FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1703 Topčider Vojna policija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Zemo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2009-12-10
Dob : 57
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: VP 1703 Topčider Vojna policija   31.05.10 21:54

Bataljon Vojne policije na Topčideru, klasa novembar 1984. Treča četa, ljuta guja do aprila 1985.godine kada smo bili mjesec dana pod šatorom na starom obrenovačkom putu. Bili smo na obezbjeđenju priprema za posljednju Vojnu paradu koja se održala te godine, 09.05.1985. u Beogradu.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
Dob : 50
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   28.06.12 23:45

Zemo, cesto prosetam Topciderom ne bi li skinuo koji kilogram viska, a onda sednem i "omlatim" 2-3 piva. Very Happy
Medjutim, hteo sam nesto drugo da napisem. Sigurno se secas kada tramvaj "trojka" predje preko onog malog mosta Topcidersku reke i posle krivine udje u stanicu. Ta stanica je bila natkrivena i imala klupe za sedenje. Do pre neku godinu se u drvetu na toj klupi jasno videlo ime, mesto is kog dolazi i obavezno cifra gardista koji su se tu upisivali. Uvek me je to podsecalo na moje sluzenje vojnog roka... Ko zna koliko sam se puta ja upisivao megde u Karlovcu i Stipu?
Danas je ta klupa promenjena a sa njom je nepovratno otisao jedan mali deo istorije Beograda.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4308
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   29.06.12 0:11

Ma daaaj "KAPLARICE....." Wink Ala slozi emocije u sitne sate.......kao "MESTO GDE UMIRU STARI KAPUTI..." Wink
Gospodine stariji vodnice prve klase , cestitam cin , a zasluzeni + za komentar.... Smile

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-09-08
M(j)esto crvenka

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   08.09.12 23:29

pozdrav pripadnicima vojne policije klasa 83/84 vp 1703 . da li neko zna sta je sa oficirima 1 cete kojic luka,strbac zoran,kis atila koji su tada bili u prvoj ceti
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re:VP 1703 Topčider Vojna policija   09.09.12 0:36

Pozdrav i tebi dugi i dobro došao na forum. Smile . Smesti se, ionako noćas ništa od patrole Rolling Eyes
A, kad svane novi dan..... cheers
Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-01-05

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   05.01.13 15:15

ZDRAVO SVIMA!!!!
NOV SAM NA FORUMU,PA BIH HTIO NAČI PRIJATELJE SA KOJIMA SAM SLUŽIO ARMIJU.BIO SAM GENERACIJA 1982-83 U GORNJEM MILANOVCU.BIO SAM RADIOTELEGRAFISTA.KOMANDIR MI JE BIO KAP.RADOVANOVIĆ.IMAM VRLO LJEPE USPOMENE IZ KASARNE A I NA SAM GRAD.AKO IMA NEKO IZ TE GENERACIJE,MOLIM DA MI SE OBRATI.
PREKOMANDA JE BILA PANČEVO KASARNA 3000.SEČAM SE VODMIKA PAVLOVIČ MILAN,KOGA SMO ZVALI PAJO.KOMANDIR BIO LUKIČ BRANIMIR
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re:   05.01.13 15:45

@sloiztok (citat):
ZDRAVO SVIMA!!!!
NOV SAM NA FORUMU,PA BIH HTIO NAČI PRIJATELJE SA KOJIMA SAM SLUŽIO ARMIJU.BIO SAM GENERACIJA 1982-83 U GORNJEM MILANOVCU.BIO SAM RADIOTELEGRAFISTA.KOMANDIR MI JE BIO KAP.RADOVANOVIĆ.IMAM VRLO LJEPE USPOMENE IZ KASARNE A I NA SAM GRAD.AKO IMA NEKO IZ TE GENERACIJE,MOLIM DA MI SE OBRATI.
PREKOMANDA JE BILA PANČEVO KASARNA 3000.SEČAM SE VODMIKA PAVLOVIČ MILAN,KOGA SMO ZVALI PAJO.KOMANDIR BIO LUKIČ BRANIMIR

sloiztok, dobrodošao na forum i druženje. Pogledaj post Gornji Milanovac , tu ti je naš drug  ljuba1, on ti bio 1983g. možda se i znate.  Smile
pozdrav cheers

Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   06.01.13 8:39

Zdravo sloiztok,dobrodošao in upam da boš našel kakšnega ki ga poznaš,lp Janez
Na vrh Go down
1703/2
Gušter
Gušter

Član od : 2013-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   27.01.13 15:49

halo svima policajcima vp1703,ja sam bio klasa87/88 vp 1703/2.Dalineko zna sta je sa potporucnikom Marenjak Borislav komandirom druge cete i legendom podporucnikom Jaric Jovom.Video sam neko se raspituje za Koic Luku,on je u moje vreme bio kapetan zamenik komandanta bateljona. Laughing Laughing
Na vrh Go down
sloiztok
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-01-05

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   27.01.13 15:58

ZDRAVO JANEZTRDI.MALO NAS JE STARE GARDE NA FORUMU.UPAJMO DA U NADALJE KAJ VEĆ.HVALA ZA JAVLJANJE
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   27.01.13 19:15

zdravo sloiztok,javiče se ti još koji sa kojima si služio samo moraš malo pričekati,svake toliko vremena malo provjeri dali ima neki so kojim si služio.Lijepo se malo vratiti u stara vremena.Iz kje si sloiztok? Želim ti lep dan še naprej
Na vrh Go down
Zemo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2009-12-10
Dob : 57
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   28.01.13 13:55

Kojić Luka je bio kapetan i u vrijeme kada sam ja bio na Topčideru. Dobro se njega sječam mada nije bio naš pretpostavljeni. Vojska se žalila na njega jer je bio perfekcionista. Zaista je istrajavao u disciplini i u svakom trenutku kada bi uočio neku nepravilnost burno bi reagovao i kod svojih potčinjenih starješina a pogotovu kod vojnika.
Sjećam se, kada smo bili na Kopaoniku na obuci u skijanju bio je par puta dežurni oficir u kampu. Ono, ujutro osvane led na pisti a preko dana sunce upekne i stvori se kaljuga od mokrog snijega i nanešenog blata. Svako jutro smo morali razbijati taj snijeg na pisti koji se sam od sebe nakon par sati otopio. Prvo slijedi naredba..."Vadi ašov"!!!...."Rasklopi ašov", "Digni ašov" i "!!!Razbijaj led"... Poslije zadnje naredbe morao se čuti ujednačen zvuk prvog udarca ašova. Sječam se da je bilo jedno stotinu ostava dok Kojić nije bio koliko-toliko zadovoljan. Poslije smo mu se smijali jer nam je to bilo bez veze..
Ali Kojića smo pominjali i u pozitivnom kontekstu. Recimo, bude neko od blažih oficira dežurni. Onda se prosto ne zna koja je četa na redu za ručak, puno nediscipline, gubljenje reda, upadanje komplet čete u red, gužva, nervoza...Tada bi nam komentari bili..."E da nam je tu kapetan Kojić ovo bi ferceralo ko "Doksa"....Ali ko će vojsci ugoditi..

Na vrh Go down
Triomphe
Gušter
Gušter

Član od : 2013-02-10

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   10.02.13 14:59

heeh samo 1.gardiska motorizovana brigada VP5140 pri vojnoj policiji bataljon veze 1991
Na vrh Go down
VOJNA POLICIJA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-05-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   11.05.13 10:00

Uf, kakva su to ljepi uspomeni na vojni rok u JNA. VP1703-2
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3111
Član od : 2012-10-22
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   11.05.13 10:57

VOJNA POLICIJA, dobrodosao na forum, nemamo puno vojnih policajaca na temi ako zelis podeli sa nama zgode i nezgode za vreme sluzenja vojnog roka
Na vrh Go down
VOJNA POLICIJA
Gušter
Gušter

