FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
sego
Desetar
Desetar

Broj komentara : 292
Član od : 2010-09-22
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   17.09.12 16:04

@Matrix (citat):
Sego,gdje si ovo tamanio,uf Laughing
Gorane jedan plus i od mene a ja ću napisati malo kasnije naše izlaske koji su bili gori nego kad sam bio kući - ubitačni po želudac lol!

Kod kuma, moja i njegova obitelj, prijatelji, uglavnom 5-6 muških su ovo skoro sami pojeli, žene i djeca nešto malo.
Iako smo mi uz vatru potrošili dvije kile kruha dok smo "toćali", pa malo zalili i tako to, a šta ću ti pričati, znaš i sam kako to ide...
Na vrh Go down
gomboss
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-09-24

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   25.09.12 13:19

Svake treče sedmice molio sam za odlazak u grad in prenočište i ja pičio kuči. Od kuče do kasarne imao sam 40 minuta. Ujutro u nedelju se javio i uzeo novu dozvolu i opet kuči. Razz

Inače u Varaždinu sam najradije izlazio na picu u piceriju Maraton. Isto su je i vozili u kasarnu. Bila je vrlo dobra in imala dobru cjenu.

Sad mi pomalo žao, što nisam bolje upoznao Varaždin, ali uvjek kad idem na more, idem kroz taj lepi grad.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   31.10.12 1:26

Banjalucka pivnica, toceno Nektar pivo i svinjska kolenica (bolja i od cuvenih bosanskih cevapa). Smile
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   31.10.12 16:45

@gomboss (citat):
Svake treče sedmice molio sam za odlazak u grad in prenočište i ja pičio kuči. Od kuče do kasarne imao sam 40 minuta. Ujutro u nedelju se javio i uzeo novu dozvolu i opet kuči.  Razz

Inače u Varaždinu sam najradije izlazio na picu u piceriju Maraton. Isto su je i vozili u kasarnu. Bila je vrlo dobra in imala dobru cjenu.

Sad mi pomalo žao, što nisam bolje upoznao Varaždin, ali uvjek kad idem na more, idem kroz taj lepi grad.

Općinski vojnik.....blago tebi!!!

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   01.11.12 11:06

Dok sam bio na obuci grupno na ručak i piće, zatim obavezno slastičarna i onda smo se razdvajali. Išli smo u "lov" na cure, po dvojica u grupi (moja ratna taktika) I love you U prekomandi najčešće na jedno pićence sa momcima iz voda a onda najradije sam. Znao sam već u koje lokale vojska rijetko zalazi i najčešće sam tamo boravio. Rijetko se dešavalo da izađem iz nekog lokala a da nisam bio počašćen pićem od strane civila. Tako je to bilo u Banja Luci sredinom osamdesetih drunken

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.11.12 6:26

Cevapi su svuda bili odlicni, ponajbolji naravno u Zanatskom centru, ali ja sam preferirao burek, i to ne klasicni burek nego onaj poput pite savijace, u Zanatskom centru je bila buregdzinica u kojoj su pravili razne savijace, pravi delikates su bile savijace sa tresnjama, to niko osim moje ekipe nije jeo, a mi smo se njima davili, rasturali smo ih, do besvesti bi ih jeli da nadoknadimo citavu nedelju gladovanja u kasarni. Osoblje bi nam ih obezbedilo u dovoljnim kolicinama, znali su ljudi da smo nas trojica - cetvorica Banacana redovne musterije za te pite. Laughing Na Boriku je bila dobra picerija, samo cak i za ono sretno vreme kada se imalo dovoljno novca su im cene bile prevelike.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.11.12 7:29

@obradovic (citat):
Slavonski Brod 1985/86 lep i miran grad,stanovnistvo prijateljski raspolozeno prema pripadnicima JNA /za razliku o Nsa/Mnogo kafica ulazak dozvoljen /Nis kafici,privatne kafane pa cak i dom omladine zabranjena mesta/   Za  vojsku pravilo svuda prodji u kafic Narcis i Devetku dodji. To su bila  omiljena mesta za izlazak.Popijes pet piva i brisi nazad

