FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 848
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   16.11.15 20:26

U Zadru je bilo mnogo izbora za izlazak, što popiti piće a što za otići i pojesti. Ja potičem iz siromašne porodice i nisam imao uvek novca za te izlaske u smislu sedenja i naručivanja tura pića. Kao pitomac imao sam oskudna novčana sredstva i u tom smislu sam zaostajao za ostalim pitomcima koji su bili bolje stojeći.
Sećam se da je više puta jedan kolega pitomac, inače iz Zagreba je...Vodio me na lignje i to je plaćao..Voleo je lignje a Ja, To do tada nisam nikad jeo, priznajem i dopalo mi se. Bilo mi je malo neugodno ali dečko je uvek to plaćao i nije nikad ništa prigovorio. Bio je jačeg imovnog stanja ali to nije isticao a voleo je moje prisustvo i družili smo se..Da nije njega, nikad ne bi jeo lignje niti znao za njih..
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   16.11.15 22:52

@Sloba1 (citat):
U Zadru je bilo mnogo izbora za izlazak, što popiti piće a što za otići i pojesti. Ja potičem iz siromašne porodice i nisam imao uvek novca za te izlaske u smislu sedenja i naručivanja tura pića. Kao pitomac imao sam oskudna novčana sredstva i u tom smislu sam zaostajao za ostalim pitomcima koji su bili bolje stojeći.
Sećam se da je više puta jedan kolega pitomac, inače iz Zagreba je...Vodio me na lignje i to je plaćao..Voleo je lignje a Ja, To do tada nisam nikad jeo, priznajem i dopalo mi se. Bilo mi je malo neugodno ali dečko je uvek to plaćao i nije nikad ništa prigovorio. Bio je jačeg imovnog stanja ali to nije isticao a voleo je moje prisustvo i družili smo se..Da nije njega, nikad ne bi jeo lignje niti znao za njih..
Vojnik-pitomac nikad nema dovoljno novca. To je nesto sto se podrazumijeva, mada je bilo uizuzetaka. Pitomci VA KoV, koje je milicija slala na skolovanje (nisu postojale policijske akademije) su primali platu, doduse, nesto umanjenu, ali su bili lovatori u odnosu na nas ostale. Imalo je i onih iz imucnih porodica. Jednog smo zezali da mu cijelo selo salje dzeparac, koliko je dobijao. Ja sam uvijek bio od onih koji nemaju dovoljno. Ma koliko dobio, nije trajalo duze od deset dana.

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   21.11.15 10:22

@PORUCNIK (citat):
Citat :
...   ...   ...
Vojnik-pitomac nikad nema dovoljno novca. To je nesto sto se podrazumijeva, mada je bilo uizuzetaka. Pitomci VA KoV, koje je milicija slala na skolovanje (nisu postojale policijske akademije) su primali platu, doduse, nesto umanjenu, ali su bili lovatori u odnosu na nas ostale. Imalo je i onih iz imucnih porodica. Jednog smo zezali da mu cijelo selo salje dzeparac, koliko je dobijao. Ja sam uvijek bio od onih koji nemaju dovoljno. Ma koliko dobio, nije trajalo duze od deset dana.
Mislim da su i oni koji su dolazili u akademiju iz trupe kao vodnici dobivali platu po činu, umesto standardne pitomačke plate.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   21.11.15 10:27

@zastavnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
Citat :
...   ...   ...
Mislim da su i oni koji su dolazili u akademiju iz trupe kao vodnici dobivali platu po činu, umesto standardne pitomačke plate.
Oni su bili A klasa, njihovo skolovanje je krace trajalo. I meni se cini da su primali platu, ali nisam bio siguran. Dok pitomci iz Alzira su od plate isli u Francusku da kupe auto u fabrici

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18511
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   10.12.15 14:37

Pula, kod slastičarnice Odisej, 70-te...

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   13.12.15 11:01

@Stanko1 (citat):
U Prizrenu 1973./1974. nije bila neka raskoš od izbora lokacija, ali je bilo nekoliko lokala gdje se provodilo vrijeme pri izlasku u grad. Većina vojnika je išla u kavanu ''Bistrica'' (koja je bila službeno zabranjena vojnicima, ali to nitko nije šljivio) gdje je bila živa narodnjačka muzika. Ja sam s društvom uglavnom išao u hotel ''Teranda'' gdje se moglo dobro pojesti po izboru, a novokomponirane narodnjake ionako nisam baš obožavao.
U pamćenju mi je ostala i slastičarna ''Jagoda'' gdje sam išao na takozvane bombice (čokoladni kolač okruglog oblika), a mislim da se jedna zvala ''Šadrvan'' ili tako nekako.
Ja sam u grad išao prvenstveno zbog toga da se najedem poštene i raznovrsne hrane, jer mi je bilo na vrh glave bivoljeg gulaša, kuhanih kobasica i kojekakvih galofaka (kada je bio grah/pasulj, razumljivo, bio je praznik).
Dakako da je prijalo i malo šetnje gradom, ali se uglavnom sjedilo, pijuckalo i prezalogajilo. S domaćim ljudima se nismo baš družili, a zapanjilo me kada sam čuo i vidio da na korzu Albanci šeću po jednoj strani ulice, a Srbi i Crnogorci po drugoj. Tada mi to nije išlo u glavu i bilo mi je čudno.

Poslastičara "Jagoda", jedna od najboljih u gradu.Vlasnici su bili goranci i pravili izvrsne kolače. Very Happy. Sredinom devedesetih su prodali lokal i 
otišli u "beli svet".
cheers
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   Today at 21:14

Na vrh Go down

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
» NAJBOLJI RESTORANI
» Najlepsi Grad Ex Yu
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne