FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

00 noć - kako je prošlo?!?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 20:43

Blago tebi Gonzo-ti si se bar vozio avionom----bas ti zavidim.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 21:06

@sasa staza (citat):
Blago tebi Gonzo-ti si se bar vozio avionom----bas ti zavidim.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Pa imalo se / moglo se  Embarassed   bounce

Šalim se otišao sam u vojsku iz fabrike 21.maj i vratio se u istu. 
Plata mi je pre vojske (1997) bila nekih 290.000,00 dinara, kao programer sa završenim pripravničkim stažom.
Poređenja radi, 1976 od marta do juna radio sam u SMŠ Petar Drapšin kao prof.matematike i imao 460.000,00,
a tada je Zoran Radmilović kao prvak Ateljea 212 (lišno sam ga poznavao pa znam ovaj podatak) imao 480.000,00
i na to nije imao u Ateljeo nikakve dodatke već samo dnevnice ako gostuju van bgd-a.

A što se tiče odlaska u Zadar i povratka (jeste da nije tema ali ...) uvek sam odlazio veče ranije i to vozom,
da ne zakasnim, a vraćao se avionom iz Zadra popodne ili uveče da što pre pobegnem. 
Dva puta sam prespavao u hotelu na velikoj poljani na poluotoku (hotel na 4 ili 5. spratu samo) zbog otkaza leta za ujutro.
Nismo se vraćali u kasarnu da nam ne ukinu dozvole...

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 21:27

@013gonzo (citat):
@sasa staza (citat):

Šalim se otišao sam u vojsku iz fabrike 21.maj i vratio se u istu. 
Plata mi je pre vojske (1997) bila nekih 290.000,00 dinara, kao programer sa završenim pripravničkim stažom.
Poređenja radi, 1976 od marta do juna radio sam u SMŠ Petar Drapšin kao prof.matematike i imao 460.000,00,
a tada je Zoran Radmilović kao prvak Ateljea 212 (lišno sam ga poznavao pa znam ovaj podatak) imao 480.000,00
i na to nije imao u Ateljeo nikakve dodatke već samo dnevnice ako gostuju van bgd-a.

A što se tiče odlaska u Zadar i povratka (jeste da nije tema ali ...) uvek sam odlazio veče ranije i to vozom,
da ne zakasnim, a vraćao se avionom iz Zadra popodne ili uveče da što pre pobegnem. 
Dva puta sam prespavao u hotelu na velikoj poljani na poluotoku (hotel na 4 ili 5. spratu samo) zbog otkaza leta za ujutro.
da li je to bio hotel Zagreb? inaće imao sam avionsku vezu Zadar - Osijek, no nisam iskoristio šansu da se vozim avionom nego sam išao preko Knina i Bihaća za Vinkovce.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 21:52

@bojnik (citat):
@013gonzo (citat):
@sasa staza (citat):

da li je to bio hotel Zagreb? inaće imao sam avionsku vezu Zadar - Osijek, no nisam iskoristio šansu da se vozim avionom nego sam išao preko Knina i Bihaća za Vinkovce.
Moguće poslednji put sam bio u Zadru 83 u septembru sa najstarijim sinom ali u hotelu u Boriku i na poluotoku smo bili samo dva puta.  bounce
Kada smo doputovali i kada smo odputovali. Na žalost izbledela sećanja a imena prva zaboravljam...

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   17.10.15 21:58

Bit će da je ipak to bio hotel Zagreb. Evo i nešto vezano za isti (mada nije tema):
HOTEL ZAGREB - ZADAR
Famozna soba br. 204 s čijeg je prozora čuveni Alfred Hitchcock u svibnju 1964. godine zaključio kako je zadarski zalazak Sunca najljepši na svijetu i neusporedivo ljepši od onoga u Key Westu na Floridi – ostat će sačuvana i u budućem hotelu, odnosno sugerirano je investitorima da se ona u potpunosti rekonstruira prema fotografijama u izvornom obliku. Isto tako i – Titova soba jer je poznato da je 1979. godine Josip Broz boravio u Zadru i odsjeo u hotelu Zagreb.

