FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bačka Topola septembar 87/88

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   01.07.13 3:04

@ŠKORA (citat):
pozdrav svima i ja sam proveo godinu dana u ovoj kasarni 2001/2002 vp1599  

ŠKORA, dobro došao na forum!  Very Happy 

Ovaj forum je ipak malo poseban, okuplja bivše pripadnike - JNA!
Tako da se u razgovorima treba ipak oslanjat na taj period.
Na vrh Go down
dmickey69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   31.07.14 13:47

slučajno naleteh na ovaj forum i oduševih se... Very Happy 

znači, sept 87 - sept 88, Bačka Topola, 3 baterija /20d/, kod Ivanovića i Majića...

e sad, predstavljanje po radnom mestu, mislim da će /tada/ vod Bukilić da se seti: bio sam drugih šest meseci kurir kod komandanta Žike Kuvizića.

Obuka je prošla kako-tako, ali tih drugih šest meseci mi je ostalo u divnom sećanju.

Na početku bio sam u i vojnom orkestru, bilo je fino. Hm, imao sam i malo nesporazuma sa Ivanovićem, što se može, "mlado-ludo", kažu Very Happy .Kako je on? Kako je Majić, naravno da sam čuo za tragediju u Danilovgradu. Kao klincima, Majić nam je stvarno bio faca, onako visok, markantan, baš mi žao...

Što se tiče diviziona, komandanti baterija bili su Tomašević, Medić i Ivanović, a komandant diviziona, bio je major...hm, ne mogu sad da se setim...Čuo sam da je Tomašević bio u Krajini, valjda komandant artiljerije ili sl...On je stvarno bio šaljivdžija, dok su Medić i Ivanović bili ozbiljni...

Za klinca od 19g, kome je do juče i kap I kl bio visok čin, prelazak u komandu bio je kao san...
Znači puk+3xppuk /Kuvizić+Andjić, Milinić, Vuković/, (tada) major Djuričić je bio pomoćnik Andjiću. On je posle bio i komandant kasarne? Čini mi se da sam ga video na tv-u...Bezbednjaci, mislim kap Dinić /ili Binić/ i st vodnik Stojičevski. Ovog drugog sam više zapamtio, malo, malo, pa kod mene u kancelariju, kao slučajno..."pa šta ima novo", "šta ovi tvoji rade" i tako...valjda je to tako moralo...

Od vojnika do general-pukovnika je prošlo pored mene, puno toga video, snimio,naučio....Dobrašin Praščević, komandant Novosadskog korpusa, bio je "redovan gost", dok za njegovog zamenika, tada u činu pukovnika, Vladu Trifunovića, po komandi su se čule samo pozitivne priče, da je vojničina i sl. E sad, stvarni rat i sticaj okolnosti, ipak su nesto sasvim drugo...žao mi je, mislim da nije zaslužio da tako prodje....
Bio i Aleksandar Spirkovski, komandant 1. Armijske oblasti, kao i više generala iz Beograda. E, i "na spavanju" mi je više puta bio, mislim da je bio načelnik artiljerije korpusa, pukovnik, stariji, sed, fin, zaboravio sam ime...

Kako su ovi stariji, Kuvizić, Andjić, Milinić, Vuković? Našao sam da net-u da je Andjić bio u Bosni, dobio čin gen-majora...

Eto toliko za ovaj put....

pozdrav
Na vrh Go down
Robert
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2010-06-08

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   25.08.14 22:04

@zastavnik (citat):
Vidim da nas ima više iz Bačke Topole.
Ja nisam u to vreme bio u Bačkoj Topoli, došao sam u januaru 1998. u prekomandu, a tada je već bila druga jedinica, VP 1599.
Očito je ovde reč o VP 9218, koja je rasformirana 1992. godine.
Maj. Stojanović je tada otišao u Zrenjanin u prekomandu i bio tamo komandant lard PVO.
Zast. Zdravković je umro polovinom 90-tih godina. Neko spomenu Silvanu, udala se za vod. Slavova.
Zast. Knežević je umro u januaru 2010. godine

Hoj!

poslije dužeg vremena javljam se opet na forumu.

Mislim, da je  vodnik Mladen imao prezime Djurić ili Đurić. Da li se neko seća toga vodnika. Bio je vezista u komandno izviđački bateriji. 