Sto se tice mesta za izlaske Nis je bio pravo razocaranje, u vecinu solidnijih kafica je vojsci bio zabranjen ulazak, a i ako bi se "greskom" uslo u neki bili bi vojnici opomenuti da ga napuste inace bi bila pozivana vojna policija da intervenise. Ubila me sramota pred drugarima koji nisu bili iz Srbije, jer vladalo je uvrezeno misljenje da u Srbiji narod voli vojsku, medjutim niski ugostitelji su nazalost to demantovali. Naravno u svakom gradu su postojala mesta na kojima je vojska bila nepozeljna, ali u Nisu je tih mesta bilo previse, da ne poveruje covek koliko. Doduse ja sam bio staza i niko mi nigde nije pravio probleme, ulazio sam svuda gde sam hteo i bio sam posluzivan kao i civili. Ne znam da li i dalje postoji "Tramvaj", 91. je to bilo fensi mestasce, preuredjen stari vagon, vrlo popularan kafe restorancic, tamo sam isao na vocne kupove i sokice, stalno je bila guzva, cekalo se za mesto u tom vagonu. Niski hoteli su bili dobar izbor za izlaske, mislim tu na one sa zivom muzikom, ali trebalo je imati love za takav provod. Secam se nekog hotelskog restorana u kome je svirao romski orkestar, prvo vece cim sam stigao u prekomandu u Nis tokom trazenja nove kasarne sam sa kolegom zabasao u taj restoran, onako sa svom opremom koju smo nosili iz Banja Luke, i dobro smo se isprangijali uz muziku. Bilo je to onih dana nakon devetomartovskih demonstracija u Beogradu, pa nikom valjda nije bilo neobicno sto vojnici idu ulicama sa kompletnom opremom koju duze, roknuli smo sve te mamudije - vrece, ranceve i ostale andromolje ispod stola i udri brigu na veselje uz vesele Cigane, jedva smo nekako potrefili Crveni Krst posle nekoliko sati nocnog lutanja po tom delu grada. Sve u svemu Nis je bio sranje za vojsku, grad pun vojaka koji su malo gde smeli da privire, nevidjena bruka, negacija tradicionalnog srpskog gostoprimstva i privrzenosti narodnoj vojsci.

Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.11.12 7:43

Aj da ne ispadne da uopstavam no moram da napomenem da su Slovenci svuda imali nos za dobar provod, pogotovo za krkanluk (najvazniji nama vazda gladnim soldzerima). Very Happy Bar sam ja stekao takav utisak - tamo gde bi video vojnika rodom iz dezele komotno sam mogao da upadam, to mesto nije moglo da ne valja, nikada zmajceki nisu omanuli, uvek bi se prvi stvorili u najboljim lokalima. Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   09.01.13 14:38

Kao "cata" i kurir komandanta kasarne, stalna propustnica ( od 00 do 24 cas) tako da sam isao/dolazio,po potrebi. Very Happy

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   09.01.13 22:32

U grad sam izlazio prema financijskim mogućnostima. Nisam imao stalnu dozvolu kao kolege-stažisti po drugim kasarnama ali kad sam izlazio dobivao sam dozvolu do 24°°. Dozvola u biti nije bila problem, dobijao sam je svaki put kada sam tražio ali kao što rekoh financije Sad Ipak sam, u odnosu na prosječnog vojnika, dosta često izlazio u grad i imao tu prednost da sam cijeli vojni rok proveo u istom gradu, tako da sam znao gdje treba zalaziti Wink

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   09.01.13 23:18

Ako nisam imao obaveza u kasarni, mogao sam vani svaki dan bez posebne najave i dozvole. Kad sam bio pri parama to sam maksimalno koristio i obično bih još poveo nekoga sa sobom.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.01.13 10:33

Posto sam redovno primao novac od oca i od cure iz Svedske i imao stalnu propustnicu odlazio sam u malo finije restorane. Nekako sam radje davao novac na dobro jelo nego na nesto drugo. Umesto Osijeckog piva (za koje tvdim da je isto tako los kao bivse Pancevacko) radje sam pio vino.
Dosta cesto sam isao i da gledam fudbalske utakmice kada je NK Osijek igrao. Poznavao sam i neke vojne policajce iz Bijele i uvek su me pustili da udjem bez karte ( u dosta slucajeva su to radili i drugim vojnicima).
Imam lepe dozivljaje iz Osijeka i rado ih se secam.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.02.13 16:52

