FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Nikšić VP 6523 izviđači

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   25.09.14 11:30

@vargas (citat):
Stazio, misliš na ovaj puškomitraljez? Na slici s lijeva na desno stoje Čerimović Dane iz Vranja, Purić Dragan i Šakanović Esad. Kempo čući.

Interesantno, "nas" dpuric?  Smile

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   25.09.14 11:37

@SveJug (citat):
@vargas (citat):
Stazio, misliš na ovaj puškomitraljez? Na slici s lijeva na desno stoje Čerimović Dane iz Vranja, Purić Dragan i Šakanović Esad. Kempo čući.

Interesantno, "nas" dpuric?  Smile

A da je on taj već bi se javio....kaj ne vidiš da on drži pištolj u ruci.....a ne mitraljez lol! lol! lol!

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   25.09.14 22:19

Obratite pažnju gdje je služio dpurić.
Na vrh Go down
seno86
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-07-08

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   08.07.15 18:53

pozdrav za vas momci...ima li iko iz klase 89. maj...1. ceta...2. vod. Agusi Isa komandir...Dragan Nikolic desetar, pitomac je bio iz Sarajeva, mislim da se zvao Momcilo ( nisam siguran )...tu si bili i Klepo Zijad, Pusonja Zoran, Enes Kacar iz Glamoca...ajde ako ima neko neka se javi...

Moj otac je bio u ovoj kasarnoj 86 godine a služio je sa Zijadom Klepom,mislim samo u drugoj jedinici. Ja sam puno mlađi od vas i sviđa mi se vaš forum. Ali htio bih da ti pomognem da dođeš do Zijada ako ništa da ga pozoveš da se čujete telefonom. Lično ga dobro poznajem.
Na vrh Go down
seno86
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2015-07-08

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   08.07.15 18:53

pozdrav za vas momci...ima li iko iz klase 89. maj...1. ceta...2. vod. Agusi Isa komandir...Dragan Nikolic desetar, pitomac je bio iz Sarajeva, mislim da se zvao Momcilo ( nisam siguran )...tu si bili i Klepo Zijad, Pusonja Zoran, Enes Kacar iz Glamoca...ajde ako ima neko neka se javi...

Moj otac je bio u ovoj kasarnoj 86 godine a služio je sa Zijadom Klepom,mislim samo u drugoj jedinici. Ja sam puno mlađi od vas i sviđa mi se vaš forum. Ali htio bih da ti pomognem da dođeš do Zijada ako ništa da ga pozoveš da se čujete telefonom. Lično ga dobro poznajem.
Na vrh Go down
pile
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-11-17
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   17.11.15 22:16

Pozdrav svim bivšim izviđačima kao i vojnicima Nikšičke kasarne.
Služio sam od septembra 86 do 87. Vrlo često se sjetim tih dana. Nakon služenja nekako su me više obuzimala sječanja na loše trenutke iz tog vremena. Kako vrijeme prolazi, ta su  sječanja  izblijedila, a isplivala su ona pozitivna. Mogu reći da se danas ipak rado prisjetim dragih ljudi koji su obilježili moje vojničke dane u Nikšiću.

Dolaskom na služenje vojnog roka, dodjeljen sam u 3. četu , 3. vod kod . Nakon jesensko/zimske obuke, (naravno i nezaboravnog logorovanja u dubokom snjegu na -20, gdje sam "zaradio" išijas koji mi je ostao za uspomenu), dodijeljen sam u izviđački vod. Ostali kolege otišli su uglavnom na granicu.
Došavši u izviđački vod, uslijedila je zimska obuka u Kolašinu, brojna logorovanja u okolici Nikšića, ljetna obuka u Baru.
Zanimljivo je da sam jedno logorovanje preskočio radi saniranja parketa u spavaonici izviđačkog voda.

Iz  izviđačkog voda moje generacije, osim poručnika Lazovića, sječam se još Nebojše iz Zagreba, Mede iz Čabra, jednog strašnog lika iz Zenice, Aleša iz Jesenica a uz pomoć ovog foruma možda se javi i još netko.
Joe jednom pozdrav svima.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   17.11.15 23:11

Dobro nam stigao.  Cool

Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-01-31
Dob : 47
M(j)esto Tolmin

KomentarNaslov komentara: ha,Nakić Ivan mi je bio desetar.   26.11.15 21:20

@antote (citat):
moje odelenje

Jesenković Kenan (Rogatica)
Borković Luka (Kukujevci)
Selman Jasmin (?)
Logarušić Serafin - Čelo (Slavonski Brod)
Panđžo Stjepan (Lovas)
Nakić Ivan (Piroćanac)
Zrnić Marinko (Zen'ca)
Krsmanović Stanko (Požega)
Horvat Drago (Maribor)

Pozdrav
Na vrh Go down
https://www.facebook.com/silvo.leban?ref=tn_tnmn
DejanVPlana
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-28

KomentarNaslov komentara: 6523/9 klasa novebarska 1984 - septembra 1985   28.10.16 23:11

Eto da se i ja priključim staroj klapi. Najpre pozdrav svima koji bejahu u Nikšiću
Služio sam novembarsku klasu 1984. do 1. septembra 1985 (uključujući skraćenje) zapravo došao sam 4. novembra 1984. bio sam  6523/9 treća četa mitraljeseki vod. komandir čete kap. Jovanović Mile sa kojim sam i dan danas u kontaktu. Odavno se penzionisao i završio karijeru kao pukovnik.
Sa nekolicinom sam ostvario ponovne kontakte i bilo bi dobro kad eto našao još starih prijatelja sa kojima sam delio zadnju cigaru, i naravno Nikšićko pivo u ogormnim količinima.
Pročitah prve dve stranice i sve komentare pa ću nešto kasnije pročitati i sve ostale kako bi eventualno našao ili već mene neki moji klasići ili klasa pre i posle mene.
Da nastavim o sebi rekoh bio sam u početku nišandžija mitraljeskog odeljenja u to vreme komandir III voda bio je staža neki Jovanovski koji je naravno obuku završio u Bileći odakle je isto tako došao i kap. Mile Jovanović i postao komandit čete. nešto kasnije četni vezista se skinuo i ja posle kraće obuke u vodu veze postadoh četni vezista a povremeno sam menja i ćatu inače mog klasića Krnjajić Milana čini mise da je bio iz Gline u Hrvatskoj. U to vreme komandiri vodova su bili u trećoj četi stariji prvog voda vodnik Šaljaj, pratećeg poručnik Tomović i ne mogu da se setim drugog voda ime oficira ali već možda neko je i napisao ovde. Sve u svemu lepo beše.
Nadam se da su još neki forumaši aktivni pošto je odavno prošlo od prvog i zadnjeg posta.
Uskoro se javljam kad pročitam sve detaljno pa i ja dodam još nešto čega se setim
Pozdrav svima iz Velike Plane

DejanVPlana: komentar modifikovan dana: 28.10.16 23:12; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ispravka naslova)
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   28.10.16 23:21

DejanVPlana, dobro dosao na forum
Na vrh Go down
DEKI202
Gušter
Gušter

Član od : 2016-10-29

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   29.10.16 8:45

Pozdrav svima, stigao u Nikšić 16. septembra, odslužio rok nakon obuke kao ćata 3. čete, ili četni starešina. Kapetan prve klase Mile Jovanović, bio mi je komandir čete, voda Stefanović Dragan, poručnik tada, Petak Dražen, Šaljaj Đoko, Vodnik Abramović, to su bili oficiri u 3. četi... Kapetan prve klase Dragan Milosavljević bio je komandant bataljona a brigade p.puk Radoman Radović. Sećam se Aleksića, Vujića, Šestovića, Perovića Blaže i Pekija intendanta, neko reče kupus e taj... onda Mrdak je bio, Poručnik Radisavljević baš ga neki dan nađoh na FB, i mnogu drugi. Sa dobrim drugarima iz kasarne sam i dalje preko FB u kontaktu a nikako ne mogu da dodjem do Ozrena Divića, zagrebačkog prijatelja, bili smo super tokom obuke posle je otišao na granicu u prekomandu, pa verovatno na fakultet i dalje na Zapad... ako ovo neko vidi neka mu kaže ili napiše ovde par reči o njemu ako ga lično zna. Desetari su mi bili Alija Iz Janje kod bijeljine, mislim Jašarovski ili Šabanovski, i Boro Stjepanović iz N. Sada. pozdrav svima posebno mom imenjaku iz Plane koji me ovde na forum i doveo.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   Today at 12:32

Na vrh Go down

Nikšić VP 6523 izviđači
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Nikšić VP 6523/7
» Naše uspomene iz izviđača