FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Imate li gay prijatelje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 22:42

I onda će se taj "otac" iz priče iz novina, pretpostavljam da je mlad i nije razmišljao puno što radi, jednog dana sjetit da ima dijete???

A sad je frendicama napravio uslugu.

Ili im je napravio što...

Ne radi se to tako i protiv sam toga, a dijete bez roditelja iz doma bih im dao na usvajanje, uz provjere koje trebaju bit.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4307
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:00

Ja cu samo reci , da onaj koji izjednaci prirodno i neprirodno , i bioloski i u drustvenom , zakonskom obliku , taj logicno mora izjednaciti i zivot i smrt na primer .  To je logicno tako.

U svom ludilu novog doba , najmocniji stvaraju i novi tip coveka cije je olicenje homoseksualna osoba. Ja to tako nekako vidim i nikada mi nece niko objasniti bilo kako da je drugacije.
Sa jedne strane me raduje sto necu doziveti jos mozda gora "preobrazenja" i ljudi i drustva , a sa druge strane mi je zao na neki nacin potomstva jer ce iskusenja biti velika, a zivot ce se menjati u neke "nove" tokove.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 17821
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:06

@VBČ (citat):
Dakle i prije je bilo manipulacija s dobivanjem djece.

Off topic.
Čitao sam isto prije neki dan o testovima DNK za utvrđivanje očinstva.
Ljudi to testiraju iz raznoraznih razloga i jako puno njih otkrije da nisu biološki očevi.

A mislili su da jesu. Twisted Evil
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4644
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:11

@alexandar (citat):
Ja cu samo reci , da onaj koji izjednaci prirodno i neprirodno , i bioloski i u drustvenom , zakonskom obliku , taj logicno mora izjednaciti i zivot i smrt na primer .  To je logicno tako.

Kako onda objasniti sve one silne i dokumentirane slučajeve homoseksualnosti u prirodi kod životinja, naročito kod sisavaca ali i kod ptica?
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:16

Anomalije u zivom svetu su moguce .....da li drustvene , socijalne , bioloske , urodjene ili stecene , ali su evidentne.......

Da li je zivi svet bogom dan da se reprodukuje i odrzava vrstu ....?!

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:18

Homoseksualno ponašanje je uočeno kod 1500 životinjskih vrsta.

http://matrixworldhr.com/2012/06/16/homoseksualnost-u-zivotinjskom-svijetu/
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:19

A postavljač teme banovan, a na njegovo pitanje malo ko je odgovorio, i evo poštujući pravila foruma bez spama i off-a da dam odgovor na konkretno pitanje. Nemam  gay prijatelja, imam nekoliko poznanika i nisu oni ni rogati ni zlotvori ni šta ti ja znam manje vredna bića, svoj posao rade više nego perfektno, kao stručnjaci su poštovani, kao ljudi omiljeni u društvu gde se kreću. To je valjda greška prirode, po Darvinistima ?? Ili Božija volja, za one koji su skloniji verskom učenju?

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:26

@VBČ (citat):
Homoseksualno ponašanje je uočeno kod 1500 životinjskih vrsta.

http://matrixworldhr.com/2012/06/16/homoseksualnost-u-zivotinjskom-svijetu/

Dok je novi svet bio u nekoj ranijoj fazi razvoja , homoseksualnost je bila poremecaj , da kazemo bolest.....Bar se tako tretirala , zvanicno.

Nisam u toku i nisam guglao da potrazim , ali me interesuje , da li je neko ikada nekoga lecio ili izlecio od te anomalije .....imas li te podatke ?

Bili bi vrlo zanimljivi . ili ih ima , ali se kriju , Bog ce ga znati.....

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:29

I žene su prije smatrane nižim bićima i mentalno nedorasle muškarcima. Koliko je to sad istina, ne znam. Cool
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:32

U antickoj Grckoj i Rimu homoseksualnost se nije tretirala kao poremecaj ili bolest.
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:34

@VBČ (citat):
I žene su prije smatrane nižim bićima i mentalno nedorasle muškarcima. Koliko je to sad istina, ne znam. Cool

Aha , pogotovo u matrijarhatu.

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:39

@BEOGRAD (citat):
U antickoj Grckoj i Rimu homoseksualnost se nije tretirala kao poremecaj ili bolest.

