FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
SiniZkk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 96
Član od : 2015-03-30

KomentarNaslov komentara: Jozica Flander   30.03.15 14:54

Prije svega, pozdrav svim bivšim graničarima. Služio sam na karauli "Jožica Flander" (vidim da se kasnije zvala Gaj), genaracija septembar 1986/1987. Nisam primijetio da se još neko javio, ko je služio na pomenutoj karauli. Volio bih da vidim fotografije karaule danas, ukoliko ih neko ima.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1135
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   30.03.15 17:09

SiniZkk, pozdrav, i dobrodosao na Forum JNA.

Prvi si sa karaule "Jožica Flander", tako da ocekuj dosta pitanja kolega sa okolnih karaula, granicnog voda, i nas ostalih.

A mozes i otvoriti zasebnu temu o tvojoj karauli, tako su ti vece sanse da se neko javi. A

Ukoliko si bio na obuci u Melju, imas nekoliko tema o kasarni Tone Tomsic - Melje.

ps. je li ovo Zkk u tvom nicku znaci "Zamenik komandira karaule" ?
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   30.03.15 17:39

Kemo,hvala!
Bio sam na obuci u Celju, a zatim smo u januaru 1987. godine došli na karaulu. Pored toga bili smo i par sedmica (koliko se sjećam) na dodatnoj obuci u Mariboru . Moram priznati da su neka sjećanja izblijedjela, moguće je i da sam ih mehanizmom regresije potisnuo u zaborav. Poznati su mi nazivi kasarni u Mariboru, u svim sam bio nekim povodom, ali se ne sjećam u kojoj sam bio na dodatnoj obuci.
I da, ovo Zkk jeste zamjenik komandira karaule-sva imena za registraciju su već bila zauzeta, pa sam morao nešto dodati Very Happy I nije to nešto što sam želio. niti volio- u krajnjoj liniji nisam stvoren za rukovođenje, ali eto, sudbina, vjeruj.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 275
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   30.03.15 18:40

@SiniZkk (citat):
Prije svega, pozdrav svim bivšim graničarima. Služio sam na karauli "Jožica Flander" (vidim da se kasnije zvala Gaj), genaracija septembar 1986/1987. Nisam primijetio da se još neko javio, ko je služio na pomenutoj karauli. Volio bih da vidim fotografije karaule danas, ukoliko ih neko ima.

Dobrodošao na forum.
Oko imena karaule u kojoj si bio inače ovde vlada mala pometnja, kao što si i sam konstatovao, imala je barem dva imena. Pokušao sam se prisetiti imena te karaule dok sam bio u vojsci i nisam baš siguran za ime iz vremena 80/81. Jedino što sam siguran to je da se u to vreme nije zvala "Jožica Flander". Ime "Gaj" mi je još nekako i poznato, ali mislim da je ona imala još neki naziv, pre ova dva. Da li barem znaš od kada nosi taj naziv "Jožica Flander"?
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: ime   30.03.15 19:29

@halo 92 (citat):
@SiniZkk (citat):

Dobrodošao na forum.
Oko imena karaule u kojoj si bio inače ovde vlada mala pometnja, kao što si i sam konstatovao, imala je barem dva imena. Pokušao sam se prisetiti imena te karaule dok sam bio u vojsci i nisam baš siguran za ime iz vremena 80/81. Jedino što sam siguran to je da se u to vreme nije zvala "Jožica Flander". Ime "Gaj" mi je još nekako i poznato, ali mislim da je ona imala još neki naziv, pre ova dva. Da li barem znaš od kada nosi taj naziv "Jožica Flander"?
Ne znam, otkad je to ime. U vrijeme dok sam služio nismo ni znali da se ranije zvala drugačije. Pouzdano je da se u naše vrijeme zvala Jožica Flander. Komandir je bio st. vodnik Vasil Rangelov. Živio je u Zg.Koungoti. S obzirom da sam se tek uključio na forum, pokušaću "evocirati uspomene" i povući iz zaborava što mogu, te pokašati prikupiti koji podatak.
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 46
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   30.03.15 20:11

@SiniZkk (citat):
@halo 92 (citat):
@SiniZkk (citat):

