FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin

Share | 

Đakovica 86

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Slovencuga
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-01-10

KomentarNaslov komentara: Đakovica 86   10.01.15 15:11

Zdravo momčad. Divno mesto. Da nabacim i ja svoje. Đakovica 86-avgust, kasnije karavla Restelica. Zna li neko nešto o izvesnom Žugiću iz Zrenjanina.
Na vrh Go down
jani67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-05-04

KomentarNaslov komentara: Đakovica 1986/1987   07.04.15 20:50

Ima li koji ovdje iz septembarske generacije Djakovica 3. četa 1. vod (poručnik Jondić kasnije general...) potporučnik Odak...?
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 915
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Đakovica 86   18.07.16 16:52

Đakovicu kao prekomandu dobio je vojnik koji je samnom bio na služenju vojnog roka u Zadru, i bacili ga u Đakovicu, a inače je rodom iz Šibenika. Malo za tim, stiže mi pismo i brdo kuknjave, kako je u odnosu na blagodeti mora Šibenika, otišao kao u 15 vek, sve zaostalo i teško se iz dobrog navikavao na loše uslove. Ipak izašao je pre mene nekih mesec dana i još me posetio u Zadru, jer ja sam tamo ostao do zadnjeg dana od juna 87 do juna 88. Taj dečko je u decembru posle polaganja i dobijanja čina mlađeg vodnika, dobio prekomandu u Đakovicu, to je bilo decembar 1987 godine i kukao je i kukao. Jbg, tako mu se zalomilo, prvo je bio blizu od mesta rođenja ali onda ga šibnuli sa jednog kraja juge na drugi.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Đakovica 86   Today at 17:54

Na vrh Go down

Đakovica 86
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Titova Mitrovica VP 8365 majska 89/90, prekomanda Đakovica
» Đakovica VP 4445/50 1990/91