Da ali je to posebna i dryga prica , sa ozbiljnim elementima zlostavljanja.....to je druga tema

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:51

@alexandar (citat):
Da ali je to posebna i dryga prica , sa ozbiljnim elementima zlostavljanja.....to je druga tema  

Naveo sam kao primer, da se odnos prema pojavi menjao zavisno od epohe. U pojedinim azijskim kulturama, nikada se nije smatralo za bolest.
Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:55

Koliko mi je poznato stav Katoličke Crkve i Islama je sličan.

Dakle radi se o iskušenju koje je dato čovjeku. Nije griješno biti homoseksualac,
shvatiti to kao svoje iskušenje odnosno osobni Križ koji nosiš. Čak ćeš biti nagradjen ako se
odupreš tim iskušenjima. Ali prakticiranje, odnosno popuštanje porivima je griješno.

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   29.09.14 23:56

East&West (citat):
A postavljač teme banovan, a na njegovo pitanje malo ko je odgovorio, i evo poštujući pravila foruma bez spama i off-a da dam odgovor na konkretno pitanje. Nemam  gay prijatelja, imam nekoliko poznanika i nisu oni ni rogati ni zlotvori ni šta ti ja znam manje vredna bića, svoj posao rade više nego perfektno, kao stručnjaci su poštovani, kao ljudi omiljeni u društvu gde se kreću. To je valjda greška prirode, po  Darvinistima ?? Ili Božija volja, za one koji su skloniji verskom učenju?

Bata Nikola , nemoj se jediti , i biti na kraj srca .  Wink
Postavljac teme je iskljucen zbog konstantnog spama i opstrukcije u komentarima , a ova tema se nalazi na civilnoj platformi , pitanje je jedno a aktuelni dogadjaji koji su i bili povod postavljanja teme su drugo . Medjutim , vrlo su bliski i mogu se po mom misljenju pisati zajedno bez da pravimo veliki off . Naravno najbitnije je da budemo u okvirima kulturnog dijaloga bez 'padanja u vatru' ili vredjanja.Very Happy

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   30.09.14 0:03

@BEOGRAD (citat):
@alexandar (citat):

Naveo sam kao primer, da se odnos prema pojavi menjao zavisno od epohe. U pojedinim azijskim kulturama, nikada se nije smatralo za bolest.

I ja kazem da smo u novom svetu , novoj epohi , ali tako brzo okretati nesto nije moguce. Jeste , ali ne svuda . Zavisno od kulture pa i vere i tradicije .
Pazi , na kom stupnju razvoja je bila medicina tada? da li je ona mogla da prepozna i bezazlenije bolesti na primer?
Naravno da nije .....

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   30.09.14 1:13

Dali imam gay prijatelje neznam.  Sad sam malo stariji pa svi imaju žene ili vanbračne prijateljice. 

Ako bi imao gay ili lezbičnu prijatelja/prijateljicu, nebi mi smetalo. Briga me, dok se NE ponšaju agresivno do mene, nije moj problem. 

ko neko kaže svom drugu, Ajdemo na Pivo, jeli gay? Ako kaže ajde da gledamo fudbal...jeli gay? Tanka je linija. A mene i boli patka za to neka bude svako ono što hoče.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   30.09.14 2:52

Sve ide u novom valu pa i ovo.Nitko ne spominje lezbijke Laughing a neki bi počeli sa Adamom i Evom.Kako god bilo kad sam bio klinjo nisam ni sanjao da će jedan Kinez igrati košarku sa dobrom visinom i kvalitetom.Nisam razmišljao ni da vidim frajera kako parkira auto ispred kafića,izvuče kabel,ukopča ga u utikač,popije 5-6 Johnya skupi kabel i bešumno ode.Nisam ni sanjao da ću tipkati po ovim slovaricama kao ni da ću još uvijek živiti sa istom ženom što mi je nekad davno bilo smiješno iako smo rekli jedno drugom - i u dobru i u zlu što se protivi načelima crkve i Boga koja ionako ne prihvaća gay brakove niti istospolne zajednice.Osobno imam par poznanika ali nisu oni homići kao u filmovima nego onako više smiješni svima.Po meni samo bespotrebno hodanje ili trčkaranje imitirajući druge zemlje u kojima je to pojava kao i u dijelu Amsterdama gdje zajedno sa policajcem kuriš travu a najgore od svega je trošenje šoldi poreznih obveznika tj. nas a neki nemaju niti za preživiti.Nek se žene,udavaju i žive svoj život ali ipak dalje od mene pogotovo kad sam vidio Eltona Johna i onog njegovog starfuckera da su posvojili dijete Rolling Eyes .Možda sam konzervativan ili takav ispadam ali žene su za mene a ja sam za žene i Amen.

