FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1703 Topčider Vojna policija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
ratko
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2013-05-13
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   30.05.13 19:09

Pozdrav VOJNA POLCIJA !

Pokušavam se sjetiti koja sam ja četa bio, čini mi se isto druga, a vidim da se ti bolje sjećaš za sebe pa mi reci jeli ta druga četa bila dolje na kraju kasarne lijevo ispod kuhinje. Znam da se iz spavaone vidio park Košutnjak i Milošev konak u njemu. Odmah desno od spavaona je blizu bila pista, igralište, prepreke. Tamo sam ja bio. Bila je vojna policija i gore iznad kuhinje, po mome sjećanju prva četa. Inače ta nova kuhinja/restoran se otvorila 1987. godine.
Kada si spomenuo Kiš Atilu poznat mi je, nije bio nadređen mome vodu, negdje je ostao u uhu i Luka Kojić kojega ranije netko navodi da je bio u prvoj četi i u trećoj četi uz kapetana Zorana Štrbca zapovjednika moje čete pa me to zbunjuje Question

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   31.05.13 7:38

@ratko (citat):
Pozdrav VOJNA POLCIJA !

Pokušavam se sjetiti koja sam ja četa bio, čini mi se isto druga, a vidim da se ti bolje sjećaš za sebe pa mi reci jeli ta druga četa bila dolje na kraju kasarne lijevo ispod kuhinje. Znam da se iz spavaone vidio park Košutnjak i Milošev konak u njemu. Odmah desno od spavaona je blizu bila pista, igralište, prepreke. Tamo sam ja bio. Bila je vojna policija i gore iznad kuhinje, po mome sjećanju prva četa. Inače ta nova kuhinja/restoran se otvorila 1987. godine.
Kada si spomenuo Kiš Atilu poznat mi je, nije bio nadređen mome vodu, negdje je ostao u uhu i Luka Kojić kojega ranije netko navodi da je bio u prvoj četi i u trećoj četi uz kapetana Zorana Štrbca zapovjednika moje čete pa me to zbunjuje Question

Pozdrav ratko!

Steta da se nisi javio ranije, naime tu sam prosao za 1 Maj pa sam mozda mogao slikati nesto (prolazim tu pri svakoj poseti domovini). Vojska je i dalje tu. U celini je sve isto, ulaz u kasarnu, rampa, prepreke, semafor odmah do kasasarne. Jedino malo veca guzva kod crkvice.
Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   31.05.13 10:45

Hvala SveJug !

Hvala ti na kratkom opisu sadašnjeg stanja Topčidera. Valjda će već netko nešto staviti, nema žurbe (dolaziti ćeš i ti ponovo u domovinu).
Što ako bi te vidjeli da snimaš, priveli bi te na ispitivanje jer bi mislili da špijuniraš, završio bi u Vojnom istražnom zatvoru u Ustaničkoj 29 Very Happy

Pozdrav i tebi u Švedsku !
Na vrh Go down
dr.Strong
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-05-28

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   31.05.13 17:08

vIk Kiš Atila je bio 1979/80 i bio je k-dir za TAB-71 u 1.č
ppor ili por (nisam siguran) Kojić Luka je došao 1979 u 1,četu.
tu su bili jos i kap Miloš Kovačević
zast Cvetković
stvIk Jova Jarić
stv Stojanovski
kIk Milutin Filipović (kasnije moj radni kolega)
kIk Vlado Lizdek
kIk Marković (saobraćajna četa)
kIk u 2.č Arsenijević
k-dant bat maj Petrović
za detaljne inf private

Na vrh Go down
paradiž
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-10-13
Dob : 48
M(j)esto celje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   23.11.13 18:15

pozdrav svima vojnicima.....zani me ako ima ko ovdje na forumu da je služio vojsku na topčideru vp1703 kroz tri kapetan stojanovski ......lep pozdrav dare

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-11-23

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   23.11.13 21:53

Jun 85- Maj 86. VP 1703. Taj sam
Na vrh Go down
paradiž
Gušter
Gušter

M(j)esto celje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   08.12.13 18:34

santa zdravo bops.....zanima me u kojoj si četi bio....dal se sječaš po stepenicama gore iznad kasarne kantine hehe....

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2013-12-21

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   21.12.13 21:13

Kasarna o kojoj pričamo i u kojoj smo proveli puno vremena, danas ne postoji. Sve zgrade su potpuno uništene u NATO bombardovanju Srbije 1999. godine. Ja sam tamo bio 10 godina ranije, od novembra '88 do septembra 89. Pozdrav klasićima!
Na vrh Go down
Raz ue
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   21.12.13 21:18

@SveJug (citat):
@ratko (citat):
Pozdrav VOJNA POLCIJA !