Dobrodošao na forum.
Ne znam, otkad je to ime. U vrijeme dok sam služio nismo ni znali da se ranije zvala drugačije. Pouzdano je da se u naše vrijeme zvala Jožica Flander. Komandir je bio st. vodnik Vasil Rangelov. Živio je u Zg.Koungoti. S obzirom da sam se tek uključio na forum, pokušaću "evocirati uspomene" i povući iz zaborava što mogu, te pokašati prikupiti koji podatak.
Mi smo je 1988/89 jednostavno zvali "Flander", i mene je bunio ovaj naziv "Gaj" sa spiska karaula, njega nisam čuo na Špičniku. Pozdrav i dobrodošlica sad su povezane 4 karaule u nizu, Flander-Špičnik-Šentilj-Ceršak
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaule JNA - Slovenija   30.03.15 20:47

@šepa (citat):

Mi smo je 1988/89 jednostavno zvali "Flander", i mene je bunio ovaj naziv "Gaj" sa spiska karaula, njega nisam čuo na Špičniku.
Pozdrav i dobrodošlica sad su povezane 4 karaule u nizu, Flander-Špičnik-Šentilj-Ceršak
Šepa, Šepa, Šepa...
Da nisi malo falio.!?
Na ovu si zaboravio.

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1106-karaula-sladki-vrh?highlight=sladki+vrh

Karaula "SLADKI VRH" prva karaula sa istočne strane karaule "Ceršak".!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Flander   30.03.15 22:26

@Vojnik Graničar (citat):
@šepa (citat):

Mi smo je 1988/89 jednostavno zvali "Flander", i mene je bunio ovaj naziv "Gaj" sa spiska karaula, njega nisam čuo na Špičniku.
Pozdrav i dobrodošlica sad su povezane 4 karaule u nizu, Flander-Špičnik-Šentilj-Ceršak
Šepa, Šepa, Šepa...
Da nisi malo falio.!?
Na ovu si zaboravio.

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1106-karaula-sladki-vrh?highlight=sladki+vrh

Karaula "SLADKI VRH" prva karaula sa istočne strane karaule "Ceršak".!
Eh, da! Naš desni rejon (oko gr.kamena 369, sekcija 10 čini mi se), par kilometara iza graničnog prijelaza Jurij, se spajao sa rejonom karaule Špičnik. Lijevi rejon se spajao sa karaulom Nikola Hećimović. Oba reona su bila zaj....ana. Lijevi je išao uglavnom kroz gustu šumu, dobro  urađena patrolna staza, danju lijepo, priroda, izvori, potok ispod, ujedno granica.Znao sam ponekad sam ići u patrolu (nisam bio neki junak, ali...) Very Happy. Ali noću, braco, kao u tunelu, ne vidi se na 5 cm ništa, što dalje ideš, sve je veća frka. Rijetki su išli do kraja (spoja) za takvog vremena. Desni je bio planinarenje, uzbrdo-nizbrdo, kad se tome doda veliki snijeg te zime (vjerovatno svake zime), hladnoća, kiše koje su nas šibale po rejonu.... "Kultni kamen" je bio sredina naša dva rejona, 99/10, mnogi su ga istetovirali na ramenu..
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   30.03.15 23:16

O karauli Jozica Flander (Gaj nad Mariborom) se ovde na forumu najmanje zna.

SiniZkk, mozes li da odredis bar priblizno mesto gde se karaula nalazila?

Ovde imas dobru polaznu osnovu, linkove na mape podrucja:

http://www.geopedia.si/lite.jsp?params=T105_x543239_y168366_s15_b4&locale=sl#T105_x543239_y168366_s15_b4

http://goo.gl/maps/D9JVH
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 1:18

@SiniZkk (citat):
"Kultni kamen" je bio sredina naša dva rejona, 99/10, mnogi su ga istetovirali na ramenu..

Sledeci tvoju pricu i istrazujuci topografsku kartu tog podrucja, naisao sam na ovu oznaku koja je na slici zaokruzena...X/99

Suvise slicno da ne bi bilo istinito Smile , a i otprilike odgovara sredini podrucja Gaj nad Mariborom.

