FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 447
Član od : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:00

Evo održao sam reč.Stavit ču slike bez nekog redosleda ,i čekam komentare.A posle ču reči nešto o karauli danas.

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:02

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:04

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:05

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:06

Evo gledam ovu kapiju karaule "Jožica Flander" i zapazih ovaj detalj na njoj.
Ako se ne varam ovo je bila "orginal JNA kapija".
Ovdje ima znak graničnog kamena.!
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:07

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:09

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:11

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:13

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:14

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:15

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:16

Ova karaule "Jožica Flander" me dosta podsjeća na karaulu "Vić" iz graničnog odsjeka Dravograd u kojoj je bio naš član NIK.
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:16

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:18

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:20

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:21

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:22

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:23

Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Šentilj

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:28

U karaulu nisam mogao uči jer je zaključana.Pre nekoliko godina kupio ju je neki seljak iz okoline.Po materialu u krugu vidi se da ju je hteo adaptirati.Ali je taj čovek umro i karavla traži novog vlastnika.A što se pozicije tiče ,mogu reči da bi od svih karaula na kojima sam sada bio ,najmanje voleo služiti na ovoj karauli.
Na vrh Go down
halo 92
Desetar
Desetar

Broj komentara : 275
Član od : 2014-08-22
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 21:42

@miran cvilak (citat):

Da nije slučajno ovo neki bivši graničar zaostao u karauli? Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 96
Član od : 2015-03-30

KomentarNaslov komentara: hvala   15.04.15 22:54

@miran cvilak (citat):
U karaulu nisam mogao uči jer je zaključana.Pre nekoliko godina kupio ju je neki seljak iz okoline.Po materialu u krugu vidi se da ju je hteo adaptirati.Ali je taj čovek umro i karavla traži novog vlastnika.A što se pozicije tiče ,mogu reči da bi od svih karaula na kojima sam sada bio ,najmanje voleo služiti na ovoj karauli.
Miran,
hvala puno na ovim fotografijama! Zaista bude sjećanja. Bez obzira na sve teškoće, ostala mi je u lijepom sjećanju. Ne znam za ostale karaule, rekao sam da su reoni bili dosta teški i zahtjevni. Ali i lijepi, priroda i sve ostalo. Nisam bio neka maza, niti gradski mangup, pa mi sve to i nije teško palo. Imali smo ipak 19-20 godina, znam  da sam se nekoliko puta bukvalno smrznuo, ali...Može neko reći da sam nostalgičar, da sam u zabludi, ali u svakom slučaju su to, barem za mene, bila bolja, sretnija vremena.
Hvala još jednom.
Moram skupiti pare i kupiti je!!!!! Very Happy
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 22:56

@miran cvilak (citat):
Eh, ovdje smo, ako ne griješim,   pomagali ubaciti sijeno na tavan. Dobro su nas napojili odličnim vinom!
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 23:02

@miran cvilak (citat):
U karaulu nisam mogao uči jer je zaključana.
Pre nekoliko godina kupio ju je neki seljak iz okoline.
Po materialu u krugu vidi se da ju je hteo adaptirati.
Ali je taj čovek umro i karavla traži novog vlastnika.
A što se pozicije tiče ,mogu reči da bi od svih karaula na kojima sam sada bio ,najmanje voleo služiti na ovoj karauli.
Miran.
Na osnovu čega si donio ovaj zaključak.!?
Što je to tako strašno da ne bi volio vojsku služiti u bivšoj karauli "Jožica Flander" .!?
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 23:14

@miran cvilak (citat):
Ipak sam bio u pravu, sada sam potpuno siguran da je sateltski snimak karaule koju sam postavio prije nekoliko dana-tačan. Ako pogledate na http://www.instantstreetview.com/@46.626354,15.549302,59.24h,-7.27p,2.65z (Street view), vidi se čak i ovaj kamion hladnjača!!!!
SiniZkk se sjetio, o yeaaah! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

@Vojnik Graničar (citat):
Jaoooo SiniZkk.
Kako zaboravi poziciju karaule
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   15.04.15 23:19

@Vojnik Graničar (citat):
@miran cvilak (citat):
U karaulu nisam mogao uči jer je zaključana.
Pre nekoliko godina kupio ju je neki seljak iz okoline.
Po materialu u krugu vidi se da ju je hteo adaptirati.
Ali je taj čovek umro i karavla traži novog vlastnika.
A što se pozicije tiče ,mogu reči da bi od svih karaula na kojima sam sada bio ,najmanje voleo služiti na ovoj karauli.  
Miran.
Na osnovu čega si donio ovaj zaključak.!?
Što je to tako strašno da ne bi volio vojsku služiti u bivšoj karauli "Jožica Flander" .!?
Ma nema ništa strašno... Bilo je sasvim O.K. Kad smo već kod toga, ne znam za ostale karaule, ali mi smo na karauli imali čak i svinje,koje smo hranili ostacima iz kuhinje. Nakon tova smo ih klali, naravno(jadne svinje). Ne sjećam se da li je neko od vojnika bio zadužen za tov, ili je (što je vjerovatnije) to radio kuvar.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor   Today at 19:19

Na vrh Go down

Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Jozica Flander
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Karaula "ŠPIČNIK" VP 5457, granični odsjek Maribor sept. 1988.-1989.
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Ohrid VP 7059/9, pa Gevgelija VP 8628, karaula Golubac