FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
kiselasaso
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2014-12-04

KomentarNaslov komentara: IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89   04.12.14 10:00

Pozdrav Izviđaćima iz Karlovca...ja sam bio generacija mart 88/89...znamo se sa gen. septembar 87/88 i sept. 88/89...Komandir Dušan Veselinović...najpre stariji vodnik I.klase a kasnije Kapetan...Najpre smo bili u Petrovoj Gori a kasnije se preselili u Luščić...Valda če se naći neko iz tih generacija... salutiranje 

granata
Na vrh Go down
d.resnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89   26.02.16 22:10

@kiselasaso (citat):
Pozdrav Izviđaćima iz Karlovca...ja sam bio generacija mart 88/89...znamo se sa gen. septembar 87/88 i sept. 88/89...Komandir Dušan Veselinović...najpre stariji vodnik I.klase a kasnije Kapetan...Najpre smo bili u Petrovoj Gori a kasnije se preselili u Luščić...Valda če se naći neko iz tih generacija... salutiranje 

granata
Ja sam došao u Luščič u izviđače maja 1989 , prekomanda iz Bjelovara. Imali smo obuku za UN. Iimali smo nadimak NBOY`S
Na vrh Go down
Gorica 660
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 233
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89   23.09.16 20:24

d.resnik :
"Ja sam došao u Luščič u izviđače maja 1989 , prekomanda iz Bjelovara. Imali smo obuku za UN. Iimali smo nadimak NBOY`S"
............

Pozdrav i za d.resnika i kiselasaso, ja sam služio JNA u ATČ-u VP 6610/1 u Luščiću gotovo cijelu 1990 godinu, mi smo bili u prizemlju a izviđači mislim na prvom ili drugom spratu nisam siguran, ja se sjećam jednod od oficira iz izviđača odnosno podoficira, ime mu je bilo Samir (prezimena se ne sjećam) i imao je čin vodnika a među vojnicima je bio poznat kao "Pirke". Prilično strog je bio kao oficir.
Kada sam došao u Luščić krajem februara 1990 godine u izviđačima sam zatekao svog školskog druga koji je se skinuo nakon par mjeseci odnosno u maju 1990 godine tako da bi d.resnik sigurno znao o kome je riječ s obzirom da su bili klasa/generacija.

Ako neko od Vas dvojice ima koju sliku iz tog perioda iz kasarne Luščić lijepo bi bilo da je objavi naravno ako nema/te ništa protiv objavljivanja slika.
............

KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89   Today at 13:50

Na vrh Go down

IZVIĐAĆI - KARLOVAC - Kasarna Petrova Gora i Luščić 87/88/89
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karlovac, Petrova gora, vojna policija 1990/91
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić 89/90
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne
» Karlovac kasarna 'Robert Domani' Luščić - VP 1392 1983/84
» KARLOVAC -KASARNA IVO LOLA RIBAR-ŠRO