Član od : 2013-05-11

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   11.05.13 21:33

Evo mojih sječanja. U novembru 1989 dobijo sam poziv, da odem 17.12.1989 na odsluženje vojnog roka u Kasarnu Moša Pijade-Bileča ŠRO. I tako se oprostim od roditelja i avijonom od Ljubljane do Dubrovnika 17.12.1989 godine sletim na aerodrom Čilipi od tamo do avtobusne stanice taxijem pa ulazim za avtobus Dubrovnik-Bileča. Kad izlazim iz autobusa u gradu Bileča, pitam ja sam sebe jel sam ja pogrešio ili me neko gadno zajebo, pa dobro gde to mene šalju u taj jebeni krš. E od tog dana pa do danas sam drug ćovjek drugok kova tesovan po PS-JNA. Tako počinje ta obuka u ŠRO, kažem ja sam sebi "pa nisu nas ni pokolebali a kamo li slomili" 6 mjeseci trči gore dole stavi ZM u zaštitni položaj,...poručnik Milan Božič komadir voda krasan čovjek (baš sam ga sada pronašao preko facebook-a), nakon toga evo ti prekomanda PANČEVO kasarna VP3000, na doobuku za VOJNU POLICIJU nakon mjesec dana, evo opet prekomanda, od nas 30 pitomaca samo ja dobijem prekomanda kasarna Maršala TITA VP 1703/2 TOPČIDER, nikad neču zaboravit vozi me u prekomandu kap.1.klase Miroslav Stojanovski, posli je bio načelnik general štaba u Makedoniji. Evo mene posladnjih 5 meseci vojnog roka na Topčideru komandir čet bijo je Poručnik KIŠ ATILA 15.12.1990 godine skidam uniformu JNA. Kad sam došao kuči sledeči dan javim se u obštinskom organu SSNO, ljepo me primu i kažu, da oni trebaju takve ljude i, da imaju za mene več spreman doček šalju me u magacin in kažu, sad obuci uniformu, da vidimo kako ti pristoji in kažu, da od ovog časa pa narednih 30 dana imam vojne vežbe, da ne zaboravim kako se puca sa puške, kako se puzai td...E tad sam ja prvi put razmišljam ili, da pobegnem i vratim se na Topčider ili, da nekog odmah ubijem u tom magacinu... ah jebi ga i do danas sam ostao u vojski...
Samo mi je jedna želja u životu, da posjetim in uđem u tu kasarnu.
Puno pozdrava iz Slovenije vojničina

Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   12.05.13 12:13

VOJNA POLICIJA

O, pa ti si bio i *staza*! Ima ovde tema o vodnicima stazistima, pa rezervnim oficirima, SRO itd. pa kad imas vremena ukljuci se
Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2013-05-13
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: topčider 86/87   13.05.13 23:05

pozdrav vojni policajci
Dali je netko služio vojsku na topčideru u vojnoj policiji, VP 1703 86/87/ 12 mjesec ?
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   14.05.13 11:03

ratko, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2013-05-13
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   14.05.13 18:13

Hvala na dobrodošlici ! Evo malo me je to zanimalo što se piše ili da ću možda naći nekog poznatog. Prošlo je mnogo godina, dogodile su se i ružne stvari poslije zbog kojih nemam ni vojne knjižice pa sam nagađao koja je to VP bila, kad sam vidio ovdje mislim da je to ta VP. Moje iskustvo iz služenja JNA je bilo pozitivno, neke stvari sam proživio koje inače ne bih nikada, upoznao Beograd, sve u svemu vladalo je prijateljstvo.
Na vrh Go down
dr.Strong
Gušter
Gušter

Član od : 2013-05-28

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   28.05.13 21:48

Dragan sluzio april 1979.
1.ceta 3.vod 1. odeljenje VP 1703 Beograd

vidim da sam guster, a ja odavno veteran hahaha
inace i 1985. bio u kasarni na Topcideru kao ucesnik parade "pobeda 85"
pripadnik esalona kopnene vojske...
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   28.05.13 22:09

dr.Strong, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
zlatangel
Gušter
Gušter

Dob : 48
M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.05.13 0:04

Pozz svima!
Imao sam spisak sa punom adresom svih iz moje cete ali ne mogu si to oprostiti da sam ga izgubio.
Junac 88/89 1703/3 kapetan Miroslav Stojanovski je bio komandir cete,komandir oddeljenja mi je bio mislim da se zvao Jovce iz Resen,a kasnije sam i ja postao komandir oddeljenja,inace sam ja bio Zlatko ali kapetan me zvao {Angele}.
Ako me iko prepozna neka me potrazi na PP ili e-mail.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.05.13 9:58

zlatangel,Dobrodošao na forum!!
Na vrh Go down
zlatangel
Gušter
Gušter

Dob : 48
M(j)esto Ohrid

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.05.13 20:13

Hvala,bas mi je drago da se neko sjetio kakvo je to bilo druzenje i stvorio ovaj forum.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   Today at 5:12

Na vrh Go down

VP 1703 Topčider Vojna policija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Vojna policija
» VP 3065/18 Sombor - Vojna policija