FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

00 noć - kako je prošlo?!?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
oggy
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2015-03-24
M(j)esto BJ

KomentarNaslov komentara: 00 noć - kako je prošlo?!?   24.03.15 17:05

Evo jedan novi topic. Tko se sjeća (odnosno tko ne), svoje 00 noći....
Za početak kratko: 00 noć smo prošvercali nekoliko litara šljive iz obližnjeg sela, cijela moja klasa se napila do besvijesti, a nas par se išlo fotografirati po položaju, i naravno, uhvatio nas ZIK kako se slikamo pored radara, PAT-ova, a kako smo prilikom prekomande na položaj morali potpisati neke papire o vojnoj tajni, završili kod "bezbednjaka" na ribanju...
A kad su nas pustili preko kapije na aerodromu Batajnica, jedno pola sata smo zahebavali nove guštere koji su dolazili u vojsku, sve dok nas vojna policija nije potjerala...
Na vrh Go down
jun91 osijek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 144
Član od : 2011-11-21
M(j)esto subotica

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   18.04.15 10:52

dobra tema  Very Happy to je noć koji čekaš od dana kad uđeš u kasarnu,planiraš šta ćeš kako ćeš,koliko ćeš popit koga ćeš zajebat...kako ćeš svima sasuti u lice ono što misliš....i dođe ta noć....olakšanje oduševljenje srce puno radosti,alkohol čini svoje  affraid 2-3 povraćanja svi su ti dragi čak i oni kojima si obećao strašne batine voliš ih grliš ih nikad ih više nećeč videti...ali tu su i pravi drugovi sa kojima si delio dobro i zlo,svako pismo od devojke od kuće...analizirali svako slovo na papiru dali me laže ili govori istinu? čeka će me?...i slično..šta njima reći????? praznina....ništa drugo nego svi da zapevamo: došlo doba u oku suza sija rastaje junska generacija.... Sad. Verovali ili ne dao bih sad dosta novaca da ponovo proživim tu noć sa istim ljudima.....živi bili....
Na vrh Go down
Mikula 67
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik Tehničke Službe

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
Dob : 49
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   18.04.15 22:20

00 noć me je stigla nespremnog, elem na 007 dođe mi k-dir broda i reče: "Dobio si 7 dana nagradnog ali
zbog papirologije ideš sutradan kući" ah moje sreće...sa 007 na 00 noć, nismo stigli da zbrišemo u grad
da proslavimo ali smo to odradili na brodu... Very Happy

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   18.04.15 23:00

Imao sam mnogo puta 00-noc. Ne znam koju big izdvojio...

Mikula 67

Tehnička Služba Tehnička Služba
Broj komentara : 1286
Član od : 2013-12-22
M(j)esto Šabac

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   18.04.15 23:35

@PORUCNIK (citat):

Samo onu 00 penzija... Laughing

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   18.04.15 23:49

@Mikula 67 (citat):
@PORUCNIK (citat):

Samo onu 00 penzija... Laughing
Toliklo, grozna, druze Mikula da se je ne sjecam... Knin iza balvana... Ponistili su mi legitimaciju, koja je trebala biti legitimacija za koriscenje zdravstvene zastite... I mimo pravila, ali je 'neko' nekome naredio da to ucini.
Uplacivao rate za 'magnum' po cijeni 7 dinara=1DM, a vracali mi skoro duplo manje 13 dinara-1DM.
Ma, vazno je da je glava na raamenima...

pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   19.04.15 2:41

@PORUCNIK (citat):

Porucnice, jesu li pitomci (i srednjih i akademija) imali "00"? I kako je to izgledalo? Kod vojske je bilo ono "nemavisedagajebes" al' kako je kod aktivnih? Osim penzije, cizme i uprtaci ti ne ginu kako god okrenes scratch
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   19.04.15 12:21

@pera84 (citat):
@PORUCNIK (citat):

Porucnice, jesu li pitomci (i srednjih i akademija) imali "00"? I kako je to izgledalo? Kod vojske je bilo ono "nemavisedagajebes" al' kako je kod aktivnih? Osim penzije, cizme i uprtaci ti ne ginu kako god okrenes scratch
Mislio sam vise na ono "Oj drugovi, jel vam zao...", na tugu razdvajanja i srecu zbog zavrsetka neceg, poslije cega ide neki novi pocetak.

