FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Đakovica 86

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Slovencuga
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-01-10

KomentarNaslov komentara: Đakovica 86   10.01.15 15:11

Zdravo momčad. Divno mesto. Da nabacim i ja svoje. Đakovica 86-avgust, kasnije karavla Restelica. Zna li neko nešto o izvesnom Žugiću iz Zrenjanina.
Na vrh Go down
jani67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-05-04

KomentarNaslov komentara: Đakovica 1986/1987   07.04.15 20:50

Ima li koji ovdje iz septembarske generacije Djakovica 3. četa 1. vod (poručnik Jondić kasnije general...) potporučnik Odak...?
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 841
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Đakovica 86   18.07.16 16:52

Đakovicu kao prekomandu dobio je vojnik koji je samnom bio na služenju vojnog roka u Zadru, i bacili ga u Đakovicu, a inače je rodom iz Šibenika. Malo za tim, stiže mi pismo i brdo kuknjave, kako je u odnosu na blagodeti mora Šibenika, otišao kao u 15 vek, sve zaostalo i teško se iz dobrog navikavao na loše uslove. Ipak izašao je pre mene nekih mesec dana i još me posetio u Zadru, jer ja sam tamo ostao do zadnjeg dana od juna 87 do juna 88. Taj dečko je u decembru posle polaganja i dobijanja čina mlađeg vodnika, dobio prekomandu u Đakovicu, to je bilo decembar 1987 godine i kukao je i kukao. Jbg, tako mu se zalomilo, prvo je bio blizu od mesta rođenja ali onda ga šibnuli sa jednog kraja juge na drugi.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Đakovica 86   Today at 20:37

Na vrh Go down

Đakovica 86
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Titova Mitrovica VP 8365 majska 89/90, prekomanda Đakovica
» Đakovica VP 4445/50 1990/91