FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

VP5990 Grosuplje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
borac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2015-03-31
M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: VP5990 Grosuplje   01.04.15 22:06

Interesuje me zašto na čitavom forumu nema ništa o VP5990 Grosuplje.Inače Grosuplje se nalazi 15-ak km od Ljubljane,tu sam služio vojni rok 1984 god. pa ako ima neko iz tih dana volio bih da mi se javi....Pozdrav

alexandar: komentar modifikovan dana: 01.04.15 22:45; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : naziv teme...)
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   01.04.15 22:20

Eto sada već ima nešto o toj VP, a kada ima jedan javiće se još koji. I još da napišeš rod-služba, VES, gde si završio osnovnu obuku, i tako to......
pozzzzzz

Gušter
Gušter

M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: Grosuplje   02.04.15 22:25

U Grosuplje sam došao poslije obuke u Ljubljani VP 2480/6/1 VES 12126 El. meh.za izvore istosmjerne struje.Poslije obuke odlazim u Grosuplje,VP5990 i dužim akumulatorsku stanicu u kasarni je bila večinom pješadija koja je cjepala stražu kod mag municije kojih je bilo 26 (valjda) i mali teh, vod najviše nas je bilo oko16.svi su bili mehaničari za min i mes osim mene i kuhara.Obišli smo sve kasarne u Sloveniji i naravno sve karaule.Nač kom. voda je bio por.Vujovič Đorđe a kom kasarne neki kap. zaboravio sam ime.Kasarna se nalazila u po šume ukupno oko 100 vojnika pa tako da nam je bilo super Nikakve discipline,zajebancije i tako toga.Stvarno bih volio kad bi se neko javio od te raje.Pozdrav...
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1287
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   03.04.15 21:24

@borac (citat):
U Grosuplje sam došao poslije obuke u Ljubljani VP 2480/6/1 VES 12126 El. meh.za izvore istosmjerne struje.Poslije obuke odlazim u Grosuplje,VP5990 i dužim akumulatorsku stanicu u kasarni je bila večinom pješadija koja je cjepala stražu kod mag municije kojih je bilo 26 (valjda) i mali teh, vod najviše nas je bilo oko16.svi su bili mehaničari za min i mes osim mene i kuhara.Obišli smo sve kasarne u Sloveniji i naravno sve karaule.Nač kom. voda je bio por.Vujovič Đorđe a kom kasarne neki kap. zaboravio sam ime.Kasarna se nalazila u po šume ukupno oko 100 vojnika pa tako da nam je bilo super Nikakve discipline,zajebancije i tako toga.Stvarno bih volio kad bi se neko javio od te raje.Pozdrav...
Pozdrav druže.Forum je dosta opsežan i širok pa prolistaj i naćićeš dosta interesantni tema pa se priključi u pisanju.Sigurno u Šentvidškoj kasarni je bilo doživljaja pa kreni od nje pa nadalje kroz kantinu i slike ako posjeduješ možeš postaviti.Takođe sam prošao kroz Boris Kidrič ali 2 godine kasnije.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   04.04.15 10:27

U Grospulju su bile dve jedinice: skladište municije i radionica za srednji remont municije, obe u sklopu tehničke baze, tako da su trebale biti dve vojne pošte.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter

M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   05.04.15 0:06

Pješadija koja je davala stražu imala je svoju VP a mi smo bili tehnička služba i imali smo sviju VP a to je VP5990.Ovi moji iz voda bavili su se pregledom i uništavanjem MIN i MES-a večinom su obilazili skladišta ikaraule kao i neke kasarnei ja sam često bio sa njima na terenu tako da sam obišao čitavu Sloveniju uzduž i poprijeko
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   05.04.15 10:08

Znači, vi ste bili radionica za srednji remont municije.
Skladište je u svojoj formaciji imalo vod za obezbeđenje i opsluživanje i to je ta pešadijska jedinica koju spominješ.
Istoj takvoj jedinici u Mokronogu sam bio komandir dve godine.
Na vrh Go down
borac
Gušter
Gušter

M(j)esto tuzla

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   05.04.15 23:12

Tako nekako,ja lično sam bio električar i nisam radio isto što i oni,tek na lični zahtjev nekad sam išao sa njima na teren jer ostanem sam u spavaoni pa dosadno.Komandir  teh. voda bio je por.Vujevič Đorđe možda ste ga poznavali ? Pozdrav..
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: VP5990 Grosuplje   Today at 0:31

Na vrh Go down

VP5990 Grosuplje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1