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 46
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 13:43

Četni momentalno nemam prijatelja pedera, ali je moj bivši najbolji prijatelj M. (broj2) bio pederčina, što više, i četni sam peder ili sam to barem bio. Upotrebljavam taj termin, jer nisam sklon upotrebljavati tuđe izopačenke kao što je gay, mada je značenje u stvari isto ali se čuje bolje i modernije – nešto slično kao relacija između  cigana i roma. Bilo bi najbolje upotrebiti homoseksualac, ali neka zbog biseksualca ostane kod pedera, što je širi pojam.

Čovjek u stvari ima tri dimenzije – jedna je ona koju vidi sam, drugu vidi okolina, a treča je ona koja je stvarna. Moj se najbolji prijatelj, kad je okolina prihvatila, da je peder i o tome se je počelo pričati i za mene, a on me o tome prvi obavjetio, ipak izjasnio, mada prilično medlo, da nije peder. Pa sam tako po načinu njegovog odziva i kad sam složio neke slike iz prošlosti, koje do tad nisam video u takvoj dimenziji, zaključio sam, da ipak ima nešto u tome. 

Kako bilo, moj prijatelj je tom drugom dimenzijom i slikom koju je stvorila okolina, bio prilično opterečen, još toliko više, zbog uvjerenja, da sam i ja uvučen u takvo prepoznavanje zbog njega i da mi je napravljena šteta, pa je intenzivno počeo detektirati, šta je uzrok, da nas okolina oboje tretira kao pedere. No, ja se time nisam ni umalo opterčivao, kako mi je sasvim svejedno (dali zaista?), kakva je ona dimenzija koju uočava okolina i sam to po svom običaju prihvatio zajebantski više kao činjenicu, da se iza dobrog konja uvjek praši i kako uvjek ima nekog koji te želi diskreditirati, pa nešto takvo izmisli i iznese u javnost. Čak sam odreagirao sasvim suprotno i zbog toga ni najmanje nisam menjao prijateljskog odnosa između nas dva. U stvari prijateljstvo još je više postalo pristno i iskreno. Npr, otišli smo na piče i mnogo dobri konobarci kod posluživanja ja kažem, kako je izuzetna i kako je velika šteta što sam peder i da bi je inače zviznio, pa da sam u dilemi, ali ipak bi to napravio. Ona je odgovorila, da joj to ne smeta i da bi navodno htela probat, kako je čula da su pederi najbolji jebači. Pa smo terali u tom pravcu zajebanciju i mojim prijateljem za javnost u našoj maloj vukojebini deklarilari njega za primaoca, a mene za davaoca.

U toj situaciji jednom me zove na piče moj drugi najbolji prijatelj, koji je ustvari moj prvi i najbolji prijatelj (broj 1) i to je još i danas. Tad, ta moj prijatelj, mene sasvim ozbiljno pita; jesam li ja peder u istino sa mojim prijateljem, koji je bio prijatelj i sa nijim, ali ne toliko blizak kao samnom. Nelagodno mu je bilo i obrazloži mi, kako njemu to nije od značaja i da se ništa neče menjat između našeg prijateljstva, ali ipak, kako me ima za najboljeg druga, misli da bi to on ipak morao znati, a ne da je od nekog drugog pouzdanog vira to čuo jučer, pa mu je sad stvarno nejasno. 

Četni sam mu odgovorio: »Ako očekuješ, da ču ti reči, jesam li ja peder ili nisam varaš se, jer to sigurno neču, jer sam uvređen. Uvređen sam zbog toga, što sam i ja bio uvjeren, da si ti moj najbolji prijatelj broj 1 i da bi to - jesam, nisam - morao sam znati, pa sam očito imao pogrešno uvjerenje«. Pa se je izvinjavao i pripoznao je, da sam u pravo i da mu je sve jasno. Prekinuo sam ga, pa mu rekao, da me ne zanima šta mu je to jasno, ali ako smo zaista prvi prijatelji, da če mi reči, ko je taj  puzdani vir i šta mu je rakao. Ne, to ne mugu jer sam obečao, da neču toga odati, a ti bi napravio pizdarijo i odmah bi se znalo, da sam ti ja rekao. Ti me poznaješ i ja ti obečavam, da neču napraviti nikavo pizdariju, jednostavno želim znati, a moja reakcija če biti umirena i promišljena, ako mi svejdno nečeš reči, onda nas dvoje zaključujemo prijateljstvom. Stanem od stola i odem. On zamnom i uvjeri me, da se vratim, kako  če mi sve ispričati.

