FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
AutorPoruka
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   19.10.14 20:14

@Djida (citat):
U pravu si druže,ja sam iz te pošte samo jednom telefonirao iz onih legendarnih kabina.
Pretpostavljam da je ona nastrešnica ulaz u hotel Terandu gde sam jednom takođe sa posetom proveo lepo i prijatno popodne.

Mi smo skoro pri svakom izlasku u grad svraćali do pošte...
Moglo se telefonirati i iz kasarne...u staroj zgradi na potkrovlju je postojala
kancelarija sa dva telefona,sa kojih se moglo zvati..
Mislim da je cena bila kao i u pošti...
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   22.10.14 20:59

Setih se i ja dva telefona mislim da su bili zelene boje i čini mi se da je postojao neki raspored po jedinicama za pozivanje.Uvek je bila gužva,čeka vojska da se javi,a onaj osećaj posle razgovora Very Happy Very Happy .
Ko da objasni sadašnjoj generaciji kako su nas sitnice zadovoljavale,to treba doživeti i zapamtiti za ceo vek Smile .
Hvala Dinosauruse za potsećanje Exclamation
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-25
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   23.10.14 14:35

Djida u pravu si,bio je raspored po jednicima a vezano za telefoniranje.Ta prostorija je bila smještana na spratu u staroj zgradi do piste.Problema je uvijek bilo oko toga,gužve su bile velike a rijetko kad se poštovao i sam raspored telefoniranja.Jedan a bolji naćin uspustave kontakta sa svojim najbližima je bio preko centra veze.Jednostavno je trebalo znati samo civilni broj od CV a onda vaši nas nazovu i ovi iz CV samo prespoje po lokalima(ako se sjećate na svakom požarnom mjestu unutar zgrada su bili popularni telefoni-induktori).Mislim da je kod nas bio loklal 509.Pozdrav za ekipu iz Prizrena .....
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   24.10.14 16:32

@slavonski brod (citat):
Prizrenci moji dragi,
malo da se i ja uključim u temu a mome prijatelju sigurno je ostalo u sjećanju naš boravak na karauli Orćuša kada nas je ujutro iznenedilo vrijeme snijeg od 50 cm a ja pali svoj BRDM i sa poručniko Sretenovićem u proboj ceste. Lijepa vremena koje se nikada neće zaboraviti.  Razz

Deo koji ste morali probijati.. Laughing

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   24.10.14 16:37

@Djida (citat):
Setih se i ja dva telefona mislim da su bili zelene boje i čini mi se da je postojao neki raspored po jedinicama za pozivanje.Uvek je bila gužva,čeka vojska da se javi,a onaj osećaj posle razgovora Very Happy Very Happy .
Ko da objasni sadašnjoj generaciji kako su nas sitnice zadovoljavale,to treba doživeti i zapamtiti za ceo vek Smile .
Hvala Dinosauruse za potsećanje Exclamation

Ne sećam se da je bilo rasporeda po četama.. ali se sećam ispisanih zidova sa imenima gradova i cifrom koja je ostala do izlaska iz JNA..
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   24.10.14 19:22

@sarentica (citat):
Djida u pravu si,bio je raspored po jednicima a vezano za telefoniranje.Ta prostorija je bila smještana na spratu u staroj zgradi do piste.Problema je uvijek bilo oko toga,gužve su bile velike a rijetko kad se poštovao i sam raspored telefoniranja.Jedan a bolji naćin uspustave kontakta sa svojim najbližima je bio preko centra veze.Jednostavno je trebalo znati samo civilni broj od CV a onda vaši nas nazovu i ovi iz CV samo prespoje po lokalima(ako se sjećate na svakom požarnom mjestu unutar zgrada su bili popularni telefoni-induktori).Mislim da je kod nas bio loklal 509.Pozdrav za ekipu iz Prizrena .....
Pozdrav i za tebe druže Sarentica i ti pripadaš ekipi iz Prizrena.
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   30.10.14 23:41

Prizrenci moji,na vama je da pojasnite sliku;)
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 450
Član od : 2014-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 2:27

Tema malo stagnira, pa rekoh, da napravim malo istraživanje. Pronašao sam nekoliko fotografija, mislim da ih nemamo u temi. Znam da volite slike Prizrena  Smile

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 2:28

Otprilike ja ovako pamtim.
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 2:29

Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 2:31

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 9:58

Sad sam malo bio iznenađen, ali po meni bi trebalo pisati na naslovu teme TREĆI DIO TEME, znači da smo mi Prizrenci naj jači na cijelom forumu!
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 15:00

@ercov54 (citat):

Prizrenci moji,na vama je da pojasnite sliku;)

Prijatelju deo teksta sa neta...

