FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
djurap
Gušter
Gušter

Broj komentara : 40
Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   16.02.15 12:30

Pozdrav svim granicarima. bio sam na Karauli 7.5  Serazin Robert, Veliki Dol Granicni odsek Sezana  od januara  do kraja septembra 87. na netu ne mogu naci ni jedan podatak o toj karauli . komandir karaule je bio Slovenac  lutman zdenko  lik koga sam upamtio  bas PO NICEMU DOBROM. bilo bi mi drago da mi se javi neko ko je sluzio vojni rok tamo  da razmenimo utiske.  pogotovo bi se obradovao nekoj slici kako sada  izgleda ako postoji mislim da secam skoro svih koji su bili samnom na karauli.
svako dobro djuro.
Na vrh Go down
titovveles
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-02-11

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   16.02.15 23:52

Zdr. Ja samsluzio u komandi u Sezani ali januar  septembar  88
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   17.02.15 15:58

@titovveles (citat):
Zdr. Ja samsluzio u komandi u Sezani ali januar  septembar  88
poz lik drago mi je da se neko javio.
 poz djuro.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   22.02.15 0:00

Zastavnik LUTMAN ZDENKO je kasnije polagao za potporucnika i postao oficir bezbednosti u granicnom odseku Sezana. Jos za vreme JNA je bio dousnik i saradnik slovenacker drzavne bezbednosti, tj. IZDAJNIK.

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   22.02.15 1:08

u moje vrema lutman je bio stariji vodnik prve klase.pricalo se da su ga degradirali sa cina zastavnika.
grebao se da ponovo vrati cin.dupe nam je pomerao.
nije zasluzio da mu prezime pisem sa velikim slovom
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   22.02.15 1:44

nasao sam popis karaula mog granicnog odseka Sezana.

64. granični bataljon - granični odsek Sežana

karaula Nova vas
karaula Klariči
karaula Goranjsko
karaula Blok Gorjansko
karaula Veliki Dol
karaula Repentabor
karaula Orlek
karaula Lipica
karaula Vrhpolje
karaula Krvavi Potok
karaula Beka
karaula Kastelec
karaula Osp
karaula Plavje
karaula Božiči
karaula Škofije
karaula Hrvatini
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

Broj komentara : 38
Član od : 2015-01-28
M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Karaula Veliki Dol   22.02.15 17:53

Karaula Veliki Dol.
Pa puno jo je zarasla šuma.
Malo me arhitektura spominja na "moju" karaulu, kdje sam ja služijo ali na supronom kraju nekadašnje zajedničke države. Betonski stolovi još stoje. Vse je otvoreno itd. Prošle godine je još bila rampa.
Imam sliku stanja, stavit ču jo gore malo za sječanje. Znam područje lepog dela tih karaula, lepo je iči sa biciklom po tim prostorima.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   22.02.15 18:32

@pinz710m (citat):
Karaula Veliki Dol.
Pa puno jo je zarasla šuma.
Malo me arhitektura spominja na "moju" karaulu, kdje sam ja služijo ali na supronom kraju nekadašnje zajedničke države. Betonski stolovi još stoje. Vse je otvoreno itd. Prošle godine je još bila rampa.
Imam sliku stanja, stavit ču jo gore malo za sječanje. Znam područje lepog dela tih karaula, lepo je iči sa biciklom po tim
poz prinz 710m . bas mi je drago  sto si se javio . sa nestrpljenjem cekam fotke karaule.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Veliki Dol   23.02.15 19:39

Nadam se da prepoznaješ, stanje mislim da pre dve godine leti.
Mozda imam još nešto.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   23.02.15 22:33

Druze pinz710m...za sliku karaule Veliki dol, koja nam je nedostajala, imas od mene jedan Plus.

Kada opet budes kolesario, da ne ides besposlen, zamolio bih te da prodjes pored karaula u tvojoj granicnoj oblasti, a cije nam slike nedostaju ili ih ne mozemo iskopati po netu, ili je general u rezervi Kemo Specijalac bio lenj pa prespavao dnevnu svetlost i slikao ih po noci Smile

Na primer: Medana, Vipolze, Hum... u obzir dolaze i slike karaula, kao i onoga sto je sad umesto njih na tom mestu.

Naravno, pozeljne su i fotografije koje nedostaju u oblasti Sezana.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   24.02.15 20:53

poz pinz 710m zahvaljujem se na fotografijama.jako sam se obradovao  .zao mi je sto karaula nije u funkcji kao neke renovirane kao planinarski domovi ,dom radioamatera pa ima cak i jedna kazino. verovatno sto je ova bogu iza nogu daleko od  puta i civilizacije  sve okolo samo suma a vidi se samo nebo.  podseca me na film o trnovoj ruzici koliko je zarasla.vidi se na levom cosku od stepenica da je skinuta tabla. tu je pisalo  KARAVLA SPANSKEGA BORCA  SERAZIN ROBERT koliko se secam. iza tog zida je bilo kupatilo .ako nadjes jos koju fotku postavi!
voleo bi da  imam priliku da ti se za to  nekad oduzim u pivu.
svako dobro djuro.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   27.02.15 19:26

Hvala. Pa stavit ču po neku sliku, pa kako vidim u glavnom su sve gore na internetu, bar iz oblasti Sežana. A one, Hum, Vipolže neznam, tamo redko kada idem. Možda, Za tog španskog borca nisam nikada čuo, moram da proverim, bio sa ž ILI z. Dokle vam bio rajon? Puno karaula raspalo se, najprvo ide krov, posle sve ostalo, šteta. Pa može za pivo ali kdje? Pozdrav.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   27.02.15 21:24

@pinz710m (citat):
Hvala. Pa stavit ču po neku sliku, pa kako vidim u glavnom su sve gore na internetu, bar iz oblasti Sežana. A one, Hum, Vipolže neznam, tamo redko kada idem. Možda, Za tog španskog borca nisam nikada čuo, moram da proverim, bio sa ž ILI z. Dokle vam bio rajon? Puno karaula raspalo se, najprvo ide krov, posle sve ostalo, šteta. Pa može za pivo ali kdje? Pozdrav.
pinz 710m legendo konacno si javljas. te dve slike su stvarno moje karaule veliki dol i cekam jos neku fotku ako imas sa nekog drugog ugla. a to SPANSKEGA BORCA SERAZIN ROBERT  to je u moje vreme stajala tabla na kojoj je to pisalo   i ja nisam imao pojma  da se ona vodila kao karaula veliki dol. taj lik je bio verovatno neki komunista dobrovoljac ucesnik spanskog gradjanskog rata i tamo poginuo . ima ga na netu  na spisku medju ucesnicima u spanskom gradjanskom rata bem li ga moj rejon je bio levo do granicnog kamena 74.20  tamo  bila napustena karaula pliskovica pored nje smo prolazila na kraju naseg rejona a desno od karaule ne znam jesu li isli brojevi na vise ili manje.a za pivo cemo se lako dogovoriti. ali prvo bi morao probati VOJVODJANSKU DUDARU ! sve ostalo ja mala maca.
svako dobro djuro
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba

Broj komentara : 180
Član od : 2014-11-12
Dob : 48
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   01.03.15 21:26

Kad popiješ Dudaru dva  dana hvala nemoš kasti , jel tako . Pozdrav generacio.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   01.03.15 23:20

@zeljoni (citat):
Kad popiješ Dudaru dva  dana hvala nemoš kasti , jel tako . Pozdrav generacio.
dudara je iz raja izasla.dolazim na karaulu sa redovnog i normalno donosim litru dudare.ekipa ceka ko ozeblo sunce. vadim flasu lik i z centralne srbije visok preko 190 ljudina prvi povlaci, onako kao sljivu iz njegovog kraja dva gutljaja treci do pola i ne zna sta ga snadje.oci iskacu nestaje vazduha crvenilo. mi ga udaramo po ledjima.dolazi sebi i pita  u jeb.... sta je to ? dudara 22 gradi?jagode sto rastu na drvetu...nikad culi i videli ali je otisla dok kazes keks.
Na vrh Go down
zeljoni
Džomba
Džomba

Broj komentara : 180
Član od : 2014-11-12
Dob : 48
M(j)esto Novi Sad

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   02.03.15 18:56

Najpoznatiji derivat iz mog kraja je bajinobaštanska Klekovača . Ja je baš i nešto ne ljubim , lepša mi prepečenica , ali kažu Kleka leči
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   07.03.15 18:55

Nači ču još neku sliku te karaule, pa moram na proleče malo tamo okolo, da vidim situacijo. Znam za dudaro, vrsta rakije, tamo kdje sam ja služilo carovala je Mastika, ali se nismo puno koristili sa njom. Bile su kontrole itd. Po nekad u gradu Skopsko pivo i to je to.
Na vrh Go down
pinz710m
Gušter
Gušter

M(j)esto Nova Gorica

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   27.09.15 16:54

alexandar: komentar modifikovan dana: 27.09.15 16:58; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: u jeb.... ala je zaraslo ko u filmu trnova ruzica.   11.10.15 1:04

@pinz710m (citat):

Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   19.09.16 0:17

juce mi bilo 29 godina kako sam dosao iz vojske.
poz svima
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina   Today at 9:02

Na vrh Go down

Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
» Karaula Boro Vukmirovic C3 granicni kamen Djakovica
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac