FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Мане
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-05-27
Dob : 45
M(j)esto Београд

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   01.06.14 18:12

Да Горане било је непријатно тамо бити војник...чудно је тобило,служим својој земљи 
Дао заклетву а нисам "добро дошао"..а Илирска Бистрица има два споменика палим борцима НОБа "Хриб Свободе" висок 8м. и један у паркићу...и две масовне гробнице (убијеним немачким војницима),једна је била на црним пољанама ...
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   01.06.14 23:39

Izgleda da nismo svi bili na istoj talasnoj duzini. Very Happy
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   04.06.14 14:50

@Мане (citat):
Да Горане било је непријатно тамо бити војник...чудно је тобило,служим својој земљи 
Дао заклетву а нисам "добро дошао"..а Илирска Бистрица има два споменика палим борцима НОБа "Хриб Свободе" висок 8м. и један у паркићу...и две масовне гробнице (убијеним немачким војницима),једна је била на црним пољанама ...

Slažem se samo donekle... kada je vojska bila u gradu Bistričani su se držali podalje. Ipak imam razumevanja i za stanovnike Ilirske Bistrice, u tom gradu je bilo više vojnika nego stanovnika - a i vojnika je bilo svakakvih. Ne mogu reći da sam doživeo neku neprijatnost, da mi je neko rekao ružnu reč. Inače Ilirska Bistrica, zapravo brdo iznad nje, je prirodno utvrđenje i tu se nemačka vojska sa svojim domaćim saradnicima držala i nakon kapitulacije 9. maja 1945, jer su se nadali da će do njih prve stići angloameričke trupe iz Italije.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18474
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   07.06.14 17:41

@Rodic Zeljko (citat):
Prvo nam je bilo prosetati gradom nedelja posle rucka, kad zive duse nema u gradu. U vojnoj knjizici obavezno je pisalo gde se ne sme ići, kupati u rekama, jezerima i moru...

Ako je zabrana od sanitetskog majora, je li zbog sigurnosnih ili zdravstvenih razloga?

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   08.06.14 19:20

Kafana 'Poslednja šansa' na Tašmajdanu.
Sada je restoran 'Šansa'...
Nešto je usamljen ovaj stažista...

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   08.06.14 21:01

U vreme JNA ova kafana se punila vrlo kasno, radila je cele noci, tako da nije bila retkost da preko dana bude (polu)prazna
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   08.06.14 21:51

Max, sad si me naveo na razmisljanje... kakva je bila popunjenost kafana, basti i restorana u doba mog sluzenja JNA...

Tamo odakle sam dosao u JNA, skoro sve kafane u sirem centru su uvek bile pune, narocito u radno vreme Smile.

Maribor je bio industrijski grad, dosta ljudi je radilo u fabrikama; izgleda da njima nije bilo do opustanja i kafenisanja tokom nedelje. Radnim danima smo u ugostiteljskim objektima vidjali jedan do dva popunjena stola (govorim o danima koji nisu sreda i vikend, izlazni dani u JNA).

U takve prazne i gluve kafane nam se nije ni ulazilo; nismo imali neku veliku zelju za picem, zeleli smo malo da posedimo i pored nekog drugog naroda koji nije SMB, i podsetimo se malo na guzvu na kojoj smo navikli u civilstvu.
Zato smo radije isli u neke kafice, narocito onaj ispod mosta
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4102
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   29.03.15 3:25

Umjesto na ovoj, svoja iskustva cu napisati na temi "srednje vojne skole".
Izvinjavam se moderatoru!

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   29.03.15 3:56

Karlovac.
Hm, ne znam je li ovo mjesto bilo (omiljeno) za izlazak vojnika...

Na vrh Go down
Darex
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2015-02-09
Dob : 47
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   09.05.15 23:15

Bez obzira na to da li su mesta za izlazak bila atraktivna ili ne, mora se priznati da je sam čin izlaska iz kruga kasarne predstavljao neobično zadovoljstvo. U tome i jeste bio čar.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   11.05.15 17:18

E, ovo je bio provod za starješine...  Smile
Dom JNA Pula.

Na vrh Go down
oggy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2015-03-24
M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   12.05.15 9:49

Joj, izlazak u grad...! Izvan kasarne! Na obuci u Somboru samo tri puta bio u gradu...
A nakon prekomande u Banovce, kad se to malo uhodalo, ako nisam bio na straži, svaki vikend sam išao van. Najčešće u Staru Pazovu, naravno, jer je pet-šest kilometara od položaja, a malo-malo smo se znali "zaletjeti" u Beograd. I onda tamo udri: prvo piće odmah na Zelenom Vencu, bila je nekakva birtijetina, gdje smo obavezno ušli... pa onda malo na Slaviju, pa lijevo-desno i na kraju dobrano podnapiti i siti, kući u Banovce... I još bi, kad bi nas pokupili kojekakve, stali opet u Pazovi u nekoj burekdžinici, da si umorni vojnici uzmu masni burek za spavanje... hehehe
Na vrh Go down
Brkakougar
Džomba
Džomba

