FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1285
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   23.10.15 22:56

@Zupi (citat):
Mlađi vodnik Župetic Predrag Zagreb

Dobro nam došao! cheers

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   04.01.16 13:51

Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   04.01.16 13:52

Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2016-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   25.01.16 9:37

Pozdravljam sve tenkiste sa jednom velikom molbom. Ako iko zna nesto o VOJU TRAJKOVSKOM, da mi pomogne da dodjem do njega. Vojo je inace kada sam ga zadnji put video bio MAJOR tenkista u Bjelovaru, posle desavanja u Hrvatskoj prebacen je bas u Vrsac, tada je mozda napredovao cin gore, to ne znam. Uglavnom godinama pokusavam da ga nadjem, pitao sam mnoge oficire, sadasnje i bivse, ali bezuspesno... Slucajno sam nasao ovaj forum i ukljucio se, samo sto sam ja na forumu Slovenija (Ljubljana). Mnogo bi mi znacilo ako neko nesto zna o njemu da napise i da dobijem neku smernicu gde da ga trazim. Hvala vam puno.
Na vrh Go down
sremskioklop
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-02-01

KomentarNaslov komentara: Da li je Dobraš prihvatio ponđeno prijateljstvo???    13.03.16 18:54

Laughing
@trblo (citat):
Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
NASTAVAK :Bio sam pripadnik 51.motorizirane brigade.Malo sam guglao i više da se podsjetim svega ipak je prošlo mnogo godina.
Komandir ćete mi je bio tada poručnik Branislav Dobraš (ima facebook),sječam se majora Cvetković a ( ime neznam) -tenkista je bio nisam uspio naći ništa o njemu.Majora Jovana Jankulova se sjećam dosta dobro jer se jednom izderačio na mene naravno s razlogom.Taso Enes je bio potpukovnik ako se dobro sječam i komandant.Poručnik Mrčela ( ima facebook ) mi je poznat ali se ne sječam jesam li ga viđao u kasarni.Tada 88/89 godine došao je i ml.vodnik Mehmed Delkić ( ima facebook).Poručniku Branislavu sam poslao zahtjev na facebooku i nadam se da će se javiti.
Dosta informacija sam sakupio ovdje:

https://www.facebook.com/Udru%C5%BEenje-za-negovanje-tradicija-51mbr-222616027841014/timeline/

Tako mi se vratilo dosta sječanja tj. prepoznao sam dosta starešina i prisjetio se imena.
Opet molim admine da me kontaktiraju ako je moguće.  hvala...
Na vrh Go down
trblo
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2015-09-18
Dob : 46
M(j)esto Križevci

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   13.03.16 20:54

Pozdrav   !!!
Nažalost nije prihvatio mada ja čekam i nadam se da hoće.I ne mogu ti opisati koliko mi je žao zbog toga.
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2016-07-05
Dob : 43
M(j)esto Vršac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   05.07.16 8:33

@Mikula 67 (citat):
@expert1976 (citat):

Druze,ja sam ovde sluzio 1995 klasa Sepembar:Bio sam vozac na T-55 tenku.Kako ti se zvao pokojni otac?Meni je komandir cete bio Dejan Veljkovic a komandant bataljona Slvisa Vit.

To je već kasno, ćale je dobio prekomandu 1983 god. a mi smo odselili iz Vršca 1986 god.
tako da su i ljudi koje pominješ verovatno kasnije došli jer mi njihova imena nisu poznata.
Veliki pozdrav.
Pozdrav svima.

Iako nisam služio u JNA (bio sam prva ili druga generacija VJ septembar 1992. godine) radio sam kao VPU u Vršcu. Takođe, sin sam vojnog lica (ćale je u penziji od 1999. godine a na službi u VŠ je bio od 1968. godine) tako da se sećam dosta vojnih lica i njihovih porodica. Napiši tvoje prezime, možda se sećam.  Shocked
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter

M(j)esto Vršac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   05.07.16 8:38

@Čarls Viki (citat):
U ovoj kasarni su uglavnom bili tenkisti, koje ja nisam zatekao u septembru 1991., kada sam došao na odsluženje vojnog roka (bio sam graničar). Tada su oni (uveliko) bili u Slavoniji, a graničari su imali jednu zgradu unutar kasarne. U ovim zgradama koje se vide, bili su tenkisti. Kada sledeđi put budem išao u Vršac, pokušaću da uđem unutra i napravim još neku fotografiju .

