FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
NeShop
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   03.03.15 18:19

Pozdrav svima.Ima li ko da je služio u Južnom logoru u navedenom periodu,u četi veze?

Komandir čete je bio kapetan Stjepan Miloš,zvani Buzgo.
Komandir 1.voda(radisti) je bio poručnik,malo kasnije kapetan,Nusret Mujkić
Komandir 2.voda(relejci,moj vod) je bio vječiti st.vodnik 1.klase,Ramo Badić
Komandir 3.voda(telefonci) je bio potporučnik,malo kasnije poručnik,Ismet Imširović

Sjećam se pomalo još nekih podoficira:vodnik 1.kl.Dragojević,st.vodnik 1.kl.Filipović,tek pridošli vodnik Panić
i Milovanović,ne sjećam se čina.
Od starije klase bili su Milanko Dujo(desetar),Lužija Zoran,Knapek Tihomir,Lojna Ivica,Doljak Uroš,desetar Marić(ime sam zaboravio),desetar Ećim Josip,Koprčina Luka,Gere Ištvan...
Od moje klase(oni kojih se sjećam) tu su bili Horvat Igor,Vehabović Hasan,Parić Mato,braća blizanci Banjac,Karamehić Renato,Belčević Vladan,Stanišljević Zoran,Bogosavljević Dragiša,Filipović iz Niša(zaboravio sam ime),Anđelković zvani Piroćanac,Prakicov Todor,Janevski Đino,vozač Lipotić Mario,ćato Vuković Milan.
To su momci koji su mi pali na pamet u ovom trenu.

Ako neko od navedenih ili neko ko poznaje nekog od njih vidi ovo,neka se javi.Hvala.
Na vrh Go down
Ciro KS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   01.10.15 20:49

Pozdrav za autora ovog posta koji me je istinski prijatno iynenadio.
Ja sam Ciro iz Krusevca, a u Juznom sam sluzio ceo vojni rok 1981/82. od 8 jula jedanaest meseci.
I tada je ;eta formacijski pripadala Lukavici/Sarajevo, ali je bila posebna VP2857 , a po zadatku je bila ceta veza SIV/a. sa ratnom lokaciom u podzemnom sklonistu u Konjicu, koje se sada koristi kao turisticka atrakcija u BiH.
Ceta je imala TT /teleprintersko telefonski/ vod, komandir Hilmo Kovac, st.vod.
RTG vod sa komandirom Savom Manojlovicem, st.vod /cuo sam da je umro/
RR vod  sa komanadirom Ramom Badicem st.vod.
Komandir cete je bio isti Stjepan Milos, a pored navdenih staresina koje su bili I moje staresine da navedem jos neke.
U tt vodu Cuca Branko st.vod, Braco Stamenic vod., Juro Martinovic st.vod. Nikolic zast.
Jos da dodam da je ceta bila namenjena za obezbedjenje veza ya SIV /savezna vlada/ i predsednika
Jugoslavije .
Par putaa sam u povratku sa mora svratio u kasarnu, a danas i dalje postoji i nije porusena u ratu
kao druge vec je renovirana i u njoj se nalazi bolnica muslimanskog kantona u Mostaru.
Porusena je samo prijavnica i garaza i akumulatorska stanica gde su uredjene ulice i park.
U ovoj kasarni sam proveo vrlo prijatne trenutke iako sam imao porodicu u to vreme, a ceta je tada
bila najbolja u okviuru 7. armije, jer su vise od pola vojnika polozili dopunske vesove i bili vrhunski osposobljeni vezisti.
U mojoj klasi je bilo oko 60 vojnika od cega 27 ozanjenih, 11 sa decom, 35 fakultetski obrazovanih
starosti uglavnom preko 23 godine.
Sa dosta drugova sam se dugo sretao posle vojske jer su vecinom bili iz srbije /Siptara nije bilo, Slovenac je bio samo jedan /

Molim sve koji su iz te klase da se jave .
Pozivam clana ovog foruma "Goran Senka" dse javi jer mi je klasic
Pozdrav svim clanovima ovog foruma i svim bivsim vojnicima, podoficirima i oficirima od
Cira Rajevica iz Krusevca.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   02.10.15 0:56

Dobrodosao na Forum Ciro KS cheers

KomentarNaslov komentara: Re: Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza   Today at 23:02

Na vrh Go down

Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Mostar-Južni logor,1519/20 - avgust '84,veza
» Mostar 87/88 južni logor
» Mostar Severni logor 89/90
» Aerodrom Ortiješ Mostar
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'