FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
AutorPoruka
ercov54
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3319
Član od : 2013-12-01

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   13.03.15 22:15

Prke
Vodnik
I u moje vreme bilo izleta u vecernjim satima,ali dali u Trebiste ili Velebrdo nedrzi secanje,ali znam da bilo.Samo ja nisam imao prilike za takve izlete.Pet meseci bio mlad vojnik,a onih drugih pet nisam mogao od obaveza jbg Wink
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 868
Član od : 2014-11-26
Dob : 52
M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   13.03.15 22:21

ercov54
Kapetan I klase

Po mom secanju , OVO je Dzinova  cesma. Nadam se da cemo letos konacno rascistiti neke stvari.. Twisted Evil  
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   14.03.15 22:21

На сртот (1900m) - назад Меденица, долу: Битуше, Веле Брдо, св.Јован Бигорски
(photo by Стефан Пепоски)
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba

Broj komentara : 108
Član od : 2015-01-19

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   14.03.15 23:10

@Prke (citat):
Pronasao sam uplatnicu kad su mi slali od kuce novac preko poste... Eh pogledajte datum 15.03.1983.. Tad sam jos bio teska "sisa" na karauli ... Tek samo nekoliko dana kako sam napustio Bitolu. Secam se da kad sam prvi put dosao, karaula mi se cinila kao u raju, u poredjenju sa kasarnom u Bitoli. Naravno tu je i broj poste u Rostuse...

[/img]
Pa gde si ovo pronaso svaka cast imas veliki + za ovo  sunny
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   14.03.15 23:15

@ercov54 (citat):
Prke
Vodnik
I u moje vreme bilo izleta u vecernjim satima,ali dali u Trebiste ili Velebrdo nedrzi secanje,ali znam da bilo.Samo ja nisam imao prilike za takve izlete.Pet meseci bio mlad vojnik,a onih drugih pet nisam mogao od obaveza jbg Wink
Prke ja sam isao u jedno selo desno od karaule za pivo donosio po punu transportnu vrecu za starije vojnike jer nisam ni pio ni pusio u to vreme e sad da li je Trebiste ili Velebrdo stvarno neznam
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   14.03.15 23:29

@AleksKs (citat):
@ercov54 (citat):
Prke
Vodnik
Prke ja sam isao u jedno selo desno od karaule za pivo donosio po punu transportnu vrecu za starije vojnike jer nisam ni pio ni pusio u to vreme e sad da li je Trebiste ili Velebrdo stvarno neznam
Rodjo moj,dalice biti desno ili levo Wink .Kolikose ja secam oba sela bila sa leve strane puta gledajuci od karaule. Very Happy
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   14.03.15 23:59

Iako su oba sela(Trebiste i Velebrdo) na levu stanu puta od karaule kad ides prema dole, na neki drugi nacin Trebiste je levo a Velebrdo desno kao na slici. Tako da obojca imte pravo.

[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   15.03.15 0:03

Prke
Vodnik
 Sjajansi prijatelju!Nebitno ko u pravu,ali bas zeleo da te zamolim da ovako nesto skines.Bre ti umes da citas misli,a slika bas sjajna + Wink
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   15.03.15 21:51

Nasa karaula ima novi krov 
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   15.03.15 23:49

Prke
Vodnik
Nestoti ovo prijatelju nije validno,bar kod mene nista se neda videti!
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   16.03.15 20:43

@Prke (citat):
Nasa karaula ima novi krov 
[/img]
Iako nisam zagovornik ponavljati vise puta sliku,ali ovu moram. cheers Sta reci,osim da se jako obradovao kao i kad dobio prve slike karaule posle 40 godina. sunny Veliko hvala prijatelju na ovako sjajnoj slici,a sad moram da prepipam gde nasao.Ukoliko nebudem mogao uci u trag,a imam ja ovde drugara koji to pogode iz prvog pokusaja scratch ++++++++
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   16.03.15 22:52

Lijepa je i dan danas . Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   16.03.15 23:29

@Kuhar-Debar. (citat):
Lijepa je i dan danas . Very Happy
Nama koji svoje najbolje dane tamo proveli ostaje kao jako draga uspomena sunny
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   17.03.15 15:45

