FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
pluton
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-01-30
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   30.01.15 11:50

K-dir čete, kapetan I klase Karlica Branko, 3.vod k-dir vodnik Koneski Ile, 2.vod k-dir poručnik Miroslav Tubak, 1.vod k-dira se sjećam face ali sam zaboravio ime, isto je bio poručnik.
bio u 3.vodu 3.odelenje desetar Rogić Stipe, sjećam se nekih prezimena; Porča Edin, Vlajsović Kruno iz Kutine, Babić-doktor iz Sarajeva, Župetić Ivan iz Velike Gorice, Šerifovski, Leban iz Slovenije, Milanović Pavle iz Zagreba,desetar Tadić (nećak glumca Ljube Tadića), Todorović iz Čačka, Tatalović iz Partizanske Drežnice, Podnar Bruno, desetar Stefanović iz Loznice, Bunga iz Siska.....
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   30.01.15 12:12

Dobro nam došao pluton cheers
Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   30.01.15 12:27

Hvala, nadam se da će se naći netko iz te generacije, da nakon toliko godina, popričamo. Prošle godine(nakon punih 30 g.) sam došao u Beograd, obišao kasarnu i draga mjesta iz onih vremena (kafić Galerija, Milošev Konak, Skadarliju...).
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   30.01.15 12:45

@pluton (citat):
Hvala, nadam se da će se naći netko iz te generacije, da nakon toliko godina, popričamo. Prošle godine(nakon punih 30 g.) sam došao u Beograd, obišao kasarnu i draga mjesta iz onih vremena (kafić Galerija, Milošev Konak, Skadarliju...).

Bogami nije bas lose za jednog vojnika. Wink

P.S. dobro nam dosao. Smile

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   09.02.15 16:08

Hvala , druže majore. ha ha . sad sam se prisjetio i majora s kojim sam skijao na Kopaoniku `84, ne mogu se sjetiti imena i prezimena ali sve oko sebe je zvao "klaso". Bio je nešto u komandi divizije..
Ha , u vojsku sam išao kao već zaposlen sa jako dobrom plaćom pa nije bio problem, nažalost nekih mjesta danas više nema kao što su Zlatni Papagaj ili moje omiljeno mjesto u ono vrijeme za nedjeljni ručak sa najboljom Karađorđevom šniclom i izvrsnim vinom - restoran Dušanov grad na Terazijama.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   10.02.15 7:39

@pluton (citat):
Hvala , druže majore. ha ha . sad sam se prisjetio i majora s kojim sam skijao na Kopaoniku `84, ne mogu se sjetiti imena i prezimena ali sve oko sebe je zvao "klaso". Bio je nešto u komandi divizije..
Ha , u vojsku sam išao kao već zaposlen sa jako dobrom plaćom pa nije bio problem, nažalost nekih mjesta danas više nema kao što su Zlatni Papagaj ili moje omiljeno mjesto u ono vrijeme za nedjeljni ručak sa najboljom Karađorđevom šniclom i izvrsnim vinom - restoran Dušanov grad na Terazijama.

Bas to sam prosle godine jeo u Milosev konak. Tu prolazim svake godine pri poseti rodnom kraju.

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   10.02.15 10:47

@pluton (citat):

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Milošev konak 2013   10.02.15 12:51

Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Caffe bar Galerija 2013.g.   10.02.15 12:52

Na vrh Go down
pluton
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Dva jelena- Skadarlija 2013.g.   10.02.15 12:53

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije   Today at 2:55

Na vrh Go down

Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Topčider 83/84, VP: 9234/2 1.izviđačka četa, 1.proleterske mehanizovane divizije,1.Armije
» Topčider, 1986/87 četa veze VP 4736
» VP 1703 Topčider Vojna policija
» Kasarna Maršal Tito, Topčider, pozadinski bataljon 1989/90
» VP 4736 Puk veze SSNO Topcider