Pa počne: Znaš ti toga i toga (F). Znam, kako nebi znao. I vidiš njegova je žena mojom ženom sestrična, pa smo bili jučer, u nedelju kod njih na njezinem rođen danu. Oni su familiarni prijtelji sa tvom komšijom B, pa su dan prije imali feštu i sa drugim prijateljima tako, da su i tvoj komšija B. i njegova suproga J. bili tamo. I to mi je poznato, kažem mu, a on nastavlja.  Malo je popio B., pa kad se u takvim prilikama rado ogovara, nanela je reč i na tebe i na to jesi ili nisi peder. Pa je rekao F. da on to ne veruje, ali za M. da neče staviti ruke u vatru. Ali je tvoj komšija B. rekao, da te  je on video zajedno sa M. u akciji i da utvrđuje, da si peder i ti. Što više, to je utvrdila i supruga od B. koja nije bila ni malo pijana. Pa me je F. ispitivao, kako on zna, da smo nas dvoje veliki prijatelji, ako sam ja toga svestan. I onda, kad sam mu ja rekao, da to nije istina, on mi je ipak unjeo sumnju, a ja sam mu obečao, da ti svega toga u nikoji slučaj nečem reči.

OK. Hvala ti prijatelju i ne brini, neču nikako iznevjeriti tvoje obečanje i staviti te u neprijatnu poziciju. Moj je prijatelj Z. posle nastojao analizirati našeg zajedničkog prijatelja M i pri tom me upozoravati, kako je on stvarno sve promislio i ustanovio, da sam ja M. idol i da je on uistiniu u mene zaljubljen i ako nisam toga primjetio. Jesam, ali ne na takav pederski način.
Tog sam dana to ispričao svoji ženi, koja se raspizdila i rekla; znaš ti dobro, da su taj B. i njegova žena J. niš koristi i dolaze kod nas, da se muhte nažderu i napiju. Kad če sledeči put doči , ja ču jim reči svoje i oterat jih,  da jih više nikad ne vidim kod nas i kako nije taj B. nikako u tvom dometu. A i taj M. stvarno visi kod nas svakog dana, pa i nije čudno, da se sve to dešava.  Pa sam joj rekao, kako zbog mog obečanja Z. i njegovog poverenja moram biti previden i taktan u toj situaciji i neka to prepusti meni, da ču ja to več srediti i na kraju krajeva, da joj je M. više drag nego meni, što je i priznala.  

Evo ti ga, petkom i svetkom, je bio B. kod mene na gemištu ili pivi, pa ti đođe več istog dana na veče. Tad donesem ja litru vina i kisele vode na stol, ali samo sebi donesem kupicu. Pa odmah kaže B. zaboravio si meni kupicu. Nisam, nisam zaboravio, znaš nešto ču ti reči, kažem mu ja. B. ti znaš da imam posla sa nebroj takvim i drugačijim ljudima, ali nešto ču ti reči, kako ne mogu kriti više tajne, mada je u stvari več mnogo ljudi zna. U tom pridruži nam se i moja draga, a ja nastavim. B. moram te saznaniti, da sam odlučio, da napravim korenite promjene u mom životu. Znaš, ja ti volim dečke. Dečke koji su mladi, ljepi u uspješni. Ali vidi, problem je u tome, što ti nisi mlad (stariji je od mene 10 g.), daleko si od toga da bi bio lep, što više ružan si, a nisi baš ni uspješan, što i sam dobro znaš. I ja, ako ču nastojati svoj pravac, moram biti iskren i nesmem si dopust više, da se družim pod krinkom sa onima, do kojih mi nije ni najmanje stalo, kako je dosta velik teret več to što moram biti za krinko sa mojom dragom, a ja više volim dečke.