Ta tacka se nalazi na ovoj lokaciji na toj karti: http://www.geopedia.si/lite.jsp?params=T105_x541899.875_y165234.375_s15_b4&locale=sl

Pogledaj okolo, mozda ce ti se neki toponimi uciniti poznatim...a i moci ces nam reci gde je tvoja karaula (bar otprilike) bila u odn. na date tacke, da bi je "locirali" .

a na "obicnim" Google mapama, ta tacka se nalazi ovde:

http://goo.gl/maps/EPaxC
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: 99/10   02.04.15 8:06

Kemo, svaka čast-to je to, gk 99 sekcija 10! Ja sam locirao karaulu na google maps i ostalim kartama na netu na osnovu tvojih postavki,  ali nisam u potpunosti siguran, slike su   nejasne, pa ne bih da se "brukam". Very Happy Ne bih želio da mi kolege sa granice utvrde da sam fulao Very Happy .
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 15:41

@SiniZkk (citat):
Kemo, svaka čast-to je to, gk 99 sekcija 10!
Ja sam locirao karaulu na google maps i ostalim kartama na netu na osnovu tvojih postavki,  ali nisam u potpunosti siguran, slike su   nejasne, pa ne bih da se "brukam". Very Happy
Ne bih želio da mi kolege sa granice utvrde da sam fulao Very Happy .
Jaoooo SiniZkk.
Kako zaboravi poziciju karaule.
A kad smo kod karaule "Jožica Flander" imaš li neki graničarsku sliku da nam je postaviš ovdje.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: zaboravio   02.04.15 17:46

@Vojnik Graničar (citat):
@SiniZkk (citat):
Kemo, svaka čast-to je to, gk 99 sekcija 10!
Ja sam locirao karaulu na google maps i ostalim kartama na netu na osnovu tvojih postavki,  ali nisam u potpunosti siguran, slike su   nejasne, pa ne bih da se "brukam". Very Happy
Ne bih želio da mi kolege sa granice utvrde da sam fulao Very Happy .
Jaoooo SiniZkk.
Kako zaboravi poziciju karaule.
A kad smo kod karaule "Jožica Flander" imaš li neki graničarsku sliku da nam je postaviš ovdje.
Very Happy Very Happy Very Happy I mene je sramota.... Dezorjentisan sam, topografija mi nije najjača strana Very Happy . Siguran sam 99% za lokaciju, ali ja sam neki glupi perfekcionista, pa dok ne pridodam i ovaj 1%  ne postavljam mapu. Mislim da će to biti brzo, samo da dobijem malo više slobodnog vremena za istraživanje. Imam nekih fotografija, ali nisu mi trenutno pri ruci, postaviću to u narednih 10-ak dana maksimalno.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 17:50

@SiniZkk (citat):
Eh, da! Naš desni rejon (oko gr.kamena 369, sekcija 10 čini mi se), par kilometara iza graničnog prijelaza Jurij, se spajao sa rejonom karaule Špičnik. Lijevi rejon se spajao sa karaulom Nikola Hećimović. Oba reona su bila zaj....ana. Lijevi je išao uglavnom kroz gustu šumu, dobro  urađena patrolna staza, danju lijepo, priroda, izvori, potok ispod, ujedno granica.Znao sam ponekad sam ići u patrolu (nisam bio neki junak, ali...) Very Happy. Ali noću, braco, kao u tunelu, ne vidi se na 5 cm ništa, što dalje ideš, sve je veća frka. Rijetki su išli do kraja (spoja) za takvog vremena. Desni je bio planinarenje, uzbrdo-nizbrdo, kad se tome doda veliki snijeg te zime (vjerovatno svake zime), hladnoća, kiše koje su nas šibale po rejonu.... "Kultni kamen" je bio sredina naša dva rejona, 99/10, mnogi su ga istetovirali na ramenu..

E sada ste i mene zainteresovali za ovu priču. Molim te, pojasni malo zašto je kamen 99/X bio kultni kamen, da li zato što je bio najbliži karauli, ako nije koji je kamen bio najbliži karauli (ako se sećaš), da li je možda taj kamen (99/X) bio levo ili desno od karaule (ka Hećimoviću ili ka Špičniku), u odnosu na taj kamen gde je po tebi trebalo da bude karaula?
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 17:55

@Kemo Specijalac (citat):
...

Svaka čast za mapu. Najbolja mapa koju sam video, naravno posle one na kojoj sam upisivao kretanje graničara kod telefona "92".
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 18:12

@SiniZkk (citat):
ali ja sam neki glupi perfekcionista, pa dok ne pridodam i ovaj 1%  ne postavljam mapu.

posalji meni pribliznu lokaciju na PP, i onda ce Bili iskopati pravu i tacnu lokaciju Smile
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: 99/X   02.04.15 18:16

Uh, gdje me nađe Very Happy . Pomenuti kamen je bio sredina dva reona, dakle razdvajao je desni reon od lijevog, mada je to u praksi značilo početak desnog reona. Ovo iz razloga što smo na lijevi reon išli nekih 1,5 km putem (bilo je i privatnih kuća na početku reona), a zatim se ulazilo u šumu koja je postajala džunglom što se dalje išlo Very Happy . U svakom slučaju patrolna staza lijevog reona  je bila odlična, dovoljno široka, prosječena, iznad staze brda, ispod potok. Nekoliko puta sam na oba reona susretao  austrijske finance (nešto kao granična policija) koji su kako je to već neko naveo, djelovali po dubini i samo povremeno (rijetko)  izlazili do same granice. 99/X je nekako ostao u sjećanjima kao najznačajniji kamen, ali pored toga je bilo još značajnih mjesta na koja se posebno obraćala pažnja, neke kote i visovi i neka tipična mjesta za ilegalni prelaz, ali g.k. na tim mjestima sam (nećete vjerovati)-ZABORAVIO Very Happy Very Happy Very Happy. Ali prisjetiću se svega, nadam se, samo da navijem mozak na te dane...
99/X  je ujedno i bio najbliži karauli, od njega se u principu kretalo na desni reona, odnosno od tih nekoliko početnih na d.reonu

SiniZkk: komentar modifikovan dana: 02.04.15 18:23; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: ok   02.04.15 18:18

@SiniZkk (citat):
ali ja sam neki glupi perfekcionista, pa dok ne pridodam i ovaj 1%  ne postavljam mapu.

posalji meni pribliznu lokaciju na PP, i onda ce Bili iskopati pravu i tacnu lokaciju Smile
Važi Kemo, neću imati vremena danas, ali u narednih par dana ću  locirati mjesto gdje mislim da je. Ako fulam, ne zamjeri Very Happy . Hvala druže!!!!
Na vrh Go down
SasaK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2014-09-10

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   02.04.15 21:08

Rangelov je izgleda zavrsio na albanskoj granici,karaula Gorozup.Imas na youtube dokumentarac sa njim
kucaj karaula Gorozup ili operacija strela,videces vodnika.
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 219
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   03.04.15 13:16

Evo ja sam nesto iskopao sa neta u vezi sa karaulom Jožica Flander.

Clanak iz novina 1981.god.
Nekad bilo!

Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   04.04.15 0:11

@Nik (citat):
...

Ne znam povodom kog praznika je ovo organizovano, jer  3. septembar nije bio nikakav graničarski, vojnički, a ni državni praznik. Ceo tekst je i inače malo čudan, bez imena komadira karaule, bez imena predsednika opštine, zatim ne sećam se da je bio problem doći do bilo koje karaule "dajcom", a kamoli "vojničkim džipom" (predpostavljam da su u pitanji ili "pincgauer" ili "kampanjola"). Ovo "Polona" stvarno ne znam na koga/šta se odnosi?! U celoj priči nešto ne štima. Te godine proslava Dana graničara nije održana jer je 15.avgust, kada se taj dan inače obeležava, bio dan žalosti zbog smrti člana Predsedništva SFRJ Stevana Doronjskog (o cirkusu koji je tom prilikom nastao u komandi GO već sam pisao na drugoj temi).
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   04.04.15 0:28

@SiniZkk (citat):
Uh, gdje me nađe Very Happy . Pomenuti kamen je bio sredina dva reona, dakle razdvajao je desni reon od lijevog, mada je to u praksi značilo početak desnog reona. Ovo iz razloga što smo na lijevi reon išli nekih 1,5 km putem (bilo je i privatnih kuća na početku reona), a zatim se ulazilo u šumu koja je postajala džunglom što se dalje išlo Very Happy . U svakom slučaju patrolna staza lijevog reona  je bila odlična, dovoljno široka, prosječena, iznad staze brda, ispod potok. Nekoliko puta sam na oba reona susretao  austrijske finance (nešto kao granična policija) koji su kako je to već neko naveo, djelovali po dubini i samo povremeno (rijetko)  izlazili do same granice. 99/X je nekako ostao u sjećanjima kao najznačajniji kamen, ali pored toga je bilo još značajnih mjesta na koja se posebno obraćala pažnja, neke kote i visovi i neka tipična mjesta za ilegalni prelaz, ali g.k. na tim mjestima sam (nećete vjerovati)-ZABORAVIO Very Happy Very Happy Very Happy. Ali prisjetiću se svega, nadam se, samo da navijem mozak na te dane...
99/X  je ujedno i bio najbliži karauli, od njega se u principu kretalo na desni reona, odnosno od tih nekoliko početnih na d.reonu
Ako sam dobro orijentisan tvoj desni rejon je spoj sa lijevim Špičnika, ne mogu da se sjetim broja kamena na spoju mislim da bi mogao biti 263/IX, od njega dalje je vodila cesta do Jurija i bilo je ravno dalje ne znam.Tu me jedanput čekao kapetan Milič Mile i nije dočekao.Na cijelom našem lijevom rejonu je bilo kuća i vinograda i poznato srce Slovenije. Interesantno da ja nikada nisam sreo graničare sa Flandera na našem spoju
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   04.04.15 0:35