Pokušavam se sjetiti koja sam ja četa bio, čini mi se isto druga, a vidim da se ti bolje sjećaš za sebe pa mi reci jeli ta druga četa bila dolje na kraju kasarne lijevo ispod kuhinje. Znam da se iz spavaone vidio park Košutnjak i Milošev konak u njemu. Odmah  desno od spavaona je blizu bila pista, igralište, prepreke. Tamo sam ja bio. Bila je vojna policija i gore iznad kuhinje, po mome sjećanju prva četa. Inače ta nova kuhinja/restoran se otvorila 1987. godine.
Kada si spomenuo Kiš Atilu poznat mi je, nije bio nadređen mome vodu, negdje je ostao u uhu i Luka Kojić  kojega ranije  netko navodi da je bio u prvoj četi  i u trećoj četi uz kapetana Zorana Štrbca  zapovjednika moje čete pa me to zbunjuje Question

Pozdrav ratko!

Steta da se nisi javio ranije, naime tu sam prosao za 1 Maj pa sam mozda mogao slikati nesto (prolazim tu pri svakoj poseti domovini). Vojska je i dalje tu. U celini je sve isto, ulaz u kasarnu, rampa, prepreke, semafor odmah do kasasarne. Jedino malo veca  guzva kod crkvice.

Objekat je i dalje vojni, vojske odavno nema, a i zgrada bataljona vojne policije već 14 godina ne postoji.... tužno. Ništa nije isto.

Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   22.12.13 22:25

Pozdrav Raz ue !
Hvala na novim informacijama ! Prvi glas mi je da je kasarna bombardirana i uništena, gledao sam na google maps gdje se skoro sve vidi kao cijelo, jedino ne vidim uopće kuhinju koja je bila novi objekt koliko se sjećam i bila je dosta velika. Objekt je vojni bez vojske, pa šta je tamo sada ? Pitam te jer na osnovu tvojih komentara pretpostavljam da si negdje blizu tamo.

Na vrh Go down
Raz ue
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   22.12.13 23:01

Pozdrav Ratko!

Tamo nema ničega. I dalje je to u krugu kasarne, ali mislim da će na kraju sve to prodati. Kuhinja je ostala čitava koliko znam, kasarna je porušena do temelja. Dom Garde i zgrade komande 1. Armije JNA su neostećene. Sve u svemu, ostaju nam samo uspomene.
Na vrh Go down
Pera-Sopot
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 243
Član od : 2013-12-12
Dob : 57
M(j)esto Sopot Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   22.12.13 23:30

Objekti gde je bila policija su sruseni do temelja,takodje i Komanda 1.Armije,kuhinja nije kao ni ostali objekti u krugu kasarne.

Gušter
Gušter

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   22.12.13 23:36

Hvala !

Ja sam pred zgradama 1. armije jedno vrijeme držao stražu, a u domu garde sam bio na jednom koncertu, ne sjećam se povodom čega. Inače poslije obuke da bih izmjegao stražu, džuboks i slične stvari sam se prijavio u VIS (vojni istražni sud) u Ustaničkoj 29 (valjda točan broj) gdje sam bio do kraja vojnog roka. Gdje si ti završio nakon 5 mjeseci i 22 dana ?
Na vrh Go down
Zemo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2009-12-10
Dob : 57
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   13.01.14 22:30

Izgleda da sam zaboravio napisati nešto ukratko o svojoj novembarskoj klasi 1984.
Treča četa. Komandir čete poručnik Miroslav Stojanovski, komandir voda vodnik Stomatović ..?? .....zaboravio sam ime.
Davali stražu kao gušteri u auto parku, čuvali "Tabove" i smrzavali se te zime 84-85.
Zakletvu položili na Voždovcu, "4 juli" čini mise da se kasarna tako zvala.
Stajali kao straža ispred Doma armije dok je Žarko Dančuo pjevao oficirima i komandirima u Domu.
"Odgulili" obuku na lokalitetu --- "PRC"...Evo zadatka....Hajte prisjetite se Klasići i recite šta je to... Question ????..
Mart - obuka u skijanju na Kopaoniku
April - obezbjeđivali pripreme za vojnu paradu na na starom obrenovačkom putu...
Maj - sa velikim olakšanjem dočekali guštere
Dalje----patrole po željezničkoj i autobuskoj stanici...
Tereni..
Pratnja oficirima Beograd-Novi Sad...Beograd-Subotica ......Beograd-Zaječar...itd..
Nagradno 8 dana i dao krv 2 puta, nisam koristio redovno tako da sam izašao decembra 1985, nakon 13 mjeseci.

