FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

KOŠARKA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
3.06.2014.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-06-03
M(j)esto leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.06.17 8:47

Ćosić,Kapičić,Tvrdić,Skansi,Plećaš,Trajković,Jelovac,Čermak,Žorga,Duci Simonović,Daneu,Šolman...i to je bila sjajna generacija.To je generacija koja je harala u Ljubljani 1970.
Na vrh Go down
3.06.2014.
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-06-03
M(j)esto leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.06.17 9:09

Kada bi me neko pitao ko je najbolji igrač SFRJ,verujte, ne bih mogao da se
odlučim.Simonović,Plećaš,Šolman,Ćosić,Daneu,Slavnić,Dražen,Delibašić,Kićanović,Kukoč,Dalipagić,Rađa,
Cvele,Jelovac,Đorđević.....Odlučite se vi ako možete ?
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3381
REPUTACIJA : 84
Član od : 2009-08-19
Dob : 56

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.06.17 22:57

Za mene je definitivno Mirza Delibasic najbolji igrac iz te grupe koju si naveo.Gledao sam ga dosta uzivo,bio je prvi sampion Evrope sa Sarajevskom Bosnom,imali su strasan tim,Kindze,Varajic,Radovanovic,Pesic,Krvavac.
Pokojni Drazen je bio solidan igrac,ni blizu Delibasica,Djordjevica ili Teodosica.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 21048
REPUTACIJA : 559
Član od : 2012-10-30
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   24.06.17 0:07

A gledate li vi kad ove crnce iz NBA što je košarka?  Smile
Pa i ranije dok nisu smjelli s 'amaterima' igrat...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   24.06.17 0:17

Najmanje pratim NBA kosarku, tu je najvise fiksiranih meceva, veliki cirkus gdje je sve podredjeno profitu.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   24.06.17 0:56

Toni Kukoč je postao pravi igrač tek kad je nabacio 20 kila i izbrusio zanat u NBA, prije toga bi ga pojeli onako štrkljavog i mršavog.
Meni je ok NBA, volim tu brzinu i eksplozivnost na snagu.

Bila je negdje analiza, ne sjećam se sad detalja jer nisam pomno čitao, koliko bi europskih klubova moglo igrat u NBA, ispalo je možda 3-4 kluba i to jedva.

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   24.06.17 1:15

@Max Blitz (citat):
Toni Kukoč je postao pravi igrač tek kad je nabacio 20 kila i izbrusio zanat u NBA, prije toga bi ga pojeli onako štrkljavog i mršavog.
Meni je ok NBA, volim tu brzinu i eksplozivnost na snagu.

Bila je negdje analiza, ne sjećam se sad detalja jer nisam pomno čitao, koliko bi europskih klubova moglo igrat u NBA, ispalo je možda 3-4 kluba i to jedva.

NBA je apsolutno dominantna,niti jedan evropski klub nebi imao sanse uci u doigravanje.Mozda bi najbolji evropski klub imao nekakve sanse u izravnim utakmicama protiv 2-3 najlosija kluba.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1291
REPUTACIJA : 12
Član od : 2014-12-21
Dob : 54
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   04.07.17 20:11

Ovde u Srbiji buru nezadovoljstva izazvao je Nikola Jokić i njegovo odbijanje da igra za selekciju. Podredio je sve ličnim interesima i NBA... To je naišlo na osudu srpske javnosti, jer nacionalni dres treba da je svetinja i ispred ličnih interesa. Tako je bilo dok smo živeli u socijalističkom sistemu. Na sreću igraće Bobi Marjanović, za utehu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   21.08.17 22:35

Uskoro počinje Prvenstvo Europe u košarci 2017 (Eurobasket 2017), 40. prvenstvo za muškarce, koje će se održati od 31. kolovoza do 17. rujna 2017. godine.
Održat će se u Finskoj, Izraelu, Rumunjskoj i Turskoj. Nakon Eurobasketa 2017, Europsko prvenstvo održavat će se svake 4 godine, kao i Svjetsko košarkaško prvenstvo. Grupe:

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)

Broj komentara : 5805
REPUTACIJA : 73
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   21.08.17 23:07

Šteta sto CG ili HR nije u B grupi Basketball

gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1050
REPUTACIJA : 37
Član od : 2014-03-12
M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 0:41

ima ispod

gerard ford: komentar modifikovan dana: 22.08.17 0:46; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 0:42

Šteta što se Teodosić ozlijedio jer malo je takvih igrača u današnjoj košarci.
Njegova igra je stara škola znanja i talenta sa prosječnim fizikalijama ali i mogućnosti za velike stvari i bez njih , te vrlo jasna  suprotnost današnjoj al round košarci kao  i  dokaz da fizikalije  ipak nisu presudne.
Pravi majstor.
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 16:26

Srbija je u debelom problemu.Sve nedaće počele su od Jokić Nikole i njegovog otkaza, zbog individualnog rada, kao nije spreman itd.. a zapravo, gleda lični interes. Boli ga uvo za naciju čiji je dres uvek bio svetinja.
Posle su usledile povrede jedna za drugom, tako da smo ostali bez startne petorke. Igrač koji bi zamenio Teodosića, ne postoji, nema ga. To je stvarnost i jako teška situacija za selekciju Srbije.
U biti kriv je novac, kapitalizam, ukidanje socijalizma i nemanje osećaja borbe za grb zemlje, već kalkuacije za pare i lični interesi.
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 16:28

Srbija je u debelom problemu.Sve nedaće počele su od Jokić Nikole i njegovog otkaza, zbog individualnog rada, kao nije spreman itd.. a zapravo, gleda lični interes. Boli ga uvo za naciju čiji je dres uvek bio svetinja.
Posle su usledile povrede jedna za drugom, tako da smo ostali bez startne petorke. Igrač koji bi zamenio Teodosića, ne postoji, nema ga. To je stvarnost i jako teška situacija za selekciju Srbije.
U biti kriv je novac, kapitalizam, ukidanje socijalizma i nemanje osećaja borbe za grb zemlje, već kalkuacije za pare i lični interesi. Došao lekar iz amerike za Tea, pa našta to liči, nismo mi indijanci da ne vidimo koliko je čovek povređen i potcenjivanje nas kao zemlje.
Bruka i sramota....
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 18:21

Reprezentacije inače rade probleme profesionalnom klupskom sportu.
Nema novaca oko reprezentacija, a 'samo' se igrači mogu ozlijediti i 'gube' vrijeme.
Tako je to postavljeno, jbg.
Amerikanci već dugo muku muče s reprezentacijama u npr. hokeju ili košarci, ljude (navijače) zanima njihov klub, a ne repka u kojoj su ionako 'najbolji'. I gdje nisu najbolji opet je klub prije, a ne svjetska prvenstva.
Nogomet se još donekle tome odupire obzirom na popularnost, ali i tu ima problema sa sudjelovanjem igrača u reprezentaciji.
Mislim da je ovaj podatak da će ubuduće europska i svjetska prvenstva u košarci bili svake četiri godine na tragu ovoga što sam napisao.
A i kad je svake druge godine 'novi' (ili pak 'stari') prvak nije toliko zanimljivo. Nekako se gubi vrijednost osvojenog, ne znam, tako mi se čini.

Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   22.08.17 19:06

To mi se sviđa da pomere na 4 godine te kalendare takmičenja. 2 godine brzo prođu i nema "gušta"...
Osećam da igra za državu gubi na značaju i tu se nešto mora uraditi ili će angažovati igrače iz domaće lige. Možda i to nije loše, ali to sve selekcije da urade. Ovako je sve šareno. Mada ima stranih igrača koji ne odbijaju dres svoje zemlje. I dalje im čast da igraju i bole ih uvo za trenutne ugovore koji imaju.
U fudbalu se puštaju igrači. Evo selekcija Srbija sačinjena je od stranaca. Nema nijedan da je iz domaće lige. Muslin isto radi kao i ostali treneri. Oslanja se na igrače van zemlje i čak je javno rekao, da u toj konkurenciji, niko iz srpske lige, ne može da parira i nosi se sa internacionalcima.
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 16:42

@Sloba1 (citat):
U biti kriv je novac, kapitalizam, ukidanje socijalizma i nemanje osećaja borbe za grb zemlje, već kalkuacije za pare i lični interesi. Došao lekar iz amerike za Tea, pa našta to liči, nismo mi indijanci da ne vidimo koliko je čovek povređen i potcenjivanje nas kao zemlje.
Bruka i sramota....
Bit ćemo uskraćeni za neke velike majstore ali kad malo bolje razmislim košarka po malo odumire i više se basket ne igra po  kvartovskim igralištima ili u dvorištima kao nekada.Zvijezde stvaraju ljudi sa imenom i prezimenom i po principu provizije...
Talenti prihvaćaju ili odustaju od tog modela i to im određuje sudbinu.
Socijalistička dogovorana ekonomija je glupost kao i ovo sada gdje nismo zreli za kapitalizam a ljudi na vlasti neznaju razmišljati osim po socijalističkom modelu.
Tržište je neumoljivo.
Na vrh Go down
PORUCNIK

Broj komentara : 5805
REPUTACIJA : 73
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 16:57

@gerard ford (citat):
@Sloba1 (citat):
Bruka i sramota....
Bit ćemo uskraćeni za neke velike majstore ali kad malo bolje razmislim košarka po malo odumire i više se basket ne igra po  kvartovskim igralištima ili u dvorištima kao nekada.Zvijezde stvaraju ljudi sa imenom i prezimenom i po principu provizije...
Talenti prihvaćaju ili odustaju od tog modela i to im određuje sudbinu.
Socijalistička dogovorana ekonomija je glupost kao i ovo sada gdje nismo zreli za kapitalizam a ljudi na vlasti neznaju razmišljati osim po socijalističkom modelu.
Tržište je neumoljivo.
Ako je riječ o, da tako kažem, "sportskom patriotizmu", nekad je bio izraženiji, ali to nema veze sa društvenim uređenjem neke države.

Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 17:18

Prvenstveno mislim na sportski patriotizam. U onoj našoj Jugi bio je daleko izražen. Svi vi to znate kao i ja, pa da ne dužim. Upliv novca napravio je haos. Na prstima jedne ruke mogu se nabrojiti košarkaši koji se uvek odazivaju i boli ih uvo za svoje ugovore. Njima je zemlja i grb zakon... Novicki i Gasol, koliko se sećam, nikad nisu izvoljevali i odbili da igraju.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 17:23

@PORUCNIK (citat):
Ako je riječ o, da tako kažem, "sportskom patriotizmu", nekad je bio izraženiji, ali to nema veze sa društvenim uređenjem neke države.

Postoji i sada, ali se nekako sveo uglavnom na nogomet, barem kod nas.
Ne slavi se nešto medalja u vaterpolu, kad se, je li, podrazumijeva.
Košarku slabo igraju djeca i klinci, kako je rekao Gerard.
Sad kad bi išli analizirati, a dugo bi potrajalo, čini mi se da je npr. sa svjetskih i europskih košarkaških pozornica nestala Rusija, što me čudi, a ne znam razlog.

Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 17:34

@Sloba1 (citat):
Prvenstveno mislim na sportski patriotizam. U onoj našoj Jugi bio je daleko izražen. Svi vi to znate kao i ja, pa da ne dužim. Upliv novca napravio je haos. Na prstima jedne ruke mogu se nabrojiti košarkaši koji se uvek odazivaju i boli ih uvo za svoje ugovore. Njima je zemlja i grb zakon... Novicki i Gasol, koliko se sećam, nikad nisu izvoljevali i odbili da igraju.
Bio je princip mrkve i batine..slažeš li se?
Osobno bih volio da je u sportu i dalje tako ali budi mo relni...
Država više ne subvencionira sport kao što je to nekada radila.Imamo ljude koji prkose sustavu i daju sve od sebe također uz proviziju i individualne sportove koji djeluju po modelu Kostelić.
Na vrh Go down
Sloba1
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 18:31

U naše doba, poziv za igru beše čast. I ostaješ upisan zlatnim slovima. Danas ako ima šanse da potpiše ugovor u americi na 10 miliona dolara, tada, će ladno odbiti da igra za A tim, jer bože moj, da se ne povredi pa da mu novci propadnu...
Na vrh Go down
gerard ford
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Jaska

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 20:13

@Sloba1 (citat):
U naše doba, poziv za igru beše čast. I ostaješ upisan zlatnim slovima. Danas ako ima šanse da potpiše ugovor u americi na 10 miliona dolara, tada, će ladno odbiti da igra za A tim, jer bože moj, da se ne povredi pa da mu novci propadnu...
Kakva čast ako znamo da se u inozemstvo nije moglo prije 28 godine života?
Naravno da nitko od velikih zvijezda nebi dočekao te godine niti bi mu bilo važno igrati za repku da je uzeo novce.
Samoi zbog toga  poziv za repku ,,beše čast,,
Misliš da Kićanović Delibašić i ostala škvadra nebi postupili kao ovi mladi da su tada rođeni?
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3678
REPUTACIJA : 637
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 20:22

@Sloba1 (citat):

Ko igra za raju, a zanemaruje taktiku, završiće karijeru u nižerazrednom Vratniku.
Na vrh Go down
pera84

Broj komentara : 3678
REPUTACIJA : 637
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   23.08.17 20:26

Drago mi je zbog mog starog,
što sam bez skole,
krenuo od dole i post o car.

Dobro se sećam,
posle zvuka poslednjeg zvona,
trk od škole do stadiona.

Bio sam sretan.
Tačno pamtim dan, trening prvi,
i: "Mali ima fudbal u krvi".

I onda: "Trči" , i onda: "Lezi",
nekad po kiši, nekad po žezi.

To su bili teški dani, al sve je prošlo,
vreme je došlo da vladam ja!

Moj stari veruje, možda preteruje,
kad kaže da sam bolji od svih.
što sam od trnja stig o do zvezda za tili čas.

Kad pružim dobar meč, on vodi glavnu reč
i pita: "Dal je selektor slep?"
on sada ima moć da pred svima podigne glas.

U ime sporta
ja sam glavi rekao zbogom,
pa sam slavu stekao nogom.

Takva smo sorta,
brdo love kvari nas lako
i onda đonom startuje svako.

I nema "Driblaj",
i nema "Dodaj!"
već samo ima:
"Dobro se prodaj".

Zbogom davni ideali. Manje mi smeta
prvenstvo sveta neg prazan džep.

Moj stari veruje, možda preteruje,
kad kaže da sam bolji od svih.
što sam od trnja stigo do zvezda za tili čas.

Kad slabo zaigram, on pije sasvim sam
i kaže: "Trener kriv je za sve".
on sada ima moć da pred svima podigne glas.

Đorđe Balašević Drago Mi Je Zbog Mog Starog

Rekao Djole sve, mnogo prije "kapitalizma".
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: KOŠARKA   

Na vrh Go down

KOŠARKA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Najbolji košarkaš među oficirima ili najbolji oficir među košarkašima
» KOŠARKA