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 650
Član od : 2010-11-06
M(j)esto Belgrade

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   22.01.16 19:21

Dugo sam čekao 00 noć i kada je najzad došla, ispalo je da se ništa spektakularno nije dogodilo?! Da li su moja očekivanja bila prevelika pa nisam mogao toliko da se radujem ili je nešto drugo u pitanju, znam samo da sam je prespavao kao i svaku drugu. Ali... Jutro nije bilo isto!!! Za pamćenje koje me i dan-danas služi. Lep sunčani dan 03.06. 1984. godine. Autobusom iz Štipa do Skoplja pa dalje za Beograd, obučen kao maneken.
Na vrh Go down
Aladaar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2010-01-17
Dob : 47
M(j)esto Цирих / Zürich

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   22.01.16 21:38

Крај војног рока дочекао сам у Београду, у касарни „Маршал Тито“ у Топчидеру. Као код још неких чланова који су писали у овој теми, и мени је крај војног рока дошао ненајављено.

Таман када сам се спремао да гледам филмове Џемса Бонда, дали су ми 7 дана наградног одсуства, па сам се „скинуо“ сутрадан. Ех, те журбе и јурњаве целог дана да се набави све што је потребно за раздужење ...  Very Happy

И онда сутрадан, постројили смо се последњи пут и добили „вољно“ ...
Na vrh Go down
siscia 68
Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-04-14

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   26.02.16 14:55

noć 00....eh kako je to davno bilo....03/04.09.1987 Kumbor kasarna.Punih 8 mjeseci sam proveo na isturenom mjestu Pristan "preko puta" kasarne i zadnju noć mi nisu dozvolili da ostanem s ekipom na položaju već sam se morao dan ranije se vratiti u kasarnu.Kao šo već netko prije mene reče mislio sam cijeli vojni rok da ću posljednjeg dana sasuti svakom u lice što ga ide i da neću nikada zaboraviti teške dane no taj zadnji dan svi su ti dragi i simpatični,zaboraviš kroz godine sve loše itd.Ostaju samo lijepa sjećanja....Da,jutro 04.09.1987 postrojavanje kad ono velika frka,desilo se ono sranje u Paraćinu (mislim) kad je vojnik Albanac ubio nekoliko svojih kolega.Muk,tišina,nikoga ne možeš ništa pitati,oficiri se rastrčali okolo i da mi nije bilo jednog poručnika korvete (fregate nisam siguran) Opačin Jusuf mislim da se zvao tko zna da li bih izišao taj dan.Čovjek me doslovce ispratio do kapije i ja magla... Very Happy Eh da,imao sam jedan ritual,skinuo sam se u istoj odjeći u kojoj sam i došao 17.09.1986 u Jna,znači na nogama starke,"mrkva" traperice (jbg.tak se onda furalo),T shirt a la Don Johnson iz Miami Beacha i preko svega bijela košulja zasukanih rukava  No No  Sada kad mi sin,šesnaestogodišnjak vidi fotku umire od smijeha!!!
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 230
Član od : 2012-03-31
Dob : 46
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   29.02.16 7:05

00 noc ...SRO karlovac ...bio sam spreman ko zapeta puska ali Moj klasic  stavio me za pomocnika dezurnog oficira u kasarni zadnje noci ...ja sam se preko veza vec razduzio  komplet  imao sam neku uniformu od stazista koji su ostajali ...96 klasa SRO je vec otisla nekoliko dana u prekomandu a nova je trebala stici za par dana ...dezurni oficir Stariji vodnik (ne secam se imena ) kaze meni jel stazo zadnja noc a ti dezurni  a ?
ja kazem jest jebem li mu sunce .... ...a on se nasmeje i kaze meni u uniformi idi na veceru i posle ocu da odes do Karlovca da proslavis dobro ,popijes i oplalis sto sta u civilu ..dodji posle ponoci kad oces i donesi da se nesto popije ....i bi tako ja se uljdno vratio oko 2 po ponoci doneo konjak ..ispricali se ..popili ..pozdravili ko ljudi ..otisao sam iz kasarne oko 9 ujutru sa jos nekoliko mojih kolega pesice preko drvenog mosta na korani do zeleznicke stanice 

Na moje pitanje zasto je uradio to (pustio me da idem u grad )dezurni je odgovorio ..Opcovao si ih isto kao i ja ..od tih ... i ..... nema mira niko ...
zatvor salutiranje
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: 00 noć - kako je prošlo?!?   Today at 9:36

Na vrh Go down

00 noć - kako je prošlo?!?
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 00 noć - kako je prošlo?!?
» Niš, VP 3038/4, Kasarna Pantelej, 1980/81
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» OFICIRSKE SABLJE U JNA
» Evo malo stariji januarska 80 Slavonaka Požega a onda Ljubljana vojna policija