Ново Брдо је тврђава у Србији која се налази 20km источно од Приштине односно 30km—35km северно од Гњилана код истоименог насеља. Подигнута је на усамљеном, само са истока приступачном, врху (1124m нмв) Мале планине у међуречју Прилепнице, Новобрдске реке и Криве реке које су леве притоке Биначке Мораве. Тврђава је подигнута почетком XIV века са циљем заштите богатог рудног подручја у коме се експлатисало гвожђе, олово, сребро и злато и које од средине XIV века(од 1349. године кује сопствени сребрни новац) постаје најзначајнији рудник у Србији, а свој врхунац достиже у доба деспотовине када су Новобрдски рудници деспоту Ђурђу(1427-1456) годишње доносили према различитим изворима 50.000,120.000 или чак 200.000 златних дуката. Околина тврђаве је препуна остатака насеља и рудника из тог доба, а прилаз целом подручју је био додатно заштићен утврдама Призренцем и Прилепцем који су штитили најлакши прилаз новобрдској области са југа, из долине Биначке Мораве. Сама тврђава се састоји од Горњег Града у облику неправилног шестоугла на врху брда и Доњег Града који се лепезасто шири низ падину ка западу, а цео град је био заштићен сувим шанцем са северне и западне стране. Утврђење је своју снагу показало током више Османлијских опсада, поготово током двогодишње опсаде (1439-1441) у време када српска деспотовина више није постојала. Са естетске стране Ново Брдо се истиче употребом мркоцрвене брече која је обликована у правилне квадере који су коришћени за израду углова кула и пролазе капија за разлику од остатка утврде која израђена од обичног сивог камења (највише кречњака). Посебну лепоту новобрдској утврди даје велики крст на западној кули Горњег Града изведен у мркоцрвеној бречи који представља симбол тврђаве. Данас је цео простор некадашње тврђаве у рушевинама, али и поред тога остаци кула сведоче о његовој монументалности и некадашњем богатству. Посебан проблем новобрдске тврђаве представљају стални покушаји да се у њој пронађе закопано благо чиме се уништавају вредни археолошки слојеви, а овај проблем је додатно појачан после доласка УНМИКа и КФОРа у јужну српску покрајину пошто су у неколико наврата на простору тврђаве аматерска ископавања вршили и припадници пољских снага из редова УНМИКа.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 15:15

@Mister Havana (citat):

prepravka
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 19:53

@dinosaurus (citat):
@slavonski brod (citat):
Prizrenci moji dragi,
malo da se i ja uključim u temu a mome prijatelju sigurno je ostalo u sjećanju naš boravak na karauli Orćuša kada nas je ujutro iznenedilo vrijeme snijeg od 50 cm a ja pali svoj BRDM i sa poručniko Sretenovićem u proboj ceste. Lijepa vremena koje se nikada neće zaboraviti.  Razz

Deo koji ste morali probijati.. Laughing

Samo što je u naše vrijeme bila makadam cesta lumpovanje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 21:15

@vargas (citat):
Sad sam malo bio iznenađen, ali po meni bi trebalo pisati na naslovu teme TREĆI DIO TEME, znači da smo mi Prizrenci naj jači na cijelom forumu!
Ne samo naj jaci(uh zar racunate i na snagu Wink ),vec i najbolji.Ostanite takvi jos dugo dugo,i da nas svakim danom bude sto vise.Dase primetiti da nas ima na ovoj temi zvanih nezvanih,ali to daje vrednost temi i momcima koji svojski svakodnevno obogacuju temu,zato i jeste najbolja. sunny
Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   01.11.14 22:27

@vargas (citat):
Sad sam malo bio iznenađen, ali po meni bi trebalo pisati na naslovu teme TREĆI DIO TEME, znači da smo mi Prizrenci naj jači na cijelom forumu
Svim PRIZRENCIMA  čestitam na otvaranju trećeg dela teme o NAŠEM GRADU,NAŠOJ KASARNI.
Vargase STVARNO SMO NAJ NAJ JAČI.
Pozdrav za sve drugove PRIZRENCE I PRIJATELJA   ERCOVA Exclamation

Ovim putem smo svi došli u kasarnu Exclamation
ŽIVELI Exclamation
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   02.11.14 0:53

U to ime,

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   03.11.14 18:13

@Mister Havana (citat):
U to ime,

Živeli...
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   03.11.14 18:18

@slavonski brod (citat):
Citat :

Bila je a bilo je i jedno stražarsko mesto uz spomenike koji se vide na slici..hebi ga noću nije baš bilo simpatično Laughing
Na vrh Go down
slavonski brod
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 1033
Član od : 2014-08-31
Dob : 49
M(j)esto Slavonski Brod

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   03.11.14 19:35

@dinosaurus (citat):
@slavonski brod (citat):
Citat :

Bila je a bilo je i jedno stražarsko mesto uz spomenike koji se vide na slici..hebi ga noću nije baš bilo simpatično Laughing
Prijatelju bila je cesta ali nije bila asfaltirana nego makadam na tome dijelu. Sjećam se gdje je bilo stražarsko mjesto jer ste me zaustavljali kada sam se vraćao sa vožnje, a ona famozna zaustavna rampa koja je bila izgrađena.
Na vrh Go down
Mister Havana
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   04.11.14 23:24

Pozdrav iz Prizrena

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   05.11.14 0:05

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   05.11.14 0:09

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   05.11.14 0:10

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)   Today at 14:33

Na vrh Go down

Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (četvrti dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren tenkisti 89/90
» Ramiz Sadiku Prizren 90/91