FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin

Share | 

Konvertiti

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3265
REPUTACIJA : 80
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   20.05.17 13:40

Max.
Tuzna prica,neznam detalje,tesko je izvesti nekakav ispravan zakljucak?
Hajde da pokusam,vise of 30 godina zivim u multi-kulti sredini,imao sam dosta poslovnih I prijateljskih kontakata sa Iracanima,Cerkezima ,Irancima I td.
Odgovorno tvrdim da smo mi iz ex Yu za njih divlja plemena-u smislu vjerske,nacionalne I rasne tolerancije,sa iznimkom-Slovenaca,oni su barem 50 ak godina ispred nas,u smislu navedenih tolerancija.
Ta gospodja iz tvoje price nije mogla da se uklopi u Hrvatsku sredinu,isto bi bilo da je dosla u Srbiju,Crnu Goru,Makedoniju I td.
Za  njega je jedino ispravno rjesenje odlazak za njom u Iran ,zatim iseljenje negdje na zapad.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 20244
REPUTACIJA : 552
Član od : 2012-10-30
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   20.05.17 14:25

@milutins (citat):
Ta gospodja iz tvoje price nije mogla da se uklopi u Hrvatsku sredinu,isto bi bilo da je dosla u Srbiju,Crnu Goru,Makedoniju I td.
Za  njega je jedino ispravno rjesenje odlazak za njom u Iran ,zatim iseljenje negdje na zapad.

Za daljnje 'manevre' bi kao preduvjet trebalo imati neke novčane zalihe koje on nema, a čini mi se da je prvenstveno puklo između njih dvoje na karakternoj bazi.
Sredina je dodatno utjecala gdje se on osjećao naravno kao doma, a njoj je bilo sve strano. Bolje su funkcionirali u Kini gdje su oboje bili stranci i na taj način više usmjereni jedno na drugo. Naravno i s obzirom na opće stanje, nitko gospođu ovdje nije dočekao s bogatom ponudom unosnih poslova kako je možda mislila jer je došla u Europu, odnosno EU.

Imam i jednu pričicu sa sretnijim završetkom.
Također jedan moj poznanik, je prije nekog vremena, ovdje u Zagrebu, oženio ženu porijeklom iz Dominikanske Republike, a kojoj je otac negdje iz Slavonije, naš čovjek.
Priča je išla tako da je taj imao dijete (nju) s Dominikankom kad je bio tamo nekim razlogom. Ona je bila s majkom cijelo djetinjstvo i nešto kasnije u Dominikanskoj Republici, a koilko je imala kontakta za to vrijeme s ocem, ne znam, mislim da nije puno ili nije uopće. No, u adolescentskoj dobi je išla potražit oca (sretno ga našla) i tim povodom se doselila trajno u Hrvatsku.

Nekoga ne bi puno uzrujavalo da ima dijete na drugom kraju svijeta, kako god, no osobno mi to ne bi odgovaralo, imam dovoljno problema i bez toga. Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   15.06.17 15:58

@VBČ (citat):
Do nedavno u južnoj Njemačkoj gotovo da nije bilo Jezida. No izbjegličkim valom,
i ponaosob planskom evakuacijom Jezida iz ratom zahvaćenih područja Bliskog Istoka,
broj Jezida je naglo porastao pa se u pojedinim gradovima ukazala potreba osnutka
mjesnih jezidskih vjerskih zajednica koje do sad nisu postojale.
Vrlo rado sam ponudio pomoć lokalnim Jezidima da bi se što prije pronašao adekvatan prostor za vjerska okupljanja,
i da bi se uspostavila mjesna vjerska zajednica koje u ovom dijelu zemlje nije bilo.

U siječnju ove godine je konstituirana i krovna organizacija Jezida u Njemačkoj: Centralni Savjet Jezida.

Je li moguća konverzija na jezidstvo?
Ima li koji slučaj?

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 5264
REPUTACIJA : 140
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   12.07.17 21:45

Službeno nije moguća konverzija, i svim zainteresiranim jezidi kažu da nije nužno biti jezid
da bi se bilo dobrim čovjekom.
Sad opet s druge strane, jedan moj prijatelj koji je jezid kaže da je ipak moguće pod jako strogim
uvjetima i proceduri. E sad od kud to njemu, zaboravio sam pitati, ali ću.

Trenutačni poglavar jezida je jako razborit čovjek, vjerujem da će on pokrenuti nešto u tome smjeru.
Već je izdao vjersku odredbu da jezidske žene koje su bile u seksualnome ropstvu od strane tzv. IS imaju biti bezuvjetno prihvaćene u okrilje jezidske zajednice, te su muškarci ohrabreni ženiti se tim ženama. Ovo nije baš samorazumljivo za orijentalne ljude, bez obzira kojem svjetonazoru pripadali.

No nije se samo stalo na deklarativnoj potpori ovim ženama, već su i sklopljeni prvi takvi brakovi,
koje jezidske udruge potpomažu.

Vjerujem da će se jezidi vremenom otvoriti za konverziju, kako su to uradili i aleviti.
A i jedni drugi imaju dosta dodirnih točaka. Ovaj vikend imam najavljenu posjetu od jednog poznanika alevita, pa ću ga baš podrobnije pitati za tu promjenu kod njih glede konverzije.

Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   12.07.17 21:55

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Broj komentara : 5016
REPUTACIJA : 52
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   17.07.17 6:26

Jesu li i oni konvertiti?

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   17.07.17 13:59

@PORUCNIK (citat):
Jesu li i oni konvertiti?

Prva slika je montaža, druge nisu.
Btw, osim Jehovinih svjedoka i Nazarena, ovaj čas ne znam za druge koji ne žele uzeti oružje. Vjerojatno ima netko, mislio sam da sljedbenici Krišne ne uzimaju oružje ali sam čuo drugačije.... Tako da na druge dvije slike nisu konvertiti. Najvjerojatnije su uredno odslužili vojni rok.

Na vrh Go down
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   17.07.17 22:28

Ni Amiši ne uzimaju oružje.

Na vrh Go down
PORUCNIK

Broj komentara : 5016
REPUTACIJA : 52
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   17.07.17 23:52

@VBČ (citat):

Ni Amiši ne uzimaju oružje.
Da je Bog dao da niko ne uzima oružje Mad

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   16.08.17 19:46

Hrvatski državljanin Krešimir Peti primio je islam u maloj džamiji u gradu Rasht, glavnom gradu sjeverne iranske provincije Gulan.
Kako je javila iranska novinska agencija Irna, Krešimir je prihvatio da je Allah jedan, da je poslanik Muhamed s.a.w.s. posljednji Božiji poslanik i da je imam Alija prvi šiitski imam i istinski nasljednik poslanika Muhameda i tako postao šija.
Također je uzeo novo ime Amir Ali. Peti je, kako navode tamošnji mediji, četvrti hrvatski državljanin koji je prešao na islam u istoj džamiji u Rashtu.
Dalje se navodi kako je u proteklih nekoliko mjeseci više državljana Bosne i Hercegovine, Njemačke i Kine došlo u ovaj grad kako bi primili islam...

http://www.faktor.ba/vijest/tek-jedan-u-nizu-kresimir-presao-na-islam-uzeo-ime-amir-i-postao-sija-260989

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Konvertiti   19.08.17 22:08

Prvi budistički hram u Srbiji biće otvoren u nedelju, 27. avgusta, u malom vojvođanskom naselju Čortanovci, u opštini Inđija.
Ovaj hram, zajedno s monasima, koji će tu biti stalno nastanjeni, u Čortanovce stiže zahvaljujući budističkom društvu „Srednji put“, na čijem čelu se nalaze predsednik Branko Kovačević i potpredsednik, muzičar Srđan Gile Gojković, frontmen grupe Električni orgazam, koji se pre nekoliko godina priklonio budizmu.
- To je centar za meditaciju, zapravo to je kuća koju smo rešili da pretvorimo u mesto gde će ljudi moći da meditiraju. Čortanovce, odnosno Frušku goru smo izabrali jer najviše naših sledbenika ima u Beogradu i Novom Sadu, pa je to bilo idealno mesto na pola puta. Plan je da budistički monasi stalno budu prisutni, ali će se najverovatnije smenjivati na dva meseca. Ovo je ogranak Oksford Buda vihare, koju vodi poštovani Damasami. Svečanosti će prisustvovati i grupa budističkih monaha iz Oksforda s gostima iz Engleske, Tajlanda i delegacija iz ambasade Mjanmara u Srbiji. Ne očekujem probleme sa stanovništvom, Vojvodina je multinacionalna, a budizam nije agresivna religija, mi ne regrutujemo svoje članove. Ko god želi da dođe - dobrodošao je - rekao je Gile Gojković za Kurir...

Budistički hram je već postojao, u Beogradu:
U Beogradu je 1923. godine podignut prvi budistički hram u Evropi, koji su sagradili Kalmici koji su prebegli iz Rusije. Kalmici su svoj hram sagradili na Zvezdari, na granici s Malim Mokrim Lugom, a odobrenje im je dao kralj Aleksandar Karađorđević. U hramu su se redovno obavljali obredi sve do Drugog svetskog rata, a Kalmici su zatim pobegli od socijalizma u Nemačku i Ameriku. Hram je tada ostao napušten, a kasnije su se njegovim prostorijama služile mnoge državne kompanije...

http://www.kurir.rs/vesti/srbija/2897581/foto-otvara-se-budisticki-hram-u-srbiji-vernike-predvodi-poznati-srpski-pevac

Na vrh Go down

Konvertiti
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Konvertiti