Ajde nemoj se zajebavati, kaže B., pa mi donesi kupico. I tako krene moja draga po kupcu, a ja kažem, ne dolazi u obzir, i ona sedne i veli; B. rekao ti je moj T. sve lepo iskreno, pa je treba to prihvatiti. Sve, sasvim mirno, kulturno i pristojno i bez bilo kakvog smeha. Ipak B., kako se često puta snašao u situaciji, da nije znao ili se ja zajebavam ili mislim ozbiljno, on pokuša ponovo, da dobije kupicu, kad ja sebi natočim i kažem mu; B. zar ne shvačaš, da sam ti upravo reko, da si jedan izmed onih sa kojima od danas neču više popiti ni kislele vode. Tad se on digne i ode, a draga i ja prasnemo u smeh.

No, sutra dan, evo ti B i J. zajedno u mom dvorištu. A ja ko ja, kažem samo; J. zar ti nije B. ispričao šta sam mu rekao, da ne ponavljam? No, tad su oboje otišli i posle toga nisu se nikad više zajedno snašli u mojoj kuči, dvorištu, vrtu, ili tereasi, a od tad je prošlo tačno 6 godina. Mi se lepo pozdravimo i ispred kuče pogovorimo koju reč o vremenu ali ne dolaze više kod nas, a mi i prije nismo nikad kod njih, jer su škrti, da bi vlastiti drek prožderali.

U svoj toj složenoj situaciji (u malom velegradu takve informacije putuju veoma brzo) M. izvesti me kako je detektirao osubu, koja je za sve kriva. Kad ispadne, da je to opet naš sasvim treči zajednički prijatelj (moj osbni pod rednim brojem 4.). Svega toga nisam verovao, pa sam ipak sledeči dan, diskretno to proverio, kad se izkaže za istinito istino. Priznao je i izvlačio se, da je rekao to samo u zajebaniciji za M., a ne za mene ekplicitno, nego da nisam daleko od toga i ja, kad sam tako često sa njim. I uz to on meni počne nabacivati zamjero, kako me je jednog dana zvao, da idemo na piče, a ja sam mu odgovorio, da nemam zbog posla vremena, a on da je video moj auto i od M. ispred gostine B, gde smo bili zajedno. Uskoro me čak napao, u smislu - za njega si imao vreme, a zamene nisi. Vse što sam rekao, bilo je: I. dobro ti znaš, da istotako kao sa tobom i sa M. poslovno surađujem. Oboje ste i moji osobni prijatelji, pa ako sam ti rekao da sam zauzet imao sam sigurno posla, a ako je u bio u mom rokovniku tad i malica sa M. ne vidim razloga, da bi te morao o tome izvjestiti, kako znaš, da što se posla tiče nismo nikad toga mešali u prijateljstvo i o njeme razgoavarali u prisustvu nas svih prijatelja. Da, ali ipak se družiš sa njim češče nego je to normalno, kaže on meni. Može bit, ali to ne opravdava to što si ti izmislio iz ljubomore ili bilo kog drug izopačenog razloga. Mnogo si me razočarao. To su bile poslednje reči, koje smo progovorili I. i ja. 

Šta li se desilo kasnije sa M. i zašto je i on moj bivši prijatelj? Prošlo je toga 5 godina, od kako sam mu posudio, nemalo para. Bila je nemala brojka sa više nulama na kraju. Zamolio me samo za nedlju dana. A ja sam posuđivanjem več imao neprijatno iskustvo i mnogo sam bio do toga suzdržan, ali kad me molio, ko boga i doslovice kleknuo je, stavio sam na prvo mesto prijateljstvo, znajuči da se snašo u krizi kao i mnogi u tu vreme. A ubjedio me i sa programom kako če do para doči. Pa mu kažem, evo posuđujem, ti i neka bude za mesec dana, ako ti se zalomi to za sedam dana. Stavim si ja termin u lap top i ništa, mi se svu tu vreme družimo, kad dolazi mesec dana. Kad ono M. nema. I ne zove on mene. Ništa, neču zvati ni ja njega. Prođe tako još 14 dana, što se nije desilo, da se nas dvoje tako dugo nebi videli i ja ga nazovem. Javi se on i odmah dođe kod mene. I dođe novim autom koji je bio na lizing ali nema to veze. Pa mi objašnjava i razlaga te ono, te ovo. Ništa, kažem mu, shvačam sve, ali ne prihvačam, da nisi došao do mene dva, tri dana prije i rakao mi T. situacija se mi izmjenila molim te produžimo rok. Bilo mi je neugodno i sramio sam se, shvati me, ubedi me on. Shvatam, kriza je te 2009 pogodila mnoge, pa mu ja produžim rok za 2 meseca. Tad se sva ta priča opet ponovila. M. se nije javljao, čak je i mrknuo. 

Tražio sam ga kod kuče. Pa ga nikad nije bilo, na telefon mi se nekoliko puta nije javio. Ja sam te pare skoro odkrižao, kad kao poslednji adut pošaljem mojo drago njegovoj familiji, ne da bi pare opšte omjenila, nego da bi samo htjela videti M., kako se kod nas več ne javlja i nek mu poruče, da se što prije javi kod nas. Kad stvarno, sledečeg dana on dođe. Ali četni nisam hteo razgovarati sa njim. Sve je obavila moja draga. Dobio je zabranu, da se ikad više pojavi kod naše kuče, i pare da samo položi na moj račun, kako ja neču njime više progovoriti ni reč.   Stvarno pare su bile položene na moj račun za 4 dana i više, sa kamatama, koje nisam očekivao ni tražio. Pa sam ga zbog toga zvao i javio se je odmah, kao sve je sad u redu i ništa se nije izmjenilo i sad smo opet prijatelji. Ne, ne, zovem te M. samo zbog toga, da ti dam ono što si nakazao više, a ja te ne želim nikad više vidjeti na bliže od 10 metra od sebe. Nije hteo, da prihvati, da mu bilo šta vratim i da su to kamate. Neču u detalje, to sam na kraju zadržao ali od tad se zaključilo naše prijateljstvo. Poznato mi je, da se odselio. Dali je to zbog toga, što je finasijski zaglavio ili više zbog pederske reputacije, nije mi poznato, a može biti jedno uz drugo, što me u stvari nit ne interisira. Činjenica je, da se nas dvoje nismo rastali kao prijatelji zbog toga što bi on bio peder, več zbog toga što je on bio peder na drugi način. Niti nije korektno, ako bi tvrdio, da je on zaista peder, jer u to nisam uvjeren i smatram ga previše finim, da bi nekome ga stavljao u šupak ili da bi ga primao, na kraju za to nemam dokaza, niti nije sam to eksplicitno potvrdio. U jedno sam siguran, da je istinito samo ono u šta se mogu sam uvjeriti. Ne vredi verovati svemu onome šta se čuje, pročita, pa čak i (pogrešno) vidi, jer je treba stvari  promatrati i zrnom soli u glavi.  

Možda sam baš u vezi sveme tome, četni napravio selekciju i dosta korenite promjene vezane na odnose sa mnogim drugima ljudima, tako na poslu, kako i privatno. Brojne »prijatelje« sam banirao, a mnogim sam jebivetrima na fini način rekao ono, šta jim ide. U jedno ruko, postao sam mnogo svobodniji, a stekao tako i mnogo neprijatelja. A največi neprijatelji su baš bivši prijatelji. Bilo to taktno i pametno, nije mi bitno. Ako povucem crto – sve do sada jako sam zadovoljan, što sam u životu postigao. Ima nešto tužno u mnogim ljudima, da zavide uspeh i svako odmicanje od prosjeka i da to u njima izazove ono najlošiju stranu. Pa me diskreditacije takve i onakve nisu nikako obalavile, več napravile čvrščim. Tako mi nije problem, dali neko misli, da je četni lud ili peder, što više, kažem ja lud sam svakako jer ako su premnogi - takvi i onakvi modeli - merilo za normalnost, onda sam ja rado lud, glup, pa čak i peder. Sve u svemu, nastojim, da u ljudima nađem ono dobro, i da slabu stranu zanemarujem i ako je uočavam. No, da bi bio virtuoz, koji bi mogao buditi u ljudima samo ono dobro, daleko sam od toga.