Broj komentara : 118
Član od : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   12.05.15 10:45

Kafici u manjim mestima gde je bilo vojske slobodno se moze reci da su bas od izlazaka vojnika imali dobre prihode, konkretno u Dugom Selu tri kafica jedna picerija i jedna cevabdzinica su ziveli od vojnika.
Na vrh Go down
Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 14:56

@oggy (citat):
Joj, izlazak u grad...! Izvan kasarne! Na obuci u Somboru samo tri puta bio u gradu...
A nakon prekomande u Banovce, kad se to malo uhodalo, ako nisam bio na straži, svaki vikend sam išao van. Najčešće u Staru Pazovu, naravno, jer je pet-šest kilometara od položaja, a malo-malo smo se znali "zaletjeti" u Beograd. I onda tamo udri: prvo piće odmah na Zelenom Vencu, bila je nekakva birtijetina, gdje smo obavezno ušli... pa onda malo na Slaviju, pa lijevo-desno i na kraju dobrano podnapiti i siti, kući u Banovce... I još bi, kad bi nas pokupili kojekakve, stali opet u Pazovi u nekoj burekdžinici, da si umorni vojnici uzmu masni burek za spavanje... hehehe

Ovo ispada kako da niste bili vojnici JNA, nego neka raspojasana vojska bez manira. To ne prilici pravom vojniku. Ko da ste dosli da se provodite a ne da sluzite. Kako kazu, spram sveca i tropar.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 17:08

@Srdjan Radovanov (citat):

Ovo ispada kako da niste bili vojnici JNA, nego neka raspojasana vojska bez manira. To ne prilici pravom vojniku. Ko da ste dosli da se provodite a ne da sluzite. Kako kazu, spram sveca i tropar.

Ajde sinovac ne morališi, pa šta je drugo moglo da se desi vojniku JNA, nego cilj teme da prođe vreme, pogotovo na prostorima-terenu koje je opisao naš član "oggy"

Ej momak, SREM je tooooooooo (i po malo prestonica) Laughing

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 17:15

East&West (citat):

Ajde sinovac ne morališi, pa šta je drugo moglo da se desi vojniku JNA, nego cilj teme da prođe vreme, pogotovo na prostorima-terenu koje je opisao naš član "oggy"

Ej momak, SREM je tooooooooo (i po malo prestonica) Laughing

Moguće da morališem, samo sam naučenm da pođem od sebe, ja sam imao sam za sebe cilj da učim, radim, i za vreme spavanja sam učio, pravila razna, PS, itd.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 17:41

....i za vreme spavanja sam učio, pravila razna, PS, itd.

pionir

....pravila razna, PS, itd.

Ja ovo sad učim.  Laughing

Već neko vrijeme mi je na radnom stolu PS iz JNA (1985.), pa tko mi dođe i to vidi, češka se po glavi....  Laughing
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 17:49

Kada vec oggy spomenu Zeleni Venac. Tu se nalazio legendarni restoran Beli Grad koji se zatvarao samo na sat vremena, da se pociste podovi i izbace pijanci koji ne mogu da sami hodaju. Laughing

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 20:45

Moguće da morališem, samo sam naučenm da pođem od sebe, ja sam imao sam za sebe cilj da učim, radim, i za vreme spavanja sam učio, pravila razna, PS, itd.

Srđane  pozdravljam ja tvoj naćin razmišljanja, takođe uvažavam i tvoj  stav ali kao stav manjine, ipak da postavimo pitanje: Koliko je vojnika za vreme služenja vojnog roka  u JNA, u mestu služenja posetilo neki muzej u gradu, neku znamenitost, pozorište............u opšte nešto što je poznato kao znamenitost toga kraja-regiona. Pod uslovom da ih starešine nisu potovarile u Dajčeve, u najboljem slučaju u buseve i po naređenju odvele.  Wink

Ogroman broj vojnika, takođe i sterešina svoje služenje i svoju službu u JNA (verujem i u kasnijim vojskama) u glavnom vezuju za neku dobru kafanu, dobru klopu.......... kao što je i naziv teme u kojoj pišemo.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 20:59

East&West (citat):

Srđane  pozdravljam ja tvoj naćin razmišljanja, takođe uvažavam i tvoj  stav ali kao stav manjine, ipak da postavimo pitanje: Koliko je vojnika za vreme služenja vojnog roka  u JNA, u mestu služenja posetilo neki muzej u gradu, neku znamenitost, pozorište............u opšte nešto što je poznato kao znamenitost toga kraja-regiona. Pod uslovom da ih starešine nisu potovarile u Dajčeve, u najboljem slučaju u buseve i po naređenju odvele.  Wink

Ogroman broj vojnika, takođe i sterešina svoje služenje i svoju službu u JNA (verujem i u kasnijim vojskama) u glavnom vezuju za neku dobru kafanu, dobru klopu.......... kao što je i naziv teme u kojoj pišemo.
I ja sam tako radio u ŠRO. Uglavnom smo išli u neki minijaturan restoran na poluostrvu na "škampe na buzaru" njamu njamu 
i sada mi pocure ... od sećanja na dobar ukus. Kako je bilo zimsko vreme nov77 - apr78 to su cene bile mnogo niže i
nama pristupačne u odnosu na maj78 -sep78, kada smo ga zaobilazili.
Kada sam 80' u feb došao na kurs tek sam tada obišao muzej ...  Embarassed

East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 20:59

Ovako je počelo pre 55 godina lol! lol!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 21:01

East&West (citat):

Ovako je počelo pre  55 godina lol! lol!
Tako mali a već bio pametan i zna gde treba da skrene ...  bounce

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 21:08

@013gonzo (citat):
East&West (citat):

I ja sam tako radio u ŠRO. Uglavnom smo išli u neki minijaturan restoran na poluostrvu na "škampe na buzaru" njamu njamu 
i sada mi pocure ... od sećanja na dobar ukus. Kako je bilo zimsko vreme nov77 - apr78 to su cene bile mnogo niže i
nama pristupačne u odnosu na maj78 -sep78, kada smo ga zaobilazili.
Kada sam 80' u feb došao na kurs tek sam tada obišao muzej ...  Embarassed

Već sam pisao negde o mojim izlascima u grad i kući, nisam bio rad za tim, izašao sam neki put, ali uvek sam išao zbog druga jako dobrog, inače sam ne bih išao, i priznajem nisam otišao u muzej, bio sam u centru tih gradova, prošetao, i popio koje piće. Ja sam voleo svoj Ves i radio sam to sa preteranom voljom i žarom, nekada mi je, priznajem, usfalila nedeljom oko podne stomaklija koja čašica, ali nikakav problem. Ja sam čak predlagao da se organizovano i pod obavezno oformi neki plan poseta kulturnih sadržaja, ali sad kad o ovome pričam, ispada da sam ja neki Bog zna kakav, dobar i šta ti ja znam, ali nije tako, samo neka normala po meni. Nikada nisam imao stomaka da vojnik stane u prvu birtiju i napije neprimereno, da se tetura, i sramoti uniformu, starešine svoje, kasarnu, vojsku sveukupno, ma koja bila vojska, vojnici pravi čestiti su kolege ma koje zemlje bili, a sa nečasnim vojnikom makar mi iz ulice bio, nemogu biti kolega, niti bilo šta.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   18.08.15 21:13

@013gonzo (citat):
East&West (citat):

Ovako je počelo pre  55 godina lol! lol!
Tako mali a već bio pametan i zna gde treba da skrene ...  bounce

Moja majka je kriva, ali joj ne zameram, na protiv. Prošle godine, nekoliko meseci pre nego što nas je napustila komentarisali smo ovu sliku.
Crkva je preko puta, vrtić i škola takođe preko puta, ali malo u desno.

Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 512
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   26.08.15 18:27

U Prizrenu 1973./1974. nije bila neka raskoš od izbora lokacija, ali je bilo nekoliko lokala gdje se provodilo vrijeme pri izlasku u grad. Većina vojnika je išla u kavanu ''Bistrica'' (koja je bila službeno zabranjena vojnicima, ali to nitko nije šljivio) gdje je bila živa narodnjačka muzika. Ja sam s društvom uglavnom išao u hotel ''Teranda'' gdje se moglo dobro pojesti po izboru, a novokomponirane narodnjake ionako nisam baš obožavao.
U pamćenju mi je ostala i slastičarna ''Jagoda'' gdje sam išao na takozvane bombice (čokoladni kolač okruglog oblika), a mislim da se jedna zvala ''Šadrvan'' ili tako nekako.
Ja sam u grad išao prvenstveno zbog toga da se najedem poštene i raznovrsne hrane, jer mi je bilo na vrh glave bivoljeg gulaša, kuhanih kobasica i kojekakvih galofaka (kada je bio grah/pasulj, razumljivo, bio je praznik).
Dakako da je prijalo i malo šetnje gradom, ali se uglavnom sjedilo, pijuckalo i prezalogajilo. S domaćim ljudima se nismo baš družili, a zapanjilo me kada sam čuo i vidio da na korzu Albanci šeću po jednoj strani ulice, a Srbi i Crnogorci po drugoj. Tada mi to nije išlo u glavu i bilo mi je čudno.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće   Today at 20:38

Na vrh Go down

Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Izlazak u grad, dobar provod, dobar ručak ili dobro piće
» NAJBOLJI RESTORANI
» Najlepsi Grad Ex Yu
» Muzil - Pula, VP 1159/97
» Vojni objekti - strogo čuvane tajne