FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP 1703 Topčider Vojna policija

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
cazinn
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-04-14
Dob : 44
M(j)esto Cazin

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   14.04.15 20:39

Veliki pozdrav za sve iz Cazina.Slucajno sam vidio ovaj forum i jako mi je drago da postoji nacin da se neko pronade i kontaktira..Sluzio sam JNA 1990-1991 na Topcideru VP 1703  ..prva četa prvi vod i prvo odeljenje.Komadndir cete Aleksandar Todorovic a kasnije kapetan prve klase  Miroslav Stojanovski..Ako ima neko da je sluzio u periodu 1990-1992 bilo bi mi drago da se javi.Jos jednom pozzdrav za sve.
Na vrh Go down
drugi vod
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-08-17

KomentarNaslov komentara: drugi vod   17.08.15 3:40

vp 17063/1 12/87 do 12/88  ko,andir bataljona novakovic ne znam ime komandir prve cete kapetan luka kojic bili u jos stojan simoski atila kis zoran randjelovic....ima li neko iz te klase neka se javi u pp
Na vrh Go down
bubbson
Gušter
Gušter

Član od : 2016-09-07

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   09.09.16 8:36

Pozdrav drugovima...svojim klasicima jun '89-'90...vidim ima stazo iz Kisove cete...ja sam bio kod porucnika Bore,poslije bio na otkomandi u VIZ-u,vratio se na Topcider nekad u maju '90...zna li neko sta je sa p.porucnikom Adamovicem i st.vodnikom Lalicem...drago mi je da smo tu,kakva su to lijepa vremena bila...
Na vrh Go down
Fenx
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-10-29

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.10.16 18:11

@VOJNA POLICIJA (citat):
Evo mojih sječanja. U novembru 1989 dobijo sam poziv, da odem 17.12.1989 na odsluženje vojnog roka u Kasarnu Moša Pijade-Bileča ŠRO. I tako se oprostim  od roditelja i avijonom od Ljubljane do Dubrovnika 17.12.1989 godine sletim na aerodrom Čilipi od tamo do avtobusne stanice taxijem pa ulazim  za avtobus Dubrovnik-Bileča. Kad izlazim iz autobusa u gradu Bileča, pitam ja sam sebe jel sam ja pogrešio ili me neko gadno zajebo, pa dobro gde to mene šalju u taj jebeni krš. E od tog dana pa do danas sam drug ćovjek drugok kova tesovan po PS-JNA. Tako počinje ta obuka u ŠRO, kažem ja sam sebi "pa nisu nas ni pokolebali a kamo li slomili" 6 mjeseci trči gore dole stavi ZM u zaštitni položaj,...poručnik Milan Božič komadir voda krasan čovjek (baš sam ga sada pronašao preko facebook-a), nakon toga evo ti prekomanda PANČEVO kasarna VP3000, na doobuku za VOJNU POLICIJU nakon mjesec dana, evo opet prekomanda, od nas 30 pitomaca samo ja dobijem prekomanda kasarna Maršala TITA VP 1703/2 TOPČIDER, nikad neču zaboravit vozi me u prekomandu kap.1.klase Miroslav Stojanovski, posli je bio načelnik general štaba u Makedoniji. Evo mene posladnjih 5 meseci vojnog roka na Topčideru komandir čet  bijo je Poručnik KIŠ ATILA 15.12.1990 godine skidam uniformu JNA.  Kad sam došao kuči sledeči dan javim se u obštinskom organu SSNO, ljepo me primu i kažu, da oni trebaju takve ljude i, da imaju za mene več spreman doček šalju me u magacin in kažu, sad obuci uniformu, da vidimo kako ti pristoji in kažu, da od ovog časa pa narednih 30 dana imam vojne vežbe, da ne zaboravim kako se puca sa puške, kako se puzai td...E tad sam ja prvi put razmišljam ili, da pobegnem i vratim se na Topčider ili, da nekog odmah ubijem u tom magacinu... ah jebi ga i do danas sam ostao u vojski...
Samo mi je jedna želja u životu, da posjetim in uđem u tu kasarnu.
Puno pozdrava iz Slovenije  vojničina  

Ako se nevaram sećam te se 89/90 slžio sam u 1703 komandir Miroslav >Stojanovski kapetan prve klase komandir odeljenja mi je bio aktivni starešina rodom iz Bele Crkve Irović
Na vrh Go down
Fenx
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.10.16 18:22

Da li ima neko iz 1703 (PT) decembar 89/90 da je bio kod Miroslava Stojanovskog?
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2742
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   29.10.16 19:09

@drugi vod (citat):
vp 17063/1 12/87 do 12/88  ko,andir bataljona novakovic ne znam ime komandir prve cete kapetan luka kojic bili u jos stojan simoski atila kis zoran randjelovic....ima li neko iz te klase neka se javi u pp

Luka Kojic se penzionisao u cinu pukovnika JNA, zivi u Beogradu.
Mislim da je u penziju otisao iz Sremske Mitrovice- bio je komandant kasarne Bosko Palkovljevic Pinki.Zadnji put sam ga video kao pitomca Vojne Akademije, prije 40 godina.
Inace smo komsije u starom kraju, izuzetna osoba, vrhunski oficir.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   07.11.16 17:51

Uspeo sam da kontaktiram Miroslava Stojanovskog. Ima profil na Fejsku.
Na vrh Go down
Karabajaem
Gušter
Gušter

Član od : 2016-11-21

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   21.11.16 20:08

@zlatangel (citat):
Pozz svima!
Imao sam spisak sa punom adresom svih iz moje cete ali ne mogu si to oprostiti da sam ga izgubio.
Junac 88/89 1703/3 kapetan Miroslav Stojanovski je bio komandir cete,komandir oddeljenja mi je bio mislim da se zvao Jovce iz Resen,a kasnije sam i ja postao komandir oddeljenja,inace sam ja bio Zlatko ali kapetan me zvao {Angele}.
Ako me iko prepozna neka me potrazi na PP ili e-mail.
Pozzz za klasu, i ja sam klasa 88/89 kod Kojića, Simče komandir voda mislim da sam bio prvi vod, zovem se Emir iz BiH, Vlasenica
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP 1703 Topčider Vojna policija   Today at 17:38

Na vrh Go down

VP 1703 Topčider Vojna policija
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Topčider, 1986/87 četa veze VP 4736
» Vojna policija