Na vrh Go down
paradiž
Gušter
Gušter

M(j)esto celje

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   18.01.14 11:30

lep pozdrav svima .....zemo sve je tako što si napisao...kapetan miroslav stojanovski treča četa....dobar čovjek...dole izpod zgrade je bila streljana koju sam dužio od dec 86 pa do dec 87....ja i još trojica vojnika smo bili tada najbolji u gađanju ....staniša se zvao i neki stažo i naš kapetan miroslav zvani stomke smo bili puno puta na takmičenju .....po traženju na ministrstu za odbranu makedonije su mi nekako omogočili da neđemo kapetana stojanovskega pa da popričamo malo ako bog da.....imam pa nemjeru da za godišnji odmor na ljetu vidim topčider i možda se sretnem sa kojim klasičem....ajd tolko za sada ...lep pozdrav svima ovdje gore dare

Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   23.02.14 12:07

@dpuric (citat):
ratko, dobrodosao na forum!
VP 1703 služba 87/88(6 mjesec)....kapetan Kojić Luka i Kiš Atila(zapovjednik voda) salutiranje
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17795
Član od : 2012-10-30
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   01.03.14 5:03

Topčider, klasa august 1984.

Poziv na odsluženje jednog od vojnika

Više na:
http://strazarni-lopov.blogspot.com/2010/10/400-dana-u-beogradu.html

Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: VP 1703   01.04.14 21:48

Pozdrav Sesvete !
Eto ti malo iza mene došao tamo. Ja sam odmah na kraju obuke već od petog mjeseca 87 prešao na vojni istražni sud u Ustaničkoj ulici u Beogradu. Inače za vrijeme moje obuke Kiš Atila je bio vodnik prvom vodu, a ja sam bio drugi. Meni je vodnik bio Stamatović milsim da se zvao Zoran, ali nisam siguran, kapetan mi je bio Zoran Štrbac, niski jedan čovjek. Kapetan je bio ok.
Na vrh Go down
Patak1984
Gušter
Gušter

Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   12.02.15 23:43

Novembar 1984 3 ceta komandir voda Stamatovic Stanimir .pozdrav od mene.
Na vrh Go down
GIDRA LE
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   15.03.15 0:15

@dugi (citat):
pozdrav pripadnicima vojne policije klasa 83/84 vp 1703 . da li neko zna sta je sa oficirima 1 cete kojic luka,strbac zoran,kis atila koji su tada bili u prvoj ceti
Ja sam  aprilac 83, i bio do marta 84, u prvoj četi kod por Kojić Luke, koji  je te god negde sept 83 dobio čin kapetana, u toj prvoj četi su bili i predivni ljudi Zoran Štrbac, Kiš Atila,  a najdivniji je bio upravo  Kojić Luka,  PRAVI OFICIR JNA. Tu je još i bio neki Kurbegović, komandir drugog voda , a jedan od komandira jednog od odeljenja u tom vodu je bio  neki Goran Rajić-o mjemu neću ništa reći. Ja sam SRBIN, a moj najbolji drug i pravi drug je bio MUSLIMAN iz Bos Gračanice. Eh lepog li vremena. Po tom druženju smo bili i poznati u kasarni i otišli istog dana kući 9.marta 84. zahvaljujući Memišu. U  bataljonu je bio  još i čuveni kap Memišević, u to vreme iskren i realan čovek, i još čuveniji KAP ZORAN RANĐELOVIĆ ZVANI ĐŽO.  Komandant Bataljona major Petrović je ubrzo posle toga umro. Mogao bi još mnogo toga, ali samo da se vratim na Kojić Luku. Pre par godina čujem da je u mom mestu, nađem tel i posle par rečenica me prepoznao ko sam. Siti smo se ispričali i isplakali, makar ja.
Jednom rečju  to je LJUDINA.
AKO ME NEKO PREPOZNA - NEK SE JAVI. IZ nadimka može pretpostaviti  ko sam.
Na vrh Go down
GIDRA LE
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   15.03.15 0:20

I zaboravi da napišem , i Kiš Atla je umro, Zoki Štrbac je negde u Bosni,
Puno pozdrava celoj klasi april 83.
Na vrh Go down
ratko
Gušter
Gušter

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   17.03.15 0:16

Hvala na informacijama GIDRA LE, drago mi je da je Zoran Štrbac živ. Inače je on rodom iz sela Piskavice kod Banja Luke, tako je bar govorio koliko se sjećam pa možda je tamo sada. I meni je ostao u sjećanju kao dobar čovjek. Kiš je onda umro dosta mlad, koliko je imao godina kad je umro ako znaš ?
Na vrh Go down
Kovačević
Gušter
Gušter

Član od : 2015-03-17

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   17.03.15 13:51

U VP 1703 bio na službi juli 79 avgust 80 i ponovo april 85 do juli 87
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3107
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   17.03.15 16:22

Kovačević, dobro dosaona forum!
Na vrh Go down
cazinn
Gušter
Gušter

Član od : 2015-04-14
Dob : 44
M(j)esto Cazin

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   14.04.15 20:29

@paradiž (citat):
pozdrav svima vojnicima.....zani me ako ima ko ovdje na forumu da je služio vojsku na topčideru vp1703 kroz tri kapetan stojanovski ......lep pozdrav dare
pozz iz cazina....prva ceta prvi pov prvo odeljenje...1990-1991
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   Today at 10:46

Na vrh Go down

VP 1703 Topčider Vojna policija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Vojna policija