Bio je u NIsu preko puta pozorista neki kafe u koji sam voleo da odem na djus votku, mirna atmosfera, dobra muzika, da se covek sakrije tamo i iskulira par sati, da zaboravi gde je. Very Happy Sasvim suprotno od burnih izlazaka u Banja Luci. Mada neki su u Banja Luci imali u steku civilna odela i u pravom smislu reci su divljali, bolji su im bili izlasci nego kod kuce, diskaci prepuni cura, niko ih ne poznaje, bilo je "zivela sloboda". Laughing I bolja je bila klopa u Banja Luci nego u Nisu, burek i cevapi su zakon za pljeskavice. Laughing
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   13.03.13 16:44

Sluzeci vojni rok u Prokuplju obisao sam sve lokale koji su postojali osim jednog za koji su govorili da je za vojsku zabranjen.To mjesto je bio Hisar-stara tvrdjava u kojem je bio restoran moderno uredjen.Jedne subote ja i moja dva drugara klasica jos iz LJubljane odakle smo dosli u prekomandu odlucili smo otici na to mjesto pa sta bude da bude.Inace taj Hisar se nalazi na uzvisenju iznad grada oko 2 kilometra udaljen.Kad smo tu usli iznenadili smo se jer je tu bilo naroda puno svecano obuceni tj.bila je svadba i muzika i trubaci i sav dekor koji ide uz to.Htjeli smo odmah izici medjutim konobar je rekao da smo dobrodosli i uveo nas u jednu manju prostoriju da jedemo sta hocemo i da se poslije mozemo pridruziti u sali ostalim gostima.Sto smo i ucinili.Bio je to dozivljaj ko iz bajke i stvarno nam je bilo lijepo.Ne znam zasto je postojala zabrana ako je tu bilo sve okej.Moguce da je tu neko prijasnjih godina od vojske pravio probleme pa je za to bila zabrana.Bilo mi je ugodno u tom gradu i nosim lijepe uspomene iz tog vremena.Bilo je to ljeto 87.Pozdrav.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   14.03.13 18:42

Svaki moj izlazak je bio vesel i došao sam nazad točno u minutu do krajnjeg roka,naravno da smo se ujutro u 5 dizali teške glave ali se izdržalo,mladi i ludi..

Gligor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 74
Član od : 2013-03-13
Dob : 102

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 20:42

U Bijeljini, blizu kasarne bio je restoran Cetvrti kvart. E to mi je uvijek bila prva stanica. Drzao ga je neki zastavnik u penziji sa porodicom. Imali su fenomenalne svinjske koljenice, dobro raskuvane, pa uz to ide salata od rotkvice i pivo toceno u krigli od litra. E nakon te pripreme mozes da pijes sta pozelis po drugim kaficima i ne mozes da se napijes.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 20:52

Nama su branili da idemo u neke gostione,zapravo smjeli smo samo u hotel i dom JNA.Ali mi smo svejedno odlazili u domaće restoranćiće,i moram priznati da smo jeli izvrsno,posebno se sjećam Šarskog sira-ovčjeg,prava delicija.nemogu zaboravit klasića iz Beograda, Nenada Pećenovića,koji bi uvijek smazo 50 čevapa i popio 5 jupija.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 21:07

Cini mi se da je i u Bijeljini bilo zabranjeno par problematicnih mjesta ali tamo svakako ne bih ni isao. A u kom gradu si sluzio?
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 21:17

Uroševac 81/82,bilo je problema,demonstracije i sl.Mislim da su gostioničari znali gdje vojska smije pa su u tim mjestima posluživali splačine,a i nije nešto kad je u restoranu samo vojska.Ko da si u trpezariji u kasarni.Još i sad kad putujem probam birat domačinske restorančiće sa specijalitetima kraja.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 21:22

Naravno, sad razumijem, gadno je bilo tamo gdje stanovnistvo ne voli vojsku. Mada mi to nikad nece biti jasno, ako ne volis instituciju ili drzavu sta ti je kriv momak koji je tu po obavezi kao sto si i sam bio.
U Bijeljini je bio drugi slucaj. A za domace restorancice se slazem. Nista bolje od dobrog, domacinskog restorana.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   15.03.13 21:26

Mislim čak da nije bio problem zbog domaćih ljudi,to je bila kao neka predostrožnost da bi ako bi.
Pisao sam mi smo svejedno zalazili i u mojem službovanju nije bilo problema.

