FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Legendarne kosarkaske petorke.

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 4:43

Kicanovic,Slavnic,Delibasic,Cosic,Dalipagic ili Petrovic,Kukoc,Divac,Radja i Paspalj.Koja je petorka bolja i zasto.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 4102
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 7:46

Druze kuhar,
pravo si osvjezenje za ovaj forum i pun entuziazma, svaka cast! Svakodnevno - nekoliko novih tema.
U ovoj, koliko se ja sjecam iz vremena dok sam pratio sport, Radja i Divac nisu bili u toj petorci...  Solman je bio aktuelniji...
Negdje u to vrijeme, 14-0godisnji Divac je pisao "Zabavniku" i trazio savjet kako da prestane da raste. (Mozda se sjecaju neki drugovi da je imala rubrika "pitanja citalaca" ili slicno).

Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 13:21

Taško mada mislim da je ova mlađa bila bolja
Na vrh Go down
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 13:23

Možda sam malo pristran jer su mi generacija ali sjetim se E.P. u Zagrebu 1989 i zbog onih utakmica mislim da su bili bolji.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 22:52

@PORUCNIK (citat):
Druze kuhar,
pravo si osvjezenje za ovaj forum i pun entuziazma, svaka cast! Svakodnevno - nekoliko novih tema.
U ovoj, koliko se ja sjecam iz vremena dok sam pratio sport, Radja i Divac nisu bili u toj petorci...  Solman je bio aktuelniji...
Negdje u to vrijeme, 14-0godisnji Divac je pisao "Zabavniku" i trazio savjet kako da prestane da raste. (Mozda se sjecaju neki drugovi da je imala rubrika "pitanja citalaca" ili slicno).
Hvala ti na lijepim rijecima,ako mislis na onu prvu petorku naravno da Divac i Radja nisu tu pripadali jer su tad bili djeca oni su prpadali mladjoj generaciji,a Solman jeste pripadao toj staroj generaciji ali ipak ovih pet je tad bilo bolje od njega,pozdrav druze. Basketball
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 23:17

A Ivo Daneu, Rato Tvrdić, Nikola Plećaš, Petar Skansi, Radivoje Korać, Andro Knego. Oćito si ti još mlađahan pa se ne sjećaš "stare garde". Cool

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   06.02.15 23:20

@pukovnik (citat):
A Ivo Daneu, Rato Tvrdić, Nikola Plećaš, Petar Skansi, Radivoje Korać, Andro Knego. Oćito si ti još mlađahan pa se ne sjećaš "stare garde". Cool
Ovih prvih pet sto si nabrojao ok dosta su starija generacija ali Knego tu si malo pobrkao loncice pukovnice. scratch
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4102
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   07.02.15 2:07

@pukovnik (citat):
Po mom misljenju - to su bili pravi sportisi i, iznad svega, pravi ljudi... Baletani na parketu izmedju dva kosa.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   07.02.15 18:04

@Kuhar-Debar. (citat):
Kicanovic,Slavnic,Delibasic,Cosic,Dalipagic ili Petrovic,Kukoc,Divac,Radja i Paspalj.Koja je petorka bolja i zasto.
Kad pogledamo učinak ove dvije petorke onda ova prva je bila uspješnija po osvojenim zlatnim medaljama  na evropskim,svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama.Da se podsjetimo o tim uspjesima:
EVROPSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1973,1975,1977
SVJETSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1970,1978
OLIMPIJSKE IGRE
1 mjesto 1980

Uspjesi ove druge petorke su:
EVROPSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1989,1991
SVJETSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1990
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   07.02.15 23:03

@semsudin (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
Kad pogledamo učinak ove dvije petorke onda ova prva je bila uspješnija po osvojenim zlatnim medaljama  na evropskim,svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama.Da se podsjetimo o tim uspjesima:
EVROPSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1973,1975,1977
SVJETSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1970,1978
OLIMPIJSKE IGRE
1 mjesto 1980

Uspjesi ove druge petorke su:
EVROPSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1989,1991
SVJETSKA PRVENSTVA
1 mjesto 1990
Prva je uspjesnija zbog tog zlata sa OI ali treba imati na umu da ova druga petorka nije imala sansu da se dokaze do kraja a isto tako istaci da prva petorka nije igrala sa profesionalcima iz NBA jer se oni tada nisu ukljucivali u selekciju Sad u to vreme,ja licno nemogu da se odlucim.
Na vrh Go down
familija
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2015-02-02
Dob : 46
M(j)esto LJig

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   12.02.15 23:19

Obe petorke su na svoj nacin najbolje..
Jako je tesko uporediti ih, jer su ovi prvi harali od 73-80, a drugi negde od 88-91..i ko zna dokle bi da se nije desio raspad Juge (kao sto kaze @kuhar-debar)
Kosarka koja se igrala u eri prve petorke je bila bez linije za tri poena, i tada si imao Kicu koji je protivnoicima lomio kicmu sa cuvenim driblingom (koje su kasnije izvodili Bodiroga i jos poneki) Praju koji je imao odraz damasnjih crnih igraca, a takodje i savrsen skok-sut, Cosica koji je bio proto-tip danasnjeg modernog centra (i plej, i asistent i cetvorka i petica)...
A posle si imao Drazen (kos -ubica, nezasit a fantastican u realizaciji, gladan koseva) Divac (ala Cosic, najbolji asistent medju centrima u NBA) Kukoc (najbolji sesti covek NBA , sampionske ekipe Cikaga)....
Dakle prosto receno, svako je u svoje vreme bio Avangarda, mada mi se cini kao i Kuharu, da bi ovi drugi do 2000 pokupili sva odlicja najsjajnije boje (mozda poneko srebro kada ovi preko bare posalju najbolje)...

@semsudine
Ta petorka prva navedena, nije osvojila zlatnu medalju u Slkoveniji 1970 godine...
Uskoro ces moci da pogledas film "Bicemo prvaci sveta" koji govori o tom sampionatu, pa ces videti igrace koji su igrali...
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   12.02.15 23:31

Ja sam osobno obožavao gledati nadigravanja sa Rusima kao tada najvećim rivalima,i posebno sam bio sretan kad bi ih i pobjedili.Volio sam gledati Kičanovića,Delibašića,Slavnića,Dalipagića,Čosića.Nekako su mi bili ekipa kojoj se moglo vjerovati.Bile su kasnije i druge generacije uspješne,dobre...ali eto meni su ovi bili dragi.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   12.02.15 23:48

@familija (citat):

@semsudine
Ta petorka prva navedena, nije osvojila zlatnu medalju u Slkoveniji 1970 godine...
Uskoro ces moci da pogledas film "Bicemo prvaci sveta" koji govori o tom sampionatu, pa ces videti igrace koji su igrali...
Slažem se sa tvojom konstatacijom  da je bila u nekom drugom sastava petorka koja je uzela to prvo zlato  ali je kasnije bila ta petorka koja je bila standardna i uzimala trofeje na EP,SP,I OI.Pozdrav.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   13.02.15 1:07

Ja bih samo dvije stvari volio da su se desile za ove dvije mocne petorke za ove starije da su igrali sa profesionalcima iz NBA a za ovu drugu da se Yuga nije raspala i da su do kraja mogli igrati zajedno,vjecno to ce mi ostati enigma.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Legendarne kosarkaske petorke.   Today at 16:36

Na vrh Go down

Legendarne kosarkaske petorke.
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1