mi je ovo izgledalo svinjsko. Ali svinjsko se obično ne peče do manje pečenog/crvenog. Da ima i specializiranih prodavnica mesa, ali su redke, i nije više jeftino kao u supermarketima. Ne mislim na obične mesare, nego one što baš prodaju meso za žar. 

Kasno sam video tvoj post, a imenjak ti je vec odgovorio na pitanje. Ne bih puno vremena gubio trazeci junece meso po specifikacijama iz SAD u Evropi. Radi se pre svega o drugacijoj obradi ali i uzgoju. Pokusaj da pripremas meso koje je dostupno koristeci tehnike sa neta.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   19.08.14 17:33

Sladkog li janca, a kakva panika. 

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   23.08.14 22:07

Restoran "Grbic" u St Louisu:

A valja to i pokvasiti da lakse sidje niz grlo

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   23.08.14 23:58

@pera84 (citat):
...
Prije par dana je ovaj restoran bio na Travel channel-u u emisiji "Bizzare foods". Perice pomislio sam na tebe.  Very Happy 

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   24.08.14 1:02

Stazio, nije da zagovaram mog suimenjaka, ali ono što je on stavio šta je on pekao, sve je ortodoksno  
100% mesno. Ništa bizarno. Ja ga pratim kao što su neki pratili budu. Slušam svaku njegovu reč. Ali jednog dana ču ga prevaziči (nadam se).
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   24.08.14 1:13

I meni je bilo neobično ali ovdje je pojam bizarnog više upotrebljen u smislu nepoznat ili manje poznat a ne čudan (neobičan). Inače ovaj lik jede sve što mu ponude.  Shocked 
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   24.08.14 1:22

@Pero™ (citat):
Stazio, nije da zagovaram mog suimenjaka, ali ono što je on stavio šta je on pekao, sve je ortodoksno  
100% mesno. Ništa bizarno. Ja ga pratim kao što su neki pratili budu. Slušam svaku njegovu reč. Ali jednog dana ču ga prevaziči (nadam se).

cheers 

Imenjace, ono na prethodnim slikama nije mojih ruku djelo, al' zahvaljujem se na lijepim rijecima.

Inace, ni meni nije jasno sto su ga uvrstili u kategoriju bizarnog. Istina, domacima ovdje, sarma je "egzoticno" jelo.  Laughing 

Gazda Suljo je legenda, i najveci gurmani mu skidaju kapu. Na jelovniku su jela s Yugo prostora a ima i americku kuhinju. Porcije su obilne (cak i za razmazene americke standarde) i sve je svjeze. Ako nesto nema na jelovniku, nema veze, samo mu reci, skuhace. A moze i bilo kakva kombinacija. Ovo gore se zove "daj nam svega pomalo i stavi malo i ribe"  Laughing
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   24.08.14 9:46

@pera84 (citat):

A valja to i pokvasiti da lakse sidje niz grlo

Mnogo je to lepo, možda čak i ukusno ali mi nekako fali atmosfera iz vašara u Rumi.

I sjetim se, kad mi pričao prijatelj dok je u mladim danima radio u Njemačkoj, kako je sa sobom poneo i šunko i vino. Naglasio je, kako su i šunka i vino sasvim izgubili svoj pravi ukus.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   28.08.14 4:28

Pile na soli (recept)

Kupite pile oko 1kg, +/- i nešto, i kilu soli. 

U pekač stavite skoro kilu soli, ne treba preterivati, ne treba ni štediti. 

Pile operite, osušite i stavite na sol. Ne treba nikakvih dodatnih začina, nikako soli. Možda nekoliko kapi ulja, ali ne treba ni to, ima pile dosta masti u sebi. 

Pecite 1 sat za kilo pileta, Temperatura oko 190 stepeni (u rerni, štednjaku, pečnici) Nemojte okretati pile, samo če se ispeči. Videčete kad je pečeno. 

Prosto ko pasulj, ili još lakše. Za to vreme napravite salatu, povrče, supu...

Svi što su probali ovaj recept su bili prvo skeptični, ali kad su jeli bili su oduševljeni. 

E a sol ostane tehnički višak, može da se nešto malo pojede/posoli za koji dan, a na dugi rok treba da se baci.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)   Today at 5:05

Na vrh Go down

Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/32Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 17 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)