Na kraju tog kratkog posta ispostavit, ču nešto. Šta je iskrivenije, da je neko peder ili da je neko osuđen za pedera, a on to nije? Kako pederstvo postaje sve više in, te stvari idu u pravcu, da če se uskoro za pedere deklarirati i oni koji u stvari to niso (nešto slično, kako su se mnogi komunisti konvertirali u vernike), to i nije najbolji primer, več bi bio momentalno bolji primer pedofilija. Za diskreditacijo žvižgača i podmetanje, različite klike ne biraju sredstava. A ljudi rado kupe i veseljem progutaju nešto takvo. Pa inkvizicijom su spaljivali vještice… Bilo tako i uvjek če biti.

I kakav imam četni stav prema pravim pederima? Ipak nekoliko tolerantniji, kao nekada, no to svakako tretiram kao degeneriranost. A ima i u prirodi primera različitih degeneracija (greška prirode), kao i odklona u istoriji razvoja čovjeka u različitim civilizacijama. Često se izkaže, da ima takvih latentnih sklonosti u mnogim ljudima npr. u zatvorima, a bilo je takvih indica i u JNA (sjetite se kupanja i opastnosti sklanjanja po sapun, koji bi slučajno pao – zajebancija ali u svakoj zajebanciji ima istine). Kad su u određenoj sredini samo muški bez ženska, pojavi če se svašta. Pa ima nešto istine i u tome, da su pederi oni koji ne vole pedere. Možda u velikom strahu, da bi odkrili ili priznali u sebi takvo sklonost, oni upravo zbog tega teraju mržnju i netrpivost. Može bit i to. 

Moju toleranciju (na kakvoj razini ona več bila, to ni sam neznam) u mnogome utječe činjenica i pitanje koje si zastavim kod promatranja različitih ljudi: Npr. dali je neko kriv što se rodio ko ciganin u nekoj vukojebini i nebi li on želeo biti nešto drugo? Ima tu paralela i sa pederstvom. No u svakom pogledu ne podupirem krajnosti i odmicanja od zdrave pameti, da je degenerirancima treba dati prava na te ono i te ovo, pa tako postaje mic po mic celo društvo sve više i više degenerirano, kako su čelniki i dirigenti na ključnim pozicijama, gde se odnose odluke i sami degenerirani. Pa je onda sve barem nekoliko razumljivo i shvatljivo. 

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 20:32

@Četni evidentičar (citat):
čula da su pederi najbolji jebači.
Shocked
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 21:16

@VBČ (citat):
@Četni evidentičar (citat):
čula da su pederi najbolji jebači.

Shocked

Da, i ja sam bio začuden, ali ima toga i kod žena sve više je  u trendu, da se udare sa pederom. Možda se jim na taj način podigne ego. 

Ja sam to protumačio na način, kako mora biti davaoc u ženskim očima zaista muškarčina - kad izservisira muško pičko, očito zamišlaju, kako bi tek žensko pičkico - pa je to mnogim curama očigledo izazov i na taj način. 

Čudan je taj svet. On je okrugao, a jebe se iza svakog ugla. Tako i onako.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 21:23

Nisu ni pederi kao sto su bili cim i na zene nasrcu. Stvarno, izgleda da je tradicija u totalnoj krizi. Laughing
Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 21:34

Meni se čini da su žene sve izmodirale, i ni same više ne znaju šta bi. clown
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 21:40

@BEOGRAD (citat):
Nisu ni pederi kao sto su bili cim i na zene nasrcu. Stvarno, izgleda da je tradicija u totalnoj krizi. Laughing

Možda je tranzicijska faza ka novom društvenom poredku biseksulnost. Ko bi to znao?

Sjetih se, kako sam nekad Četni znao prodavati nekim sofisticiranim curama, da imam erektilno disfunkciju, odkako me je za dupe ugrizao komšijin pas. Sve izključivo namjenom, kako bih se jih odkrižao. Ali grešio sam i za njih sam postao još veči izazov.

Dobar komad. Ima istine u njemu. 

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   01.10.14 21:44

@VBČ (citat):
Meni se čini da su žene sve izmodirale, i ni same više ne znaju šta bi. clown

Pa upravo to sam naglasio u prošlom postu. Na neki način jebale bi se, da jim ne uđe, a na drugi način traže potvrdu u sebi. A nema gore zmjere no što zavrnuti ženu.  Very Happy

KomentarNaslov komentara: Re: Imate li gay prijatelje   Today at 5:27

Na vrh Go down

Imate li gay prijatelje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Imate li gay prijatelje
» Za prijatelje željeznice i željezničke modelare