U ovom paviljonu, na prvom spratu su bili graničari do 2006. godine. ČOG (četa za obuku graničara), PV (pozadinski vod) i OV (odeljenje veze).
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter

M(j)esto Vršac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   05.07.16 8:43

@Čarls Viki (citat):
01.08.2013.

Glavni ulaz u kasarnu i stražarsko mesto broj 1. Sa leve strane je bila montažna zgrada gde je bio stacionar, a sa desne zgrada komande.

Sada se bivša zgrada stacionara rekonstruiše i u pola zgrade će biti dečiji vrtić a u drugoj polovini civilna ambulanta.

Na poslednjoj slici ne postoji više taj zid - ograda, tu je sada otvorena ulica za saobraćaj, a bivši sportski poligon (iza ambulante) je dat opštini koja je tu podigla DIS tržni centar.  Crying or Very sad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter

M(j)esto Vršac

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   05.07.16 9:09

@trblo (citat):
Pozdrav svima !!

Služio u Vršcu od 17.12.1988 - do 15.12.1989 .  V.P. 2875/ 15E  

mč/ 2.OKB   mislim da je kratica mehanizovana četa drugog oklopnog bataljuna

Volio bih kad bi se netko javio mozda da je sluzio zajedno samnom.

Imam i nešto slika iz tog vremena pa bi volio to staviti ovdje da ih otrgnem zaboravu.
Molio bi admine da me kontaktiraju mailom ako je moguče.
Hvala.....
NASTAVAK :Bio sam pripadnik 51.motorizirane brigade.Malo sam guglao i više da se podsjetim svega ipak je prošlo mnogo godina.
Komandir ćete mi je bio tada poručnik Branislav Dobraš (ima facebook),sječam se majora Cvetković a ( ime neznam) -tenkista je bio nisam uspio naći ništa o njemu.Majora Jovana Jankulova se sjećam dosta dobro jer se jednom izderačio na mene naravno s razlogom.Taso Enes je bio potpukovnik ako se dobro sječam i komandant.Poručnik Mrčela ( ima facebook ) mi je poznat ali se ne sječam jesam li ga viđao u kasarni.Tada 88/89 godine došao je i ml.vodnik Mehmed Delkić ( ima facebook).Poručniku Branislavu sam poslao zahtjev na facebooku i nadam se da će se javiti.
Dosta informacija sam sakupio ovdje:

Tako mi se vratilo dosta sječanja tj. prepoznao sam dosta starešina i prisjetio se imena.
Opet molim admine da me kontaktiraju ako je moguće.  hvala...

Branislava Dobraša se sećam, odselio se iz Vršca negde oko 2000 godine ili malo ranije. Major Cvetković je umro pre 5-6 godina, bio je komandant kasarne u činu pukovnika, kasnije penzionisan. Aleksandrija mu je bilo ime. Jovan Jankulov je penzionisan u činu potpukovnika, sada je penzioner, inače kum na večanju mog oca i majke. Taso Enes je (iz priča, nisam ga poznavao lično) dobio čin pukovnika i napredovao čini mi se za komandanta 51.mtbr. Mrčela je takođe pokojni, pre jedno 4-5 meseci srčani udar. Pre toga nekoliko godina je bio u penziji, mislim da je penzionisan u činu majora.

Možda se sećaš mog ćaleta, tada je bio u činu st.vodnika ili st. vodnika I klase Slobodan Živković, tehničar, radio u tenkovskoj radionici, kasnije prešao kod graničara, penzionisan 1999. godine i još uvek se seća dana kada je proveo u 51.mtbr?
Na vrh Go down
Zurkolomac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-07-11

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   14.07.16 4:06

Ja sam sluzio u Vrscu 1984/1985. Oficir mi je bio neki Rumun, Musesku Petru.
Bio sam cesto na strazi u selu Mesic.

Pozdrav, Goran
Na vrh Go down
disconinja
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-10-16

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   16.10.16 14:41

Septembar 91 ,graničar ,Mesec dana cuvao strazu na Mesicu.kasnije presao u Plandiste,jedno vreme sluzio na karauli Markovac.Kad pogledam oronule zgrade i u korov zaraslu pistu .. tuga golema.Vonici su nozicima cupali travu izmedju ploca na pisti.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac   Today at 5:40

Na vrh Go down

Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac
» Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet
» ZAGREB Kasarna Maršal Tito 1986-1989.
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» Kasarna "Maršal Tito" - Masline - Titograd = 87-92!