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   19.04.15 15:01

Zadnja noć u školi je bila pred promociju. Prethodni dan se sve razdužilo, zatim spakovani koferi i putne torbe, nespakovano ostala samo svečana uniforma koja se nosila na promociji.
Posle promocije zadnji ručak u kasarni i posle toga 30 dana godišnjeg odmora. Radni staž počeo teći od dana promocije, pa tako do penzije...
Na vrh Go down
strela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 99
Član od : 2013-01-28
Dob : 66
M(j)esto Beograd, Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   12.08.15 14:59

Posle cetvorogodisnjeg skolovanja i druzenja, 00 noc je prosla nesto slicno kao na donjem snimku:

Naravno bilo je istovremeno i veselo i tuzno.
Na vrh Go down
http://zarko_strela@yahoo.com
Jozo Trklja
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 507
Član od : 2013-02-27
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   12.08.15 15:40

OO noć bio sam dežurni u sidrištu od 12 do 6 ujutro tako da sam pisao izvješće 15 minuta prije skidanja mene JNA iskoristila do zadnjeg trena i znam da sam imao raspravu sa Kaluđerovićem idem li danas ili sutra bilo je to 5. 08. 1986 godine.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   13.08.15 8:35

Zadnju noć sam proveo mirno i u dubokom snu. Nije bilo nikakvog slavlja ni pića, a mojih starih drugara ionako je bilo jako malo - svi su bili rasuti po izdvojenim stražama ili na kojekakvim drugim mjestima, neki su već otišli u Uroševac… O grupi nâs desetak ''godišnjaka'' koji se spremamo kući vodio je brigu vodnik-stažist Leopold Kržišnik iz Slovenije, koga je jedan Albanac zvao Ljeopard.  Laughing
Pustili su me točno na zadnji dan kada su to morali po zakonu - 12 mjeseci minus 21 dan neiskorištenog redovnog odsustva - iako nam je major-lažovčina obećao po par dana nagradnog. Desetaru Dimitriju iz moje klase (nekada smo zajedno bili nišandžije na Bst-u u istom vodu) predao sam na vrijeme popis stvari koje mi fale za razduženje i koje mora pokrasti od svojih guštera, a on mi je donio i što treba i što ne treba.
Kada je dežurni kaplar prije večere pročitao imena nas trojice koji sutra idemo kući nije bilo nikakvog slavlja ni pijanke, pa ni pretjeranog uzbuđenja - tek olakšanje jer je konačno gotovo.
Zapravo se od svog rastanka s JNA najviše sjećam jutra kada sam odlazio. Miroslav, Nikola i ja razdužili smo se kod zastavnika Raška brže i lakše nego sam mislio. Taj Raško je bio nervozan tip, uz to teški alkoholičar, koji se rado derao na vojnike. Za nevolju, moje ljetne hlače su bile sužene kod prijatelja krojača u Zagrebu - što se moglo vidjeti iz aviona - ali on srećom nije primijetio.
Pratio nas je neki desetar, a Raško se pobrinuo da mi na kraju ostane u lijepoj uspomeni jednom neočekivanom gestom. Ja sam bio prvi na redu i kada sam se sagnuo da rastvorim šatorsko krilo i dodajem stvari Raško je rekao: - Ne ti, ti si svoje odslužio. Desetaru, to je tvoj posao.
I tako sam posljednje minute u JNA, sada već u odijelu s kravatom, proveo gledajući desetara kako plazi po gomili moje bivše vojničke opreme.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   13.08.15 11:16

@Stanko1 (citat):
I tako sam posljednje minute u JNA, sada već u odijelu s kravatom.....

Smile  Zvuči nekako romantično.

Ne znam bi li se mogla i jedna takva civilka nać krajem 80-tih.....
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   13.08.15 14:33

@Max Blitz (citat):
@Stanko1 (citat):
I tako sam posljednje minute u JNA, sada već u odijelu s kravatom.....

Smile  Zvuči nekako romantično.

Ne znam bi li se mogla i jedna takva civilka nać krajem 80-tih.....
Max-e zavisi u kom periodu godine si se skidao ali znam da su tad u trendu bili crni sakoi u kombinaciji sa hlačama na peglu u raznim bojama uz bijelu košulju sa sitnim neprimjetnim linijama uz koje je mogla ići kravata ili leptir mašna zavisi od želje pojedinca.Nekih 300-400 DM je bilo dovoljno za takvu civilku.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   13.08.15 21:09

@semsudin (citat):
Max-e zavisi u kom periodu godine si se skidao ali znam da su tad u trendu bili crni sakoi u kombinaciji sa hlačama na peglu u raznim bojama uz bijelu košulju sa sitnim neprimjetnim linijama uz koje je mogla ići kravata ili leptir mašna zavisi od želje pojedinca.Nekih 300-400 DM je bilo dovoljno za takvu civilku.

Nisam mislio na kriterij cijena, nego - stil.

U moje vrijeme smo u vojsci bili mahom klinci nakon srednje škole, koji su prvi put stavili kravatu na maturalnoj večeri, a sljedeći put nije bilo skidanje iz vojske nego neka druga jako svečena prigoda.
(Ne računam ovdje izlaznu vojničku kravatu.)

Kravata je bila nešto za starije ozbiljne ljude i što će tek doć kasnije u životu.

Ok, možda nisu svuda bili isti običaji.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   14.08.15 7:24

U mojem slučaju nije bila riječ o modi ni običajima nego o puno prozaičnijem uzroku - iz JNA sam se vraćao s 12 kg više nego što sam imao pri dolasku pa ne bi stao u svoju staru odjeću (po povratku sam morao pokupovati sve novo). Stoga su mi poslali odijelo starijeg buraza, a uz odijelo košulju i kravatu. Jedino su cipele bile moje.
Čak mislim da sam kravatu u vlaku skinuo, kog će mi vraga, a odijelo je bilo praktično za ono doba godine (listopad/oktobar).
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   14.08.15 18:27

Po mom skromnom misljenju mislim da je ta noc vrhunac sluzenja vojnog roka i naravno tko nije taj osjecaj doziveo nemoze mu se objasniti,ja licno sumnjam da sam spavao a tako i mnogi drugi.
Na vrh Go down
panon
Desetar
Desetar

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 259
Član od : 2010-03-03
M(j)esto Bački Petrovac

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 0:08

Viknem ja u spavaoni 009 ,kad jedno tri cetiri glasa vicu ....TO KLASO.

A ja njima.....Jebi ga drugari ,al meni je casova a vama dana... Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 6:56

Poslije povratka iz grada u manje alkoholiziranome stanju, prelazeći pistu u KMT Zagreb, netko je dobacio: "tko je to", a ja sam viknuo: "James Bond 007", ubrzo se čulo: "SITNOOOOOO", do kraja mi je trebala čitava vjećnost da prođe tij sedam dana. Znam da sam izašao u civilki van oko podne, tako da sam se razdužio ujutro poslije postrojavanja. Dužnost sam već prije izvršio primopredajom novome čati, popio pivo sa Fejzovićem, pokupio pare za put (mada sam završio slijedeća tri dana kod bake u centru Zagreba), rekao raji zbogom i to je to.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 7:26

@bojnik (citat):
Poslije povratka iz grada u manje alkoholiziranome stanju, prelazeći pistu u KMT Zagreb, netko je dobacio: "tko je to", a ja sam viknuo: "James Bond 007", ubrzo se čulo: "SITNOOOOOO", do kraja mi je trebala čitava vjećnost da prođe tij sedam dana. Znam da sam izašao u civilki van oko podne, tako da sam se razdužio ujutro poslije postrojavanja. Dužnost sam već prije izvršio primopredajom novome čati, popio pivo sa Fejzovićem, pokupio pare za put (mada sam završio slijedeća tri dana kod bake u centru Zagreba), rekao raji zbogom i to je to.
Pivo sa starjesinom Miralemom ili neki drugi?

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 9:38

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
da, živi u Baru, CG. lol!

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 12:30

@bojnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
Moj klasic. Ljudina! Imas li kontakt s njim?

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 17:49

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):
Moj klasic. Ljudina! Imas li kontakt s njim?
Nažalost nemam. no sumnjam da bi me se sjetio.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 19:36

Razduzio sam se 2 dana pre skidanja i isao kao pas lutalica po kasarni,jer nisam imao vise nikakva zaduzenja. Par dana pre toga primio sam revakcinaciju u desnu ruku i zezao ostale u vodu kako se vec tada zdrave sa civilnom rukom. A poslednju noc maltene nisam ni spavao  jer sutra je bio veliki dan...

Od tada je proslo citavih 23 godine...

TO KLASOOOOO.... salutiranje salutiranje salutiranje
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 20:03

00noć je bila kao i svaka druga. Spavali smo bez dežurstva.   bounce
Već su došla osam novih vodnika, kojima smo predali službu prevođenja i za nastavu,
i za dokumenta a najvažnije gde ih ne smeju da vode (normalno stranci su sami baš tamo išli).
Autobusom iz Zadra u Šibenik kod tete i teče na ručak, 
pa poslepodne / predveče na splitski aerodrom za bgd.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   Today at 5:26

Na vrh Go down

00 noć - kako je prošlo?!?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 00 noć - kako je prošlo?!?
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» OFICIRSKE SABLJE U JNA
» Evo malo stariji januarska 80 Slavonaka Požega a onda Ljubljana vojna policija