Pozdrav iz Slovenije.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   25.08.14 22:15

Jeste, Mladen Djuric. Mislim da je bio negdje iz Bosne.

Ako hoces vise informacija, obrati se "zastavniku". Covjek je zajebo Google i wikipediu.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   25.08.14 22:21

Robert, sjecas li se ti kako se (ako je jos bio tu kad si ti sluzio) zvao "Struja"? Mislim da je bio u LAD-u i imao (85-e) cin porucnika. Jel to Tomasevic???
Na vrh Go down
Robert
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2010-06-08

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   28.08.14 20:49

Pera84, 

ne sječam se ja osoba iz LAD-a, više manje se sječam samo onih iz komandno izviđačke baterije, posebno voda veze.

Od svih soboraca sam jednog sreo iz Rijeke i to na Krku, to je bilo davne 89 ili 90 i zatim sam sreo još Slovenaca jednog iz Postojne i jednog iz okoline Celja. 

Sa Kneževićem sam još prićao po telefonu i to je bilo negdje 1990, kasnije više ne. 

To je to. 

Pozdrav.
Na vrh Go down
PREMINGER
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2011-08-31

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   06.10.16 1:40

DRUGOVI VOJNICI I STARJESINE....ZDRAVO!

CESTITAM VAM SVIMA 7.OKTOBAR /DAN ARTILJERIJE/

CESTITKA JE NAMIJENJENA SVIMA KOJI SU IKADA SLUZILI ILI IMALI KOGA KO JE SLUZIO ARTILJEIJU U BACKOJ TOPOLI -PRVENSTVENO / A I OSTALIMA  koji su se osjecali artiljerci/

Pozzz za pera 84, Buki, Struja(Veljo), Seki, Bogdan, Matija, Hristov, Maslesa, maxuz Djuricic, Stojanovic, Majic, Hadzic, Dzebo, Lulic, Kulic, Ivanovic, Ilic, Medarski, Ajdari, Maric, Salomon, Jovanovic,Boskovic, Aleric,....Andjic...., Camdzija, gospoda oficiri i ml.oficiri iz 5920/oprostite mi ne sjecam se prezimena/, doktorima iz GA , gospodi iz  kuhinje i komande,kantine naravno NENA i ANDjA ...gospodi koji su u MOJE VRIJEME radili u pozadinskom odrzavanju i na  V.Ekonomiji....i hvala VAM
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   06.10.16 2:36

@PREMINGER (citat):
DRUGOVI VOJNICI I STARJESINE....ZDRAVO!

CESTITAM VAM SVIMA 7.OKTOBAR /DAN ARTILJERIJE/

CESTITKA JE NAMIJENJENA SVIMA KOJI SU IKADA SLUZILI ILI IMALI KOGA KO JE SLUZIO ARTILJEIJU U BACKOJ TOPOLI -PRVENSTVENO / A I OSTALIMA  koji su se osjecali artiljerci/

Pozzz za pera 84, Buki, Struja(Veljo), Seki, Bogdan, Matija, Hristov, Maslesa, maxuz Djuricic, Stojanovic, Majic, Hadzic, Dzebo, Lulic, Kulic, Ivanovic, Ilic, Medarski, Ajdari, Maric, Salomon, Jovanovic,Boskovic, Aleric,....Andjic...., Camdzija, gospoda oficiri i ml.oficiri iz 5920/oprostite mi ne sjecam se prezimena/, doktorima iz GA , gospodi iz  kuhinje i komande,kantine naravno NENA i ANDjA ...gospodi koji su u MOJE VRIJEME radili u pozadinskom odrzavanju i na  V.Ekonomiji....i hvala VAM
...Komlenac, Vukovic, Reljic, Kuvizic, Hodzic, Milovanovic, Bulatovic, Gebles, Simon J, Simon G, Drkusic, Josic, Djuric, Pupovac, Rutovic, Slavov, Vesna zubarka, Stevo kantina.... "zastavnik" i naravno PREMINGER!

Neka im je laka zemlja, Zdravkovic, Gajic, Knezevic.

salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bačka Topola septembar 87/88   Today at 6:45

Na vrh Go down

Bačka Topola septembar 87/88
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Bačka Topola septembar 86/87
» Bačka Topola septembar 87/88
» KASARNA SINKOVCI LESKOVAC KLASA SEPTEMBAR 1986.
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'
» Bačka Topola 83/84