@halo 92 (citat):
Ne znam povodom kog praznika je ovo organizovano, jer  3. septembar nije bio nikakav graničarski, vojnički, a ni državni praznik. Ceo tekst je i inače malo čudan, bez imena komadira karaule, bez imena predsednika opštine, zatim ne sećam se da je bio problem doći do bilo koje karaule "dajcom", a kamoli "vojničkim džipom" (predpostavljam da su u pitanji ili "pincgauer" ili "kampanjola"). Ovo "Polona" stvarno ne znam na koga/šta se odnosi?! U celoj priči nešto ne štima. Te godine proslava Dana graničara nije održana jer je 15.avgust, kada se taj dan inače obeležava, bio dan žalosti zbog smrti člana Predsedništva SFRJ Stevana Doronjskog (o cirkusu koji je tom prilikom nastao u komandi GO već sam pisao na drugoj temi).

Proverio sam , te godine je 15.08 bila subota.

Kako kazes, zbog dana zalosti nisu odrzane proslave na karaulama povodom Dana Granicara.

Posedujem i ostatak ovih novina, tako da sam procitao i okolne tekstove. Uglavnom brigadirske price za zidne novine.

Evo ga:
http://www.dlib.si/stream/URN:NBN:SI:doc-O9O7V6OC/5357eadd-4046-48e1-b452-266298cbb9d7/PDF

Radi se o poseti brigadira sa omladinske radne akcije "Slovenske Gorice '81". Polona, Ljiljana "in jaz", tj i pripovedacica, su brigadirke sa te radne akcije.  
Verovatno se zbog dana zalosti poseta dogodila sutra, tj u nedelju, i manje zvanicno a vise kao druzenje i igra.

a 03.09 je datum izlaska lista.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   04.04.15 1:04

Proverio sam , te godine je 15.08 bila subota.

Kako kazes, zbog dana zalosti nisu odrzane proslave na karaulama povodom Dana Granicara.

Posedujem i ostatak ovih novina, tako da sam procitao i okolne tekstove. Uglavnom brigadirske price za zidne novine.

Evo ga:
http://www.dlib.si/stream/URN:NBN:SI:doc-O9O7V6OC/5357eadd-4046-48e1-b452-266298cbb9d7/PDF

Radi se o poseti brigadira sa omladinske radne akcije "Slovenske Gorice '81". Polona, Ljiljana "in jaz", tj i pripovedacica, su brigadirke sa te radne akcije.  
Verovatno se zbog dana zalosti poseta dogodila sutra, tj u nedelju, i manje zvanicno a vise kao druzenje i igra.

a 03.09 je datum izlaska lista.

Pošto sam u to vreme bio tamo, sumnjam da se ovo uopšte desilo.  Možda je to trebalo da se desi, ali pošto je sam događaj propao, šteta da se "baci" prostor na zidnom novinama koji je već bio planiran. (Meni i dalje to ime "Jožica Flander" ne zvuči poznato, još kada čujem da je tamo u to vreme bila i ploča na samoj karauli, počinjem da sumnjam da me posećuje čika Alchajmer).
Na vrh Go down
Nik
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 219
Član od : 2012-01-12

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   04.04.15 1:45

@ Kemo Specijalac rekao si apsolutno sve sto sam ja hteo da kazem.Clanak sa slike je bas iz tih novina. Smile 
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   Today at 13:51

Na vrh Go down

Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/8Idi na stranicu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Jozica Flander
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac