FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Nikšić VP 6523 izviđači

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
LJUSA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-08-17

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   18.08.13 23:56

@rotten (citat):
@almin (citat):
pozdrav za vas momci...ima li iko iz klase 89. maj...1. ceta...2. vod. Agusi Isa komandir...Dragan Nikolic desetar, pitomac je bio iz Sarajeva, mislim da se zvao Momcilo ( nisam siguran )...tu si bili i Klepo Zijad, Pusonja Zoran, Enes Kacar iz Glamoca...ajde ako ima neko neka se javi...

poz

Ja sam januarac 1989. godine, bio sam prva četa prvi vod, spavaona do tebe, bio sam desetar.
Pozdrav

Na vrh Go down
đurdan601
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-09-14

KomentarNaslov komentara: NIKŠIĆ VP 6523   18.09.13 16:01

Slučajno sam naletio na ovaj forum i kao mnogi drugi prisjetio sam se mojih tri mjeseca u Nikšiću.
Nisam neki yugonostalgičar,ali me ovaj forum malo zaintrigirao.U kasarnu 13.jul sam stigao u ponoć
15.5.1988.Raspoređen sam u drugu četu,prvi vod,kod poručnika Shale,a komadant mi je bio kapetan
Vujić.Odmah su me šokirali jer sam raspoređen u mitraljesko odjeljenje kao pomoćnik nišan VPđije,a pošto
sam imao 62 kg znate kako mi je bilo nositi postolje 53-ke.Komadant kasarne je bio potpukovnik Rado-
man Radović i ko je tada služio zna kakva je to gromada od čovjeka bila.Izadnji dan.Eto tolikomao sam s njim susret pred
četom koji sam dobro zapamtio.Prolazio sam pored čete s kolegom i pošao u kantinu i naletjeli smo na
jednog majora i pozdravili ga.Već smo ga .prošli kad  zaćusmo STANI VOJNIĆE.Pitao me šta imam u
torbi,a ja odgovorim pribor za brijanje.On otvori torbu a u njoj walkman i kasete pošto nisam slušao
narodnu muziku.Uto iz čete izađe potpukovnik i pita šta je bilo i major mu objasni da mi je našao  ne-
dopuštene stvari.Ljudi moji kako je on vikao.Onako ogroman unio mi se u facu i počeo me rasturati.
Sva vojska oko mene je zanjemila,a ja sam ostao bez aparata i još mi je obećao da će se on lično
pobrinuti da ga dobijem zadnji dan vojnog roka.Što je bilo s walkmenom ispričaću nekom drugom prilikom
ali nisam na njega čekao zadnji dan.Eto toliko za sada i pozdrav.ŽIVJELO NIKŠIČKO

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   03.10.13 13:42

Na vrh Go down
Evidenticar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2013-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   07.12.13 19:18

Da vas sve pozdravim.
Bio sam u AIV januarska klasa 83,ima li neki klasic
Na vrh Go down
Evidenticar
Gušter
Gušter

Član od : 2013-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   09.12.13 17:09

Januar 83,dolazak u Niksic u pratnji brata jer su svi mislili da cu da pobegnem,u Kraljevu upoznam tipa koji isto ide u Niksic,Sibin ispostavilo se da smo 14 meseci ostali u istom odeljenju,silazimo s voza i pravo na sisanje pa u kafanu,onda odemo u bioskop da odgledamo film..sve ono sto vojska radi kad ode u grad,ja jos razmisljam da li da hvatam maglu i bezim,nisam mogao da zamislim da budem zicom opasan 14 meseci i da nekoga pitam da u grad odem,stignemo tako pred kapiju,na kapiji Boja,kasnije cu da saznam da je izvidjac,e sad posle pozdravljanja sa bratom sprovodi nas dezurni od kapije do vojnickog kluba i zanimljivo je da se nikada nisam setio dela tog puta,izbrisalo se iz secanja,dolazimo u klub i kapetan Kamidzoras rasporedjuje,vidim jedan stari vojnik upiljio u mene gleda me,ja se okrecem gde da se poobijem prvi dan,kad ta dzomba stade ispred mene natuko kapu na obrve i kaze sta je picko doso si,ja se okrecem da ga ne maznem i proklinjem sebe sto ne produzi za dubrovnik pa za italiju..zaglavicu apsu ovde mislim.uhvati me onaj i za ruku i taman da ga puknem vidim Proda moj skolski drug..padne grljenje i ljubljenje,i pita me on imas katanac,sta ce mi katanac jebote,pa za kasetu..jebes kasetu i katance,ma nemam odakle mi i Proda se izgubi i donese mi katanac pita jel si rasporedjen kazem da nisam i pitam kako je kaze u prvoj ceti lose u drugoj lud porucnik a u trecoj ne primaju gustere..mislim se naebo sam...ode on negde u medjuvremenu ja dobih raspored za izvidjace i Sibin isto i odvedose me tamo u spavaonicu.Srete me neki desetar i predstavi se ja sam desetar tvoj novi Kuric Adis rekoh brate ti si mi jedini,kaze ajde sad na veceru..e to nikada necu da zaboravim,rekoh nisam gladan kaze moras da ides..ulazimo u kuhinju,onu staru barice neke na betonskom podu,stajem u red sa desetarom,kuvari dele,i zapamtio sam neke kazane na drva,sedamo za stolove zelene sa zelenim klupama neki corbuljak u plasticnim cinijama,a ja kasikom brljam,glumim da jedem i odjednom nesto pljusnu u ciniju,pogledam prema tavanici,golubovi sede na gredama i kake ..onako pticije..a ja jos mislim da sanjam i da cu se probudim uskoro..trze me desetar rece da idemo da zaduzimo i uniformu.Odosmo i na kupanje Tamo bio Proda glavni kaze prodji samo hladna je voda,zaduzim uniformu i posto sam se vec u gradu sisao Krempi brica, nije hteo da sisa rekoh mu il do glave ili nikako,kaze nesme do glave.Dodjemo u spavaonicu,sa satorskim krilom i uniformom pokazase mi kasetu i krevet ja gledam u onu kasetu,kako da spakujem sve to tamo,okrenem se prema dzombama i rekoh im momci uzimajte sa ove gomile sta vam treba ovo nema sanse da stane,smeh se prolomi i samo Bahtiri pridje da uzme carape,smotase ga i nedadose mu da dira i naredise mu da mi spakuje kasetu..i za divno cudo spakovase..eto prvi dan u vojsci u izvidjacima...

Na vrh Go down
ŠOKAC
Gušter
Gušter

Član od : 2013-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   22.12.13 14:28

oktobarska 83
nisam baš siguran ali mislim da sam biou 3 četi otuko cijelu obuku kod kapetana Smajlovića  u pratećem vodu poručnika Tomoviča ime mu je bilo Radenko  navodno se u ono vrijeme bavio boksom tako nam je pričao koliko se sječam tada je komandant kasarne bio major Josip Lijić mogao bi napisati roman o tih 5 mjeseci obuke a o ostatku služenja  još 3
sjećam se cepanja straže na Kapinom polju jednom je padala kiša 6 dana i 5 noći neprestano kao iz kabla što kažu  ugrijati se nemožeš niti osušiti a iz šinjela curi ko iz slavine klopa je bila čista nula a i takove nije bilo dosta pa smo nas 2.3 išli iza kuhinje po kruh i pekli ga na peći malo masti i soli i u glavnom na taj način zatomljivli glad  jako loše iskustvo što se tiče prehrane  ma uglavnom roman bi mogao napisati
Na vrh Go down
sane
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-02

KomentarNaslov komentara: vp 6523   02.02.14 23:00

d.vece.
pozdrav svima a posebna zahvalnost ljudima koji su ovo organizovali i vode.
Sluzio sam avgust 85/86 bio u prvoj brdskoj kod Sloma(bestrzajac) a od Januara 86e u domu armije u gradu.
jako bi se obradovao da mi se javi neki klasic.
Pozdrav svim dobrim ljudima.
Na vrh Go down
antote
Džomba
Džomba

Broj komentara : 115
Član od : 2009-05-03
Dob : 50
M(j)esto SLO

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   04.05.14 11:53

Pozdrav sane!
Bio izviđač od avgusta do avgusta. Jedan od zadataka bio je i obezbeđivanje doma JNA (npr. za priredbe povodom 22.decembra, za novo godinu isl.
Vrlo dobro se sečam i por. Slome.
Na vrh Go down
sane
Gušter
Gušter

Član od : 2014-02-02

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   09.08.14 15:42

Pozdrav i tebi druze i sve najbolje u zivotu ti zelim.!!!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   09.08.14 21:21

Klasići ste bili, dajte malo pojedinsti....kaj se sramite!!!!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-08-18

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   18.08.14 14:38

Evo još jedan, ne izviđać nego vezista, iz iste zgrade. Oktobarska klasa 1982. Sve je počelo na "štelngi"-jedva sam pregovorio oficira, da neču u ŠRO, da bi radije u mornarico. Kad dobijem Nikšić, mislio sam da mi se srušio svet. Čak se i otac zabrinuo a na kraju sam otišao u Crnu Goru. U kasarni me prvo pitaju koji sam rod-kažem mornarica signalni, a oficir na to:"e, vojniče, nema sada više zajebancije". Srečom su me poslali među veziste. Prve dane preživjeli smo sakupljajući zelje i ležanjem na toplom novembarskom suncu. Negdje krajem januara 83 ispraznili su kasarnu za pokaznu vežbu na Kosanici za GŠ. Malo smo trčali, kopali po snjegu, na kraju so odlučili da nema dovoljno snjega i završili vežbu. Pred pokret sa Matjažem pijemo pivo u lokalnom dučanu, trošimo zadnje pare, kad baš nas pozove da brzo pokupimo opremu i naoružanje i javimo se kod majora ?? Strpaju nas u kampanjolu i voze nas u pravcu Plevlje. Mi dobro pijani tražimo, da nam kaže gdje nas vode, a oni, saznačete.. Jedva ih pregovorimo da stanu, jer je bilo puno piva u nama. Najzad stignemo u kasarno u Plevlji, gladni, žedni, srečom sam našao druga iz srednje škole. Saznamo, da idemo učit nikšićku djecu skijat na Žabljak. Za nekolko dana sa autobusom opet preko Tare na Žabljak, gdje smo naišli na trečeg "učitelja" Istoka i onda je krenuo nezaboravan provod na skijanju. Kako smo samo bili nesrećni, kad nismo smeli sa djecom u Nikšić, a mi ostali još mjesec dana učeći padobrance iz Niša. Kasnije je došla na tjedan dana i moja sadašnja žena te sestra. Posle malih zapetljaja u Gorskom oku, mi opet autobusom prema Nikšiću. I opet na dvije nedelje skijanja na Šavnik. U kasarnu smo se vratili tek krajem marta, meni tako završila obuka(koje u stvari nije ni bilo) i dodelili me 1. četi, a moja drugara Dugi i Šeki "zadužila" 2. i 3. četu. Narednih šest meseci proveli smo u dugačkim razgovorima, bežanjima preko žice u grad, pražnjenjem hektolitra Nikšičkog(kasnije u novoj kantini), uništavanju klope u Onogoštu, odličnim džigericama u lokalnim restoranima. Uf, jel se siječate kako smo u kantini gušterima pokazivali kako pijemo samo "pokvareno" Nikšićko, sa napisom "Nišičko pi.ko"?!
Meni je najteže bilo na kraju. Bez pravih obaveza, bez posla, provodeći dane u "bravari", tamo negdje iza brda, znam, da sam imao prosjek od 8 piva dnevno, a kuči sam stigao sa najmanje kilograma - ma kakav pivski trbuh?!
Imena sam uglavnom sve zaboravio, al bi bio veoma sretan, da me netko podseti na naše oficire. Od pomenutih se sečam majora Lijića, Bukija, Lazovića, naravno lepotana Macavare, potpukovnika iz pozadine. Možda bi uz koju fotografiju bilo sečanja još više. Idem ih potražit..

Aleš
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   18.08.14 20:51

Jura dobrodošao na forum cheers 
Kad počneš pisati uz malu pomoč kolega podsjetit češ se ti još toga Very Happy .Samo naprijed

Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   11.09.14 23:47

Pozdrav svima!Slučajno nadjoh ovaj forum,pa počela da naviru sećanja...Klasa januar 1986.,prva četa-kč strašni Slomo Marinko,drugi vod-kv Aguši Isa,mitraljesko odeljenje,drugi nišandžija m53...Obuka zlo i naopako,ali mladost i drugarstvo sve pobedjuje,posle 4 meseca i desetak marševa,terena i gadjanja na Kunovu i blizu Šavnika prekomanda na karaulu Korita-kdir por Pavićević Zoran.
Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3427
Član od : 2012-02-13
Dob : 53

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   12.09.14 7:47

Pozdrav i tebi branko ruma, dobro nam došao  cheers
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   12.09.14 22:40

Pozdravljam sve Nikšićane, osobno nisam bio tamo, ali je bio moj stariji brat Nevenko i to 1984. godine. Pošto je ova tema o izviđačima "najaktivnija" od svih u Nikšiću postavljat ću ovdje njegove slike koje je donio iz Nikšića, možda se netko prepozna, ili zna nekog sa slika. Ne mogu naći njegov adresar iz vojske, negdje sam ga zametnuo, jer bih onda uz ime imao i od kuda je koji vojnik. Za početakslika njegovog voda sa obuke. Brat mi stoji i zaokružen je.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   12.09.14 22:44

Poleđina prethodne slike sa imenima vojnika.

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 0:02

Pozdrav Vargas, brat ti je bio najkrupniji u vodu, 100% su mu dali mitraljez. Very Happy
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 10:09

@vargas (citat):

Kempo,legenda Laughing

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 15:49

Stazio, misliš na ovaj puškomitraljez? Na slici s lijeva na desno stoje Čerimović Dane iz Vranja, Purić Dragan i Šakanović Esad. Kempo čući.

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 16:05

Obratite pažnju na Šakanovića kako drži pušku, ko da drži tamburicu. To je bratova posluga, pomočnik i donosilac. Brat nosi mitraljeski rap, a nišanđije PMa se lako prepoznalo među vojskom. Nišanđija nije morao biti i najveći vojnik, moj pomočnik nišanđije u Peći je bio skoro 10 centimetara viši od mene i imao je oko 100 kila, ali izdavalo nas je što smo imali masne bluze i nogavice na desnoj strani hlača. U rapu smo imali ulja i drnča više nego cijeli vod zajedno.

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 16:08

Kape su im za jedan broj bile prevelike??? inače lepi dečki nema kaj!!!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 16:22

Ve se vidi zakaj je Kempo očelavil.Prevelika kapa pojela mu lasi Laughing

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   13.09.14 16:29

lol!

Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2014-08-22
Dob : 47
M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   24.09.14 20:04

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2014-08-22
Dob : 47
M(j)esto Bos. Otoka

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   24.09.14 20:09

@krajišnik (citat):
na ovoj slici drugi vod prve čete agua isa i kapetana aleksić radovana majska klasa 88/89 u nikšiću sledeći vojnici:admir fetić ben atila toni martinjaš tihomir čupić radu zoran aljić semsudin brkić meho nikola karač isić senad idrugi koliko se sećam imena ako ima ko da pozna neko dopiše pozzzz cheers
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Nikšić VP 6523 izviđači   Today at 9:34

Na vrh Go down

Nikšić VP 6523 izviđači
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Nikšić VP 6523 izviđači
» Nikšić VP 6523/7
» Naše uspomene iz izviđača