FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
stefanely
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-11-24
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   15.12.14 2:45

Zahvaljujuci Google street view,virtuelno sam se prosetao kasarnom ''4 Juli'' iil ''Trnovo'' gde sam '86/87 god.sluzio vojni rok,sa vama cu podeliti nekoliko slika onoga sto je ostalo od kasarne, isto tako i vi mozete virtuelno preko vec pomenutog Google street view,pronaci vase kasarne,ukoliko je guglovo vozilo obislo grad u kojem ste sluzili vojni rok.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-09-28

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   15.12.14 6:46

Zemo,pregledao sam slike i mogu ti reći da sam razočaran onim što sam video.A kad malo bolje razmislim eto im je njihova evropska unija jeb.ih.ona.
Na vrh Go down
stefanely
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-11-24
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   15.12.14 19:25

Mislim da to sa evropskom unijom nema veze,pogledaj samo sta se desilo sa kasarnama po Srbiji,konkretno ovde u Nisu,kasarna pored fabrike duvana je u slicnom stanju,pa najnoviji primer je sa kasarnom na bubnju koju su prodali amerima,gde ce kao da grade ''novi Nis'', poslovno-stambeni kompleks,ima takvih primera mnogo,ali i u ovakvom stanju u kakvom je ova u Ilirskoj bistrici,gde sam bio u vojsci,lepo je ponovo videti,makar i virtuelno.hvala google street view !!! cheers

Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   15.12.14 19:30

Plusič od mene za istinu o nekada primernim objektima koji su ne devastirani već 
NAMERNO UNIŠTAVANI da bi što manje vredeli kada ja i moj pašo dobijemo saglasnost na 
dirigovanoj prodaji da ih ne platimo već tražimo pare da pređu u naše vlasništvo.

Treba samo videti u centru Zemuna Komandu vazduhoplovstva ili kasarnu Konjička škola 
i svima je jasno a šta je sa onima koji su sakriveni od naših očiju.

Dugačko objašnjenje ali me pogađa pa moram da se izjadam.
Nema loptice skočice već šmrcljivko  Sad

Caca
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-01-10
Dob : 52
M(j)esto Nemacka

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   10.01.15 14:55

Pozdrav svima,
Eto naišao sam slučajno na ovu stranicu,i ja sam služio u Ilirskoj Bistrici Okt.1983-Nov.1984.
Prvo sam bio na obuci u donjoj kasarni ARJ PVO pa onda ČTO gde mi je bio kapetan Fikret Curo.
Imao sam radno mesto u gornjoj kasarni kao kotlovničar (sa dva majstora) to jest puštao sam vodu za kupanje,pa bi moglo da me se sećaju tadašnje generacije.Poznatiji sam bio kao CACA.
Imam dosta slika iz kasarne koje ću jednom prilikom postaviti.Radno mesto mi je omogućilo da se krećem
između dve kasarne tako da ih dobro poznajem.
Na vrh Go down
Ivanchendak
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-09-04
Dob : 49
M(j)esto Sečovlje

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   16.02.15 23:09

Zdravo drugovi vojnici! Evo i ja sam služijo u toj kasarni -OKB... Ja tražim Vod. Delića...
Na vrh Go down
Aprilac 1984
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-07-09
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   09.07.15 23:27

@Caca (citat):
Pozdrav svima,
Eto naišao sam slučajno na ovu stranicu,i ja sam služio u Ilirskoj Bistrici Okt.1983-Nov.1984.
Prvo sam bio na obuci u donjoj kasarni ARJ PVO pa onda ČTO gde mi je bio kapetan Fikret Curo.
Imao sam radno mesto u gornjoj kasarni kao kotlovničar (sa dva majstora) to jest puštao sam vodu za kupanje,pa bi moglo da me se sećaju tadašnje generacije.Poznatiji sam bio kao CACA.
Imam dosta slika iz kasarne koje ću jednom prilikom postaviti.Radno mesto mi je omogućilo da se krećem
između dve kasarne tako da ih dobro poznajem.

Zdravo,
bio sam u donjoj kasarni Trnovo, 7640/14b ARJPVO 20/3mm, april 84/april85
Prijatelju, znači ti si nas guštere zajebavao, što si nam puštao vruču/hladnu vodu,  he,he,he

Pozdrav Caci
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!   Today at 15:58

Na vrh Go down

Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
» Ilirska Bistrica - izviđači
» XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD