FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Debar 89/90 Kuhar.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Debar 89/90 Kuhar.   22.01.15 0:26

Proveo sam jedno divno vrijeme u tom mjestu a dosao sam tu u prekomandu is Skoplja iz kasarne Djordje Petrov.Inace sam bio Junska klasa89/90 godina.U kuhinji nije bilo lose a proveo sam jedno vreme i na jednoj karauli kojoj sam zaboravio ime.Komandir nas intedanata u to vreme je bio vodnik Slavisa Pavletovic a komandant te male kasarne bio je izvjesni pukovnik nesjecam mu se imena ali smo ga zvali svi puki.U kuhinji su samnom bili Lemes Selvedin,Nedeljko Babic koji je bio glavni kuhar u sudoperi je bio cuveni Salaso i Miro Basic.Ako je netko slucajno sluzio u to vreme u Debru neka mi se javi,mnogo pozdrava za sve.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

Broj komentara : 132
Član od : 2014-11-19
Dob : 45
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.01.15 14:15

@Kuhar-Debar. (citat):
Proveo sam jedno divno vrijeme u tom mjestu a dosao sam tu u prekomandu is Skoplja iz kasarne Djordje Petrov.Inace sam bio Junska klasa89/90 godina.U kuhinji nije bilo lose a proveo sam jedno vreme i na jednoj karauli kojoj sam zaboravio ime.Komandir nas intedanata u to vreme je bio vodnik Slavisa Pavletovic a komandant te male kasarne bio je izvjesni pukovnik nesjecam mu se imena ali smo ga zvali svi puki.U kuhinji su samnom bili Lemes Selvedin,Nedeljko Babic koji je bio glavni kuhar u sudoperi je bio cuveni Salaso i Miro Basic.Ako je netko slucajno sluzio u to vreme u Debru neka mi se javi,mnogo pozdrava za sve.
Pukovnik je bio Lozanovski Josif. Zvali smo ga Psiho. Kucali smo vam nocu na prozor da nam date nesto za jelo.  Intendantski magacin je bio dole na kraju kasarne, iza autoparka i sportskog terena. Kako ste bezali u grad? Na glavnu kapiju ili kroz zicu?
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.01.15 22:37

Istina tako se zvao komandant kasarne,kakav je to sou bio kad on ujutro dodje iznenada na dizanje zastave a pola vojske nije izaslo,naravno mi intedanti nismo izlalili ionako samo ako na dezurni ne javi da je stigao puki.Tacno magacin je bio iza terena i autoparka a u njemu je dugo bio jedan Splicanin visok tanak sa brkovima dok se nije skinuo  a posle sam zaboravio tko ga je zamijenio,sto se tice izlaska u grad ja licno nisam nikad isao na zicu jer smo mi intedanti mogli u grad zaista kad zazelimo jer nas nije bilo puno,u svakom slucaju predivna vremena,posle rucka sam se na onom terenu sportskom naigrao kosarke kao nikad do tada a bogami i posle,samo lijepe uspomene tu me vezu a one lose davno sam zaboravio.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.01.15 22:57

@Kuhar-Debar. (citat):
Istina tako se zvao komandant kasarne,kakav je to sou bio kad on ujutro dodje iznenada na dizanje zastave a pola vojske nije izaslo,naravno mi intedanti nismo izlalili ionako samo ako na dezurni ne javi da je stigao puki.Tacno magacin je bio iza terena i autoparka a u njemu je dugo bio jedan Splicanin visok tanak sa brkovima dok se nije skinuo  a posle sam zaboravio tko ga je zamijenio,sto se tice izlaska u grad ja licno nisam nikad isao na zicu jer smo mi intedanti mogli u grad zaista kad zazelimo jer nas nije bilo puno,u svakom slucaju predivna vremena,posle rucka sam se na onom terenu sportskom naigrao kosarke kao nikad do tada a bogami i posle,samo lijepe uspomene tu me vezu a one lose davno sam zaboravio.
Ja sam na dizanju zastave u Debru bio 5-6 puta. Ustvari niko iz voda nije isao na postrojavanje ako nema oficira u kasarni. Pozarni ili neko ko se tu zadesi podigne zastavu i gotovo! Postavi neke slike ako imas. Mozda se i prisetim nekog. Ja imam neke slicice granicnog voda, ali van kasarne.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.01.15 22:59

Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.01.15 23:03

Evo nas van kasarne, prema Banjistu
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.01.15 0:20

@Kuhar-Debar. (citat):
Bio je jedan iz junske klase u vodu, Velepec Henrik. Kosarku su igrali Splicanin Zan Marasovic i Cerina Igor. Desetari i cesto dezurni iz voda su bili Boskovic Ante iz Ploca, Mozetic Ales iz Metlike, Robert Nemet iz Kaca...

terrra: komentar modifikovan dana: 28.01.15 16:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 677
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.01.15 20:32

..kako se zvao tadašnji komandir graničnog odsjeka
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.01.15 21:42

@gerard ford (citat):
..kako se zvao tadašnji komandir graničnog odsjeka
U to vreme, 1990, komandant 31. granicnog odseka je bio pukovnik Lozanovski Josif, a njegov zamenik kapetan  Cvetkovic.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   26.01.15 0:36

@terrra (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
Bio je jedan iz junske klase u vodu, Velepec Henrik. Kosarku su igrali splicanin Zan Marasovic i Cerina Igor. Desetari i cesto dezurni iz voda su bili Boskovic Ante iz Ploca, Mozetic Ales iz Metlike, Robert Nemet iz Kaca...
Vidis podsjetio si me na neka imena pa cu pokasati da ih pronadjem preko fejsa jer se neke od njih i sada sjecam,svakim danom sve vise inf.se dobija bas to me raduje...
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   19.03.15 4:02

Debar 1989 god.
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   19.03.15 11:51

..jeli tu negdje bilo stražarsko mjesto i kućica sa psom?
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   20.03.15 2:33

@gerard ford (citat):
..jeli tu negdje bilo stražarsko mjesto i kućica sa psom?
Strazarska mjesta su bila na nekoliko lokacija okolo kasarne a za kucicu sa psima nisam siguran jer licno nisam davao straze.
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2012-08-15
Dob : 52
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   21.03.15 8:29

u bliyini je bila kucica sa psom yvao se kim i strayarsko mesto u moje vreme koristila su se samo dva strayarska mesta
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   23.03.15 1:45

Vjerovatno je bilo tako i u moje vreme ali posto nisam davao straze neznam.
Na vrh Go down
gerard ford
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.03.15 12:14

@duci64 (citat):
u bliyini je bila kucica sa psom yvao se kim i strayarsko mesto u moje vreme koristila su se samo dva strayarska mesta
Na fasadi iza leđa ovih vojnika su se neki potpisivali,tu bi se moglo svašta naći ,a to je bilo  stražarsko mjesto   broj 2.sa pogledom prema polju i obližnjoj Albanskoj granici.
Kim je bio umiljat pas.
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 200
Član od : 2012-08-15
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.03.15 18:18

sto se mene tice ja se nisam potpisao na fasadi magacina ali zato jesam na strelištu na jedan golem kamen
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   24.03.15 18:46

@duci64 (citat):
1990 te su bila 3 strazarska mesta. Jedno na kapiji, na ulazu. Drugo na samom donjem kraju kasarne, suprotno od kapije, iza magacina sa hranom i auto parka. Trece strazarsko mesto, ali samo nocu, je bilo na polovini kasarne, do zice, prema Banjistu, gde je slozeno drvo za ogrev.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.03.15 0:19

Lijepo sad smo utvrdili i strazarska mjesta tako da nema zabune,vidis Terra mene je uvijek bunilo to trece strazarsko mjesto jer sam nocu primjetio da ga ima a danju ne,mada nisam davao strazu.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3419
Član od : 2012-02-13

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.03.15 14:08

@gerard ford (citat):
@duci64 (citat):
Na fasadi iza leđa ovih vojnika su se neki potpisivali,tu bi se moglo svašta naći ,a to je bilo  stražarsko mjesto   broj 2.sa pogledom prema polju i obližnjoj Albanskoj granici.
Kim je bio umiljat pas.
Sada vjerojatno ne,kasarna je sada učilište i vjerojatno nanovo ofarbano. Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.03.15 14:10

@terrra (citat):
@duci64 (citat):
1990 te su bila 3 strazarska mesta. Jedno na kapiji, na ulazu. Drugo na samom donjem kraju kasarne, suprotno od kapije, iza magacina sa hranom i auto parka. Trece strazarsko mesto, ali samo nocu, je bilo na polovini kasarne, do zice, prema Banjistu, gde je slozeno drvo za ogrev.
  82/83 službeni naziv: "Nočni dodatak"
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.03.15 15:25

Meni je ostalo u sjecanju najvise kosarkasko igraliste jer sam tu proveo najvise slobodnog vremena.
Na vrh Go down
terrra
Džomba
Džomba

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   25.03.15 21:11

@ZAGORAC (citat):
@terrra (citat):
@duci64 (citat):
Bas tako! Nocni dodatak od 18h do 06h. To strazarsko mesto su duzila dvojica strazara, koji su se menjali na 2 sata. Ostatak dana su slobodni. Normalno strazarsko mesto podrazumeva 2 sata straze, 4 sata pauze. Hvala Zagorac!
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   26.03.15 1:43

Krug kasarne u Debru 89 god.
Na vrh Go down
ZAGORAC

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   26.03.15 8:03

@terrra (citat):
@ZAGORAC (citat):
@terrra (citat):
@duci64 (citat):
Bas tako! Nocni dodatak od 18h do 06h. To strazarsko mesto su duzila dvojica strazara, koji su se menjali na 2 sata. Ostatak dana su slobodni. Normalno strazarsko mesto podrazumeva 2 sata straze, 4 sata pauze. Hvala Zagorac!
U ta 4 sata pauze spadalo je 2 sata"u pripremi".Poslije 2 sata straže išao si na spavanje ili kakav drugi odmor a 2 sata prije smjene si morao
biti u opremi po PS-u i spreman pomoći onome koji je stražario.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Debar 89/90 Kuhar.   Today at 17:29

Na vrh Go down

Debar 89/90 Kuhar.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Debar 89/90 Kuhar.
» KUVAR - JNA recepti
» Debar 1983.g.