Kako stoje stvari trebalo bi da je vidimo letos samo da budemo zdravi i zivi . Davorin Novak nas kurir koji je trenutno U Kini , a inace zivi u Sloveniju,obecava 100 % da ce doci letos u Makedoniju kod mene a usput moze da uzme devetoro ( ima kombi ). Onda svi bi trebali ici na Bituse...Mozemo da se dogovorimo oko termina , kao i gde bi koga pokupio usput. Ovo je jos uvek samo NACRT PLAN ali sudeci po zelji koju ima Davorin, kao i spremnosti da ne putuje sam (bas tako mi je rekao " Samo da ne idem sam...") mozemo se dogovoriti dragi moji drugovi granicari... 
[/img]
Na vrh Go down
AleksKs
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   17.03.15 22:39

@Prke (citat):
Kako stoje stvari trebalo bi da je vidimo letos samo da budemo zdravi i zivi . Davorin Novak nas kurir koji je trenutno U Kini , a inace zivi u Sloveniju,obecava 100 % da ce doci letos u Makedoniju kod mene a usput moze da uzme devetoro ( ima kombi ). Onda svi bi trebali ici na Bituse...Mozemo da se dogovorimo oko termina , kao i gde bi koga pokupio usput. Ovo je jos uvek samo NACRT PLAN ali sudeci po zelji koju ima Davorin, kao i spremnosti da ne putuje sam (bas tako mi je rekao " Samo da ne idem sam...") mozemo se dogovoriti dragi moji drugovi granicari... 
[/img]
Veoma lepa ideja ali kao sto i sam kazes ako bog da ja sam za  salutiranje Very Happy
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   17.03.15 23:09

@AleksKs (citat):
@Prke (citat):
[/img]
Veoma lepa ideja ali kao sto i sam kazes ako bog da ja sam za  salutiranje Very Happy
Obzirom da Novak menja ne drzave vec kontinente,malomi to jako nerealno,ali aj i ja da se nekad prevarim u proceni Twisted Evil
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   17.03.15 23:16

@ercov54 (citat):
@AleksKs (citat):
@Prke (citat):
[/img]
Obzirom da Novak menja ne drzave vec kontinente,malomi to jako nerealno,ali aj i ja da se nekad prevarim u proceni Twisted Evil
On je bio dve nedelje kuci u Sloveniji , inace radi preko nemacke firme u Shangaju, dolazi svaka dva tri meseca kuci u Sloveniji. Po njegovim recima, bice za vreme letnjeg odmora u Sloveniji pa tada ce... Arrow Nadam se. Rolling Eyes
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1218
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   18.03.15 3:53

Novak nebi bi ti trebao veci sevap od toga sto bi organizovao taj prevoz,kad bih bio tamo nebih to propustio nizasta,neka vam je sretno drugovi.
Na vrh Go down
Prke
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Berovo

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 13:12

6 meseci na grudima... Vecito u srcu !
[/img]
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 20:05

@Prke (citat):
[/img]
Sta reci,10 meseci na mojim grudima bila.Ostace u secanju vreme sa njom kao najbolji period mog zivota! salutiranje
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 20:34

на Џинова ливада - некаде на 1600 m - назад - карпите на Крчинска краста
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 20:44

@ercov54 (citat):
@Prke (citat):
[/img]
Sta reci,10 meseci na mojim grudima bila.Ostace u secanju vreme sa njom kao najbolji period mog zivota! salutiranje
+ ZA EMOTIVNOST....Svaka čast momci za Bitušu,skupilo se odlično društvo i zadovoljstvo je čitati vaše tekstove...
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 21:01

dinosaurus
KONTRA ADMIRAL Sav(j)etodavni član Foruma

Služio: Prizren-izvidjač mart 87-88 
Broj komentara: 3124
REPUTACIJA: 225
Član od: 2013-10-09
 Beograd

Sta reci,osim hvala sto bio samnom u startu,podrzavao savetovao pomogao da tema Bituse zazivi i opstane.
Doslisu mladji dobri momci,ali stara prijateljstva ovde ostvarena netreba zaboravljati.
Pametansi momak,znam da umes da cenis kao i ja coveka i bez fizickog poznanstva,ali na osnovu onoga sto covek ostavi pisan trag na ovim stranama++++++++ Laughing
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 21:06

Neki nasi predeli,ili od komsija iz Zirovnice:roll:
Жировница - Куртово Ќуле - Високо Брдо - 19 октомври 2014

Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   19.03.15 21:38

Krcin
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)   Today at 1:27

Na vrh Go down

Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/40Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-
» Karaula BITUŠE 73/74 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)
» Ramiz Sadiku Prizren 88/89 (treći dio teme)