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   22.06.13 18:09

Grad u kojem sam proveo neki 9 mjeseci po dolasku u prekomandu iz LJubljane se zove Prokuplje i nalazi se nekih 20 km od Nisa u pravcu prema Kosovu.Kasarna se je zvala po nekom heroju  po dizanju ustanka iz 41 a Ratko Pavlovic Cicko.Kasarna se nalazi na jednom uzvisenju udaljena oko 3 km od grada na putu za NIS.U grad se je islo pjesice ili autobusima koji naidju iz pravca Nisa i koji su stajali i na mjestima gdje nije stanica i pokupe vojnike sto je za pohvaliti.U sjecanju mi je ostalo da je svako vece negdje od 17 uvece pocinjalo korzo tj.izlazak omladine u setnju i trajalo do kasno u noc tako da ako nisi imao para da sjedis po kafanama mogao si se zabaviti sa tim korziranjem i upoznavanjem cura koje su da kazem  na vojnika gledale sa ushicenjem i bilo je dosta tih ljubavi gdje si mogao vidjeti da setaju zajedno drzeci se za ruke vojnik i cura
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   22.06.13 19:33

Nakon 4 ipo mjeseca poštene obuke ne znam i ne pamtim dan da nismo bili vani ali večinom preko žice.Sreća da smo bili uigrana i složna ekipa a za financije smo se uvijek snalazili.Kad nemam ja ima on ili onaj treći ili četvrti.Kad se sjetim tih krivina i gledanja kroz prste pojedinih oficira bili smo za dugoročni zatvor.Ipak sve te naše izlaske opravdavali smo sa odličnim znanjem i ponašanjem mladih vojnika koje smo obučavali ali ne i gazili.To je i bila poanta plusa kod oficira ali i kod mlade vojske.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   16.07.13 0:03

Dobar rucak u gradu i jos ako je to specijalitet tog kraja e moras to probati.Slusajuci u spavaoni jednog naseg druga makedonca kako je jeo u gradu u nekom restoranu neke specijalitete sa rostilja a zovu se ,VEŠALICE,a ima i GRAVCE NA TAVCE pa ko sta voli.Otisli smo nas trojica klasica u taj restoran i nismo se pokajali jer pamtim te ,VEŠALICE,kao nesto jako dobro.Da objasnim da je taj specijalitet nešto slično RAŽNJIĆIMA ali se ipak razlikuje jer ima različitog mesa nabodenog na tim klipama duplo većim od čačkalica uz prilog neki žuti sir domaći.GRAVČE NA TAVČE sam jeo druge prilike  i nije loše a to je neki krupni grah pržit a ne kuhan sa nekim odreskom se servira i salata uz to.Sjećam se kao da je to juče bilo a ne u ljeto 87 u gradu Prokuplje južna Srbija.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   16.07.13 13:59

@semsudin (citat):
Dobar rucak u gradu i jos ako je to specijalitet tog kraja e moras to probati.Slusajuci u spavaoni jednog naseg druga makedonca kako je jeo u gradu u nekom restoranu neke specijalitete sa rostilja a zovu se ,VEŠALICE,a ima i GRAVCE NA TAVCE pa ko sta voli.Otisli smo nas trojica klasica u taj restoran i nismo se pokajali jer pamtim te ,VEŠALICE,kao nesto jako dobro.Da objasnim da je taj specijalitet nešto slično RAŽNJIĆIMA ali se ipak razlikuje jer ima različitog mesa nabodenog na tim klipama duplo većim od čačkalica uz prilog neki žuti sir domaći. GRAVČE NA TAVČE sam jeo druge prilike  i nije loše a to je neki krupni grah pržit a ne kuhan sa nekim odreskom se servira i salata uz to.Sjećam se kao da je to juče bilo a ne u ljeto 87 u gradu Prokuplje južna Srbija.

Gravče na tavče je bilo i u recepturi JNA - zvao se pasulj prebranac.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   Today at 1:12

Na vrh Go down

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
» NAJBOLJI RESTORANI
» Najlepsi Grad Ex Yu
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne