FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3910
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    19.02.15 22:51

Pored price i sjecanja svih drugova, posebno bih volio da napisu nesto  clanovi koji su imali neki direktan kontakt sa ZOI, i bili u JNA u to vrijeme.

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 20.02.15 1:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17812
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    19.02.15 22:59

Prigodna pjesma Zabranjenog Pušenja, tiče se financiranja Olimpijade i za koga Abid kopa i odvaja od plaće...  Smile

Zabranjeno pušenje - Abid

Preskočim kanal, pogledam na tle
I vidim tebe, Abide
Abide, reci nam, de
Šta to tvoje ruke rade

Udarnički radim, burazere
Da bude gasa za sve
Sve u sklopu akcije
Zaštite naše okoline

Abide, reci nam, de
Otkud za to finansije
Dva posto svake plate
Niko od nas nije rekao ne

Abide, reci nam, de
Je l ti mali skuplja stare novine
Jok, moj burazere
Radi u posluzi kraj tržnice

Abide, reci nam, de
Ima li tu manipulacije
Sarajevo, najmiliji grade
U tebi me mnogi rade

Abide, reci nam, de
Oće l biti bolje za godinu, dvije
Sarajevo, najmiliji grade
Popeli smo te do olimpijade

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    19.02.15 23:06

Lijepo se prisjetiti pored staze transparenata volimo vise Jureka nego bureka.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    19.02.15 23:07

@Max Blitz (citat):
Prigodna pjesma Zabranjenog Pušenja, tiče se financiranja Olimpijade i za koga Abid kopa i odvaja od plaće...  Smile
Da nije veca dobit od ulozenog, ne bi se otimali o organizaciju olimpijade.
Ne znam da li se kaze u ovom spotu (odgledao sam ih nekoliko) Olimpijski komitet je dao avans za izgradnju sportskih objekata za ZOI, kojih nije bilo u Sarajevu.
Mogu da se pohvalim (i ponosim) sto sam bio jedan od nekoliko hiljada ucesnika te olimpijade, makar samo na ceremoniji otvaranja king

BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    20.02.15 0:42

Mislim da je Sarajevo zavrsilio sa profitom ali je bilo i organizatora sa velikim gubitcima kao sto su Montreal, Sidnej ili Atina. Oko zimskih igara i nema puno otimanja.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    20.02.15 0:57

@BEOGRAD (citat):
Mislim da je Sarajevo zavrsilio sa profitom ali je bilo i organizatora sa velikim gubitcima kao sto su Montreal, Sidnej ili Atina. Oko zimskih igara i nema puno otimanja.
Ne samo Sarajevo, nego i BiH i SFRJ. Samo otvaranje je bilo najvelicanstvenije, u poredjenju sa predhodnih 13 ZIO.
Sarajevo je do belaja imalo prihode i bilo jaka turisticka destinacija ljubitelja zimskih sportova.

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 65
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    20.02.15 7:39

A bila je i šala iz Kanade tada što sam ju čuo od prijatelja koji je tada tamo živeo.  bounce

U turističku agenciju došla gospođa i traži kartu da putuje u Jugoslaviju u "Kejpeđibou" !
Radnik / radnica u čudu traže po knjigama koji bi to grad bio i pitaju je da li je sigurna u naziv mesta.
Odgovor je bio normalno evo dobila sam razglednicu iz tog grada i izvadi iz torbe 
razglednicu na kojo piše "САРАЈЕВО - ЈУГОСЛАВИЈА" i normalno kada pročitaš kao latinicu ...

vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1816
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    20.02.15 7:52

Mladima je mesto na sportskim terenima . nazalost danas se samo gleda na profit pa su ulaganja u sport minimalna ili nikakva.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    20.02.15 11:23

Iako niko nije vjerovao u to, sarajevska olimpijada ušla je u istoriju olimpizma i po tome što su to bile prve igre koje su održane sa finansijskim suficitom i zaradom od 12 milona dolara.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    26.02.15 0:30

@semsudin (citat):
Iako niko nije vjerovao u to, sarajevska olimpijada ušla je u istoriju olimpizma i po tome što su to bile prve igre koje su održane sa finansijskim suficitom i zaradom od 12 milona dolara.
A otvaranje je bilo najbolje organizovano u istoriji ZOI do tada.

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    26.02.15 1:25

Slazem se sa porucnikom a posebno mi ostalo u sjecanju kada je tadasnji predsjednik MOKA HAS rekao na zatvaranju Hvala Sarajevo na nasem jeziku.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    26.02.15 1:44

Bio sam na trecoj godini VA te 1984. godine i nakon ceremonije otvaranja, istog dana, isli smo na zimski raspust.

Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 503
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    01.03.15 13:01

Ma nije tu  bilo nikakve zarade to je bila cudna metodologija obracuna vjerojatno radne sate JNA nisu obracunavali
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    01.03.15 21:07

Kao uspomenu na otvaranje, sacuvao sam bijeli skafander, kojeg kasnije nikad nisam koristio, a pozutio je na nekim mjestima. Zna li neko nacin da se to ocisti?

PORUCNIK
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    03.03.15 16:30

Voz/vlak za olimpijadu. Mozda ste se vozili njim.
http://www.nostalgicno.com/nostalgicno/voz-bosna-ekspres/

more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 3:23

Bio sam završni razred srednje škole.Veselili smo se prvoj medalji Jure Franka.Pred neki dan sam među starim stvarima pronašao metalni privjesak maskote "vučka"što me jako obradovalo i podsjetilo na dane olimpijade u Sarajevu.Bila je nedavno reportaža na TV o izgledu i stanju u kojem se danas nalaze sportski objekti na kojima se održavala zimska olimpijada...e tu baš i nisam bio sretan kad sam vidio kako to danas izgleda.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 10:45

Sećam se Jure Franka, služio je vojni rok u Tolminu '81 i '82, kao i celokupna smučarska reprezentacija. Bilo im je omogućeno da vojni rok služe u dva dela po 7 meseci leti. Iznad Bovca je bila jedna zaklonjena visoravan gde se sneg nikada nije topio i tamno su leti išli na treninge u sklopu obuke, bili su alpsko-izviđački vod.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 17812
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 16:18

Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1783
Član od : 2012-04-15
Dob : 68

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 19:25

IMG]http://i62.tinypic.com/9i8hlt.jpg[/IMG]
@zastavnik,to je ta planota nad Bovcem.Pogorje Kanina.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 20:42

@mirko bratuš (citat):

da, samo nisi dobro kopirao link, pa sam ga malo ispravio i sad se vidi slika. Dolina je bila malo zavučena i teško se dolazilo do nje, a presecala ju je granica. Trebalo je biti jako pažljiv na skijanju da se ne ode u Italiju. Samo sam dva puta bio tamo. Usred avgusta, kada je i u Bovcu 20 stepeni, tamo je bilo oko 0 i bilo je dosta snega da se može lepo skijati, posebno na našoj strani doline. Bovec je inače na oko 450m nadmorske visine, a ta dolina je bila na 2000m (vrh Kanina je 2340m).
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 20:44

@mirko bratuš (citat):
IMG]http://i62.tinypic.com/9i8hlt.jpg[/IMG]
Mirko a da niste vas dvojica zalutali sa Bovcem, Kaninom i Italijom u Sarajevo ZOI 84' ???   bounce

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    05.03.15 20:49

Jesmo, gonzo, odvukao nas Jure Franko...  bounce
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    06.03.15 9:21

Sem se letos vozil z njim.Ne vem,ali smo bili edini,ki
smo kupovali karte.Ljudje prihajali in odhajali brez kart.
Ne vem,na kakšen način poslujejo.
Nisem pa v življenju videl tako kulturnih mladih ljudi,kot
v Sarajevu.Vsako dekle ali fant ti je takoj ponudil svoj sedež.
Neverjetno.Vsa pohvala mladim Sarajevčanom.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    06.03.15 9:24

@013gonzo in kje si našel Italijo v mojem prispevku.
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    06.03.15 12:04

@mirko bratuš (citat):
@013gonzo in kje si našel Italijo v mojem prispevku.

da, samo nisi dobro kopirao link, pa sam ga malo ispravio i sad se vidi slika. Dolina je bila malo zavučena i teško se dolazilo do nje, a presecala ju je granica. Trebalo je biti jako pažljiv na skijanju da se ne ode u Italiju. Samo sam dva puta bio tamo. Usred avgusta, kada je i u Bovcu 20 stepeni, tamo je bilo oko 0 i bilo je dosta snega da se može lepo skijati, posebno na našoj strani doline. Bovec je inače na oko 450m nadmorske visine, a ta dolina je bila na 2000m (vrh Kanina je 2340m).

ne tvom već Zastavnikovom  bounce
a i napisao sam da ste obojica malo zalutali he he he

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84    Today at 0:19

Na vrh Go down

Lijepo je bilo u Sarajevu - Sjećanje na ZOI "84
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/4Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Internetska karta bivših napuštenih vojnih objekata u Hrvatskoj
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje
» Nekad bilo skladište JNA kod Malog Lošinja - FOTKE
» Slavonska Požega - VP 6223/6e - 1984. godina